"Тъпата ми свекърва"

  • 10 942
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
 Grinning ами така де
malinkataa , при мен е обратното - аз съм втората, мъжа ми допреди 2 години живееше с тях. Тя пак не работи друго освен да тича по мъжете си и да им пълни главата с "ценни напътствия" Но наистина е кой както си го направи! Ако мъжа ми не може да ме закара, не им звъня на тях а си поръчвам  такси

Поне нямаш напразни надежди и така никога не се разочароваш  Hug

# 46
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Много деликатен момент.....е това с гледането на възрастни хора.... Интересно такива индивиди не си ли задават въпроса ,че ще дойде ден в който няма да могат да се обслужват и трябва почти непознати хора да се грижат за тях,хора за които през всичките години  не са си направили труда поне морална подкрепа в дадени ситуации да им бъдат....
Та с какви очи един ден се налагат и изискват някой да се грижи за тях,ми е доста непонятно....и
Те заслужават подкрепа и грижи на старини за това, че са отгледали нас, не децата ни!
Някой пак се опитва да прави коментари без да чете последователно или ако не разбира нечие изказване ,да не прави генерални заключения......... Wink
Разбира се,че родителите (подчертавам Родители с главно Р )заслужават уважение и внимание и то не само на старини.....

# 47
  • Мнения: 2 478
Аз също мислех,че мнението за свекървите е "наследство" и "насадено".
Никога не съм мислела,че няма да се разбирам прекрасно със свекърва си.
Но така се получи.
Аз съм от жените,които не смятат,че някой е длъжен да им гледа децата.Напротив.Който има деца да си гледа.
Ама и не съм от хората,които ще търпят някакви стари,неадекватни съвети.и коментари след това.
Единственото,което искам е моето семейство да си е самостоятелна единица.
И много се дразня,когато свеки си навира носа вътре.Ами няма как да се разбираме

# 48
Аз съм свекърва и не гледам внучето си!Ха,изяжте ме сега!На 53години съм,работя и нямам намерение да спирам,за да тичам по внучета.Моите деца съм изгледала и мисля,че с това съм изпълнила житейската си мисия.Всичко друго е въпрос на възможности-финансови,физически,емоционални...По време на отпуска-да!Но да остана без работа,за да се превъплътя в "мама второ издание"-е,не!Още повече,като ви чета двоуменето по отношение на доглеждането на стари родители.Ако сама не си осигуря доходи за след пенсиониране,мога ли да разчитам,че син ще ме гледа ,понеже съм се лишила от собствения си път,за да гледам децата му?И снахата няма да го приеме като нахалство от моя страна,че вместо кротко да си умра,напук продължавам да живея?Интересувам се от внуците си,купувам подаръци,когато за кратко потърсят помощта ми се отзовавам,но в никакъв случай не мисля,че това е мое задължение.Ако беше така,щяхме като баби да раждаме,когато вече сме си "поживели".И нека да съм "тъпа свекърва",нали я знаете онази песничка-"всичко се връща"...

# 49
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 hahahaЗащо толкова изкривявате темата..... Joy Joy Joyаз никъде не прочетох някоя снаха да иска такива жертви  от свекърва си....

# 50
Aз съм 100 процента съгласна със авторката,никой не е длъжен да ми гледа детето....ама понякога ми става страшно мъчно,че свекър ми отделя по-голямо внимание на кучето си,от колкото  на единственото си внуче.

# 51
  • Мнения: 263
maselena6,
и майка ми, и свекърва ми работят! Никога на никого не съм и предлагала да си напусне работата! Но отношението и на двете към сина ми е различно: майка ми винаги когато може отделя време и внимание за него... Свеки не се сеща! Но мноооооооооооооооооого настоятелно обясняваха преди време чие име трябва да носи детето! Всеки път ми обяснява тя как била мислела за него и т. н.... Но така и не можа да запомни, че той се стресира, когато крещи срещу него, та дори и обект на триадите и да е някой друг, не запомни никога какво обича и какво не, никога не се съобрази с него по какъвто и да е начин! И щом ни види веднага започва да обяснява колко много била гледала другата си внучка, как я била приспивала като бебе и не зная какво още!
Ами поне да е достатъчно тактична (да не използвам по-остра дума) да си замълчи, а не откровенно да заявява, че моето дете е по-малко важно за нея! Просто отношението и ме дразни, а не какво прави или не прави за детето ми! За мое щастие аз имам възможност да му осгиря всичко необходимо, а от бабите се очаква най-малко любов към това дете, което би трябвало да не им е чуждо...

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 18:20 от mammaPlam

# 52
  • Мнения: 1 731
Аз съм свекърва и не гледам внучето си!Ха,изяжте ме сега!На 53години съм,работя и нямам намерение да спирам,за да тичам по внучета.Моите деца съм изгледала и мисля,че с това съм изпълнила житейската си мисия.Всичко друго е въпрос на възможности-финансови,физически,емоционални...По време на отпуска-да!Но да остана без работа,за да се превъплътя в "мама второ издание"-е,не!Още повече,като ви чета двоуменето по отношение на доглеждането на стари родители.Ако сама не си осигуря доходи за след пенсиониране,мога ли да разчитам,че син ще ме гледа ,понеже съм се лишила от собствения си път,за да гледам децата му?И снахата няма да го приеме като нахалство от моя страна,че вместо кротко да си умра,напук продължавам да живея?Интересувам се от внуците си,купувам подаръци,когато за кратко потърсят помощта ми се отзовавам,но в никакъв случай не мисля,че това е мое задължение.Ако беше така,щяхме като баби да раждаме,когато вече сме си "поживели".И нека да съм "тъпа свекърва",нали я знаете онази песничка-"всичко се връща"...

Е,що да те изяждаме? newsm78Ние не сме ядосани на всички свекърви ,а само на нашите.Въобще не ме касае мене дали ти работиш или си гледаш внучето.Интересува ме моята свекърва.Така че ...спокич. Peace

# 53
  • Мнения: 2 015

hahahaЗащо толкова изкривявате темата..... Joy Joy Joyаз никъде не прочетох някоя снаха да иска такива жертви  от свекърва си....

И аз смятам, че никой не ми е длъжен да ми гледа детето!Ама аз съм в обратния случай, където моята свекърва много се меси без това да бъде искано от нея Naughty.Ще ми е най-добре да не го прави Mr. Green!

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Моята свекърва пък смята, че аз съм длъжна да искам помощ от нея, да й оставям децата, а пък ние да ходим някъде сами или пък да й ги пращам на 500 км от София, за да ги гледа тя, а аз да си клатя краката вкъщи (не работя, защото искам да съм си до децата) и да й се отдава особено голяма почит и внимание, защото е единствена баба на децата ми (майка ми почина преди 11г) и без нейната безценна подкрепа не бихме се справяли. Да, ама не! Нямам нужда от помощ и това е повод за драми и сърдитни. И естествено аз съм виновна, защото не искам някой друг да ми гледа децата ooooh!
Кво пък му е лошото на това.  newsm78 Половината не харесват свекървите че не им помагат, ти пък обратно. Това го казвам на шега!  Wink Дай на жената възможност да се реализира, токувищ и ти останеш доволна.

# 55
  • Мнения: 4 668
Ето една случка със свекърва ми , отпреди един час  Close и после как да не кажа , че е тъпа ?

Обажда се свекъра , който вижда детето веднъж на два месеца , защото е "много зает " .
Искал да го вземе от градина .
ОК !
Обаждам се в градината , предупреждавам !
Свекървата разбрала и звъни , уж ентусиазирана , че ще го видят . Поръчвам и някой неща , като да му вземе шапката и т.н.
Тя ми обяснява , че ще отиде при свекъра на работата и ще отидат заедно да вземат детето .
И легнала да спи горката , че много се е преуморила .
Свекъра ме чака мен да му потвърдя ще взема ли детето или не . А тя каза 100 пъти , че щом затвори тел. с мен ще му се обади ... и той чака ли , чака ... и ми звъни 5 мин. преди часа в който трябва да го вземат , какво да правел ...

Тя и седи у тях , той в работата , аз мисля че ще го вземат ...скъсаха ми нервите .
Излязох аз виновна , че не съм се обадила на свекъра да му потвърдя ще вземат ли детето . Теглих им една ... както и да е . Лошото е , че мъжът ми го отнесе ...

Тъпа е не , ами тъпа и загубена . И кажете ми после може ли на такъв човек да се разчита ?

Стана дълго , извинявам се .

# 56
  • Мнения: 3 479
Моята свекърва пък смята, че аз съм длъжна да искам помощ от нея, да й оставям децата, а пък ние да ходим някъде сами или пък да й ги пращам на 500 км от София, за да ги гледа тя, а аз да си клатя краката вкъщи (не работя, защото искам да съм си до децата) и да й се отдава особено голяма почит и внимание, защото е единствена баба на децата ми (майка ми почина преди 11г) и без нейната безценна подкрепа не бихме се справяли. Да, ама не! Нямам нужда от помощ и това е повод за драми и сърдитни. И естествено аз съм виновна, защото не искам някой друг да ми гледа децата ooooh!
Кво пък му е лошото на това.  newsm78 Половината не харесват свекървите че не им помагат, ти пък обратно. Това го казвам на шега!  Wink Дай на жената възможност да се реализира, токувищ и ти останеш доволна.



Давала съм й възможност с най-големият ми син. Добре го е гледала, доволно го е глезила и не съм й намирала кусури. Благодарна съм й била, защото съм го давала, когато наистина съм била в нужда - детската градина е във ваканция, а пък аз съм на работа.
Сега предценявам, че нямам нужда от помощ и това е. Защо трябва да съм длъжна да я искам newsm78 Пък й децата, ако знаеш как бързо растат ... Ей го сега 14 годишният вече не иска да ходи никъде с нас, иска да е по-самостоятелен, да е с връстници, а не с нас.  А след някакви си десеттина - дванайсет години и малките ще го последват и така е нормално. Но само пресметни - имам още някакви си десетина лета с тях, десетина зимни ваканции. Като си помисля, малко ми се струва и все не ми стига времето с тях. А пък аз затова съм си родила три деца - да се радвам и грижа докато мога и имам желание. Мои са си, ще седят при мен, а като им дойде времето ще отлетят от гнездото и други жени ще ги прегръщат и ще им се радват. Искам да съм се наситила, да съм си взела своето, че да не стана като моята свекърва, дето нейната свекърва й е вземала детето от ръцете и е казвала как ще се гледа бебето. А пък докато снахите ме одумват каква незаинтересована баба съм и как си гледам живота, ние с дядото ще   grinning039 и   car003.
 Laughing

# 57
  • Мнения: 1 763
Аз темите за снахи и свекърви не ги чета много обстойно. Но общото ми впечатление както от форума, така и от обкръжението ми в реалния свят е, че повечето снахи се оплакват, че свекървите се месят в семейния им живот и им казват как да си гледат децата. Винаги съм се чувствала много облагодетелствана, че моята свекърва не е такава и не би ми хрумнало да се оплача, че не ми гледа детето.

# 58
  • Мнения: 3 016
Аз също съм на мнение, че никой не е длъжен да ни гледа децата. Щом  сме ги създали ще си ги гледаме .Помощта е отделен въпрос. Не, че е лошо да имаш малко отмяна,  особенно когато са между 2- 3 годишни.

# 59
  • Мнения: 668
Tyк гледам е писала и една свекърва.Много правилно се е изразила жената,че те тяхното са го минали с отглеждането Peace.Мойта майка е същата,ходи на работа немога да я занимавам всеки път когато почива.То каква почивка ще и е.Достатъчно е тичала и по трима ни та сега и още.Оставям го,но за няколко часа неискам да я натоварвам просто.

Общи условия

Активация на акаунт