Моля,за мнение за 120 ОУ гр.София

  • 98 826
  • 376
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
учителите са важния елемент.. синът ми е в 5 клас там и до миналата година нещата бяха ОК, но тази... Аз имам огромното желание родителите да се организираме и да се създаде система на заплащане,обвързана с компетентността на учителите /така някои ще си тръгнат сами/. Има хора,които не стават за тази професия и не е редно да остават в училище. Провокират опортионизъм у децата и така успехът по дадения предмет пада,а дисциплината се разваля. Учителите,които имат отношение към децата привличат и задържат вниманието им. Базата на 120 ОУ е добра, центъра за работа с деца в двора е от огрона помощ за родителите и през учебната година, и през ваканциите.

# 46
Az sum nastoq6ta u4eni4ka v tova u4ili6te i moga da kaja, 4e purvona4alnata mi u4itelka, tazi do 4 klas be6e ujasna, meko kazano.No sega u4itelite sa strahotni, osobeno tazi po matematika.

# 47
az sam y4enik 7klas v tova daskalo i moga da kaja 4e to e mnogo dobro do 5-6 klas maximum za6toto natatak ne6tata stavat tragi4ni.
az ne moga da vi opi6a kakvo se sly4va v 4asove i izvan 4asovete .
edna ot pri4inite za tva sa y4itelite:
1.ne iskam da gi ybidq po nikakav na4in ama te prepodavat meko kazano TRAGI4NO edinstvenata g-ja pri koqto 4asa minava kato xorata e basareva koqto e po angliiski i tq e mnogo dobar y4itel
2.drygiq osnoven problem e obrazovanieto-zna4i smqtam 4e ne moje yrok za lineini yravneniq da e samo edna stranica tova spored men e stra6en absurd
natatak nqma da prodaljavam

# 48

Изобщо не ви съветвам да записвате детето си в 120 ОУ. Горещо ви препоръчвам да го запишете на друго място, ако имате възможност. При старата директорка училището беше наистина добро, но това, което сега става в това училище, повече прилича на азиатски тоталитаризъм. Което няма абсолютно нищо общо с дисциплината. Така че, ако не искате да върнете децата си с няколко века назад, намерете нормално училище.


[/quote / Напълно съм съгласна с по горе изложеното ... Две деца изучих в това училище , но действително след идването на новата директорка ... нивото значително се принизи ... сега ми предстои третото ми дете да е в първи клас ,но вероятно и то ще учи там тъй като не я приеха в 134-то Димчо Дебелянов където кандидатствахме ....Просто нямам друга алтернатива от околните училища ...

# 49
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Дъщеря ми учи първи и втори клас във въпросното училище при госпожа Таскова и мога да кажа, че бях много доволна. Между другото преди милион години учех и аз там.

# 50
  • Мнения: 9
Здравейте, моето дете учеше в 120 ОУ до 7-ми клас. В 1-ви клас класна му беше г-жа Енчева, много приятна, усмихната, ведра и отговорна преподавателка. Показваше чувство за справедливост и добро отношение към децата. Проблемите започнаха след като старата директорка се пенсионира и от началото на 5-ти клас. Както знаете в 5-ти клас по всеки предмет има и различен учител. И така, учителите възприемат петокласниците като големи ученици, без да се замислят че това са същите деца, които само преди няколко месеца са завършили 4-ти клас. Ако някое дете ядоса някоя госпожа.... става страшно, то са едни крясъци, едни злобни и изкривени лица... , та започвате да си мислите че не става въпрос за детето което сте родили и отгледали, а за някакво чудовище. Да... ама Не....! Това си е вашето дете... същото което сутрин изпращате с целувкана училище, и същото което посрещате след края на учебните часове. Само дето в един момент започвате да се чудите /заради някое друго оплакване... изказано с много строг и нетърпящ възражение глас/, дали вашето дете не притежава артистичен талант, защото така както описват сина ви, или дъщеря ви ви се струва че говорят за напълно непознат човек. Мога да пиша още много, но няма да е хубаво ... и за това ще престана. Все пак сградата на училището е хубава, двора е голям и наистина има детски център , който обаче, децата могат да посещават докато завършат 4-ти клас. Само още нещо с което завършвам..... г-а Георгиева е прекрасен човек, но преподава само в началния курс. Успех на децата!

# 51
  • Мнения: 9
[/quote / Напълно съм съгласна с по горе изложеното ... Две деца изучих в това училище , но действително след идването на новата директорка ... нивото значително се принизи ... сега ми предстои третото ми дете да е в първи клас ,но вероятно и то ще учи там тъй като не я приеха в 134-то Димчо Дебелянов където кандидатствахме ....Просто нямам друга алтернатива от околните училища ...



Можете да запишете детето си в 127 у-ще .... училището е хубаво и атмосферата е страхотна...

# 52
  • Мнения: 9
В предишен пост прочетох мнение от съученик на сина ми, който още учи в 120 ОУ .....
Марио прав си за учителите, наистина само г-жа Басарева е учител на място .....
Жижо те поздравява!

# 53
  • Мнения: 668
Здравейте, мили мами!
Бихте ли ми казали тази година какви ще са паралелките за първолаците? Чух нещо за рисуване и за компютри, ама много бегло и не ми стана особено ясно...

# 54
  • София
  • Мнения: 294
Да, тази година профилите за паралелките с първолаци ще бъдат изобразително изкуство и информатика. Днес от 18.30 ще има родителска среща - да видим с какво ще ни изненадат Grinning

# 55
  • Мнения: 668
Благодаря ти, ще се видим там Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1
Късно се намесвам но дано има такива които да прочетат това.Училището наистина е на хубаво място но преподавателите са отвратителни .Синът ми учи там осем години с предучилищната подготовка.Наблюденията ми са,че директорката г-жа Тонева е много амбициозен човек, но когато някой се оплаче от преподавател тя не взима никакво отношение.Наложи се да преместя детето си от това у-ще, сега завършваме 7 клас в 139 ОУ . Миналата година  т.е. в 6 клас г-ж Басарева по английски език открадна плика с екипа по физкултура на детето ми и отричаше пред мен и него. В плика имаше хубав анцунг lotto и маратонки Puma. Видяли са й се хубавички и си ги прибрала в къщи. На следващия ден продължих да си търся плика и попитах жените които почистват,едната се сети веднага за плика и ми каза, че го е предала на Басарева.Върнах се при учителката, която близо 3 часа ме разиграва, че не го е взела тя и когато й казах за чистачката тя избяга и се скри в кабинета си. Тогава вече побеснях не за плика а за отношението и отидох при директорката разказах й как 2 дни издирвам една торбичка и съм открила, че учителката го е прибрала. Жената се възмути и веднага изпрати зам. дир. при Басарева ,която не знам как са я принудили да си признае и да обещае, че на другия ден ще го донесе да го върне. И така на третия ден ни го върнаха.След цялата тази разправия колежките на Басарева започнаха да се държат отвратително с детето ми и така до първия срок на тази учебна година.Сега да ви разкажа за учителката му по български език която му прибра телефона защото бил снимал какво става в часът й как две от съученичките му си режат вените с ножиците по трудово и синът ми възмутен от тези  ЕМО обекти решил да ги снима какво правят. Учителката г-жа Ценкова вместо да обърне внимание на нарязаните деца тя скочила и взела телефона на сина ми за да не се види какво става в часовете й след случаите на излъчени клипове по телевизията.Няколко пъти ходих да търся класната му г-жа Максимова на която беше предаден телефона за да си го взема но не можахме да се засечем и така след една седмица очакване ми писна  отидох в полицията и подадох жалба да ми бъде върнат телефона.След съдействието на полицията ни беше върнат. Между другото дежурната полицайка която прие жалбата ми ме предупреди, че може до започнат да торозят детето след това. На фона на този тормоз на които беше подложен преди това от страна на учителите й отговорих, че повече няма на къде. След като са извикали г-жа Ценкова в полициъта тя си отмъсти на детето ми като му написа 8 двойки само за септември и октомври. Ужасно злобната учителка по математика г-жа Шипочка не остана по-назад от колежката си. След като дала на учениците да решават задачите от учебника ги изпитвала кои как ги е решил. Мойто дете си прочело една от решените задачи при което г-жата казала не е вярна и накарала друго момче да я прочете .Синът ми проследил какво диктува детето и това което той е написал и казал '' Ама г-жо моята е решена по същия начин елате да погледнете'' , отговорът бил '' Не твоята не е вярна двойка''. Когато съучениците на синът ми ми разказаха и те възмутени просто на следващия ден не го пусна на у-ще .Когато отидох в139 ОУ да попитам ще го приемат ли и разказах всичко директорката веднага ни прие  и каза, че други родители не биха посмяли да разкажат такива неща.Изключително симпатична, усмихната и добра жена и децата в новото у-ще са много по добри. В120 когато доиде нов ученик децата така го изолират и така грозно и надменно се държат, че никое дете не може да издържи. И децата там са гадни и злобни като учителите, докато в 139-то го приеха веднага без каквито и да било проблеми.Аз лично препоръчвам 139 ОУ където и екипа от преподаватели е страхотен.Синът ми след като започна в новото училище каза, че и предметите вече са му станали интересни ,защото преподавателите им ги поднасят много добре ,разбираемо и интересно.Училището е страхотно и екипа който работи там същ. Мога само да съжелявам, че не съм си преместила детето там по-рано.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 421
  kokonulka звучиш като във фантастичен трилър - учители крадат анцузи, телефони, ти се обаждаш в полицията, има страхотен заговор точно срещу твоето дете, децата в училището са злобни и коренно различни от децата във всички останали училища, пък видиш ли другите родители са заплашени и не смеят нищо да кажат-само ти се осмеляваш и т.н.
 

# 58
  • София
  • Мнения: 17 905
Аз пък нека ти кажа, драга Коконулка, че госпожа Басарева е класна на голямата ми дъщеря и според мен поне, човек в днешно време може само да мечтае всички преподаватели да са като нея.Публична тайна е, че език в основното училище не се научава.Но при нея смело мога да заявя, че нещата стоят  тъкмо обратното.Работя с два чужди езика и мога добре да преценя, какво е нивото на детето ми, без странични занятия по езика.Същото важи и за малките ми дъщери-второкласнички, които също имат късмета да бъдат обучавани от нея.А случая с анцуга въобще няма да коментирам, за кого смяташ би го откраднала #Crazy Децата й са на моята възраст.......Или ще колекционира маркови анцузи?Звучи направо смешно....
По повод реакциите на директорката при постъпило оплакване от действията  на неин колега, мога да ти кажа следното.Миналата година, в края на втория срок, преподавателка се заяде с дъщеря ми.Не съм принципно  конфликтна личност, преглътнах обидата, поуспокоих детето и толкова.Тук осъзнавам собствената си грешка, аз най-напред трябваше да се боря за правата на детето си.Но госпожа Басарева отнесе по собствена инициатива случая до Тонева и в резултат на действията на двете, въпросната госпожа си взе бележка и се държи  вече съвсем подобаващо, даже мило......Това го казвам по повод две неща.Първо, явно г-жа Тонева все пак се е намесила своевременно и второ, през настоящата учебна година, нито един учител не показа някаква тенденциозност в отношението и оценяването на децата ми, въпреки че болшинството от тях знаеха за случая. Peace
Още по-гадно звучи определението ти за злобни  деца, учещи там.Имам късмета да познавам редица деца от класа на Ваня Максимова и те по нищо не се отличават от своите връстници в други училища.Типични пубертети! WinkДецата са си деца...
Далеч съм от целта да идеализирам училището и учителите в него, но не мога да се съглася то да бъде представяно в такива черни краски.Като навсякъде,и там  има много кадърни и добри учители и сигурно  още толкова, които не са чак върхът на сладоледа, но къде не е така.... Thinking

# 59
  • Мнения: 10
Здравейте, истината за училището е някъде по средата ... Някои учители ги бива, други не. Има и палави деца, но все пак са деца. Момчетата са по-недолюбвани в това училище, казвам го като родител на момче което учеше там до февруари тази год. 2009 г. Като учител Басарева си я бива, сина ми знае превъзходно английски език, без допълнително обучение. Чете книги на англ. език, превежда си всичко.... До тук - добре! Не познавам много добре Басарева, но имахме неприятен монолог - тя крещя много .... по мен, и това беше грозно, не ми даде възможност за разговор, не казах нито дума,  .....
В крайна сметка, ставаше въпрос за учебниците по англ. език които се купуват отделно и от друго място.... Отношението и към мен беше грозно. Не трябваше да се държи толкова грубо, при положение че винаги съм се държала възпитано и коректно. Все пак съм голям човек.... За директорката г-жа Тонева не мога да кажа нищо лошо. Опитвала съм се да влезна в положението на професията учител, не е лесно, децата са различни, всяко мисли, чувства и усеща нещата по различен начин. Но все пак когато някой е избрал тази професия ... трябва да е по-търпелив...... Не е лесно. Някои учители оценяват децата по симпатия, а не по знания ..... но какво да се прави ... такъв е живота, децата трябва да минат по своя път, иначе как биха порастнали .....

Общи условия

Активация на акаунт