Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 7

  • 25 105
  • 360
  •   1
Отговори
# 180
kalu, за къде си планирала секциото?

Щото и ние ще сме някъде по това време (още не сме определили дата) и ако си в АГ-то може да се засечем.  Peace
В Окръжна болница-аз бях твърдо за АГ и накрая мислих ,мислих и се отказах.

# 181
  • Мнения: 152
Джини, тия хич не са били в час!  #2gunfire В окръжна ми се радваха, че искам да кърмя, насърчаваха ме и  и ми помагаха за всичко!
Калу, Калинка , горещо ви препоръчвам Окръжна болница!  Peace Мога само да хваля и персонала и обстановката.  Hug

# 182
  • Мнения: 3 638

Ами не успях да родя нормално. Много исках, но нещо се изплаших в последния момент. Док искаше да предизвика раждане и аз реших, като ще е предизвикано, да си направя секцио.

Джини, защо искаха да ти предизвикват раждането? И моето го предизвикаха и ми е интересно да чуя мотивите.

За отношението в болницата нямам думи  Sad

# 183
  • София
  • Мнения: 803
ЧЕСТИТИ БЕБКИ ДЖИНИ !!! ДА СА ТИ ЖИВИ И ЗДРАВИ СИМОНА И КАМЕЛИЯ, И ЦЯЛОТО ВИ ЖЕНСКО ЦАРСТВО   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
За болницата, звучи гадно, но в крайна сметка сте с хепи енд , в къщи всичко ще си дойде по местата. Още повече , че си човек с опит и здрава мотивация  Peace
Целувки на красавиците и красиви мигове заедно  Hug Hug Hug Hug

# 184
  • Мнения: 68
Джини, това "прекрасно" отношение от персонала във ВИП-а ли го получи?  #2gunfire

Нали уж затова си плащаш там, за да получиш по-човешко отношение и обслужване...  Thinking
Направо ме хвърли в ужас относно нашето бъдещо пребиваване там.

zornica_t, ти доколкото разбрах от твоите коментари беше много доволна от ВИП-а - нали не съм се заблудила?

# 185
  • Разград
  • Мнения: 518
Калинка, аз останах доволна от персонала. Когато донесоха бебетата първо ги изкъпахме, а после акушерката ми показа как да сложа бебето на гърдата и стоя почти през цялото време. Акушерките идваха по няколко пъти на ден и правихме пробно хранене. Теглим бебо преди хранене и след хранене, оказа се че аз имам само по 5 грама кърма Embarassed (4-5ти ден) и се налагаше да дохранвам с АМ.

За кърменето обаче не получих никаква подкрепа от персонала и акушерките там. Напротив, непрекъснато идваха и ми се караха, сякаш съм в детската градина, как не си храня децата, как затова не наддавали, как нямало жена дето да успее да изхрани две бебета наведнъж и прочие глупости. Караха ме насила да им давам добавка, едната акушерка веднъж направо ми взе детето от ръцете и му изля насила шишето в гърлото, щеше да го удави направо.
Незнам защо се е станало така при Джини, но на мен нито са ми се карали, нито са ми хранили децата.

Все пак крайното решение си е твое  Peace

# 186
  • Мнения: 212
Джини, тия хич не са били в час!  #2gunfire В окръжна ми се радваха, че искам да кърмя, насърчаваха ме и  и ми помагаха за всичко!
Калу, Калинка , горещо ви препоръчвам Окръжна болница!  Peace Мога само да хваля и персонала и обстановката.  Hug

 bowuu Peace

Джини kak си ги търпяла тия, аз сигурно щях големи панаири да направя  fight fight

# 187
  • Мнения: 306
Ами и аз се притеснявах, нормално е, родила съм преди часове и всичко свързано с децата ми е притеснително. И мен ме караха да ги тегля децата преди и след кърмене, но отказах, защото знам че всеки път при кърмене детето може да  изсуче различно количество мляко и не исках да се подвеждам от кантара. На всичкото отгоре майка ми, която беше с мен, като чу че децата били гладни и непрекъснато спадали на тегло, започна и тя да ми повтаря да им давам добавката. Чувствах се сама изправена срещу всички и ми беше много тревожно. Едната акушерка ми разправяше, че те нямало да се отбият независимо от храненето от шишета, защото сучели добре, но в крайна сметка ние продължаваме на смесено хранене и само се моля максимално дълго да имам възможност да им давам и те да имат желание да сучат. Не че искам да кажа, че вината е изцяло на болницата. Просто много ми е мъчно, че не се получи при нас. Бях изчела всичко за кърменето из форума, бях страшно решена да успея, на всичките си познати разправях как ние ще се кърмим, но Cry
В крайна сметка се убедих, че някои жени просто имат кърма и си тече без никакви усилия от тяхна страна. Има други, дето каквото и да правят кърмата е оскъдна, май аз съм от тях.  Cry Мъжът ми ми повтаря, да спра да се чувствам виновна, че не кърмя, а аз наистина така се чувствам и от време на време даже си поплаквам. Сигурно ме е подгонила следродилната депресия Embarassed
Зори, ти твоите бебешоци изцяло с АМ ли ги храниш? По колко пъти на ден ядете и какво количество им даваш? И с какво мляко ги храниш и акате ли редовно?

# 188
  • Разград
  • Мнения: 518
Зори, ти твоите бебешоци изцяло с АМ ли ги храниш? По колко пъти на ден ядете и какво количество им даваш? И с какво мляко ги храниш и акате ли редовно?

Ами честно да ти кажа почти са на изкуствено хранене.Сутрин се будят около 5 без 10 и ги залъгвам на ц**ка до към 6, но после почти изядат всичко  (понякога остава 20-30 грама, друг път-не). В общи линии моето кърмене е само за залъгване. Значи ядем в 6, 9, 12, 15, 18, 21.30, 2, и пак 6 еми пак стават 8-хранения. Изяждат около 120 грама, понякога малко по-малко, друг път пък не им стига. Не ги будя те сами ми показват кога са гладни. А по въпроса с памперсите - Плами го пълни почти редовно, ама Томи имаше малко проблеми. Питах педито какво да давам - каза Фризовом (редувам Нутрилон с Фризовом като видя зора) при нас има ефект. Инъче Томи е много неспокоен, докато не се изака и все се пъни милият. Правих няколко пъти клизма със съпунче, но откакто открихме Фризовома не ни се е налагало.

Не се обвинявай че не можеш да кърмиш, няма смисъл да се товариш излишно. Пък ако се успокоиш може да имаш по-вече кърма. Бях твърдо решена да кърмя, но уви Sad. Важното е че те не са се отучили, въпреки бибероните и винаги с такава охота захапват, но какво пуска идея си нямам.
Аз какво ли не пробвах е по-вече от 130 грама не съм изцеждала при това без да се цедя цял ден. Обикновенно събирам на цедене около 30-60 грама.Не мисля да спирам докато имам, пък колкото толкова, важното е да са ми живи и здрави.

Извинявай за обърканият пост, ама бързам че ще се чипкаме   bath1

Много целувки на твоите кукли   love001

# 189
  • Мнения: 3 376
Здравейте момичета, искам да ви се представя и аз. Всъщност вече го направих миналата седмица, по грешка в мамешката тема  Laughing Ама нищо, ще се представям така на части, дорде пропищи цял форум от мене  Laughing Та значи, в 17та седмица съм, официален термин 21.12.2008. Едното юначе май се очертава да е момиченце, а другото е по-срамежливичко и се крие. Близнаците са след ин витро при д-р Стаменов.

Честито на новите мами сред нас   bouquet Чета ви от известно време и се радвам на всички добри новини.

# 190
  • Мнения: 212
Гризката  добре дошла сред нас Simple Smile   bouquet леко бременеене ти желая

djini_selena   ако позволиш да ти кажа - първо - успокой се защото ако си притеснена- гаранция че кърма нама да имаш- от опит знам. аз моите бебоци ги кърмя и до преди 5 дни бяха само и единствено на кърма. от 5 дни насам давам 1 път в 12 вечерта АМ(фризовом и нан ХА) за да може да ми почиват гърдите, а и предимно защото мъжа ми твърди че оставали гладни, ама според мен не може да са гладни и да наддават по 800 гр за 15 дни, нали?
продължавай да ги слагаш на гърда и кърмата ще ти тръгне, ама наистина трябва да си спокойна. не са бабини девитини- наистина има значение. и аз като теб изнасям тормоз - аз настоявам да кърмя ама според мъжа ми оставали гладни и от днес и в 12 на обяд ще давам АМ.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
иначе храним се в 9, 12, 15, 18, 21, 24, 5-6 и пак на ново. понякога ядат и в 3 през нощта. не мога да ги отуча от нощното хранене, ама кво да правя- като искат децата давам. а ти по каква схема ги храниш?


лелее че объркан пост  #Crazy newsm78

# 191
  • Мнения: 152
Добре дошла , Гризката и леко бременеене!  Hug
Кака Мая, съгласна съм с всичко, което си написала! А мъжът ти от къде знае, че остават гладни?  newsm78 Що маддават по толкова и не реват след кърмене, значи им стига! Поне аз така мисля.
Успях да кача в бързината няколко снимки на малките на 1 месец.
Ето http://www.snimka.bg/album.php?album_id=261588
ако иска парола - ifenakis , потребител - 6milianka

# 192
  • Мнения: 212
6milianka   ох... милите, да ги нацелуваш от мен , днес ще се консултирам с педито- ще ходим при нея и ще вида какво ще правя с кърменето, но със сигурност ще кърмя докато мога

# 193
  • Мнения: 306
хранене, ама кво да правя- като искат децата давам. а ти по каква схема ги храниш?

Ами схемата ми не знам каква е. Общо взето давам на поискване, като преди това ги мъча да сучат и поради това ги държа по един час на гърда, че белким ми тръгне повече кърма и нещо изсучат. Някой път си личи, че сучат хубаво и преглъщат, че чак се давят, а понякога само седят и примляскват и дремят Confused после давам добавката - понякога изяждат по 30 мл., понякога към 60 мл. Горе-долу ни се събират по 7 хранения на ден - 6, 9-10, 13, 16, 19, 22, 2-3 часа. Ако са заспали не ги будя. Вечер като се размрънкат пак давам цицата, че да се успокоят и уж да тръгне повече мляко. Иначе са спокойни, спят добре. Само, че сега пък спряха да акат. Добавката е Аптамил - по препоръка на педито. Аз се тъпча с овесени ядки, праскови, активия и каквото се сетя, за да дрискат, но засега няма ефект. Сега пък прочетох, че запека може да бъде, поради недостатъчно количество предлагано мляко и почнах да се чудя дали добавката не им е малко. На консултация сме чак след една седмица и нямам представа как наддават.
Зори, ти на 12 дена, колко добавка им даваше на твоите. Сега пък почнах да се питам дали не им е малко и затова да не акат newsm78. Иначе им забърквам, като спазвам указанията на кутията, но все пак...

# 194
  • Мнения: 6
На 27.6.08 излязохa от коремчето на мама малките момиченца Ася и Диана. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт