142 ОУ в кв.Борово

  • 79 473
  • 268
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 978
Аз не съм казала никъде, че съм разочарована от преподавателите. Убедена съм, че вие сте поставено лице. Думите ми потвърдиха и други родители. Децата ненисках да си ги местя защото училището ни е удобно, имам сантименти към него и все се надявах, че госпожа директорката като нова още се учи, но нещата не се подобряват, а напротив. Освежителен ремонт, знаете ли в какъв вид са класните стаи, нямат нужда от освежителен ремонт, а от много повече, но няма пари, а пари няма, защото няма кой един проект като хората да напише и предаде. Радвам се много, че първи клас и подготвителните групи са имали тържество, а трети и втори са големи или какво, те защо не заслужават? Нито едно за цялата учебна година. Много ми е интересно вие как сте имали цели шест в ковид обстановката. Струва ми се преувеличено. Но щом държите продължавам с оплакеанията. Преди имаше страхотни извънкласни дейности в училището за децата от подготвителната група и от първи до четвърти клас, вече няма. Преди се организираха лагери, ски училкща, зелени училища, ваканции на море, еднодневни екскурзии сега няма НИЩО, няма празници, екскурзии, мероприятия, нищо. И не не е заради ковид, около нас децата ходиха на зелено училище, до директор е.
Радвамс е, че вие сте доволна и поне в подготвителните групи са ок нещата, но аз на ваше място не бих си оставила детето в първи клас пак там. Макар че пак казвам убедена съм, че сте поставено лице. Знам и причината за яростната защита. За първи клас единственото училище в район Красно село със свободни места и то цели 14 е 142. Нека хората си правят изводите.
А колкото до присъствието на директорката на някоя от родителските срещи на децата ми беше само на една, на която се държа надменно и недопустимо бих казала, иначе куп родителски срещи тя не е идвала, как вас ви удостоява с такова внимание на всяка родителска не знам, но при нас не присъства. Да не коментирам , че ни е отказвала и срещи и се е крила, защото не и изнасяше какво искахме да говорим с нея, нов ече се отказахме и примирихме.

Последна редакция: пн, 13 юни 2022, 13:48 от hetera

# 241
  • Мнения: 5
Да, имахме толкова тържества, но нямаше как да бъдем поканени на повечето заради ковид мерките и учителките ни изпращаха снимки и видеоклипове на тържествата, но когато мерките паднаха имаха комбиниран урок-тържество с 1 клас, а на последното вече бяхме поканени всички родители от групата. Затова споменах, че мога да дам най-обективно мнение за подготвителните групи, където недоволни родители няма и поради тази причина съм споменала и госпожите, защото може би е и тяхна заслугата за не малка част от нещата. Повече няма да коментирам, защото явно всеки си има своето становище по темата.

# 242
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Какво становище....6 години детето ми е ученик там. В момента, училището е в най-лошото си състояние...Ако не се смени директора, нещата ще продължат да се влошават...На нас малко ни остана, жалко за хубавото ни училище...

# 243
  • Мнения: 35
Леле, направо вече се плаша от коментарите за тази директорка. И са коментари не от сега, ами от 3-4 години. Писахме училището като трето желание и за капак, естествено го приеха там, тъй като ни е районното. Все още не съм го записала. До последно отлагам, защото следя в другото 36-то как върви записването. Именно заради тази жена се запъвам да го запиша веднага. Нищо хубаво не чета за нея. Но ако не го запиша пък сега, той ще отпадне изобщо от надпреварата. А каква е вероятността да го приемат в 36-то, където сигурно за 10 места ще се тегли жребий между 40 деца. Струва ли си риска? Ами ако детето ми няма късмет в този жребий, къде ще го приемат? В друг административен район ли?
И още да допълня - за мен това райониране е дискриминиращо към децата, които живеят до училището. Как е възможно, ако детето ми стигне до жребий, да се състезава равностойно с друго дете, което живее в Бъкстон, квартал в друг административен район??? Няма логика...

Последна редакция: вт, 14 юни 2022, 10:31 от madreto

# 244
  • София
  • Мнения: 1 227
Преди имаше страхотни извънкласни дейности в училището за децата от подготвителната група и от първи до четвърти клас, вече няма. Преди се организираха лагери, ски училкща, зелени училища, ваканции на море, еднодневни екскурзии сега няма НИЩО, няма празници, екскурзии, мероприятия, нищо. И не не е заради ковид, около нас децата ходиха на зелено училище, до директор е......
Да, за това не се бях сетила да го отчета, всички деца около нас се скъсаха да ходят по екскурзии, моето - никъде. Преди Ковид ходи две лета на морски лагер, платихме пак капаро за 2020 г., но заради Ковид се отмени лагера и капарото остана да стои за когато се организира нов лагер. Това ме подсеща да поискам да ми го възстановят, защото е видно че и тази година няма да се ползва...Confused

# 245
  • Мнения: 35
Питах Исодз, ако не запиша детето сега в приетото училище на трето желание, защото искам да продължим за първо желание, дали ще загуби мястото само са второ класиране или за всички следващи класирания. Техният отговор беше:
"Ако не го запишете, отидете на място, за да освободите мястото и ще участва в следващи класирания, но мястото му няма как да се пази. Ако го запишете - не може да участва в следващи класирания. Ако не бъде прието, ще Ви бъде предложено училище на територията на СО, първо в административните райони ако са останали места, след това навсякъде.

Поздрави, Екип за обслужване на ИСОДЗ към Столична община"

Как тълкувате първото изречение?

# 246
  • София
  • Мнения: 1 422
Питах Исодз, ако не запиша детето сега в приетото училище на трето желание, защото искам да продължим за първо желание, дали ще загуби мястото само са второ класиране или за всички следващи класирания. Техният отговор беше:
"Ако не го запишете, отидете на място, за да освободите мястото и ще участва в следващи класирания, но мястото му няма как да се пази. Ако го запишете - не може да участва в следващи класирания. Ако не бъде прието, ще Ви бъде предложено училище на територията на СО, първо в административните райони ако са останали места, след това навсякъде.

Поздрави, Екип за обслужване на ИСОДЗ към Столична община"

Как тълкувате първото изречение?
Моята дъщеря кандидатства миналата година, но за 8 клас. Приеха я по второ желание, отидохме в училището и пуснахме една декларация за това че иска да пробва за първо желание. При това положение мястото и се пази там където е приета.

# 247
  • София
  • Мнения: 174
Подкрепям hetera - откакто дойде тази директорна училището само затъва.
Имам наблюдение от 2017 до 2021. Директорката е високомерна и не приема обратна връзка. Наистина по-скоро прави напук, отколкото да изслуша родители и учители.
Отношението и към учителите е ужасно, управлява на принципа "разделяй и владей".
Моето дете се премести след 4-ти клас в друго училище - стоеше до края на 4-ти клас там само заради учителя.

# 248
  • София
  • Мнения: 1 978
За да съм максимално обективна ще споделя, че в стаите на втори етаж е направен ремонт освежителен, не е нещо уау, но пак е по-добре от преди. Основен ремонт е направен и на физкултурния салон, макар и малък поне е в доста по-добър вид сега. Дори на родителска среща преди учебната година ни обещаха зелено училище и екскурзия, да видим. Ще дам края на учебната година тук актуална информация. Положителното е и че преподаватели по важни предмети няма сменяни, дано започнат да се задържат!

# 249
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Да, направен е козметичен ремонт на втория етаж. На който отново няма да бъде нашето дете. "Салонът", бившият кабинет по трудово, също е обновен, което не го превръща в пълноценен салон. Двама, от учителите, които изобщо "стават", ги няма...Единият, беше учителят по БЕЛ и класен на нашият клас...
Та, освен да се радвам, че само още година сме там, друг повод за доволство, нямам

# 250
  • София
  • Мнения: 1 978
Да, направен е козметичен ремонт на втория етаж. На който отново няма да бъде нашето дете. "Салонът", бившият кабинет по трудово, също е обновен, което не го превръща в пълноценен салон. Двама, от учителите, които изобщо "стават", ги няма...Единият, беше учителят по БЕЛ и класен на нашият клас...
Та, освен да се радвам, че само още година сме там, друг повод за доволство, нямам
О да, не че се прехласвам и е кой знае какво, но да не каже някой, че лъжа и съм пристрастна да отчета промените. В очакване съм дали ще се изпълнят обещанията за зелени училища, лагери и екскурзии. Ние слава Богу нямаме изнвнади с учителите на седмокласника, съжалявам да чуя, че има все пак "избягали", отношението към учителите трябва да се промени, за да св задържат.

# 251
  • Мнения: 445
Здравейте,
Може ли да помоля за актуална информация за училището? Има ли подобрения през изтеклата учебна година? Благодаря!

# 252
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Не. Нещата дори зазляха...

# 253
  • Мнения: 445
Защо? Какво точно се случва? Много се интересувам, защото се колебая дали да я запиша в това училище? Става въпрос за първи клас.

# 254
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Ако погледнете постовете над Вашият, ще се ориентирате. Те са от миналата година, не от преди 10. Директорката е същата. Ситуацията също.

Общи условия

Активация на акаунт