От кой матрак сте доволни?

  • 555 131
  • 1 874
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 422
Спала съм на всякакви матраци и именно на тази база съм взела информирано решение за матрака в новия ни дом. Всяка покупка, която правя, е след лично практическо проучване. За всяко нещо си има начин.
Както съм отбелязала по-горе мемори пяната не ми харесва като усещане, български матраци не ползвам. Ставните и прешленните отклонения нямат общо с "отслабване".....

# 271
  • София
  • Мнения: 1 402

Анатомичен и ортопедичен са противоположни характеристики на матраците. За хора с оплаквания в гърба е противопоказно да спят на матраци от анатомични материали, за тях е необходимо да няма огъване и повърхността да е максимално твърда и права. При дискови хернии пък е напълно задължително.

Имам дископатия от години, по-гадно нещо от максимално твърда и права повърхност няма за подобни болежки. Спала съм достатъчно дълго по този начин, за да го твърдя със сигурност от личен опит. Да не говорим, че вече и медицински лица оповестиха твърдото и правото за мит. Откакто спя на мемори матрак, сутрин мога да ставам без половин часови маневри като подготовка за ставането. Анатомичен и ортопедичен не са противоположни характеристики. Различни - да, но не и противоположни. Един матрак може да бъде в различни степени и двете, зависи от материала или комбинациите от материали, зоните на комфорт и т.н.

# 272
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и аз съм с дископатия... от 2003-та. На съвсем твърдо хич не ме търси...
А майка ми е от поне 20г. с дископатия. Тя дори на матрак не я бива... Освен ако не е на моя Титан  Mr. Green
За жалост, не ми се даваха още 600 кинта да си взема матрак с още по-дебела мемори пяна...

# 273
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
За жалост, не ми се даваха още 600 кинта да си взема матрак с още по-дебела мемори пяна...
След 15г, Шани  Mr. Green

# 274
  • Мнения: 345
Момичета, може и да е споменато в темата, но нямам време да изчета всичко, та искам да питам за матрак на Тед - полиуретанова пяна, има ли някой и доволен ли е, ето за този модел. Каква е разликата от латекса
http://www.ted.bg/?page=cms_instance&structure=mattress& … 86ba9e51ce929db5d
А така също и от матраците на Happy Dreams дали сте доволни и кой е по-добрия избор?

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 11:27 от bibilota

# 275
  • София
  • Мнения: 249
От 10 години спим на патрак от пенолатекс. Не е мръднал, въпреки че децата многократно са се напишквали на него като бебчета. Препоръчвам го от сърце. Взехме и за леглата на момичетата от фирма Релакс. Имаха щанд в Нова Деница в Младост 3.

# 276
  • Мнения: 12
За всички , които са от Варна е хубаво да знаят, че латексовите матраци наЕкон Русе, които се предлагат като антиалергични и трябва да са с подматрачна скара , за да не хващат плесени и акари /по упътване от производителя/се съхраняват още преди да попаднат в магазините в складова база, която е цялата във влага, плесен и мухъл,таванът пада, намира  се намира в Западна промишлена зона. За съжаление видях всичко това след като си ги бях платила в магазини "Мебел стил" и бях заставена да си ги получа от мухлясалия склад, без право на отказ!

# 277
  • Мнения: 12
Разопаковахме матраците и ужасно миришат на латекс и химия. Някой друг имал ли е такъв проблем? Отмирисват ли се и след колко време?

# 278
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Mutti 17 ,аз съм с други матраци, не такива като твоите...
И да, в самото начало излъчват някакъв мирис... До 1-2 седмици изчезва.

# 279
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Латексовите матраци понамирисват в началото. Ще се измиришат за 1-2 седмици. Освен това е хубаво и в последствие да ги обръщате чат-пат, да не мухлясват и да се проветряват.

# 280
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Моя приятелка купи за детето си - 1,5г., тогава бебе,  матрак за кошарката, на Бертони - латексов. Цената му беше височка тогава. Е, почти година и половина по-късно още не се е отмирисал... Тя го проветрява, изпра му калъфа и какво ли още не - няма и няма отмирисване. Сега търсят друг матрак. Кошарката няма подматрачна скара. Дали е от това?  Rolling Eyes

# 281
  • Варна
  • Мнения: 2 073
за бебешката кошара още преди купих от пенолатекс и съм доволна,ползвам го и сега.за леглото на каката купих пак от пенолатекс на НАНИ и на мен ми е много удобен като легна, но мъжът ми мърмори че му е твърде меко #Crazy.в спалнята сме с ТЕД сандвич беше някаква пяна между кокосови вложки, но с времето(5г) започна да се появява мухъл та ще го сменям.

# 282
  • Ст.Загора
  • Мнения: 2
Здравейте на всички, предстои ми подмяна на старите матраци и от известно време събирам информация за тях.  Искам да попитам знае ли някой в Стара Загора къде се предлагат матраците на HAPPY DREAMS- магазини дистрибутори.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте на всички, предстои ми подмяна на старите матраци и от известно време събирам информация за тях.  Искам да попитам знае ли някой в Стара Загора къде се предлагат матраците на HAPPY DREAMS- магазини дистрибутори.


На сайта на Хепи Дриймс са посочени всичките им фирми дистрибутори - всички са в София и само 1 е в Монтана. Може да пробваш да изнамериш телефоните на дистрибуторите и да видиш дали самите те като фирми имат магазини в Стара Загора.

# 284
  • София
  • Мнения: 334
Имам една питанка: Какво ще стане с латексов матрак, ако детето се изпишка отгоре му?  Rolling Eyes
Препратили има ли? Или поне в упътването дали пише нещо за инцидентно намокряне?

Знам, че мога да взема калъф за матрака, който да предпазва от намокряне. Това обаче няма ли да попречи на латекса да "диша"? Отделно няма ли да намали и ергономиката му?

Ще се радвам, ако някой може да ме ориентира  Hug

С мъжа ми не можахме да харесаме матрак на "Магнифлекс", който да е удобен и за двама ни. Допадна ни Матера на "Тед", но си имам едно наум за фирмата след отзивите, които прочетох. Ще проучим и изпробваме и "Релакс" - коригирам - "Екон", дано скоро намерим подходящия матрак!

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 23:27 от julie.k

Общи условия

Активация на акаунт