Мръсна София - Помогнете да ги накараме да изчистят

  • 2 743
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 541
Абе, то хубаво ще ВИ я изчистят, ама кой да пази после, а? Нали не мислиш, че общинарите по цял ден ходят по улиците и правят боклук?
Не в еднократното чистене, ами в редовното му е майката. И в строгите санкции за осиращите.

При все, че съм повече от съгласна с написаното, все пак смятам, че и редовното почистване е не по- малко важно! Живяла съм в друга държава, където всяка вечер след края на "активния" ден главната улица приличаше на кочина- обелки от храни, фасове и тн, но всяка сутрин мнооого рано минаваха машините и хората за почистване и всичко отново блестеше!
 

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Абе, то хубаво ще ВИ я изчистят, ама кой да пази после, а? Нали не мислиш, че общинарите по цял ден ходят по улиците и правят боклук?
Не в еднократното чистене, ами в редовното му е майката. И в строгите санкции за осиращите.


Взе ми го от устата Peace Докато народът свинства ще е така, ако ще Дядо Боже да стане кмет.

п.п. Никакви симпатии към ББ нямам.

# 17
  • Мнения: 2 386
Понякога се питам реални ли сте всички тук или не..
Вчера само аз от цяла улица си изхвърлих рекламната брошура в иначе преливащия кош, като дори приятелката ми възкликна да не се хабя, понеже вече имало стотици по тротоара..  Tired
Много искам да живея на една улица с вас, честно!

# 18
  • Мнения: 2 480
Понякога се питам реални ли сте всички тук или не..
Вчера само аз от цяла улица си изхвърлих рекламната брошура в иначе преливащия кош, като дори приятелката ми възкликна да не се хабя, понеже вече имало стотици по тротоара..  Tired
Много искам да живея на една улица с вас, честно!
Да, много важен е принципът! Дори и да е капка в морето! Когато много народ върши някакво безобразие, не е задължително и ние да  се присъединим към него и това да ни бъде оправдание и извинение. Ако така се възпитават и децата, може да се надяваме на някаква положителна промяна....

# 19
  • Мнения: 2 759
...Много искам да живея на една улица с вас, честно!...
                  Уелкъм  Blush. Ще ти покажа как да събираш боклука разделно.

# 20
  • Мнения: 2 386
Подозирам, че знам как - живея в страната с най-много рисайкъл контейнери в света.  Laughing
Но и с едно от най-големите замърсявания.. Tired

# 21
  • Мнения: 2 032
Където живея чисти общината.
Но това не значи, че от време на време не излизам с гумените ръкавици да си направя една лека оборка пред къщата.
Препоръчвам го като начало.

Родителите ми живея в блок, около който се мърси. Една лелка беше събрала в торбичка боклука, метнат от терасата, и си го занесе на съседите, дето мятат. Евала. Имаше някаква подобна процедура с хранителката на безпризорни котки под терасите. Абе, не е като общината да ти премете, ама с подръчни средства- това. Плащат на циганка (много мила и старателна жена), и тя чисти от време на време.

Иначе, няма лошо да се мърмори на общината, ако не си вършат работат. Слагаш си телефона им на ре-дайл и всеки ден им напомняш за съществуването си. Може и писма, с един тескт, само сменяш датата. На тях по много пъти трябва да им се каже понеже, както на мъж, който не си прибира чорапите. Избираш си подходяща тактика, и не се предаваш.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
Понякога се питам реални ли сте всички тук или не..
Вчера само аз от цяла улица си изхвърлих рекламната брошура в иначе преливащия кош, като дори приятелката ми възкликна да не се хабя, понеже вече имало стотици по тротоара..  Tired
Много искам да живея на една улица с вас, честно!

Охххх не съм само аз  Hug
Днес от 4-ма пушачи на спирката
само един си изхвърли фаса в кошчето.
Останалите на земята  #Cussing out
Какво повече да говорим  ooooh!
Простотията и селяндурщината е навсякъде !  Naughty
Не трябва да забравяме обаче, че не само този
боклук цапа. Задължително трябва да се мие !
Всеки ден или поне веднъж седмично.
Всичкия този прахоляк по улиците и от строежите
не сме го направили ние  Naughty

# 23
  • Мнения: 2 759
                     Понеже от постинга ти не става съвсем ясно, ще те допълня с коментар към авторката - околоблоковите пространства се чистят от живущите в блока, не от общината. Пред магазините чистят собствениците на магазини. И т.н.т... Който ще да хвърля боклуци пред вас - отговорността за чистотата е твоя, респ. моя пред нас. И ако си спомням правилно, тази същата общинка, дето приема оплаквания, също има право да поглобява мъничко, ако ви е мръсничко... Едни такива ми ти работки... Тъй че миличка tsvetkova, ти кога последно чисти около вас казваш? Че изискваш така настоятелно...

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
мисля, че авторката има предвид не само обичайните битови отпадъци, а калта, пясъка и мръсотията от строителни работи.
днес ми се наложи да повървя малко по Симеоновско шосе - е, какво да ви кажа - пустинните бури ряпа да ядат. всеки минаващ автомобил вдигаше облаци от прахоляк, пясък и други дребни фракции във въздуха. мъжът ми е бил в Пакистан, каза, че гледката на прашните бури удивително напомня тамошния пейзаж.

а тия неща с миенето на улиците, извинете драги другарки, ги прави общината, а не гражданите с правилно самосъзнание.

# 25
  • Мнения: 2 032
Общината, специално в София, ако ще всеки ден да мие, не може да насмогне на всички строежи: не може да не забележи човек каква мръсотия, прах и кал създават те.
Не знам дали има наредби строителните фирми да отговарят за чистотата на мястото около строежа; ако няма, трябва да има, и да се спазват. И да има солени глоби.

# 26
  • Мнения: 2 759
                      Никъде не съм писала, че гражданите трябва сами да си мият улиците  Crossing Arms. А защо не го написах - не знам  Outta Joint. Все пак по селата селяните сами си мият. Може би защото ако не си измият, няма кой друг да им измие. Няма на кой да се обадят, а за петиция и дума не може да става... Може би затова като идват в София не си хвърлят боклуците по улиците. Навици.
                     Нямам село, нито някога съм имала, моля горното да се счита само и единствено плод на фантазията ми.
                     Колкото до калта и пясъка - да, съществуват такива неща в природата, повечето хора (надявам се не само селяните) ги смятат за нормални. Специално на мен винаги ми е било чудно как се смята за редно да се отстраняват от градските улици - да минават през канализанията ли (и това не създава ли проблеми?) или от 'Чистота'-та ги замитат и после само се мие?

# 27
  • Мнения: 4 371
Понякога се питам реални ли сте всички тук или не..
Вчера само аз от цяла улица си изхвърлих рекламната брошура в иначе преливащия кош, като дори приятелката ми възкликна да не се хабя, понеже вече имало стотици по тротоара..  Tired
Много искам да живея на една улица с вас, честно!
Все пак кошчето е било препълнено, значи не само ти си хвърляш боклука където трябва Wink
На мен пък ми е странно как може да видиш препълнена кофа и да се опитваш да си напъхаш там боклука. Логично е, че няма дълго да се задържи вътре. В градинката до нас има няколко кофи, все преливащи. Държа си боклука в ръка, ако имам такъв и си го хвърлям в голямата кофа извън площадката. Неприятно е, когато боклуците се гонят из тревата, а от кофата до близката пейка удря миризма на памперси с всеки повей на вятъра Confused

# 28
  • Мнения: 2 759
...Държа си боклука в ръка, ако имам такъв и си го хвърлям в голямата кофа извън площадката...
                      Аз опитвам да си хвърлям боклуците в кошчета, за които знам, че се почистват редовно. Че тук-там има разни, за които никой не се сеща... И като ходя на Витоша предпочитам да си свалям боклука, отколкото да го оставя в някое преливащо кошче, което може би никой никога няма да почисти...

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Нехвърлянето на отпадъци няма да изчисти града, нито ще запълни дупките по пътищата, нито ще изправи тротоарите, нито ще изчисти пясъка, довлечен от дъждовете и натрупалия се прах... Naughty
Не е нормално улиците на двумилионен град, столица при това, да се мият веднъж годишно и това да минава за грандиозно събитие ooooh!
В някои градове по света това се прави всеки ден!
Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт