Вменяват ми вина - за раб. време в ДГ

  • 3 392
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 966
Нашата градина също работи от 7-19:00 ч., като след 18:00 остава само една госпожа от цялата градина като дежурна/редуват се/ и събират на едно място всички останали деца. Аз преди време работих на една работа, която беше доста далечко от ДГ и раб. ми време беше до 18:00. Отивах да вземам сина си малко преди 19:00 и един ден едната от госпожите /заместничка/ ми направи изречение, че го взимам последен и как той страдал и т.н. Всичко това се казва от горе на всичко пред детето. Аз най-любезно и обясних, че както аз съм длъжна да стоя до 18:00 ч. на работа и не мога да изляза по-рано, защото виждате ли на нея не и се тръгва по-рано, така и тя трябва да си стои на раб. място докато и свърши работното време, дори и заради едно дете. След това съм нямала проблеми. Държа да отбележа, че никога не съм го взимала след 19:00 ч.

# 46
  • София
  • Мнения: 958
Спомням си, че се опитаха.....още на вторият ден, в 17.55 стояха всички - две госпожи и синът ми облечени пред външната врата (на сградата)............Няма да коментирам как се почувствах......виновна...........В следващите дни мобилизирах роднини, за да го взимат по-рано....Но съвсем скоро се усетих - защо ще позволявам да ме манипулират??? ooooh!


Започнах да си го взимам когато мога, а когато деди или баба имаха възможност го взимаха и по-рано. И изведнъж спряха да ме чакат строени пред вратата, играеше си вътре и всичко ставаше спокойно!!!

# 47
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Спомням си, че се опитаха.....още на вторият ден, в 17.55 стояха всички - две госпожи и синът ми облечени пред външната врата (на сградата)............Няма да коментирам как се почувствах......виновна...........В следващите дни мобилизирах роднини, за да го взимат по-рано....Но съвсем скоро се усетих - защо ще позволявам да ме манипулират??? ooooh!


Започнах да си го взимам когато мога, а когато деди или баба имаха възможност го взимаха и по-рано. И изведнъж спряха да ме чакат строени пред вратата, играеше си вътре и всичко ставаше спокойно!!!

Ето тази, явно масова практика ме вбесява най - много.
Ако детето е последно , но не им е свършило работното време да го обличат и да чакат родителите.
Да го карат да се чувства изоставено едва ли не Sick

# 48
  • Мнения: 48 052
Аз затова си мисля, че е най- добре от общината да въведат правило, че учителките седят на работа до края на раб време, независимо дали има или няма деца!

# 49
  • Добрич
  • Мнения: 5 464
В сайта на община Добрич може да се види работното време на всички общински детски градини. То е различно за различните градини. Вземам дъщеря си към 17.40 ч. и след нея остават 1 или 2 деца. Когато бяхме в яслата повечето майки бяха неработещи и в 17.15 ч. вече оставаха само 2 - 3 деца. Чувала съм от някои майки, че са им правили проблем за " късното " вземане. На нас два пъти ни се наложи да вземем детето 5 и 10 мин. преди края на деня, но нищо не ни казаха. Може би, защото знаят, че не съм човек, който няма да си потърси правата в такава ситуация. Мисля, че ако директно се постави въпроса за продължителността на работното време не могат да имат претенции.

# 50
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 854
Ето тази, явно масова практика ме вбесява най - много.
Ако детето е последно , но не им е свършило работното време да го обличат и да чакат родителите.
Да го карат да се чувства изоставено едва ли не Sick

ето такива изказвания - ноу комент!
защо не попитате учителките защо детето чака родителите си облечено и обуто? или детето? учителките са винаги виновни Tired не ми е ясно също така защо след като почти постоянно сте недоволни от ДГ и от учителките сън не спите, за да запишете децата си в ДГ?

# 51
  • София
  • Мнения: 8 940
Градината ни работи до 19. Никога не са ни правили пробем за взимането, защото и двамата с мъжът ми работим до 18 часа. Един път са ми звънели, но беше 18.55 и не бяхме го взели.

# 52
  • София
  • Мнения: 12 554
На сина ми предстои тръгване на ясла от септември, живот и здраве да ни приемат. Но както аз съм на работа до 18 часа, така и учителките, които са на работа до 19 часа ще си изпълняват работното време. В противен случай - много обичам да пиша за учителки и да си говоря с МОН и Инспектората. Въобще гадина съм си  Mr. Green

# 53
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 508
Аз затова си мисля, че е най- добре от общината да въведат правило, че учителките седят на работа до края на раб време, независимо дали има или няма деца!

Точно така Peace

# 54
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 508


 не ми е ясно също така защо след като почти постоянно сте недоволни от ДГ и от учителките сън не спите, за да запишете децата си в ДГ?
[/quote]



Защото ДГ, ако се спазват всички норми и етичния кодекс, който учителките подписват при постъпване на работа, е чудесно замислена, друг е въпросът, че никой не играе по правилата ooooh!

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

 не ми е ясно също така защо след като почти постоянно сте недоволни от ДГ и от учителките сън не спите, за да запишете децата си в ДГ?
Мога да ти отговоря веднага. Защото и майките и татковците на децата трябва да работят. А децата едва ли ще могат да се гледат сами Mr. Green

# 56
  • Мнения: 9 052
Shocked Shocked Shocked
Тия хора вече съвсем откачиха Shocked
Наистина, провери им работното време и най-демонстративно ходи 2 минути преди края му.
Много на УВО са го ударили #Crazy

На пук на персонала ли живеем или се грижим zа децата си?
И на мен ми се лучи наскоро.
Водим малкия в 8 сутринта или след 8 ... но ни се наложи да го zаведем 2 пъти в 8 беz малко и веднага ни направиха zабележка, че полудневната група е от 8, целодневната от 8 беz 15 ... Та zа няколко минути ... но няма да се ядосваме с тях сега и беz това скоро ще се местим в градината  Wink а и ако говорим с ръководителката ще им насвие перките , но не ми се zанимава с негативни емоции zа нищо  Wink

# 57
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Нашата градина е от 7 до 19:00 часа.
 На работа съм до 18,вземам ги към 18:20.
 По това време са на сборна група,но винаги има поне 10-15 деца.
 Никога не са ми направили проблем. Peace

# 58
  • Мнения: 1 632
Аз затова си мисля, че е най- добре от общината да въведат правило, че учителките седят на работа до края на раб време, независимо дали има или няма деца!
PeaceПодкрепям с 2 ръце.

# 59
  • varna
  • Мнения: 676
До 19 часа трябва да има дежурен учител.Не е трябвало да плашат детето,поговори с учителката,а ако се повтори случката-и с директорката.

Общи условия

Активация на акаунт