Гоблени-24

  • 56 895
  • 491
  •   1
Отговори
# 420
  • sf
  • Мнения: 10 218
Точно така е. Само че аз шия първо 0т 3 до 4 и после от 1 до 2.  Тъй ми е по-лесно , нинам защо

# 421
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
sissak, нали теб тормозих, за сезоните, на който има девойки.
Мисля, че намерих зимата
Чучулига, съжалявам, че съм те разочаровала, ама на това е голата истина. Ще ти я възстановя здраве и живот като родя и идем до океана.

# 422
  • София
  • Мнения: 793
Eeeййййй, Кита, ми то но останало до раждането, за колко ще мине един месец Simple Smile
Я дай тоя линк с гимнастиката за ушите - много интересно ми стана. А преди и нещо друго имах да те питам - ама не помня точно какво - беше нещо, че ти знам твоето мнение, ама не бях разбрала точно за какво... А бееее много съм отнесена в последно време, ама ще се оправя  Joy

Донсита, това за кръстчетата, според мен няма никакво значение, аз шия както ми дойде - във всички посоки Simple Smile
Това което долу-горе следя е как е показано да се шие кръстчето на схемата, понеже точно за тея които аз съм шила Пермините показват горната част на кръстчето да сочи в едната посока, а тея на Heritage, сочат точно в обратната...
И понеже незнам дали някоий разбра какво исках да кажа, като се прибера, че гледам да не забравя да приложа снимков материал Simple Smile

# 423
  • Мнения: 720
Аз незнам , със кръстчета не съм шила
Ама тук  виж как го показват ... newsm78
А с три ката конец ли трябва да се шият кръстчетата ,че да стане добре? Аз също гобленчета които са с кръстат бод , ги шия с обикн. гобленов бод , но сега съм намислила да опитам - с онова жабче с коронката ... Някой уши ли го него ?

# 424
  • Мнения: 131
Тези мечета съм ги шила на обикновена българска панама и също стават добре.Пеперудата беше първият гоблен ,който ших на кръстчета и от тогава шия само кръстчета ,защото е по-лесно и по-бързо.

# 425
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
И аз станах фен на кръстчетата и не съм шила напоследък гобленов бод, наистина е голяма краста.

Иначе аз напредвам с орхидеите, но ще ги покажа по-късно.

Аз също искам схемичката на еднорога на червената панама, venipuh това е мейлът ми maruli4@abv.bg

# 426
  • Мнения: 496
Поздрав с усмивка за всички гобленарки Hug


 Свикървата ма пудриди така

Ни съ уплаквам. Има дзверове,
пък моята по на чувек дукарва.
Ама да земи да ми дунисе
тос гоблен - Мона Лиза - да ма радвал?!
Дън мислите дунеси гу ушит -
напротив - чака ас да гу дукосна.
Било дубре за нерви, за артрит,
за ишиас и за мира във Босна.
На болести съм свикнала, ма на -
мира във Босна малку ма разчуства,
ма не чак толкус, чи да уткача
да фана туй будливуту изкуство.
Виж кво - й викам - водих съ пует,
и на сина ти кът такваз пристанах.
Сига плита, прискачам даже плет,
ма Мона Лиза няма да пудхвана.
Ни е за мен, ни съм такъв чувек.
Дай лози декар - ши гу изкупая,
ма гоблена ши гу брудирам век,
а можи два-три века - ни съ знае.
Закучи съ уж кротката жина
и даже тропна с крак/що не я снимах!/:
Въпрос на чест било идна снаха
субственоръчен гоблен да си има.
На чест кът ма засегна и...успя.
Запретнах са и бод пу бод гу метнах.
Дукът и стигна кривата уста -
тя Мона Лиза можи да пуметни.
Ни знам дали й за нервите дубре,
ма скърцам с зъби и на лай избива.
Мъжъ ми съ й завил с идно пирде -
излиза да пикай и пак съ скрива.
Дицата са разбягаха навън
и съ прибират саму в краен случай.
Ина ниделя саму нямам сън -
и вечи нямам мясту неубучено.
Бинтовах си ръцети, шия с крак -
със левия, чи по ми се удава.
Ни знам ни ден, ни нош - мен се мий мрак.

Ма чест е туй и тряа са спасява.

# 427
  • София
  • Мнения: 793
не съм цитирала правилно фирмите преди малко, но ето какво имах впредвид - взела съм легенди от различни схеми:

Иначе по-важно е всички кръстчета да са в една посока, и да не е едно насам, едно натам Simple Smile)
Сега като, си разглеждах ушитите, се сетих, че от серията на Клейтън - Интернационалната колекция - единия е на едната посока, а другият на другата... Ама кой ли освен мен ще му се вглежда Wink

# 428
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
 мисля,че не е идеално лоша схемаката на еднорога    Wink

# 429
  • Мнения: 161
sissak - ръцете стават страхотни !!!

venipuh - тези пеперуди ден и нощ са супер! Наистина доста си се потрудила ! И на мен много ми харесват, но незнам дали някога ще докарам до тях! Мечетата също са страхотни !!!

Аника@, Аника@..... какво направи ти бре....направо се разплаках от смях.... да не кажа нещо друго... Ако това си го писала ти - шапка ти свалям omm omm omm
Мнооого яко   superuu  lovekiss

# 430
  • Мнения: 101
Anik@,  Joy Joy Joy  идеално ме развесели, чак сълзи ми потекоха от смях.

# 431
  • Мнения: 338
да се включа и аз най-накрая, че много нещо пишете.

mimi72, добре дошла.

http://www.free-cross-stitch-pattern.com/artistic/artistic31.php

какво ще кажете - възможно ли е да се бродира такова чудо?
аз се наемам веднага - това е толкова красиво, че не мога да му устоя...

venipuh, страхотна феичка; и аз искам схемата на еднорога: bissy@myself.com

ivanichka, и аз съм съгласна със sissak - много готино парче си  smile3521

Anik@, паднах от смях, страхотен стих, смяла съм се през сълзи  smile3501 newsm62 rotfImbo smile3532

аз тая нощ смятам да довърша годениците, утре - за рамка и вдругиден заминаваме да ги подаряваме... стискайте палци... после ще показвам  Praynig

# 432
  • Мнения: 496
Радвам се,че съм ви развеселила Heart Eyes Стихотворението е от хумористичната серия на Камелия Кондова, аз нямам таланта да сътворя такова нещо,но затова пък ги чета с удоволствие   bouquet Hug

# 433
  • Мнения: 720
Anik@ - Голям смях се смяхме с това стихотворение  Laughing  Joy
Къде има и други подобни , къде е тази хумористична серия , дай линк  да прочетем и други стихчета  Grinning

# 434
  • sf
  • Мнения: 10 218
еееех добре,че беше туй стихче- да докара усмивка на личицето ми в инак тъй изнервящите ме последни дни  Confused

захващам ръцете,че да отхвърлям всичко почнато и да се заема с чаршафа на Кетри,че тая чест.... Joy

Общи условия

Активация на акаунт