Първокласници във ваканция/17/

  • 34 873
  • 261
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 616
И ние сме го дали на уволнение .Единственото които прави е да ходи на репетиции .

# 31
  • Мнения: 1 608
Нашата занималня предлага занимания и през тази седмица. Моят юнак я посещава, защото има и алианс за последна седмица.
Харесва му, втори ден играят до насита. Той си носи и Пипи и успява да чете там.
Имаха голямо желание да ходят до училище с колелата с тати, но уви нямало къде да се стопанисва в занималнята.
Колкото до завършването, при нас всички дечица завършиха с отличен и класната ни каза, че нито една отлична оценка не е пресилена. Каза също, че от 12 години не е имала такъв буден клас и лидерството в класа се оформя на база изяви със знания, а не с щуротии.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 225

Здравейте и от мен!
И моят първокласник /второкласник/ вече завърши. Всички от класа завършиха с отличен, даже имат най-висок среден успех от всички първи класове в нашето училище. Но усвен удостоверението има и втори лист, на който госпожата е оформила нещо като послание/пожелание към децата и там по математика има отличен, но по БЕЛ - браво. Та от понеделник диктовки и четене - с това се справят бабите. Не смятам да го отпускам много. Точковата система с наградите е страхотна, ще трябва и аз да я въведа в действие. А за умножението с 9 -  Hug и   bouquet Ние живеем на морето, така че си мечтаем за почивка на планина.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 378
...Ние живеем на морето, така че си мечтаем за почивка на планина.

И ние така.... Mr. Green

# 34
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
...Ние живеем на морето, така че си мечтаем за почивка на планина.

И ние така.... Mr. Green
Предлагам трампа. Laughing Още повече,че за сега не ни се очертава море. Sad

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 378
ААаа, София не я таксувам за планина. Mr. Green

# 36
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
ААаа, София не я таксувам за планина. Mr. Green

Що бе ,не е чак толкова зле.Града е спокоен,хората любезни,чистичко..... Mr. Green

# 37
  • Мнения: 56
Браво на всички дечица от форума, справиха се отлично тази учебна година! Дано и занапред да е така Mr. Green. В нашият клас всички завършиха с "отличен" и госпожата е доволна, поне така каза  Laughing

Моят първокласник го е дал на уволнение, уж чете, ама....със сигурност повече играе, но нищо нека да почива.

И на мен вече много ми се ходи на морееееееееееееее.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Да попитам за таблицата за умножение.
Чета тук, че с всички второкласници вече, ще я учите през лятото. Изискват го учителките ли? При нас класната предупреди, специално, да не се бърза да се учи таблицата. Това щели да правят цяла година.  Peace

# 39
  • Варна
  • Мнения: 373

Чета тук, че с всички второкласници вече, ще я учите през лятото. Изискват го учителките ли?

Не. Не е изискване (поне при нас), но е добре детето да е подготвено, пък ако я знае ще е по-лесно през учебната година. Все пак тогава времето за самоподготовка е ограничено.

# 40
  • Карлово
  • Мнения: 4 650

Чета тук, че с всички второкласници вече, ще я учите през лятото. Изискват го учителките ли?

Не. Не е изискване (поне при нас), но е добре детето да е подготвено, пък ако я знае ще е по-лесно през учебната година. Все пак тогава времето за самоподготовка е ограничено.
И при нас не е изискване, дори не беше спомената. Използвам интереса на детето към таблицата сега, за да я научи неусетно, както четенето преди тръгване на училище. Така ще е по-спокойна, когато дойде времето за умножение (втория срок на 2 клас).

# 41
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
А събиране и изваждане на дву-, трицифрени числа (с едно наум) кога се учи?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
При нас учителката, на родителската среща, специално обърна внимание на таблицата, каза че по програма я започват от началото на декември и тя предпочита децата да не я учат през лятото, щото само сме щели да ги объркаме. Достатъчно време имало да се научи и опита й от минали години показвал, че е по-добре децата да не я знаят предварително.
И аз реших да я послушам и да не бързаме със заучаването на таблицата.

А за четенето - моята щерка също четеше добре преди да тръгне на училище и после й беше скучно в час, и заедно с още две момчета пречеха на другите, и бяха ни казали да си носят по една книжка и да си четат докато класа учи буквите. Учителката на първата родителска среща предупреди, че така ще се получи и излезе права.  Peace

Събирането и изваждането до 100 се учи от септември до началото на декември, точно преди да започнат с таблицата.

# 43
  • Мнения: 1 608
Аз започнах да подготвям багажа на моят юнак за Зеленото училище, но съм в чуденка - какво нещо против кашлица да сложа в багажа и то да не е сироп. Единственото, което ми хрумва е прополки за смучене. Дайте идеи!

# 44
  • виртуално
  • Мнения: 2 862
Дъщеря ми започна да чете Мечо Пух - от 5 до 10 стр. на ден ( зависи от настроението и ), таблицата я учиме по малко, но само защото на нея и е интересно и иска.

=^._.^= - аз давам Ефизол

Общи условия

Активация на акаунт