Първокласници във ваканция/17/

  • 34 872
  • 261
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 421
=^._.^=  и аз вчера взех Ефизол. Отделно съм наслагала - лепенки, за температура, за разтройство, против комари, слънцезащитно, против повръщане, за ухапване(Фенистил), капки за очи и уши, Бусколизин(не знам дали се пише така)...един плик с лекарства ooooh!

# 46
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
На мене ми помага Олипс евкалипт, но Веселина не ще да ги чуе. И тя е с кашлица, но давам само чай засега.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Против кашлица има едни хомеопатични таблетки за смучене - Хомеожен. Може и през час да се смучат при симптом.  Peace

Етиа, браво, момиче. Помислила си за всичко. И аз съм като теб. По-добре да има, че да съм спокойна. Hug

За четенето - вчера му казах да прочете 1 приказка от книжка по избор, той взе че прочете 4. Лошо няма. Laughing

А събиране и изваждане на дву-, трицифрени числа (с едно наум) кога се учи?


2 клас - събиране и изваждане на числата до 100 без и с преминаване.
3 клас - събиране и изваждане на числата до 1 000 без и с преминаване.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз одеве ходих до аптеката да взема лекарства, че в нас нямаше почти нищо! Да не чуе дявола, но Марти тази година издържа геройски на болестите Simple Smile
За Зеленото съм приготвила:
1. парацетамол
2. витамин С
3. деган против повръщане и ентерол при евентуално продрискване  Sick
4. исла минт - едни ментови хапченца за смучене, които на мен са ми помагали при кашлица и болно гърло
5. фенистил
6. репелент Аутан, спрей
7. слънцезащитен крем /от миналата година ми е, дано не се е скапал, съхранявах го в хладилника, не си е променил аромата и цвета/
8. мисля да сложа и един аналгин, защото ако вдигне температура, той най-бързо му я сваля...

Приготвила съм зимни обувки, маратонки и джапанки... доста обемен стана багажа! Ох, сега се чудя дали да му сложа голяма хавлиена кърпа или малка хавлиена кърпа... Той ситния ми заяви, че няма да се къпе, щом мен нямало да ме има там  ooooh! та може и да не му слагам, ха ха!

# 49
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Ох, сега се чудя дали да му сложа голяма хавлиена кърпа или малка хавлиена кърпа... Той ситния ми заяви, че няма да се къпе, щом мен нямало да ме има там  ooooh! та може и да не му слагам, ха ха!

Вени, кърпи си има в хотела, независимо от "високата" му класа.

У нас, дъщеря ми /скоро навърши 6 г./ се къпе самостоятелно, че даже къпе и брат си  Embarassed.  Абе, девойките явно сме си по-оправни.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз на това разчитам, Айяла! Класната ни даде хубав списък с необходимите вещи и дрехи, които децата трябва да имат, а там фигурира и кърпата. Май ще сложа малката, че иначе трябва да му наема и хамали  ooooh!

Преди години Марти се подхлъзна много зверски в банята и падна. Тогава се уплаших и направих лошата услуга /и на детето и на мен/ непрекъснато да го наглеждам, докато се къпе и така до ден днешен. А много често се е случвало и да му помогна, щото той си се мотае... Грешката си е моя, но доста поговорихме напоследък на темата самостоятелност и се надявам да се оправи Simple Smile

# 51
  • Мнения: 2 282
chanoir, успех с новата система! ще разказваш за ефекта! Аз миналата година въведох подобна (бях я описала тук), но не изтрая повече от 3 месеца, всъщност големите станахме несериозни. Но смятам да я възстановя с лека промяна.
Рercepolis, благодаря за системата по 9! Умрях от кеф и от смях, докато пробвах всичките сметки!  Joy язък, че не я научих навреме...
Свърши годината. Моята завърши с отличен и първа си получи кетапа. Обаче съм адски недоволна и само това, че все още не съм чула препоръки за който и да е учител, в което и да е училище във Варна ме спира от преместването. Последното, с което ни изпрати класната, беше следната случка. Децата попяха, порецитираха, получиха си удостоверенията, и седнаха. Класната им пожела весела ваканция и на добър час, а те си останаха по чиновете.
- Май не ви се тръгва? - казва тя.
- Нееее!!!
- Да, ама всичко свърши, трябва да си ходите. Освен ако не искате да попеете още малко.
- ДАААА! - крещят в един глас децата.
- Да, но не сме репетирали други песнички. Хайде, деца, тръгвайте си, родителите ви чакат.

Продължавам да се оглеждам за добър учител във Варна. Ако може някой като на Копчето... Прекалено много ми вдигате стандартите с вашите разкази!

Изпратих Катето при баба си, ще пощурее там то 12ти юни, после сме на Мечо Пух в София, а отттам - на лагер, бях ви пуснала линка за ранчото "Конникът". След това обаче вече ще се поозоря с гледането.... Бих я записала на 10тина лагера, ако не се налагаше за седмица лагер да давам месечната си заплата.

# 52
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
все още не съм чула препоръки за който и да е учител, в което и да е училище във Варна ме спира от преместването.
Миналата година много разпитвах за учителка, която да поеме първокласничката. Доволна съм от нашата госпожа, че е спокойна и децата я обичат. Не е най-амбициозната, но атмосферата в клас е добра и класът е най-добрия (по думите на колежките и - случила на деца).
В предишния випуск имаше много амбициозна и добра учителка, дава всичко от себе си, ходи на обмяна на опит, усъвършенства се и т.н. Всички родители на първолаци полудяха да си запишат децата при нея. Успяха най-преуспелите, но много от тези деца се оказаха и страшно невъзпитани и разглезени. Е, благодарение на някои такива деца атмосферата в часовете е много лоша. Отделно някои родители ходят и искат сметка на госпожата защо детето им няма 6, като са наели и жена да му помага за учебния материал. Та, ако бях набутала детето си там, а задължително щях да опитам, нямаше да съм никак доволна.
Консултирай се с приятелки, майки на вече второлачета, за учител. Питай и децата,важно е.

# 53
  • Мнения: 184
Да се запиша и аз ,ние имаме общо 18 книги от препоръчителния списък 9 български и 9 чуждестранни автора  #Crazy
Малко множко ми се виждат ,ама ще отберем най - интересното.  Peace
Номера с пръстите и таблицата с 9 ми хареса  Wink  Peace   bouquet

# 54
  • Мнения: 21
   Жал ми ства за дъщеря ми като ви чета.Нестига,че е малка,а и материала им е в повече!
По математика са взели +и - до 100,без двуцифрено с двуцифрено.А до края на учебната година и таблицата за умножение ще са взели.По езика множествено число, минало,сегашно и бъдеще време.А и годината им дълга,дълга...ще свършат чак на 15.06 #Crazy
 

# 55
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
   Жал ми ства за дъщеря ми като ви чета.Нестига,че е малка,а и материала им е в повече!
По математика са взели +и - до 100,без двуцифрено с двуцифрено.А до края на учебната година и таблицата за умножение ще са взели.По езика множествено число, минало,сегашно и бъдеще време.А и годината им дълга,дълга...ще свършат чак на 15.06 #Crazy
 
И какво толкова ти е жал? Нашите смятат до 100, без да са взимали материала. Таблицата я учат за удоволствие, а за граматическите правила, просто им идва отвътре, нали им е роден език.  И всичко това като почнаха 2 месеца по-късно от началото на учебната година и завършиха почти месец по-рано от Вашето дете. Не съм сигурна, че в Гърция са по-натоварени. Един от кръщенлиците ми кара там 1-ви клас. После се върна в България и тук пак 1-ви клас записа заради българския език и по нищо не му личеше, че е минал материала.

# 56
  • Мнения: 21
   chanoir,съжалявам,че се включих в темата ви!
Ако забелчзваш детето ми е 6г. и тръгна на гръцко училище без да знае грам от езика!Ние сме Българи,но оп принуда в чужбина!И като майка се притеснявам за детето си!
А това,че вашите деца учат за удоволствие,моето просто трябва да научи нещата само!
Реших,че мога да споделя,но явно съм сбъркала адреса!

# 57
  • София
  • Мнения: 6 210
Мирена Д., добре дошла при нас  Hug
Моят син е българин в България и смея да си призная, че не винаги учи с удоволствие и за удоволствие Wink Голяма част от знанията му се дължат на упорит труд от негова страна, от страна на класната му и на моите усилия. Та в този ред на мисли си представям какво му е на твоето детенце - в чужда държава, учи и на гръцки език предполагам? А със сигурност и на теб като майка не ти е лесно! Пожелавам ви успешно завършване, защото от предишният ти пост разбрах, че там годината приключва в средата на юни. Ако имаш желание - разкажи ни за образователната системата в Гърция. На 6 годинки ли тръгват там децата на училище? Изобщо всичко, което ти се струва интересно и различно от нашето училище Simple Smile

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Мирена Д., привет! Адресът си е точен!  Peace Не си сбъркала, заповядай, тук всички споделяме тревогите и радостите си. Ще се радвам да се чувстваш добре сред нас. Hug Кураж на малкото слънце да завърши успешно учебната година!  Wink

# 59
  • Мнения: 1 608
Добре дошла Мирена Д.! Ще ми интересно да ни разкажеш повече за вас и учението в Гърция. Успех и по-малко притеснения!

Моят син утре тръгва на зелено. До тук много спокойно го приемах, но нещо вече ме обзе притеснение. Цял ден обяснявам и инструктирам, горкото дете. Той много малко се е делил от нас, но пък имаше огромно желание да отиде.

Общи условия

Активация на акаунт