Свекърва и годеж!

  • 28 969
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Моята свекърва ни подари чаши за кафе, а на мен по късно, пак преди сватбата ми подари колие и обечки, сребърни с една перличка.  Моите родители ни подариха сервиз за хранене

# 16
  • Мнения: 4 965
На годежа свекърва ми донесоха цветя (за мен и за майка ми), торта, вино за самото тържество, на баща ми - бутилка ракия, златна пендара (подарена й от нейната свекърва) и пълен комплект неща за вкъщи (халат за баня, домашна роба, чехлички, пижамка и т.н. - последните ми ги подари, когато вечерта отидохме на гости у тях; тогава подари и същия комплект на мъжа ми).

# 17
  • Мнения: 1 898
И моята ми даде пари с които да си купя нещо по мой вкус.
Незнам дали е редно и в духа на традициите, но е практично.

# 18
  • Мнения: 119
Много ви благодаря за всички отговори!Мисля да обиколя златарските ателиета да видя какво има.Знам че не обича злато и не го носи,но синът ми и подари пръстен с бяло и жълто злато и...диамант,та него го носи,май в комбинация със сребро.Първоначално мислех марков парфюм ама много се разминаваме във вкусовете и просто не смея-не обича тежки ,силни,ванилия.Нещо много леко и свежо,но да не е морски аромат не и хареса-Давидоф-Cооl Water.Ако някой може да помага... GrinningПриемам всякакви идеи,а накрая ще бъдете уведомени как съм ги оползотворила

# 19
  • Мнения: 22 507
Охх, за мен това с годежите е голяма простотия, още един повод за харчене на пари и задължаване на близки хора да купуват подаръци.

Щом не харесва злато, парфюми и т.н. и ако се разбирате със снахата може просто да я попиташ какво би искала или да излезете заедно по магазините. Предполагам ще се съобрази и с това, че ти не си милионерка.
Иначе взимаш един хубав букет и домашна питка, една бутилка вино и готово.

Иначе Първа Инвестиционна банка имат серия нови кюлчета-медальони

http://www.fibank.bg/data/files/images/newPAMP2.jpg
на мен лично страшно ми харесват, сребърните са по 55лв, а златните по 520лв

# 20
  • София
  • Мнения: 17 595
Хм, не съм убедена, че това изобщо е необходимо. Но ако пък държиш - ами, можеш да й подариш нещо, което би искала тя да има... Може да е всичко - от годежен пръстен (твой) до статуетка от витрината ти. Нещо, което би искала да се предава в семейството, или за което вече имате такава традиция... Иначе - кутия бонбони и бутилка коняк.

# 21
  • ЕН
  • Мнения: 543
на нашия годеж свеки ни подари секси бельо и за двамата  Kissing Heart Two Hearts

но може да се допиташ и до нея какво желае, ако не държиш на традициите все пак
  bouquet

# 22
  • Мнения: 493
Моята свекърва като идвака в къщи(аз съм от друг град) носеше погача,бонбони,сладки и уиски.Подарък не ми е подарявала,тъй като не сме правили годеж,но мисля,че момичетата са дали добри съвети за пръстен.А ако все пак решиш за парфюм-GIO на Джорджо Армани е много свеж,не е сладък и мисля,че ще и хареса PeaceУспех   bouquet

# 23
Хм, не съм убедена, че това изобщо е необходимо. Но ако пък държиш - ами, можеш да й подариш нещо, което би искала тя да има... Може да е всичко - от годежен пръстен (твой) до статуетка от витрината ти. Нещо, което би искала да се предава в семейството, или за което вече имате такава традиция... Иначе - кутия бонбони и бутилка коняк.

Много съм съгласна! Ако е парфюм - препоръчвам ardenbeauty на Елизабет Арден - лек, младежки, много свеж с лек аромат на липа

# 24
Според мен кутия бонбони и бутилка коняк са добър подарък.
можеш да видиш тук:
http://www.perfetta.bg/pages/artofwork/chocolatebox.html

# 25
  • Мнения: 263
Ами на нас ни подариха стандартните хавлии, одеяла, чаршафи... И като казах чаршафи си мисля, че може би е интересна идея да подариш някакъв по-интересен спален комплект (в случай че вече живеят заедно). Примерно нещо сатенено в хубав цвят...

# 26
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Не познавам свекърва си (починала е ншколко години преди сватбата), но си спомням какво майка ми подари на годежа на снаха ми. Осжен халат ,ношничка, бельо и подари и ключ от дома си.Така искаше да и покаже, че я приема като свое дете. Да отбележа , че в семейството ми се спазват всички традиции.

# 27
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
А цветя за домакинята и вино за домакина носим винаги когато ходим на гости.

# 28
  • Мнения: 1 277
Осжен халат ,ношничка, бельо и подари и ключ от дома си.Така искаше да и покаже, че я приема като свое дете. Да отбележа , че в семейството ми се спазват всички традиции.

И моята свекърва, зедно с другите подаръци, ми подари и ключ от апартамента. Това означавало, че винаги съм добре дошла в дома и.

# 29
  • Мнения: 246
Според мен хубав подарък е нещо малко-но стойностно,стилно и забелязващо се.Нещо което остава завинаги.Зависи на нея какво и допада.

Общи условия

Активация на акаунт