Порцеланови фасети - 2

  • 216 839
  • 760
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 98
Точно така! Има по-бели цветове от В1 и те са за избелени зъби. В стандартната скала(създадена преди ерата на избелените АМЕРИКАНСКИ зъби) няма по-светъл цвят,дори А1 леко жълтее. Но според мен и тези стойности от скалата са напълно достатъчно светли,за даизглеждат зъбите красиви и естествени. Почти винги прекалените неща се набиват на очи(освен ако това не е търсен ефект). Съветвам ви първо да проверите с временни конструкции(лекуващият стоматолог знае как) в устата как биха седели зъбите с В1 и ако не ви харесва,давайте с другата скала.

# 136
Здравейте, на 20 години съм и имам немалък дефект на предните два зъба на горната челюст. Те са доста напред, което малко или много ме притеснява, не мога да се усмихна като хората. А и като говоря фъфля, не много, но все пак фъфля. Такъв съм от както се помня. От първи, до около 4-ти клас носих шини и то постоянно, но ефект нямаше (здрав зъб, здраво нещо). Интересно ми е какви са начините за коригиране на ченето ми, кой е най - ефективен и разбира се кой е и най - евтин. Прегледах доста форуми, изчетох и този, но на всякъде е пълно с предложения, хвалби, но и много термини, които не разбирам (ключително и на коригиращите средства).
Благодаря...
Благодаря Ви

Единственият подходящ вариант за хора над 18 год. е наместване с брекети. Но не търсете най-евтиният вариант, защото много често се оказва двойно по-скъп от скъпите методи на лечение.

# 137
Д-р Тянков,
Много Ви благодаря за бързия отговор. Всъщност притеснението ми е, че В1 е прекалено бял цвят. Не бих си и помислила за скалата с избелените зъби.

Кажете ми вашето лично мнение относно цветовете В1, А1 и А2.
Сложиха ми някакъв уред в устата на другите зъби, който отчете естетвения ми цвят. На базата на това ми бяха предложени цветовете А2 или В1, от които аз избрах В1.

Сега въпросът ми е защо не ми бе показан А1, който би трябвало да е среден между двата? Вие сещате ли за някаква причина?
Именно за това искам мнението Ви за трите цвята!

# 138
Аз искам да попитам след като се сложат фасети има ли увреждане на зъба под тях след като паднат или се счупят? Благодаря предварително !!! newsm78 newsm78 newsm78 Peace Peace Peace

Хубавата новина е, че фасетите не падат или се чупят просто така. Трябва да има причина. Ако все пак паднат, което не е нормално логично може да има увреждания по зъбите. За това добре избирайте вашия естетичен стоматолог.

 
Интересувах се от този вапрос,защото сам на 15 години и имам леко изкривяване на предните два зъба (около 2 мм) и точно тук прочетох за фасетите и исках да разбера нещо повече!Някой може ли да ми каже или посъветва какво да предприема за да имам хубава усмивка с прави зъби и вече да не ме е срам да се усмихвам! Embarassed Embarassed Embarassed Cry Cry Cry Confused Confused Confused Sad Sad Sad

# 139
  • Мнения: 98
Брекети-най-атравматично. За 15годишен пациент ще е грехота да се посегне на емайла на з.(освен ако няма алтернатива) yes

# 140
  • Мнения: 98
Д-р Тянков,
Много Ви благодаря за бързия отговор. Всъщност притеснението ми е, че В1 е прекалено бял цвят. Не бих си и помислила за скалата с избелените зъби.

Кажете ми вашето лично мнение относно цветовете В1, А1 и А2.
Сложиха ми някакъв уред в устата на другите зъби, който отчете естетвения ми цвят. На базата на това ми бяха предложени цветовете А2 или В1, от които аз избрах В1.

Сега въпросът ми е защо не ми бе показан А1, който би трябвало да е среден между двата? Вие сещате ли за някаква причина?
Именно за това искам мнението Ви за трите цвята!
Цветовете от скалата по VITA са усреднени ст-ти от почти всички срещани естествени зъбни нюанси. Най-често в нашата географска ширина се наблюдава цв. от "групата "на А. Те са с по-кафяв отенък,а тези от гр.на В- по-жълтеникав. Предполагам,че ви е предложен цв.А2,з-то той би изглеждал по-естествен. Най-лесно е да попитате стоматолога,който ви лекува.

# 141
Брекети-най-атравматично. За 15годишен пациент ще е грехота да се посегне на емайла на з.(освен ако няма алтернатива) yes

Благодаря за отговора!!!А колко време се носят брекетите? newsm78 newsm78 newsm78 smile3518 Weary

# 142
  • Мнения: 764
Искам да попитам специалистите тук, какво биха  препоръчали за подобряване на усмивката ми
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8572870
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8572785
Както се вижда на снимките имам два зъба, които не са пораснали достатъчно,  единия от които е остър (не е пилен). Зъбите ми са здрави, имам само една пломба  която е назад. Искам да попитам дали със фасети ще може да се корегират точно тези два зъба. Благодаря!

# 143
  • Варна
  • Мнения: 451
Искам да попитам специалистите тук, какво биха препоръчали за подобряване на усмивката ми
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8572870
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8572785
Както се вижда на снимките имам два зъба, които не са пораснали достатъчно,  единия от които е остър (не е пилен). Зъбите ми са здрави, имам само една пломба която е назад. Искам да попитам дали със фасети ще може да се коригират точно тези два зъба. Благодаря!

До колкото мога да преценя се касае за т.нар. шиповиден страничен резец. Това е дефект в оформянето на зародиша. Има два метода за корекция - бондинг или фасета. Като прогноза и двата варианта ще изкарат дълги години, тъй като обикновено този зъб не се натоварва много при отхапване. Разбира се е много важно при прегледа да се прецени колко е мястото, за да се коригира зъба. Ако аз трябва да избирам за себе си  - бих избрал бондинг.

# 144
Д-р Тянков,
Много Ви благодаря за бързия отговор. Всъщност притеснението ми е, че В1 е прекалено бял цвят. Не бих си и помислила за скалата с избелените зъби.

Кажете ми вашето лично мнение относно цветовете В1, А1 и А2.
Сложиха ми някакъв уред в устата на другите зъби, който отчете естетвения ми цвят. На базата на това ми бяха предложени цветовете А2 или В1, от които аз избрах В1.

Сега въпросът ми е защо не ми бе показан А1, който би трябвало да е среден между двата? Вие сещате ли за някаква причина?
Именно за това искам мнението Ви за трите цвята!
Цветовете от скалата по VITA са усреднени ст-ти от почти всички срещани естествени зъбни нюанси. Най-често в нашата географска ширина се наблюдава цв. от "групата "на А. Те са с по-кафяв отенък,а тези от гр.на В- по-жълтеникав. Предполагам,че ви е предложен цв.А2,з-то той би изглеждал по-естествен. Най-лесно е да попитате стоматолога,който ви лекува.


Благодаря!
Да, ще го попитам, но се убеждавам, че трябва да се ходи с предварително проучена информация при лекар/зъболекар.
Ако аз знаех тогава, че В1 е най-белия цвят щях да се позамисля дали ще избера него. И едва после научих от тук колко цвята е скалата и кой какъв е.
Просто смятам, че съм ощетена откъм информация, затова я търся от тук.

А между другото кой цвят от светлите  е с най-добра транспарентност когато става въпрос за мост?

# 145
  • Мнения: 98
Не е нужно да вините стоматолога,з-то не винаги пациентът трябва да знае всички подробности(ако той самия не пожелае). Ако преценката му е била такава,доверете му се. А и нали няма да с завършат докрай конструкциите,докато не се харесате... Впрочем,в разцветката по VITA има още 2 групи-в сивата и розовата гама. Могата да се правят комбинации м-у тях. Транспарентност за моста е нужен точно толкова,колкото я има и по оригиналните симетрични з.... Това вече може да прецени и зъботехника. Лек ден!

# 146
  • Мнения: 764
Много Ви благодаря д-р Венелинов за бързия отговор и компетентното мнение  bouquet

# 147
  • Варна
  • Мнения: 451
Много Ви благодаря д-р Венелинов за бързия отговор и компетентното мнение  bouquet

 Grinning

# 148
  • Мнения: 9
Здравейте,
и аз имам въпрос към специалистите. Имам проблем с предните два зъба частично пломби са и се интересувам от луминиири (като по-щадящ метод), дали е възможно да се приложат в моя случай. Нямам желание да слагам фасети заради изпилването, но и незнам дали е възможно след като зъбите са пломбирани. Надявам се снимките да са достатъчно ясни.
http://www.album.bg/mdita/images/17008382/
http://www.album.bg/mdita/images/17008381/

# 149
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте,
и аз имам въпрос към специалистите. Имам проблем с предните два зъба частично пломби са и се интересувам от луминиири (като по-щадящ метод), дали е възможно да се приложат в моя случай. Нямам желание да слагам фасети заради изпилването, но и незнам дали е възможно след като зъбите са пломбирани. Надявам се снимките да са достатъчно ясни.
http://www.album.bg/mdita/images/17008382/
http://www.album.bg/mdita/images/17008381/

Уви, според сайта със снимките: Нямаш права за разглеждане на снимката.

Общи условия

Активация на акаунт