Порцеланови фасети - 2

  • 216 519
  • 760
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 8 759
Не съм , посетих личния ми стоматолог др Градинаров и според него нямам нужда към момента от каквато и да е естетична намеса .

По принцип имам сложена фасета в Дентапрайм при др Цолова ( вече не работи там, а на друго място ) отпреди 3 години и към момента съм много доволна. Стои естествено и никой не подозира че имам поставена такава.

# 646
  • Мнения: 144
Една единствена може ли да се сложи и боли ли много?

# 647
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Може еднa
Не боли
Слaгaт упойкa при пилене

# 648
  • Мнения: 2 047
След поставяне на фасети има ли чувствителност на зъбите? Има ли промяна в говора?

# 649
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Aз имaх нa единият който е жив

Беше ми стрaнен говорa зa крaтко зaщото две седмици бях с изпилени без временни

# 650
  • София
  • Мнения: 1 758
Аз все още не мога да открия  добър стоматолог за бондинг в София.
Има добри,но искат по 300 лв на зъб..
Искам да променя цвета и големината на 10 зъба горе и ефекта да е траен.

# 651
  • Мнения: 8 759
Ами толкова е горе-долу цената, аз в Дентапрайм ( Варна ) за една фасета платих 250 лв преди 3 години.


Провери ли във Фамилия Дент във Варна , може да се консултираш и с др Градинаров пак тук .
Ако не искаш в София .

При др Вандев в Пловдив също има добри резултати, но там предполагам ще е много скъпо.

Препоръчаха ми и др Мария Костова https://bg-bg.facebook.com/artandbeautydentistry/
пак във Пловдив ,

Както и др Панайотова в Стара Загора https://www.facebook.com/DrVasilenaPanayotova/


Варианти има, стига да ти се пътува.

# 652
  • Мнения: 1 725
Тази мария Костова я следя от много време. Дори цените при нея са доста добри- 90лв на зъб за бондинг. В началото много ми харесваше, но след като гледам работата и на по-видни зъболекари, ми отпадна като вариант. Материала не ми харесва, стоят матови. Да, прави добри промени, но някакси или ще са големи зъбите или нещо друго. Спряла съм за сега на Георги Миков -София за сега, но още гледам.

# 653
  • София
  • Мнения: 1 758
Цената в Дента прайм е 250 за 1 фасета,което е шокиращо ниска цена,имайки впредвид че някъде цената за фасета е от 600 до 1000.
Та си мисля има ли уловка?
Добре ли ги правят?
Ако съм сигурна,че са добри бих отишла там.

# 654
  • Мнения: 8 759
Ами аз съм много доволна, но докторката която ми я направи вече не работи там.
Мога да ти дам нейните контакти в момента се занимава все още с това. ( последно инфо имам от зимата )


Аз имах крив, преден зъб горе, който исках да изпилим и да сложим фасета.
Тя не беше много съгласна, препоръчва ми до последно брекети/ алайнери, но аз исках да стане бързо и лесно всичко.
Взе ми отпливка, изпили достатъчно  и  7 дни бях с временна фасета , а след това ми я постави .

Към момента нямам никакви оплаквания.

# 655
  • София
  • Мнения: 1 758
Аз носих с брекети 2 год.
Зъбите ми сега са си добре,Ноо не харесвам цвета им и ми писна да ги избелвам,не харесвам и това,че са малко мънички.
Бих сложила 10 броя фасети горе,но на цена 250 и ако знам,че ще станат добре.
Ето тези от снимката са правени в Дента прайм и сякаш не са хич лоши

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 15:03 от Даяна1111

# 656
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Аз за Пловдив ще следя. Ще проуча д-р Вандев, защото на д-р Костова не ми харесва работата от снимките. Да не говорим, че като зъботехник съм взискателна и не ми стоят естествено фасетите, които прави. А уж е с имакс.. 🤷🏼♀

# 657
  • Мнения: 1 725
Аз за Пловдив ще следя. Ще проуча д-р Вандев, защото на д-р Костова не ми харесва работата от снимките. Да не говорим, че като зъботехник съм взискателна и не ми стоят естествено фасетите, които прави. А уж е с имакс.. 🤷🏼♀
Да, фасети те й не са добри. Не намирам разлика с бондинг, а трябва да не са толкова издути.

# 658
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
На такива фасети и коронки тук им викат chiclet teeth, тоест все едно си лепнал две дъвки от тия на дражета.. 😂  Сещате се за какво говоря. Няма никаква естетика в снимките, които видях. Не са естествени.
Обаче това, което видях в сайта на д-р Вандев, ми хареса и ще отида при него другата година.

# 659
  • Мнения: 1 725
Аз се реших и ще ходя на консултации - ще ви пиша какви методи са ми предложили за бондинг. При 3ма имам час.

Общи условия

Активация на акаунт