Кафе и бременност

  • 37 792
  • 185
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 960
пиех си по едно ,по рядко две кафенца дневно.Моят доки каза ,че особено за бременни  мацки с по ниско кръвно е добре!!Можеш да си правиш по едничко на ден!!!!!!!!!!!!

# 46
  • Мнения: 494
Toчно така.Аз също съм с много ниско кръвно и вчера изрично питах моята гинеколожка,дали има проблем,че пия кафе,защото аз без да пия кафе сутрин съм като парцал през деня. Тя беше категорична,че 2 чаши на ден е о.к.

# 47
  • Мнения: 2 013
Няма такива глупости!!!  People No Good Просто не трябва да се прекалява.По кафе на ден е нормално,е в по-късни месеци може да доведе до по-голяма активност на плода,ама чак пък да е вредно. Thinking
Аз си пийвам  Peace

# 48
  • Мнения: 1 291
http://centrummaterna-bg.com/saveti.html

прочетете съветите докрай.
ето и тук пише че е по-добре да се намали, даже да се спре консумацията на кофеин.

# 49
  • Мнения: 1 187
Аз знам, че можеш да си позволиш едно кафе на ден. При първата ми бременност обаче пих безкофеиново.

# 50
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
http://centrummaterna-bg.com/saveti.html

прочетете съветите докрай.
ето и тук пише че е по-добре да се намали, даже да се спре консумацията на кофеин.
Мисля, че се престараваш Peace

# 51
  • Мнения: 1 629
Аз си пих кафе 3в1, но най-често безкофеиново (то и в него има кофеин, но е супер малко) Ако пиеш кофеиново кафе, пии го с мляко примерно! По време на кърмене не се позволява, защото действа на бебчето, може по една чашка рано сутрин  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 3 524
хм ако ще издребняваме толкоз...
апропо, безкофеиновото кафе според не една статия, които уви нямам време да копирам тук, съдържа канцерогенни съставки, мисля че беше свързано с начина по който го обработват.
когато бях бременна (след 3тия месец, че преди това като го помиришех само и ми идеше дааа....) пиех по 1 кафе сутрин с повече мляко, след като родих и досега- също. детето ми е живо и здраво.
накратко- стига втеляване.
всичко в умерени количества не е вредно, спазвай този принцип и няма да сбъркаш Peace

# 53
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И с 2-те ми бременности си позволявах по 1 кафе на ден. Peace

# 54
  • Мнения: 1 775
Аз съм чела някъде, че безкофеиновото кафе е по-вредно заради химическите съставки, които се използват за извличането на кофеина при производството на безкофеиново кафе.

# 55
  • Мнения: 1 949
хм ако ще издребняваме толкоз...
апропо, безкофеиновото кафе според не една статия, които уви нямам време да копирам тук, съдържа канцерогенни съставки, мисля че беше свързано с начина по който го обработват.

Защо си го написала с дребен шрифт? Наистина е така, начинът, по който се извлича кофеинът е изключително токсичен, а химикалът който извлича тоя кофеин е канцерогенен. По-добре никакво кафе, отколкото без кофеин. Аз и докато кърмех пиех кафе - веднага след кърмене. Иначе ми падаше кръвното и ми ставаше лошо.

А тези, които отричат пиенето на 1-2 кафета по време на бременност, искам да питам - смятат ли, че е по-полезно пиенето на хапчета против главоболие (Парацетамол) или виенето на свят от ниското кръвно?

всичко в умерени количества не е вредно, спазвай този принцип и няма да сбъркаш Peace

Само за концентрати и цигари не мога да се съглася, но предполагам, си нямала предвид тях  Peace

# 56
  • Мнения: 453
За кафето ясно, обаче се открехна леко и въпросът за чай - аз пък съм чувала че черният чай е дори по-силен от кафето, не знам обаче теинът дали е вреден както кофеина. С билковите пък знам че изобщо трябва да се внимава при бременност.
Знаете ли нещо и по този въпрос случайно? (Аз съм любител на чай, кафе така или иначе не обичм и не пия)

# 57
  • София
  • Мнения: 2 430
Кафето изведнъж го спрях.Не,че някой ми е казвал да го спирам,просто от миризмата му ми се повдига и до сега.Пия 3 в 1 ,колкото да се ободря малко.А като си спомня,че преди съм пиела по 3-4 кафета дневно Shocked
 За черният чай ,знам,че не се препоръчва.Даже по-добре кафе,отколкото черен чай,защото бил по-силен от кафето

# 58
  • Мнения: 4 434
Аз пиех безкофеиново Peace

# 59
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Пия по едно сутрин, всеки ден. Значително съм го намалила в сравнение с преди бременността, но смятам, че съветите да се спре напълно, че и още с опитите за бебе, са силно преувеличени.

Общи условия

Активация на акаунт