Януарски малки сърчица, затуптяват смело в нашите телца!

  • 12 045
  • 328
  •   1
Отговори
# 15
Хей момичета,не мога да ви открия..Много сте бързи...Предлагам да пуснете линк към новата тема защото другите трудно ще ви намерят.
нека да ни е честита и само хубави емоции да ни събират тук.. newsm51

# 16
  • Мнения: 149
Да се пльосна и аз тука. Според моите изчисления и ако всичко е наред бебо трябва да се появи на 26.01. Н тъй като съм си жена на възраст Grinning явно ще го раждаме секцио и може датата да се промени, но това ще се разбере по-нататък. Засега само стискам палци като отида на 30 при доки да видиме бебо, че е на правилното място.

# 17
  • Мнения: 854
хехехе честита ни нова темичка  Simple Smile
daninceto мен не ме добавяй още при имената утре ще пиша как е минал прегледа и тогава  Praynig иначе си мисля че съм 24-27 януари

Момичета аз чета една книжка на д-р Спок "Най важното за бременноста" и сега чета за първия месец докато колежката е навън  Laughing Имам и една книжка бременност и тютюнопушене но нея довечера ще я чета като ми свършат цигарките  Embarassed, но на пръв поглед четене пише доста травмиращи неща дано ми помогне де в тази борба  Tired

# 18
  • Мнения: 395
Здравейте мили мами, записвам се в новата темичка Simple Smile
Аз нещо се позагубих тези дни, но днес съм на линия и още не мога да смогна да допрочета старата тема.
Искам да поздравя новите попълнения и на всички бъдещи мами да пожелая много слънчеви и щастливи дни   bouquet
За протокола - днес ходих на преглед по ЗК и съм безкрайно разочарована. Единственото хубаво е, че видях точицата. Иначе докторката не ми обърна никакво внимание, нищо не ме посъветва, нищо не ме попита. Каза ми да си чета в интернет. Дори в началото не искаше да ме приеме, защото в направлението ми пишело "Майчина програма". Добре че беше съпруга ми и той настоя, че ме прегледа. Замислям се да си ходя на частно, поне да съм спокойна.
Хайде да ни е успешна тази темичка и само весели постове да има в нея Simple Smile

# 19
  • Мнения: 140
 Simple Smile Да ни е честита новата темичка и само хубави неща да споделяме в нея Peace Честито на всички, чули сърчица. Аз в петък ще ходя и се надявам и аз да чуя вече и да кажа термина си Peace Иначе се чувствам супер- не ми се гади, нямам голям апетит, абе всичко си е нормално с изключение на напрежението в гърдите Simple Smile Ох, какво хубаво време- вече имам оферти за басейн, ама още се чудя дали ще е добра идея. Освен да отида да се попека само, ама 100 % ще се изкуша да се топна Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 63
 И аз се записвам! Моят термин , по мои изчесления, е 27.01.
Може да ме добавите към списъчето. Леки и щастливи " бременни" дни!

# 21
  • Мнения: 2 988
Здравейте,
Ама толкова много сте изписали от вчера, че едвам го изчетох.
И мен ме няма в списъка, но не се притеснявайте, ако не може да ме добавите. Терминът по цикъл засега ми е 01.01.2009г., но може би ще е малко по-нататък заради късната овулация.
Colibri продължавам да се възхищавам на твоята информираност и на това ,че споделяш с нас. Заглавието много ми хареса.
Аз избързах с прегледа, защото се притеснявах много да не е извънматочна, тъй като едната ми тръба е запушена от ендометриозна киста, а другата - силно нагъната и с разклонения, поне по данни от последната цветна снимка, та затова. Но пък понеже не ми се ходеше и на мен далеч тук при един доктор дето имаше такъв скапан коремен видеозон, та затова сигурно нищо не се вижда на снимката, но поне се потвърди маточна бременност.
Иначе освен дето съм уморена, но аз и преди се чувствах така, и имам повишен апетит, други симптоми нямам.  А гърдите ми малко се понадуха, ама не много. Те след спиране на кърменето този януари бяха станали съвсем меки  и отпуснати. Прочетох, че има тук мами - мисля, че 4baby и МТV, ако не се лъжа за никовете / извинявам се, трябваше да си ги запиша, ако не са същите, да не се сърдите/, които още кърмят. Искам да им кажа, че им се възхищавам и се радвам за тях и мисля, че е добре за децата. При мен се наложи да спра, защото проблемите с кръвното налагаха лекарства, та постепенно я отбих на 10 месеца.
Мами от София, споделете къде да се запиша на ЖК за предпочитана в "Люлин", но не 26-та поликлиника - при първата ми бременност бях там, много се чака, не съм доволна и видеозона е стар, или ако не е тук, поне в западните райони, по линия на метрото.
И още един въпрос към тези мами, които са вече с дечица, какво правите - продължавате ли да ги вдигате, носите и прочие. Аз се притеснявам, но пък нямам избор в момента. Евентуално юли майка ми като излезе отпуск ще има кой да помага, ама дотогава... Че и още сме с количка и се сваляме, качваме ... Малката е 10 кила и количката поне 5 ...
Tony 1166 - това с басейна не е добра идея в момента. А на слънце също не е много хубаво да се излагаш, макар че и аз се препичам по пясъчници и градинки - по неволя  Cry

# 22
  • Мнения: 6
Момичета да се оплача - записах си час за д-р Марков, но най-ранния час е чак на 18.07., но все пак го запазих. Сега се чуда дали трябва да си правя това изследване в майчин дом - биохимичен скрининг. Вие ще го правите ли, спосделете, защото съм адски омотана newsm78

# 23
  • Русе
  • Мнения: 1 770
На истина сте много бързи.  Simple Smile Според калкулатора тук аз съм за 14.01 newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 276
MianaNia,  и аз доста време търсих добър АГ в Люлин или западните райони....за съжаление повечето ми приятелки НЕ ми препоръчиха никой от Люлин, точно поради причините които описваш- много се чака и то за да си "пртеупат'работата.  Дори и за болнични да идеш-пак чакаш.

За това сега пътувам до Младост, но здравето  на бебо е по- важно от някакви си 2-3 часа задръствания #Cussing out

Относно басейните....ауу какви зарази( не само кожни) могат да се лепнат там....хич и не рискувайте. времето е страхотно и почнахме по-често да си мислим за басейни, пикници на открито...моренце. Но не рискувайте да се топите там, където още 100-200 души са се "накиснали" преди вас и не се знае , какво са оставили след себе си.

# 25
  • Мнения: 2 988
Соня 82, с предишната си бременност бях при Марков в 13 г.с. и той каза, че този преглед изключва почти със сигурност вероятността за Даун и няма смисъл от биохимичен скрининг. Е, разбира се, аз от страх, направих. Така че ти си прецени.
Явно сега наистина положението със специалистите по ФМ е много сложно. Аз също се опитах да си запиша час за 13-14 г.с., но без успех никъде. Сега мисля да отида на ФМ направо в 20 г.с., а да си направя биохимичния скрининг преди това, че той ще ми е и почти задължителен заради ЕГН-то.
Мами, освен Свет1970, има ли и други които са пропрехвърлили 30-те като мен. Аз между впрочем в бързината забравих да се представя - на 34 г. съм, от София, казвам се Мира, но си избрах ника заради името на щерката - Ния. Честно да си кажа, че се й надявах на втора бременност толкова бързо, ама май скоро ще го сменям този ник.  Laughing
Хей, Бръм - да не сме съкварталки?

# 26
  • Мнения: 1 391
MianaNia ,  Hug Hug Радвам се за теб! Видя ли , маточна е!
Ей ние сме склонни да си втълпяваме какво ли не в тези дни. Първата ми бременност, заради болки си въобразявах извънматочна, а сега си мислех кухо яйце... мани мани .

За басейн - аз сега не бих отишла. Поне първите 3 месеца мисля , че не е желателно - първо жегата не е добре - прегряването, второ инфекции евентуални... много лесно могат да навлезат в цервикалния канал и оттам матката - сега точно се образува тапата запушалката и май не е най-добрата идея. ако можеш устискай още малко  Heart Eyes

Аз си мисля към 5-6 месец края на август на моренце да ида. Тамън да не е вече такава жега.

А малката избягвам да я вдигам. С тия зацапвания. Вече имах преживявания след едно подскачане нейно по мен... и се стресирах . Сега се пазя ....  Flutter

# 27
  • Мнения: 395
Бръм, къде и при кого ходиш в Младост? Моля те сподели, че си търся варианти.

# 28
  • Мнения: 149
Гледам тука говорите за басейни и печене на слънчице. Напълно съм съгласна с Бръм относно басейните. Май това лято ще се кара без басейни за някой. Heart Eyes На мене само ми забраняват да се къпя в басейна, който е у нас защото щяло да бъде студено. newsm45
Мами, а вие в коя седмица като бяхте се обадихте да си запишете час за ФМ. Аз още не смея, докато доки не потвърди  на прегледа че всичко е ок. Даже не си и отменям часа за лапароскопия точно поради тази причина. Нали все още не вярвам, че съм бременна, независимо от кръвния тест и резултата му.

# 29
  • Мнения: 1 391
Аз съм от твоята партия, Мия-Ния - на 33г. съм. БХС е задължителен след 35г. Първата бременност мн.се чудих. И реших че вярвам че бебка е ок. ходих при мазнейкова в 20г.с. и тя ме успокои, че всичко е ок.
Сега се колебая още. ще мисля. Имам час за 14г.с. при Марков , ще взема да запиша и един за 20г.с. пак при него. то май трябва отсега... ужас... много неприятно така да мислиш за далечното бъдеще. То и раждането сигурно овреме трябва да се уговаря, че по нова година докторите сигурно ще са кът, или в отпуски , а тези които работят... ще са фул с мами....  Thinking

аз си записах час миналата седмица... още не бях чула даже сърчице... реших че не пречи, дори нещо да стане - пу пу пуп уп у --- ще го отменя по натам и така.
Надявам се обаче да го уползотворя!  Grinning Crazy

Общи условия

Активация на акаунт