Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 3

  • 58 246
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ще следя темата. На нас също ни предстои да купуваме.
Зефс - ще разпитам за помещението, което си описал. Мъжът ми се занимава с монтаж и климатизация.

# 16
  • Мнения: 1 925
Markrit, примерно на LG са добри, в сравнение с малките им машини подовите и колонните са класи над тях. А защо точно колонен тип те интересуват и за какво помещение става дума ? newsm78
зеФс, за твоето помещение ето какви вариянти има, марки които са световно наложени, а не "ментета"  Wink :
MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 35 ZG-S, TOYOTOMI / INVERTER (ВИСОК КЛАС) TAN / TAG A 13 HWI ( 2150 лв. ), FUJITSU / INVERTER ( СРЕДЕН КЛАС) ASYA / AOYR 12 LCC ( 1550 лв. ), FUJITSU / INVERTER ( ВИСОК КЛАС) ASYB / ASYS 12 LDC ( 1900 лв. ), SHARP / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) AY - XP 12 FR / AE - X 12HR (Plasmacluster) ( 1650 лв. ) - като това са варианти за охлаждане най-вече, тъй като са ви на ръба, зимата няма да топлят повече от 22 градуса. Доколкото разбрах, в стаята се спи и при това положение препоръчвам Mitsubishi, TOYOTOMI , защото са най-тихи. Като цяло от предложените, само Fujitsu-то е малко по-шумничко.
 
Peace

# 17
  • Мнения: 5 462
Markrit, примерно на LG са добри, в сравнение с малките им машини подовите и колонните са класи над тях. А защо точно колонен тип те интересуват и за какво помещение става дума ? newsm78
За търговски помещения ми трябват .И по други причини питам за такива климатици.

# 18
  • Мнения: 606
Тенкю пипъл.

# 19
  • София
  • Мнения: 8 932
Не съм чела предишните теми, ама и в първият пост не виждам марката Toshiba, една от малкото, която има модели произвеждани в Япония.
Колкото до Carrier имаш грешка. Марката е Американска, притежават част от завода на Мидеа (25%), но двете марки нямат нищо общо. В завода на Мидеа се произвеждат точно два модела на марката Carrier и не съм сигурна, че точно те се внасят в Б-ия.

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 17:19 от Aннa

# 20
  • Мнения: 22
Aннa и ти си малко чула недочула ... Всяка от японските марки си се произвежда в япония за техния пазар , а тези за европейския са с изнесено производство защото японските стандарти са с по-ниско напрежение.

# 21
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
А за помещение - панелка, с предвидена за поставяне вътрешна изолация какво ще ми препоръчате. Става въпрос за две помещения - хол и трапезария, свързани с арка между тях и поставена врата тип хармоника. Дограмата все още не сменена, а приблизителната площ е общо към 35 кв.м.  /хол  около 20 кв.м. и трапезарията - към 15 кв.м./

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 19:26 от vesi_vas

# 22
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Външните стени на тези стаи са:
на кухнята запад /с поставена външна изолация/,
на хола - изток /тераса с голям прозорец и врата - съответно площта за външна изолация е прекалено малка, за да си заслужава поставянето/
и обща голяма северна стена за двете помещения. Тази стена ще бъде изолирана, но отвътре. Външна изолация там е невъзможна, защото се пада на калкан със съседния вход - съответно пролука около 20 см. между тази стена и съседния панел от север.
За цена на климатика - в порядъка на 2000-2500 лв. максимум. За отопление предимно. Апартаментът е на първия етаж и лятото е сравнително прохладно в помещенията.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 932
Aннa и ти си малко чула недочула ... Всяка от японските марки си се произвежда в япония за техния пазар , а тези за европейския са с изнесено производство защото японските стандарти са с по-ниско напрежение.
Има технологии и модели, които наистина не се изнасят извън Япония. Това обаче не означава, че Японците не правят модели за Европейският пазар. Специално в Б-ия Тошиба и Митцубиши имат модели, които са произведени в Япония и съответно цената им е по-висока от произведените в други държави. И не е въпроса на чуване и недочуване, а на информация на официалните вносители.
Ама незнам, може би вие в Ню Орлеанс по ги знаете тия неща.

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 21:08 от Aннa

# 24
  • Мнения: 1 925
Aннa, http://ga-clima.com/html/novini_thailand.html и тук http://www.toshiba-aircon.jp/ - информация от ОФИЦИАЛНИТЕ ВНОСИТЕЛИ на Toshiba за България. Айде моля ви преди да дадете подобна информация, да посетите "чичко Гугъл" , той знае най-добре  Peace Хубаво е да прочетеш предните теми, за да не пълним тази с излишни коментари  Praynig  Peace
Toshiba какви заслуги имат за климатичния бранш :
Първия двойно роторен компресор
Първия инверторен кондиционер
Първата PWM система и т.н.
През 2002 година Toshiba се обедини с американската Carrier-откривателите на климатика ,а това се е случило в далечната 1903 година.

В кой точно пост не виждаш марката Тошиба ? Прочела ли си добре замисъла на изброените климатици в първия пост  #Cussing out

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 23:13 от Stra4iatela

# 25
  • Мнения: 1 925
vesi_vas, ето ви предложения : MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 50 ZG-S ( 2300 лв. ), FUJITSU / INVERTER ( СРЕДЕН КЛАС) ASYA / AOYR 14 LCC ( 2220 лв. ), TOSHIBA / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) RAS SAVE / SKVE 16 ( 2050 лв. )  Peace
Markrit, и аз питам защо точно на такъв вариант сте се спрели и колко е голямо помещението, за какво ще ползва, от гледна точка на това, че принципно за големи търговски помещения има по-добри варианти ( касетни, канални ) от колонните клиамтици, при които изборът е ограничен до минимум.

# 26
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Невероятно вкусен сладолед - благодаря за отговора   bouquet. За сега наистина клоним към някоя от тези марки.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 00:14 от vesi_vas

# 27
  • Мнения: 7 091
Какво ви става не мога да разбера?! Трябва ли да стоя и като пъдар да ви редактирам постингите? Или пък да заключа темата и просто да няма такава за климатици?!
Изберете си как да е! Или водете конструктивен спор и се отнасяйте с уважение един към друг, или просто няма да има тема за "Климатици" !

# 28
  • София
  • Мнения: 8 932
Aннa, http://ga-clima.com/html/novini_thailand.html и тук http://www.toshiba-aircon.jp/ - информация от ОФИЦИАЛНИТЕ ВНОСИТЕЛИ на Toshiba за България. Айде моля ви преди да дадете подобна информация, да посетите "чичко Гугъл" , той знае най-добре  Peace Хубаво е да прочетеш предните теми, за да не пълним тази с излишни коментари  Praynig  Peace
Toshiba какви заслуги имат за климатичния бранш :
Първия двойно роторен компресор
Първия инверторен кондиционер
Първата PWM система и т.н.
През 2002 година Toshiba се обедини с американската Carrier-откривателите на климатика ,а това се е случило в далечната 1903 година.

В кой точно пост не виждаш марката Тошиба ? Прочела ли си добре замисъла на изброените климатици в първия пост  #Cussing out
Мога само да кажа: блаженни са вярващите. А Carrier Bulgaria Sofia Branch не са ли вносител на Тошиба? Обади им се и разпитай за предлаганите от тях климатици произведени в Япония и продаващи се у нас.  Бих искала да подчертая, че нямам нищо общо с тези фирми.
А иначе преди да пишете такива умни неща бих искала да знам с какво образование сте и какво работите. Може и да не ми отговаряте, защото аз лично спирам да чета в тази тема, няма какво да науча от нея.
Нищо лично, ама в тоя форум всеки взе да разбира от всичко и да е компетентен по всичко.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 09:31 от Aннa

# 29
  • Варна
  • Мнения: 103
mamma didi, а какво му мислите още ? Thinking
Спорим #Cussing out. Аз поисках съвет в предишната тема, но половинката се консултирал със специалист и той му казал, че Mitsubishi 12-ка щял да ни свърши работа  за 33кв. источно изложение с изолация за дневна с кухненски бокс.

Общи условия

Активация на акаунт