ВОДА

  • 50 994
  • 166
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 360
Благодаря момичета за отговорите.   bouquet
Не съм сигурна каква е разликата между структурираната и протиевата вода, но ще пробвам да си направя протиева, както е описано. Само е не разбрах с каква вода да я направя, но може би ще пробвам с чешмяна, преварена.
А какво се случва с прословутия хлор, когато се прави протиева вода?

# 106
  • София
  • Мнения: 291
temida не виждам какво му е вредното. По принцип сребърна вода се прави с уред с помощта на електролиза. И там концентрацията на сребро е голяма, като я пиеш има един такъв метален вкус водата и е лечебна за някои неща. Колко сребро ще отиде във водата само от една сребърна лъжичка  newsm78. Все едно някой да ти забрани да ползваш сребърни купички и прибори.
В нашия филтър за вода има сребро, освен активен въглен и йоннообменна смола. И аз затова избрах именно този филтър за вода с именно тази кана.

# 107
  • Мнения: 1 171
Здравейте! Сребърната вода (говорих с хомеопат) е безвредна, но няма и особена полза от нея.
Имам у дома и от време на време правя промивки на дъщеря ми (уши, нос, гърло, очи).

# 108
  • Мнения: 902
чудя се минералната вода дали след преваряване се де-минерализира? предпочитам да си налея мин. вода от някой извор, отколкото да пия водата от чешмата, но ежедневното пиене на мин. вода е вредно за организма Rolling Eyes

# 109
  • София
  • Мнения: 291
smurfette, минералната вода след преваряване не се де-минерализира, защото минералите няма как да се изпарят, напротив, ако дълго се вари, става "по-концентрирана". Минералните води в България са ниско минерализирани, с изключение на някои видове като Михалковската, някои видове Хисарски и др., а нискоминерализините води може да се пият всеки ден. Трябва да с четат етикетите на водата - там пише съдържанието.

daindi , от сребърната вода може да има голяма полза, може би хомеопата не знае, но тя има докарано добро въздействие. Като напишеш "сребърна вода" в Гугъла, ще видиш за какво става въпрос.

# 110
  • Мнения: 627
В един от постингите намерих препратка към филтри за вода. Писах, те отговориха. Пак писах, и казах, че ще поръчам, но искам подробна информация за производителя, гаранции и т.н. Не отговориха повече....
Нещо се уплашиха ли от въпросите, не знам.
Някой може ли да ме насочи към производител/вносител на филтри за вода?

# 111
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мога да ти препоръчам кана за вода с филтър , марката е BRITA  Peace Ползваме такава повече от 2 години

# 112
  • Мнения: 1 171
Мога да ти препоръчам кана за вода с филтър , марката е BRITA  Peace Ползваме такава повече от 2 години

И аз! Peace  А ти на колко време сменяш филтъра? Всъщност не става ясно какво количество вода трябва да премине през него, за да се смени. Това което пишат (веднъж месечно) не ми звучи логично, защото за един месец мога да филтрирам 100л, а за друг 20л Thinking.

# 113
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Горе даолу на 1 месец  Wink Просто преценявам

А долу под каната съм сложила изображение на цветето на живота  Hug (обсъждано тук в две теми )

# 114
  • Мнения: 13 512
Някой знае ли къде мога да  намеря стъклена кана Брита?

# 115
  • Мнения: 2 176
Не съм виждала да има стъклени.
Ние вкъщи сме с пластмасова, след като се филтрира водадта, я пресипваме в стъклена кана.

# 116
  • Мнения: 13 512
преди години продаваха стъклени. Виж, това е идея да я пресипвам. Не се бях сешала, благодаря за идеята

# 117
  • Мнения: 2 652
Тези дни ми попадна тази филтрираща система на General Electric. Но е за цялото домакинство, което и преди съм писала, не е най-добрия вариант, защото докато стигне водата до чешмата пак минава през тръби. Но все пак системата изглежда добре. Не пише само дали активният въглен е пресован - това е важно, защото ако е насипен попадат частици във водата. Предимствата й са, има много ниска консумация на ел.енергия и се самопочиства. Цената не я пише на сайта, който се интересува може да се обади да пита и на мен ще ми бъде интересно.

# 118
  • Мнения: 627
Искам да сложа филтри на душа и на чешмата в кухнята, за да не се къпем с хлорирана вода, много е агресивна за децата, а водата от кухнята да става за пиене и готвене

# 119
  • Мнения: 1 650
аз пъ съм чувала, че преварената вода се деминерализира.

Общи условия

Активация на акаунт