Мнения за 125 СОУ "Боян Пенев", Младост 1

  • 119 909
  • 1 037
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 1 416
Въобще не мога да се съглася че само тримата учителя за мат. паралелки стават. Между 5 и 7 клас има страхотни учители. А кисели и недоволни, че винаги ще има, това е факт.

# 886
  • Мнения: 390
Поправям се. Сещам се само за трима. Надявам се за още две години в това училище да оценя поне още 2ма-3ма.
Моите ученици са според дневника много добри, даже отлични ученици. Само дето отличната оцнка въобще не е критерий за знанията на ученика или качествата на учителя

# 887
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Поправям се. Сещам се само за трима. Надявам се за още две години в това училище да оценя поне още 2ма-3ма.
Моите ученици са според дневника много добри, даже отлични ученици. Само дето отличната оцнка въобще не е критерий за знанията на ученика или качествата на учителя
trapa ти учител ли си?  Grinning Бях остана с впечатление, че си от УН.

# 888
  • Мнения: 390
Не съм. Просто имам натрупани впечатления и мнения от форумЦи и от училището. В училището съм от вече 9 години с две деца. Голямото излезе вече. Завърши мат. паралелка, влезе в училище, което желаеше. Второто сега е в такава паралелка и се надявам и то да си издържи изпитите и да отиде там, където желае.
Сварих УН от точно 3ма души - председателката, която беше голям шемет, но все се мъчеше нещо да направи, и още ДВЕ МАЙКИ от цялото училище, всички класове.
Наслагвано с години отношение - първа род.среща, първи клас, в края на срещата класната казва "под мустак": "И сега трябва да си изберете един представител за УН." На въпроса какво е това, бърз отговор "Е,  Sad, проформа."
Е, наистина си беше проформа, особено със стария директор.

От една учебна година има нови хора, повечето също избрани проформа, щото така са си свикнали, но има там няколко майки, които се мъчат колкото могат, но срещат абсолютен отпор за каквото и да е.
Еми това не се изкоренява изведнъж. Само че има "хейтъри" дето си мразят ей тъй, просто защото им харесва и са наострени срещу всеки и всичко.

Затова ви казвам, че ако наистина искате системата да работи, сменете я вие.
Аз наистина се надявам още два класа да избутам.
И в гимназиите си има тъпотии. Не мислете, че като влязат в т.нар. ЕЛИТНИ (не я обичам тази дума) училища, всичко е по мед и масло. Просто децата са по-големи и поузряват.

А 5-7 клас е най-посредствената част от учебните години, за съжаление.
Мама Саня, ти си активна, образована и знаеш къде и какво. И тука като гледам, сама буташ нещата. Дерзай напред. Бъди сигурна, че в УН има хора на твоята вълна. Само трябва да намерите общата схема. На мене вече прооосто ми писна.

И аз май станах напоследък като кибиците акъл да давам.  Sad

# 889
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
То всичко хубаво, ама пак няма обяснение защо УН скимти покорно пред ръководството.

# 890
  • Мнения: 34
Може децата им да са тъпи.

# 891
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Може децата им да са тъпи.
Laughing Това вече е малко крайно. Прилича на друг вид покорство, наистина съм озадачена. Не може толкова човеци на куп да са едновременно, и притеснителни, и слабохарактерни, и манипулативни, и ...

# 892
  • София
  • Мнения: 6 371
Прилича на друг вид покорство, наистина съм озадачена. Не може толкова човеци на куп да са едновременно, и притеснителни, и слабохарактерни, и манипулативни, и ...

може, Сання, може. ти къде живееш? това горното е описателно определение на мнозинството българи. всеки, който някога се е занимавал с обществена работа на ползу роду, ще ти го потвърди.

# 893
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Видях самите хора на заседанието на УН. Поне 2/3 изглеждаха прилично разумно мислещи. Не са телета, но явно има причина да се изпадне в това състояние. Наистина ми убягва.

И не намирам Устава на УН, а трябва да е публичен.

Последна редакция: вт, 03 юни 2014, 22:14 от мама САННЯ

# 894
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
От у-щето все пак са изпратили жалбата в съда

Административно дело

Номер 5319
Година 2014
Съдебен състав 25
Входящ номер 14643
Дата на подаване 30.05.2014

# 895
  • София
  • Мнения: 449
От у-щето все пак са изпратили жалбата в съда

Административно дело

Номер 5319
Година 2014
Съдебен състав 25
Входящ номер 14643
Дата на подаване 30.05.2014


Разполагаш ли с нея, какви мотиви  са представили?

# 896
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Гледам я през сайта на АССГ. Те мотиви, аргументи и пр. сега няма да развиват, това е след даване на ход по същество. Сега е интересно какви други документи са приложили. В пон. имам дело в същия съд и ще проверя.

# 897
  • София
  • Мнения: 90
Завършват по 1-2 класа в последните години.
Стартират по 6 паралелки в начален курс, от 5ти до 7ми клас се увеличават на 7 заради математическата паралелка и от 8ми клас остават по 1-2 класа само.
Причините вероятно са много, но е основание за размисли за силните и слаби страни на училището в различните степени и за репутацията на училището като цяло.  Wink

Защо чак пък размисли!?! Повечето деца кандидатстват след 7-и клас. Затова не остават в училището, няма нищо странно.

Това е факт, но има място за размисли, защо в 'елитното' 125то в момента има 1 паралелка 8кл., докато в 'обикновенното' 81во, което стартира също с 6 паралелки в 1ви клас, в 8ми имат 2 класа.
Очевидно няма "търсене" дори и сред оставащите в Младост деца, некандидатствали или неприети в други езикови и профилирани гимназии след 8ми клас. Славата на 125то просто не е заради горен курс. Та има място за размисли, но не е моя работа, а на ръководството.  Peace

Размислите могат да са и в посока, че от 125-то почти всички деца са приети, където искат, а от 81-во - НЕ и затова си остават в познатото от години училище...  Wink
Всеки си размишлява както му е удобно.
За мен лично е добре да не са много класовете с големи ученици (че малките много се влияят и може да придобият вредни навици, подражавайки на супер големите ученици) и да е силен периодът 1-ви-7-ми клас.
Благодаря ви. Ще следя темата. Записахме се за ПГ в 10-то в Луис Карол (не ни приеха по другите сдружения в 145-то), но от 1-ви клас септември 2015 мисля да се местим в 125-то.
Виждам че има много активни родители, дано всички работят за доброто на децата и това да е Нашето училище. Успех!   bouquet
  

# 898
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
В регистъра на ЮЛНЦ информацията за УН не е актуална http://ngo.mjs.bg/companyinfo.aspx?ID=5206

# 899
  • Мнения: 2 298
Ама какво могат да направят те в УН?  Whistling

joie infinite, определено размислите могат да са в различни посоки. Всеки решава какво търси и какво му е важно.

Общи условия

Активация на акаунт