Януарското човече с играчките приятелче е вече!

  • 9 966
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18
Добро утро, стискам палци всичко с бебоците да е наред. За ваше успокоение и аз съм тупнала като бебе от около 1,5 м и май само положително ми се е отразило Laughing.
По този повод бебо го оставям на пода върху постелката като трябва да изляза,та най много от килима на пода да падне.
Да се отчета колко съм работна-вчера съм изчистила от костилките и замръзила 2 кг череши, надявам се бебо после да иска да ги яде Rolling Eyes
Януарско майче, зорко наблюдавай палавото зайче.


New Valia просто се забравила как е тук. На мен ми става най тъжно,че на пешеходна пътека ,когато преминавам с бебо не спират най-често жени, а уж са били или ще бъдат майки. Е разбира се винаги има и много учтиви хора, вчера един мъж застана на пътя и спря колите да можем да минем да се приберем по-бързо да не ни навали.

# 46
  • София
  • Мнения: 56
Добро утро и от мен!
С това спане и аз не знам какво да правя. Много трудно заспиваме , а спим по 30-40 мин през деня. За вечер не ми се говори- на всеки чес е будна- понякога се хили и гука , дрег път паче че и се спи а не може. Биберона въобще не го иска. #Cussing out #2gunfire
АСИДИ - твоята педиатърка щеше да ти казва начин за рязане на биберона. Може да си писала и да съм го пропуснала. извинявай.Но ако не си моля те сподели с нас Praynig Praynig Hug

Мила - и аз все по-често се замислям че ще почвам работа , а не знам кой ще гледа бебето. Трябва да търся гледачка , а как ще намеря не ми стига акъла. Embarassed

# 47
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Здравейте, майчета!
Оф, днес ще ни побъркат тези абитуриенти - клаксони, свирки, дюдюкания Tired ooooh!
То не стига през деня, ами и през нощта като ги отпочнат ония мити серенади с броенето...чак ми се приисква по-рано да се свършваше училище - към 3-ти клас примерно, не 12-ти, по-кратко щеше да е броенето...
Не за друго, ами много се стряска моята мома, което е повод да ви питам, между другото, вие имате ли такъв проблем? Още от самото си раждане, Стела изключително много се стряска от всякакви по-силни и резки шумове - клаксони на коли, музики, викове и прочее Sad Гледам никога да не остава съвсем на тихо, за да привиква, ТВ-то е включено нон стоп, ама ефект май няма особен ooooh!

Иначе и ние сме в отбора на акробатите. През деня я оставям на моето легло, което е персон и 1/2 и докато до съвсем скоро и стигаше едното крайче само, сега се върти като шило и след половин час я намирам в противоположния край, разположена на широчина Crazy И да, край вече на спокойствието, винаги съм нащрек и гледам почти да не я оставям сама, барикадирам с възглавници...

Много са ви хубави предложенията за бъдещи заглавия на всички Hug

Аз май съм щастливка поне по отношение на спането - Стела като заспи откарва поне по 2 часа, понякога по 3... Нощем не се буди Praynig Пу-пу-пу! Laughing

# 48
Здравейте и от мен...аз първо да се извиня за отсъствието си толкова дълго време, ама у дома едни ремонти, едни чудеса....намирам време да ви попрочитам по малко, но отдавна не съм писала. Междувременно ние ходихме на консултация за 3-ти път и сме наддали 500 гр и 2 см. Така като ви чета нашата Яна върви малко по-мъничка от бебоците на нейната възраст. Вярно, че е оше изключително на кърма, но мислите ли, че това е в рамките на нормалното. Педиатърката, казва, че всичко е ОК, аз да си ви итам. newsm78
Между другото сложила съм снимки на Яна в майското албумче и много ще се радвам ако се видим при следващото обновяване на колажа, когато и да е то Simple Smile
Сега от мен приятен слънчев и усмихнат ден на вас и малките съкровища!!!  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 325
Валя и аз съм отвратена от държанието на много от бг шофьорите, и не само шофьори по принцип от хората!Сблъсквам се с наглост , арогантност и простотия.когато бях бременна още в началото , си пресичам аз пешеходната пътека на зелено и един минава и не спира, направо щеше да ме помете, и като започна да ме псува, предсавете ли си!Жалко е наистина е много жалко!Тук ми спират и когато светофара е чарвен за мен.Може би след тук ще имам страхова невроза да карам по бг пътищата.
Иначе всичко за Даная в бг е готово Simple Smile Легълцето, послано, наредено с играчки и картинки на стената, само я чакат бабата и дядото Laughing
За захранването, говорих с няколко френски мами и са започнали да захранват от шест навършени месеца.Тук полвината педиатри съветват от пет навършени а другата полвина от шест навършени.Дали пък да не изчакам до шест newsm78

# 50
  • Мнения: 980
Привет и от мене

И Яна вече е със стаж в падането, а аз съм на първо място в класацията за майки с опит. На два пъти ми се изсули от шезлонга и почнахме да я връзваме. Тез дни бях забравила да я вържа и я намерих по корем на теракота- хили се и тупа с ръце по плочките. А вчера така се преметна с двойно завъртане докато й обувах памперса, че я хванах в последния момент за крака преди да си изтряска главата надолу върху плочките  ooooh! На мен сърцето ми спря да бие, а тя се смее с глас и се протяга пак да се метне.  #Cussing out

Палавницата успя и да счупи вече първата си играчка.  ooooh! Едно мече дрънкалка. Днес мъжа ми намери върху активната гимнастика някакви капси и ме пита какви са тез гилзи, а аз гледах като отървана  Shocked. Забраних на бабите да купуват китайски играчки.  Naughty и още се чудя как е извадила топчетата от мечето  newsm78

и за секса: когато малката спи  Mr. Green но една сутрин като ни беше подкарал хормона Яна замина скоропестижно да си гука в хола и да гледа Коритаров лайф, а ние се ... пообичахме  Blush

за захранването- обича плодови пюрета. На зеленчуковите се мръщи. Мрази карфиол. Почна да схваща, че с лъжицата се хапва, и не винаги бръмчи с пълна уста  Sunglasses Това накратко, че ако дам пълната версия на захранването- никой няма да му се чете научен труд с рамерите на "Война и мир" и тон на комикс  Crossing Arms

# 51
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета. Simple Smile
Ех, вече за какви перипетии си говорим..как лети времето. Grinning
Ние още сме скромни във въртенето но в говоренето бием рекордите. Като заседнем двамата и по цял час си говорим и усмихваме.
Нещо ми е болен. Sad Има зелени сополи от днес и хърка достичко. Хапва си добре кърмичка и е все така игрив. Стана по поспалив обаче, дали от Панадола или защото е болничък не знам. Никога не е спал толкова през деня както днес. Ама да спи, нали сънят лекува. Praynig Много ми се буди вече нощем с писък и предполагам, че е от зъбите. Снощи Т37.7 вдигна и като дадох панадол и стана много спокоен, и ръцете не си ядеше така ожесточено.
Много си се заиграва в кошарата и странно обича да си пъха краката в решетката. Като му метнах една завивка там уж да не стане беля така ми се навика че...... Laughing Сега си вре с кеф краката а аз го пазя. Rolling Eyes
Хайде лек ден, днес не е много хубаво времето но пък разхлади. У нас беше станало 30о. #Crazy

# 52
  • Мнения: 332
Браво за заглавията, всичките много ми харесаха  Hug

Но какви акробатчета са тези януарчета. Направо ми се изправи косата.  ooooh!

Ние засега още удържаме фронта с паданията, но той през деня си откарва в количката и го удържам.
Започнах и по малко да го слагам за сяда.
Вечер сам си заспива, на гърда и след това лапва бибата и е готов.

Яде пюрета засега по-добре, явно свиква. Определено му харесва повече Хип от Ганчев.
Но повече от 10ина лъжици не ще, май скоро няма да заместим хранене, но и по добре, искам да си го кърмя още дълго време  Crazy

# 53
  • Мнения: 17
Привет отново майчета !

Дега : и моята сладуранка много се стряскаше още от раждането , дори при отваряне на вратата  .Сега е малко по-добре ,но пак се стряска понякога.

Драгостея : Не се притеснявай , според мен важното е че наддава , всяко дете различно яде. Мойта е по- лакома и наддава малко повече. И още нещо , има колаж за месец юни .

Силвия : Сподели как ги замръзи тези череши , моля те .И аз мисля да замръзявам ,че в събота ще берем домашни череши .Мисля във формите за лед ,но се чудя като пюре или сок  newsm78

Хайде чао за сега ,че малката се събуди !

# 54
  • София
  • Мнения: 6 182
По толкова много подхванати теми исках да се изкажа, че сега ги забравих всичките  ooooh! Да видим какво си спомням:
за секса и ние му мятаме  нещо на решетката да не гледа много-много. Ако има възможност да го изпратим в хола, добре. Но не винаги може, че нали и от каката се крием та става двойно комплицирано Mr. Green
за заглавията на темата много са хубави и хич не се терзайте, че римувате основно "човече" с "вече". На мен едиствената рима, която ми хрумва е "януарче" с "чавдарче" и затова не се включвам в поезията.
за стряскането - ами стряска се, дори като новороден повече, ама няма избор горкото. Сестра му като му застане на главата и го затормози и абитурентите ще му станат по-симпатични.
за шофирането в София - определено от преди 2 години е станало по-зле и с всеки ден става все по-зле.
И за съжаление най-кошмарното в БГ е не беднотията или липсата на някакви екстри, а именно отношението на хората един към друг. Всеки нещо е сърдит и се кара, псува, прережда, блъска  Sad Това прави хората още по-изнервени и кръгът се затваря. Ама си мисля, че все така ще е докато не осъзнаем, че възпитание тип- закона на джунглата не е удачно.

Хайде стига съм философствала, а да ходим на разходка.

Брей вчера ги заплаших тези лентички и те взеха че се стреснаха и се оправиха

# 55
  • Мнения: 980


НА МАМА УМНИЦАТА  smile3501

ей така я намерих преди малко. оставих я за секунда да си погледна картофите  Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 6 182
 Joy  Joy  Joy

Детето изучава наказателния кодекс, да знае как да те наказва, като се провиниш  hahaha

# 57
  • Мнения: 332
Тедсън, много ти е сладка умницата.  Mr. Green Пу пу
От малка я влече  Hug

# 58
  • Мнения: 6 274
Сватя, на татко си се е метнало детето.  Peace
Много е хубава.  Heart Eyes Пу - пу.

# 59
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Привет мацки!!
Хихихи Тедсън ,отглеждаш си учено дете- отсега заляга над уроците / струва ми се че чете лекции май?!/
Мойто момче пък от една седмица е направо невъзможен -голям кривчо,все на ръце иска да се носим,и то не как да е,ами малкия терорист иска все прав да го държат -да гледа...
И такаааа...се носим и мама припява отвреме на време по някоя песен / на която обикновено й знам половината думи само../
Още няколко дена така и съвсем ще лудна.Най-вероятно е от зъб ,много е кисел,буди се и през нощта през два-три часа и писъци направо.И ще си изяде ръцете.
По темата за секса-уж като спи ,ама последния път се беше събудил и си лежеше и ни гледаше ококорено...аз като го видях и ми мина и желание ,и всичко.. Embarassed
За падащите бебета- Баткото като беше бебе на 4-5 месеца и бях отишла до другата стая / той уж не се обръщаше даже/ и беше на леглото - връщам се - него го няма!!!Брей,прескочи ми няколко пъти сърцето, и чух че някой си гука нещо- погледнах под леглото /беше с куверта/ -той там отдолу и ми се ухили #Crazy
Мдааа ...с това го имам предвид вече че може да се случи,ама не се знае кога ще ме изненада и той.
Айде от мене цунки по муцунките!!!Приятни разходки!!
Къде са тез лентички?!

Общи условия

Активация на акаунт