Бременни чужбински мами - 19

  • 13 293
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 410
здравейте мили  мами.ние днес бяхме на ваксина и пак на мама героиня!!!!не плака!вече сме 5700 и 59см.лек уикенд на всички!
 

# 226
  • Мнения: 1 584
Вери не се обажда, явно са я оставили в болницата вече? Thinking

# 227
  • Мнения: 5 713
Не, тук съм. Simple Smile Сега се връщам и бързам да пиша. Идва ми да ги убия. Бях пратена да видят водите на ехограф и да говоря с гинеколог там. Да, но не. Всички заети, щото било 13-ти. Какво общо има, не разбрах. Simple Smile И ми дадоха час със специалист в сряда сутрин. Даже върнаха една родилка с все багажа у тях си, защото нямало свободни стаи. Следобед да се обади и да им каже какво е положението.  Rolling Eyes
С мен се занимаваха акушерки. Слушаха пак тоновете, които са добре: 130, а когато се движи 150. Зададоха ми куп въпроси. Най- сетне ме попитаха и за цикъла ми: през колко дена, продължителност и т.н. После трябваше да чакам да се освободи лекар, но дойде друга сестра да ми каже, че това няма как да стане. Всичко било наред, нямало място за безпокойство, да си ходя и в сряда пак, ако не съм родила. Тоновете са добре, сърцето добре, аз съм ок, значи плода не се мъчи. Казвам й, че съм в болницата и за да се обсъди варианта секцио и евентуално за дата. Ми не мога нищо да направя, сряда. Ходете и говорете с наблюдаващия ви. Хванахме се ние с мъжа ми и при наблюдаващата. Изкарах я от преглед, мъжът ми й вдигна лек скандал, че не е било нужно вчера така да ме плашат. Тя се подхилква. Общо взето нищо не каза, само се оправдава и ми вика спокойно. Щом в болницата са казали, че всичко е наред, значи чакаме. А пък за евентуално секцио и в сряда можело да се говори. Абе глупости. Прехвърлят ме като топка само. И така да се защитават един друг, не е истина просто.

А ние с таткото работим сериозно по въпроса.  Joy Не съм ги оставила нещата така. Даже през нощта усещах леки контракции. И ананас купих, нагъвам. Също така само се чудя какво да хвана и да изчистя. Сега съм намислила да слезна до фитнеса- малко пътечка, колело. Няма да им се дам. Simple Smile

# 228
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Вери, те3и там при теб  #2gunfire....друго май е и3лишно да ка3вам Rolling Eyes

# 229
  • Мнения: 233
Вери, те3и там при теб  #2gunfire....друго май е и3лишно да ка3вам Rolling Eyes

Вери, и аз останах безмълвна.... Наистина да ги  #2gunfire

Иначе и аз днес се скапах да чистя с прахосмукачката, да мия, да готвя, ама малкото си кротува в корема ми, няма намерение и това е! 

Вече ама много, много ми тежи...  Confused не ми останаха силички... а ще ми трябват...
Ох, оплаках се... ама за друго в момента не мисля...  ooooh!

# 230
  • Мнения: 847
Леле, Вери  Shocked...тия при вас както тия тук във Фр-я...не се у4удвам изобщо на това което разказваш, и на мен това ми се слу4ва ( ето още съм на линия).. Wink
Ама , ти не им се давай ,4е 42 седмица не е добре и е много ве4е...те да не би да са ти объркали датата на термина??Моята ве4е със сигурност не се знае кога е... Whistling ooooh!....то от много специалисти , това е резултата...
Ели ,бразилките са много Хот... Mr. Green, а за вицовете си представям и ми е ясно какви са...
 Mr. Green и защо имат самоооооо за португалци ....
А малкия плямпа на трите езика без проблем  Peace!И хи4 не му е трудно да превклю4ва от един на друг , даже познати му се 4удят ,ама така са децата ,лесно запомнят и свикват... Peace
Тази ве4ер май франсетата ще паднат от Холандците ... Wink
Хайде оставям ви , Вери и Слипи пишете , та да сме в те4ение... Hug

# 231
  • Мнения: 410
момичета-не искам да се бъркам,ама не е ли малко страшничко да преносвате-мене лично ме е страх и не бих се навила.много се пазете.  bouquet

# 232
  • Мнения: 847
Да , страшни4ко е Ася20 , права си !!!Има много неприятни слу4ай за които съм 4увала...
Но , виж какво казват на Вери - Лекарите ,не някой друг....и тя какво може да направи???И тук във Фр-я е така...
Аз се съмнявам , 4е моята дата - на линийката е грешна ( от калкулатора ) , после бг лекарите първо казаха 14 , после 23.06....а френските ми те незнаят ,казаха последно 27.06....Та така .... Whistling
Стоим и 4акаме ,но риска е много голям ,аз ве4е сънувам как отивам да раждам ...и всеки ден се услушвам дали бебето ме рита , мърда и така ...
 

# 233
  • Мнения: 11 329
Нещо подобно беше и със сина ми. Изчислен термин от гинеколога 28 април. Отивам на датата за преглед и да си взема направлението за клиниката. Той ме гледа и пише в направлението - за секцио! Що - щото бебето било голямо, главата му била още много горе и нямало да може да си намери пътя.
Рев!
Отивам в клиниката, те ме прегледаха обстойно на УЗ и установиха, че термина ми е грешно сметнат (по мое усещане кога е станало, термина ми трябваше да е 7 май) и че бебето има поне още 2 седмици да расте в мен.
Но... приемат определения термин за верен и ще се водят по него. Определиха ми време за изчакване 10 дена, ако дотогава не тръгне нормално, ще го индуцират.
Какво ли не пробвах - секс, кекс, ананас, лютиви манджи, разходки в ранни зори, прасковен коктейл с рициново и квото ви дойде още наум. Нъцки. Седи си вътре и не мърда.
Дойде 10 ден. Сложиха ми гела рано сутринта и до обяд пак нищо. Казаха ми да ида пак към 14 ч за следващата доза. Точно тогава той реши сам да излезе.
Луда работа!
Така че доверие в докторите може и да нямаме, особено ако им е остаряла техниката.
Вери, стискам палци бебето да тръгне само да излиза! Peace Hug

# 234
  • Мнения: 847
Ве4ке, май си права...Мене последния път така ме уплашиха и то напълно излишно , 4е ве4е трудно ще им повярвам...само се моля да не ми го предизвикат пак по-рано , както първият път ...а ина4е мисля си когато дойде, а за дата аз съм по Пълнолуние...Simple Smile)
Хайде слън4ев ден от мен...
Вери , как си?Да не си тръгнала?
Слипи и ти ???

# 235
  • Мнения: 233
Привет! Simple Smile Тук съм още момичета и май още дългичко ще се размотавам във форума  Mr. Green

При мен, слава Богу, не ми е объркан термина, защото през месеца, когато направихме бебето, следях много изкъсо температури и овулация. Последната ми беше малко закъсняла, така че термина го смятам от зачеването, не от 1 ден на посл. М. После докито и той потвърди с техниката, че бебето е 1 седмица по-малко. Та, в края на краищата с него имаме разминаване само 2-3 дни. Аз казвам 19-ти юни, той казва 22 юни. То и тук стават едни лудници с обърканите термини, направо не ми се мисли...  ooooh! Една позната така беше, та я караха да подписва разни документи, ала-бала преди да й пуснат ситемата... Дано не стигна и аз до там  Praynig Не заради документите, ами заради тая прословута система пиктоцин, от която ме е малко страх.

Стискам палци всичко при Вери да е наред и бебето само да реши да излезе и да не се стига до секцио!  Praynig
Black Mamba, и на теб стискам палци и вярвам, че ще всичко ще е наред и навреме!  Hug

Аз снощи се наспах добре, днес ще мързелувам.  Mr. Green Изтеглих 2 сезона на АЛФ, ще зяпам и ще се кикотя, т.е. треса корема  Joy

# 236
  • Мнения: 5 713
Аз също смятам, че не е правилно изчислен термина ми. Защото цикълът ми е никога не е бил редовен, това на 28 дена, ако ми се е случило 2-3 пъти в живота ми. 35-ти, 38-ми, дори 40-ти ден, да. Овулацията пък е някъде около 20-ти ден. Също така съм сигурна кога стана работата, около 17-ти септември, защото това бебе си го планувахме.
Вчера нали ходих до фитнеса. Има ефект сякаш. Почнаха контракции, държаха ме цяла вечер, но като легнах минаха. Пак е нещо. Днес пак. Simple Smile

# 237
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
още ли сте всички тук  Whistling Mr. Green

Аз пък съм с цикъл като по часовник от както се помня, но това не попречеи да нося Емата макс. време...

Много скапанярско времето. като е жега.... мрънкам, като е 15.градуса пак... няма угодия май  Mr. Green
Изчезваме май към аквапарка, там държат топличко  Mr. Green

Смърфи
а вие двамата на франс ли си говорите или чаткаш и португалски  Whistling

# 238
  • Мнения: 11 329
Аз също смятам, че не е правилно изчислен термина ми. Защото цикълът ми е никога не е бил редовен, това на 28 дена, ако ми се е случило 2-3 пъти в живота ми. 35-ти, 38-ми, дори 40-ти ден, да. Овулацията пък е някъде около 20-ти ден. Също така съм сигурна кога стана работата, около 17-ти септември, защото това бебе си го планувахме.
Вчера нали ходих до фитнеса. Има ефект сякаш. Почнаха контракции, държаха ме цяла вечер, но като легнах минаха. Пак е нещо. Днес пак. Simple Smile
Вери, и аз съм с такъв цикъл. Докторът ме води сега с термин 15 септември, ама като си знам предните бременности, моето усещане е за 21. Пък и помня, че го спретнахме по Коледа Whistling
Ели, не си сама в мрънкането. На мен пък ми писна от чести смени на студено и горещо. Сега умираме от студ. Сутрин е 6-7 градуса, по обяд е до 16  Crazy Преди 8 г като раждах щерката пак така стана - студ на кутийки, та пускахме парното ooooh!

# 239
  • Мнения: 5 713
Минавам да се отчета и да кажа, че на бебо си му харесва в корема ми и това е. Simple Smile
Вчера бях в болницата по собствена инициатива, защото имах съмнения да не би да ми изтичат водите от петък следобед, когато ме почнаха едни болки и нередовни контракции. В събота се повтори картинката и реших неделя сутрин отивам да видя какво става.
Прегледаха ме. Оказа се, че не са води, а течение, което към края на бременността става по- воднисто от хормоните. Още съм с 2см разкритие. Слушаха тоновете, наред са. Най- накрая дойде лекар да ме види на ехографа: води достатъчно, бебето с главата надолу, но все още малко високо. Но каза, че до четвъртък вечер не се ли е родило, не можем повече да чакаме. В петък секцио, защото тогава съм 41седм и 6 дена. Тъй като съм с вече една операция, не могат да предизвикват раждане, имало риск. За тях има 2 варианта: или тръгва нормално или секцио. Направи стрипинг по мое желание. В резултат, на което съм с постоянни болки и от време на време контракции до този момент. А да, в сряда сутрин съм пак там за срещата с гинеколог, която уредихме в петък.
Силно се надявам да родя нормално през тия 4 дена.
Приятна седмица ви желая.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт