Януари е много далече, но мама знае че чака бебе вече-2 част

  • 16 950
  • 363
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 276
Добър ден и от мен,

сладуранска темичка се е получила. Наистина ще е хубаво в началото да се постнат няколко полезни линка.

Аз от както пих тези капки, за които ви писах, се чувствам по-добре- от един прием. Но съм си ги взела в себе си, ако ми се наложи да ги ползвам Confused

Мами от София- къде ходите на ЖК- на частно или там, където мислите да раждате? Аз при първата бременност ходих в Болница Лозенец и там раждах. Сега пак там смятам да ходя Peace

Аз си ходя на ЖК при моят АГ( т.е по Здравна каса), но като реша къде точно ще раждам по-нататък ще напрявя и няколко прегледа и на частно при конкретният лекар.

Иначе аз съм си много доволна от него, просто е мн. внимателен и подхожда мн. сериозно към всеки един пациент....нищо че са му минали днес 20 бременни. На всеки ще обърне внимание и ще го изслуша ако има притеснение. Мн. добър специалист и му имам доверие, та затова пътувам на другият край на града, ама няма как  newsm78

Според мен ако АГ- специалиста  си е съвестен няма нужда да се ходи по частни приеми  ( с изключения на БХС, 3Д..и другите специализирани изследвания)

Рано е още...но имате ли идея къде ще раждате . Споделете  защо точно там?

# 16
  • Мнения: 917
Ами аз нямам избор с раждането. В Бургас само в държавната болница се ражда. Мислих второто детенце да родя във Варна, на ще е лудост да се помъкна до Варна през януари. Та така.
Днес ужасно ми се гади.

# 17
  • Мнения: 395
Аз си търся добър гинеколог. За потвърждение на бременността ще отида при джи-пито и се надявам тя да ми препрати при някой. Напоследък прилежно чета из форума в Здравния справочник. Засега мисля около 3-тия месец да се запиша на ЖК в Токуда. Там съм се ориентирана за раждане, като водещия ми мотив е отношението и грижите към пациентите (и професионализма разбира се). Но пак казвам, че източника ми на информация е форума.
Искам да ви питам как се справяте с тази умора. Нищо не мога да свърша, много ми се спи. Направо не мога да мисля. За съжаление имам доста работа Sad

# 18
Здравейте момичета...  bouquet

4baby поздравления за темичката Hug
Нека в нея се чуват само хубави новини..
Деница007-добре дошла мила,леки 9 месеца ти желая и много усмивки Hug

Аз днес пак съм си Sick както вчера и миналите 3 седмици,но ще стискам зъби

# 19
  • София
  • Мнения: 276
Днес ужасно ми се гади.

За гаденето- вземи си тези какпки" Вомитусхил" , хомеопатични са и много ми помогнаха....ама и аз се правих на герой, и не исках нищо да пия. Просто разликата е огромна, чувствам се добре, като се изключи гаденето от пригладняването...ама то бързо се коригира с хапване Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 391
изморих се да работя... явно 15ч е критичен период и малко ми се смряка тонуса...

Аз първия път раждах при д-р Ковачева в Тина Киркова. Изключителен професионалист! Надявам се да няма против да проведе и второто ми раждане. Ще отида обаче по към края на прегледи при нея. Иначе ще си водя консултацията, някъде където ми е удобно и близо и отвреме навреме.

# 21
  • София
  • Мнения: 146
denica007, katalina добре сте ни дошли! Лека бременност!
bubi4ko, не се връзвай на реакциите, важно е след като се появи мъника как ще се отнасят!
соня82, ти продължаваш да тичаш - ем ти се радвам че  тичаш, ем леко се притеснявам. Има достатъчно гимнастика за бременни,  не е ли малко много крос. Това естествено си е твоя работа.
Аз съм качила около 2 кг. - и се чувствам ужасно подута 
tony1166, аз също още се чудя дали да не ходя в Лозенец да ми следят бременност, но не съм много навита. Яд ме е защото си плащам редовно осигуровките а за да ти обърнат по-специално внимание трябва да си плащаш. Първо ще пробвам в поликлиниката, пък после ако не съм доволна там вече ще си ходя в Лозенец.  И на мен първото ми раждане беше там и съм много доволна от Фурнаджиева, ще я търся и за второто раждане живот и здраве.
Дени и аз съм много уморена, едвам движа ама това е положението.
Обаче съм много изнервена и горкото ми дете много ми е жал за него, защото се усещам че не съм така търпелива към него и той самият е учуден от моето поведение. Изглежда ми тъжен. А  сега му обясняваме че понеже имам бебче в коремчето и не мога да го вдигам и нося и днес ми каза "Мамо, айде да си махнеш бебето от коремчето и да ме гушнеш"   Почувствах се много зле, сега ще му обяснявам че ме боли гърба и за това не го вдигам. Аз го гушкам седнала ама на него явно му се иска и да го понося а той вече си тежи. Така като ви казвам да не си помислите че е все на ръце, не е. Ама аз почвам да му отказвам да го вдигам, защото ме е страх. Явно само съм се объркала с обяснението, ама ще се поправям сега. Е оплаках ви се какво ми тежи от днес.
Ализарина -извинявай ако съм ти объркала ника искам да ти кажа, да не се ядосваш за това че си без работа. Това са ти последните безгрижни 9 месеца в твоя живот. Наслаждавай им се, защото после няма да имаш време да се мотаеш гаранция ти давам!
Лек ден момичета  Hug

# 22
  • Мнения: 917
А аз още нося Дени. Даже в петък бяхме на плажа без количката и после тя като се тръшна от там до в къщи я носих. Ама не ми е зор.

# 23
  • Мнения: 6
Момичета,  някоя от вас случайно да е с обърната матка. Вярно ли е това, че при жени с обърната матка не се препоръчва раждане по нормален път. Аз май питах за това, но щом пак питам явно още ни ми е ясно - ще ме извините Embarassed
А относно сутрешното ми тичане - тичам три пъти в седмицата и док каза, че до 5 месец няма проблем, но след това край. И аз слушкам. Много ме е страх да не надебелея много, защото док ми каза, че съм склонна към затлъстяване ooooh!И затова винаги гледам да съм около 57-58 кг. Е сега съм вече 59, но един кг за два месеца, май не е много нали newsm78
Целувам ви всичките Hug

# 24
  • Мнения: 270
Сонче,моята не е обърната,ама мисля,че няма проблем,че си с такава,тя може да ти се обърне като дойде време за раждане,не го мисли.Важноото е да има раждане и здраво бебе,пък нормално или секцио,важен е резултата Hug Party
Аз също съм качила 2 кг и се чувствам прасе ахахах,лесно се изморявам и ми се спи,иначе апетит нямам много.Ще видим как ще е занапред.Аз бях 59,сега вече съм 61-ужас #Cussing out #2gunfire, но се съобразяавам какво хапвам/не ям кисело зеле със сланина  Joy hahaha/като ми се хапва нещо,гледам да е плод или салатка и без това шоколад не ми се яде/слава Богу/понеже съм шоколадоунищожител Joy/а само солено и кисело,та за сега удържам фронта с яденето Crossing Arms
Целувки на всички  bouquet

# 25
  • Мнения: 140
Амелия, наистина е гадно, че сме осигурени и трябва да плащаме, ама като се стигне до раждането са малко болниците, където може да родиш без да си платил или избрал екип. Вариант е да се ходи по ЗК на прегледите, а да се плати за раждането- все файда Simple Smile Аз бях при д-р Асенова, а секциото ми го правиха тя и д-р. Папазов. Много съм доволна- целия персонал е страхотен. Утре се уговорих с д-р Асенова да ходя на преглед Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 146
И аз много се притеснявам с това качване на кг., ама се успокоявам с Дюкан. С неговата диета си върнах кг, от предишната бременност, а мъжът ми свали 30 кг. пак с Дюкан така че, не се безпокойте свалят се.

tony1166, мен Асенова ме прие да раждам - в 3 ч. през нощта и не беше много внимателна, само ме провери за разкритие и то така че на мене очите ми изскочиха  Shocked  Като професионалист не я познавам, но определено като цяло съм доволна от персонала. А за раждането тогава не платих нищо, а сега доколкото чувам е 700 лв. - плащаш си на касата и май можеш да си избираш доктор, но това ще го проверявам допълнително какво включва пакета.  Ех Тонка, като нищо и заедно да раждаме там  Crazy Стискам палци утре за прегледа!!!

# 27
  • Мнения: 2
Момичета, да ви се оплача- опитът за преглед беше неуспешен и доки така ме навика, че като почнах да лея едни сълзи, та още са ми мокри и подпухнали очите (това стана към 14:20, сега е почти 16:00ч.).
Ами отидох в кабинета на доки още към 13ч. за да съм първа и да използвам да го попитам как ще действаме с това зацапване още преди да са му започнали прегледите. Само че него го нямаше толкова рано. Сестрата каза, че ще дойде чак към 14:00ч. Обясних и за какво съм там, хиляди пъти се извиних, че съм отишла без час, тя обаче прояви разбиране и даже каза, че много хубаво съм направила като съм отишла.
За моя най-голям късмет обаче, доки закъсня, дойдоха 2 жени за първите два часа и най-големия куриоз- домъкна се и някаква инспекторка по хигиена, за да ги инспектира и да взима проби от кабинета  #Cussing out Викам си аз на ум "е няма как при тези напечени обстоятелтва да ме приеме или пък да ме излуша".. само след сек. се домъкна и една лелка със дъщеря си пак по спешност..казвам си край, няма начин да ме приеме доки.
След дълго чакане доки дойде и сестрата ми казва да влизам при него и бързо да му обяснявам какъв е проблема. Така и направих. А той като ме започна...че без час не можело, че жените отвън,  които са по график чакали, че не бил животно...абе ужас..и му казвам, че не искам да го притеснявам, а просто искам да знам какво да правя...след хиляди обяснение ми заявява да съм питала сестрата дали може да ме вмъкне днес или утре в графика...е така ли трябаше да ми го каже?
Отидох в другата стая при сестрата и при цялата тумба народ..сестрата ме поглена въпросително (много мила жена. цял час си говорехме докато чакам), а аз само успях да и кажа " ами казах ти аз, че ще ме нахока". И като ревнах, ама рев да видиш, тя не може да ме успокои...и само ми казва " миличка ела в 5:45ч. накрая, след всички прегледи по график за деня, ще влезеш.." аз пак хлипам ли хлипам..а тя "ще дойдеш нали?" опитвам се да и кажа "да" ама не мога да си събера въздуха от хлипане, та само и кимам положително с глава...абе ужас...
какво да ви кажа....как може най-добрия и най-съвестния доктор в града, така да се държи? знам, че обстоятелствата бяха деликатните и му е супер натоварено, мисли за много жени, а аз предимно за себе си, но може ли по този начин да се държи.
Хем на хиляди жени е помогнал и аз съм доволна също досега, хем така ме разочарова с поведението си днес!!!!


# 28
  • Мнения: 270
Амелия да е жив и здрав Дюкан,ама и аз с него се крепя в норма ooooh! Ама не искам да опирам до него пред свършен факт да навъртя 30 кила отгоре например #Crazy,а и лесно ми се появяват стрии и да ви кажа мн ме е страх,без да съм била бременна,вече имам и сега съм си направила едно мазило,ако искате ми се смейте,ама със свинска маз,варена с прясно мляко,3-4 ванилии и настъргана кора от портокал,та те с това се мажа,малко бабини рецепти ooooh! ама да видим колко ще има ефект

# 29
  • Мнения: 140
 Simple Smile Като нищо. Май там някъде е раждането, а секциото е към 1200-1500- не съм сигурна. Аз миналия път бях секцио по медицински показания- седалищно разположение- и сега въобще не искам и да чуя за нормално раждане. Много съм доволна от секциото и живот и здраве пак така ще съм Peace А и в тази Болница много го практикуват- преобладават секциите Simple Smile Фурнаджива се сещам -една младичка-много готина Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт