Мнения за 125 СОУ "Боян Пенев", Младост 1

  • 119 868
  • 1 037
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 292
Благодаря за отговорите Simple Smile, продължавам да събирам мнения и засега отзивите са само положителни за 125. Само дето нямат достатъчно инфо на сайта, та за да решим окончателно, кое училище ще ни е фаворит трябва да се поразходим предварително.

# 16
# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
zori80 - малко избързваш със заключенията... За щерка си и мислeнeто й Wink
Но нейсе... имаш право да проучиш нещата. Късмет.

П.П: да не ти прозвуча, заядливо прилагам доказателства. Имам син, който след1м. става на 5г. и имам поглед в/у 5годишните.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 18:29 от Шани

# 18
  • Мнения: 292
Здрасти Шани Simple Smile,
ами може и да си права, именно затова мисля и много други варианти. Харесах си Шилер в 145 "Симеон Радев" - то ни е най-близо, и този месец ще ходим до ръководсвото да подаваме молба за предучилищна група за следващата година. Ще подадем молба и в 125 пък където ни огрее. Но засега май Шилер ни е фаворит, веднага след него 125. Просто 125 ни е далечко, тоест по далечко от 145. Все пак живеем в Младост 3 и 145 ни е на един разкрач, тъй да се каже.
Иначи 125 ни привлича именно заради математическа си паралелка. Добрата им подготовка си личи най-добре от резултатите на състезанията - вярно,че СМГ все имат най-много финалисти, 125 се опитва, доста успешно да се състезава с тях. Тоест те се явяват един добър трамлин за понататъшно кандидатстване в Математическите гимназии в София. Пък по тях съм луднала, не заради математиката толква ами заради цялостното добро ниво на преподаване, което поддържат и заради това, че учат най-вече децата на логическо мислене, което ще им е необходимо за цял живот каквато и професия да изберат.

# 19
И дете ми деца учеха в 125 СОУ. Дьщеря ми е в английска паралелка и тази година ще завьрши, като е определила двете си матури - по бьлгарски /задьлжителна/ и по английски - защото е най-силна по този предмет, благодарение на методите за преподамане на езика. Синьт ми беше в матаматическата паралелка на г-н Д. Димитров. Всяка година, благодарение на инициативността на този педагог и преподавател, отборьт на класа, учавствува вьв всички математ. сьстезания от регионално до международно ниво. Постиженията на математиците от 125-то надминават тези от матем. училища в страната, като единствен сериозен конкурент по сьстезанията си остава СМГ/по някога и тях бием по точки/. За сьжаление МОН не разреши математ. паралелка след 8-ми клас и синьт ми се принуди да кандидатства. Без частни уроци, беше приет на пьрво класиране по бал в Немската гимназия, НПМГ, СМГ, Пьрва английска и т.н. Ето това е математическата паралелка на 125-то. Пожелавам на всички бьдещи "математици" астрономически успехи по сьстезанията, на родителите ще кажа: "Един ден, само ще се гордеете!".

# 20
  • Мнения: 7 263
Благодаря на cool_witch за трезвия постинг. Самата аз и съпруга ми сме стари възпитаници на 125-то училище. Уважавам и обичам школото. Малкият ми син ще е първокласник там от есента. Един съвет към новите момичета - избягвайте още от първия си постинг да сипете само хвалебствия, защото така постинга минава като реклама. Дайте детайлна информация от кухнята, което е ценно - статистиката всички я следим или поне тези от нас, на които наистина им пука.
tri приемам постинга ти като израз на майчина гордост - при това съвсем заслужена и като начин да ни подскажеш за една добра алтернатива, но от кога датира създаването на математическа паралелка в 125-то ?! newsm78 и има ли то заслуга за днешните 11-то класници?

# 21
  • Мнения: 529
 Здравейте!
 Ние ще сме 1в клас.
 Няма ли други в 125то училище?

# 22
  • София
  • Мнения: 25
Ние сме в 1"г" клас Wink
г-жа Весела Петрова  Peace

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
При нас е драма голяма - не можем да решим частно или държавно у-ще.
От темата виждам, че децата ви са 1 клас /ще бъдат/.
Въпросът ми е има ли в това училище предучилищно обучение? Ще ми бъде полезно да споделите впечатления.
Уточнявам, че това е едно от у-щата, к проучвам. Дъщеря ми ще започне предучилищна подготовка през есента на 2009г.

# 24
  • Мнения: 505
 и ние сме в 125....но сме 6 клас...така че инфо за госпожите почващи  първокласниците тази година нямаме...но мога да  ви пожелая
  Успешно стартиране на Първата ви учебна година... и най-вече дечицата да се чустват добре и  да им върви по вода...че утре май се очертава дъждовен 15 септември  newsm78    bouquet    bouquet    bouquet
.... ех... време-време как бързо течеш....  Hug

# 25
  • Мнения: 51
В125 -то няма предучилищна. Има в 10 -то и 118-то в "Младост"1.

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
В125 -то няма предучилищна. Има в 10 -то и 118-то в "Младост"1.

Благодаря за отговора!
Ако се спрем на това училище ,иф определено ни е полезна за този предварителен етап на проучване.

# 27
  • Мнения: 7 263
При нас е драма голяма - не можем да решим частно или държавно у-ще.
И ние бяхме пред такава дилема, но понеже големият ми син беше приет в ЧУ преценихме, че не е нужно за сега да се товарим с две такси. Пък и не е лошо децата да попаднат първо в средата на връсниците си в обикновено държавно квартално училище и да се научат до отстояват себе си, а евентуално после да отидат в ЧУ.
Но по темата, синът ми е първокласник в 125-то - в 1Г клас при г-жа Петрова - първите ми впечатления и от реда и от организацията в училището, и от чистотата и от подбора на предметите са доста положителни. Колкото до госпожата ни засега бих я оценила за 6+, заради невероятния и подход към децата, заради изключителното търпение и внимание, с което ги обгражда.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 941
и ние сме в 125....но сме 6 клас...
А може ли инфо за шести клас тогава.   bouquet Стягат ли ги? Учат ли? Учителите как са? Да знам, ако реша да я местя моята. В нейното нещо много разхайтена работа, не им дават кой знае колко домашни... Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 275
 И моят син е първокласник в 125 у-ще   1в клас  при г-жа Борисова.
Нашата дилема беше  да ли да изберем 128 или 125 училище...дано сме на верния път.

Общи условия

Активация на акаунт