142 ОУ в кв.Борово

  • 79 471
  • 268
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 978
Elat , какво точно ви интересува?

# 166
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Хубаво е училището, ние сме в четвърти клас, вие при коя госпожа ще бъдете?
Единствената драма е със салона за физкултура, децата почти не играят вътре. Но пък за сметка на това са повече навън. В двора има детска кухня, което е много удобно ако имате малко бебе. Водят ги по екскурзии. Детето харесва храната в стола. Има две менюта - обикновен купон 2.60 и свободен купон 3.60 лв. С учителките по английски имаше драма също, много се смениха, но тази, която е в момента се задържа и е свястна. До трети клас бяха само първа смяна, чак сега, в четвърти клас се редуват.

# 167
  • Мнения: 35
Много благодаря за изразеното мнение на радос Simple Smile

hetera , много неща искам да науча за него Simple Smile

Основното, което искам да знам е, кои учители ще поемат сега първи клас през 2017 година,и дали може да ми препоръчате от тях Човек, на който да доверя детето си ! Сякаш това ми е най-важното, при кой ще попадне детето.

Друго :

-материалната база,тоалетните как са ?
- столова (вече радос е писала за стола, че е добър Wink),
- ориентировъчен часови учебен график (имат ли смени, от колко до колко горе долу имат осигурен престой в училище)?
- занималня ( Има ли осигурена, достатъчно добре ли ги подготвят в занималнята и дали е необходимо след това да дописват вкъщи)?
-какво като цяло е застъпено като обучение - по-скоро наблягат на български език, математика или езиково насочени са ?

Оххх, прекалих сякаш с въпросите  Embarassed

Принципно планирам да отида на място, да огледам, ако ми позволят, но ще съм искрено благодарна, ако получа мнения от родители, чиито дечица са вече там.

# 168
  • София
  • Мнения: 1 978
Много благодаря за изразеното мнение на радос Simple Smile

hetera , много неща искам да науча за него Simple Smile

Основното, което искам да знам е, кои учители ще поемат сега първи клас през 2017 година,и дали може да ми препоръчате от тях Човек, на който да доверя детето си ! Сякаш това ми е най-важното, при кой ще попадне детето.

Друго :

-материалната база,тоалетните как са ?
- столова (вече радос е писала за стола, че е добър Wink),
- ориентировъчен часови учебен график (имат ли смени, от колко до колко горе долу имат осигурен престой в училище)?
- занималня ( Има ли осигурена, достатъчно добре ли ги подготвят в занималнята и дали е необходимо след това да дописват вкъщи)?
-какво като цяло е застъпено като обучение - по-скоро наблягат на български език, математика или езиково насочени са ?

Оххх, прекалих сякаш с въпросите  Embarassed

Принципно планирам да отида на място, да огледам, ако ми позволят, но ще съм искрено благодарна, ако получа мнения от родители, чиито дечица са вече там.

http://142ou.org/index.php?cat=9&scat=36
Това са учителите информацията е от миналата година,т.е. тези,които миналата година са били на трети клас тази са на четвърти,а догодина ще поемат първите класове.
За съжаление аз не знам нищо за тях и не мога да типомогна,но Родос все пак има четвъртокласничка и ще може да сподели впечатления поне от тяхната учителка.

Материалоната база не е много добра,тоалетните на първи клас са ремонтирани и са ок,заключват ги,но нагоре мисля,че не са ремонтирани,доколкото знам предстои такъв ремонт.

Столът им наистина не е лош,моя син е много злояд,но гледайки предварително менюто му избирам в кои дни какви купони да му купя за закуска,обяд и следобедна закуска,суответно в дните,които е нещо което не обича си носи,но самия факт,че има неща,които харесва и яде там,а той както казах е претенция голяма е показьателен,че столът явно е ок.

Смени май имат от четвърти клас нагоре,поне досега е било така,малките са си все първа смяна.Имат занимална до 18ч.
Т.е. разчиташ,че оставяш детето в 8 (първият час е от 08,20 поне за първокласниците) и може да остане в училището до 18ч.Има извънкласни дейности,взимат ги от занималнята и ги връщат.

Ние сме много доволни от занималнята,учителката им е наистина добра,вкъщи нищо не дописва,ако свърши по-рано им дават понякога и допълнителни неща за писане.Но нивото на занималнята и на подготовката там предполагам пак зависи от учителят,нашата е прекрасна,както титулярната така и на занималнята и нямам оплаквания,но си е  късмет.

Учат си добре български и математика,английския не очаквам нищо все пак са първи клас,но според мен учат и там достатъчно,защото синът ми никога не е учил,а вече знае доста неща.Дано им се задържи учителката,защото доколкото знам има навсякъде проблеми с добрите учители по английски,масово бягат от училищата.

Като цяло училището според мен е добро и аз съм доволна,най-вече защото виждам,че детето ми се учи и се грижат наистина за него от това да е с написано домашно,през това да му настояват да си яде храната в стола до това да го изведат на вън и да следят дали се е облякъли си е сложил шапката,защото първи клас са си  малки няма какво да си говорим.

# 169
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Хетера, разгледах списъка с учителите, но не можах да видя кои ще водят първи клас през 2018 година. Явно е по-стар списъка, защото синът ми е в четвърти клас, а нашата госпожа е дадена, че води трети. Синът ми в момента е при Нели Стойкова. Много добър преподавател и хубав човек. Децата са много привързани. Води ги на екскурзии и на лагер през лятото. Нямам никакъв поглед върху останалите госпожи, така че не мога да сравнявам.
Но пък чувам, че от тази година ще се въвежда електронната система за прием в училищата, и не знам как ще става избора, ще се борим за места, и как ще избираме госпожи ... не си представям.

# 170
  • София
  • Мнения: 1 978
Радос защо съм решила,че имаш дъщеря не знам  Mr. Green Извинявай.
Да това казах,че списъкът е от миналата година,т.е. тези учителки миналата година са водили 3-ти клас,сега водят четвърти и съответно догодина ще поемат първи.

# 171
  • Мнения: 35
Много ви благодаря,  мили момичета за подробните обяснения!
Радос, всъщност ние ще сме първи клас сега-2017,  което означава,  че вашата госпожа ще е една от поемащите първите класове? Може да те потормозя на лични Embarassed

Последна редакция: вт, 24 яну 2017, 05:55 от Elat

# 172
  • Мнения: 27
Здравейте, знаете ли кои госпожи водят тази учебна година 4а и 4б класове?

# 173
  • София
  • Мнения: 174
Здравейте, и ние сме приети първи клас в 142 оу.
Това са преподавателите ,които ще поемат първи клас Нели Стойкова, Нели Георгиева, Антоанета Йорданова и Силвия Йотова(според сайта на училището). Днес ми казаха, че ще има 5 паралелки, което значи, че ще има още един учител.
Може ли да ми препоръчате някой от преподавателите.

# 174
  • Мнения: 6
Само и единствено заради прекрасната и мила и търпелива госпожа Силвия Йотова, оставих синът си в това училище. Това е наистина страхотен преподавател.

# 175
  • Мнения: 14
Здравейте,
Моля и аз за актуална информация за Г-жа Наталия Стоилова на 6 годишните в 142 СОУ. Чух, че е по-сопната с родителите, но ми е важно да е добра с децата и да ги учи добре.
Благодаря много на отзовалите се

# 176
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте,
Моля и аз за актуална информация за Г-жа Наталия Стоилова на 6 годишните в 142 СОУ. Чух, че е по-сопната с родителите, но ми е важно да е добра с децата и да ги учи добре.
Благодаря много на отзовалите се
Аз имам лоши впечатления от Стойкова.  С децата се държи както с вързастните.

# 177
  • Мнения: 14
...Стойкова е друга Госпожа мисля....аз питам за Наталия Стоилова.
Благодаря все пак за отзива

# 178
  • Мнения: 64
А някой има ли информация за паралелка за по - напредлали, заради която децата се препитват при записването . Интересува ме каво ги питат...

# 179
  • София, България
  • Мнения: 2 222
За Стоилова съм чувала само хубави неща, но ние бяхме при Кръстева.

А пък Стойкова ... децата я уважават ... какво значи, че се държи с тях, като с възрастните  newsm78 Спокойна е, търпелива и се справя дори и с по-проблемни деца.

Общи условия

Активация на акаунт