ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 2

  • 48 054
  • 588
  •   1
Отговори
# 570
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Нинка,ще стискам палци за довечера.Сигурно ти е притеснено,пожелавам ти нищо да не усетиш Praynig

# 571
  • Мнения: X
Благодаря ви милички за прекрасните пожелания, вярвам, че на всички ни мечтите ще се сбъднат и ще дойде ден, в който ще си спомняме с усмивка за нещата през които сме минали.
Прегръщам ви силно  Hug Hug Hug Hug Hug
Нинка всичко ще мине добре  Hug

# 572
  • Мнения: 763
Нинка, всичко ще мине както трябва  Peace Нали ние сме с теб  Hug

# 573
  • Мнения: 215
Честит Рожден Ден, Фрезия Желая ти много здраве и сбъднати мечти  ylinfant Hug
Аз още не съм правила натоварване, само  с изследванията на гладно ходих при доки. Той каза, че те са добри и към края на септ. да видиме след глюкозата. Питах го за диабетолог, но той каза, че те всички ендокринолози знаели каквото трябвало, че той бил против диетите, а по-скоро доживотен режим. Каза, че има някъкви ампули за отслабване, за които говорили  на последния конгрес(мога да питам как се казваха, ако някой иска), но те са за намаляване на апетита. Аз честно казано напоследък нямам апетит, но ям да не ми пада захарта Mr. Green А толкова бавно свалям от 86 кг за 4,5 месеца сега съм 80 и нещо спрях да свалям от няколко седмици, не знам какво вече да не ям  Cry
Поздрави на всички и успехи  bouquet

# 574
  • София
  • Мнения: 980
Фрезия   newsm59 Tada и от мен  Simple Smile

Момичета, извинете ме за аматьорския въпрос. За ПКЯ бях чела като ми откриха повишения инсулин, но тъй като гинеколожката ме гледа и нищо такова не ми каза забравих за темата.

Искам да ви попитам кое е първо, високия инсулин води до СПЯ или обратно?

А също дали кистите болят, или поне създават ли физически дискомфорт в областа на яйчниците.

Има ли вероятност гинеколог да не ги види на ултразвук?

Защо питам, от няколкото месеца откакто работим за бебче все ми е дискомфортно след овулация, мислех че може да имам оплождане без имплантация, затова. Но този месец нищо не сме правили и пак ми е кофти.

# 575
  • София
  • Мнения: 2 908
Момичета благодаря ви за успокоителните думи  bouquet,всичко мина добре,изгарянето беше около две минути,усетих само нещо като боцкане но не е кой знае какво.Пиша чак сега,защото в нас сме във вечен спор за компа вечер и чак сега дойде моя ред.
А за метморфина искам да ви питам много ли се товарят бъбреците от него,понеже четох в листовката че те го преработват основно,а също и че се пие от хора с диабет и завинаги,изпаднах в ужас.

# 576
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Фрезия Честит Рожден Ден!!! Желая ти сбъдване на всичките ти мечти и съвсем скоро да гушкаш най прекрасното бебече на света!!!   bouquet

# 577
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
х_diabet_mama, ще се опитам да отговоря на въпросите ти:
СПЯ има различни проявления - при някои момичета има малки кистички като перлен наниз по повърхността на яйчника, в други случаи има нарушен хормонален баланс. Инсулиновата резистентност също може да бъде проявление на този синдром.
Ако питаш за обикновените кисти, не мога да ти отговоря, но когато имах кистички по яйчниците, не съм имала някакъв особен дискомфорт.
Дали кистичките ще се видят на ехограф зависи и от техниката и от специалиста, който те гледа.
Колкото до дискомфорта след овулация - преди да открием, че имам завишени нива на пролактин, също имах подобни на твоите симптоми: гадене от миризми, замайване, прималяване. И аз все се надявах да е бебе, но все пак се оказа, че пролактина заблуждава организма. Докато оправяхме този проблем, изследвахме и инсулина, който също се оказва завишен.

ninkata80, и аз се спекох като прочетох листовката на препарата, но няма място за притеснение. Метфогама се изписва и на тинейджъри, страдащи от затлъстяване, за да може да се редуцира по-бързо теглото им и да се коригира метаболизма им.

# 578
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Колкото до дискомфорта след овулация - преди да открием, че имам завишени нива на пролактин, също имах подобни на твоите симптоми: гадене от миризми, замайване, прималяване. И аз все се надявах да е бебе, но все пак се оказа, че пролактина заблуждава организма.


Това и при мен беше силно изразено Кайрен.Колко теста направих с идеята че съм бременна, чак не ми се вярва.
На мен и досега лекар не ми е казвал нищо за поликистоза.Имах малка или недоразвита матка , но никой не м е казвал за кисти.Бях страшно учудена като ми казаха че имам най -вероятно поликистозни яйчници и инсулинова резистенстност .

# 579
  • Мнения: 7 716
Фрезия   newsm59 Tada и от мен  Simple Smile



Искам да ви попитам кое е първо, високия инсулин води до СПЯ или обратно?

А също дали кистите болят, или поне създават ли физически дискомфорт в областа на яйчниците.

Има ли вероятност гинеколог да не ги види на ултразвук?

 

Няма доказан ред в това.
Възможно  е да имаш СПКЯ и да не усещаш нищо. Но често има нарушение на цикъла. Кистите би трябвало да се видят на ехограф. За твое спокойствие се прегледай и при друг гинеколог.

# 580
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ще ме извините за сигурно глупавия въпрос, който ще задам, но ми стана интересно. За СПКЯ иде реч, означава ли, че, ако не се видят кисти на ехограф е възможно да се диагностицира по нивата на пролактина в организма?

# 581
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Sharil не знам , присъединявам се към питането ти .И на мен не ми се видяха никъде кисти , ама казаха че имам поликистоза ?И дали общото е пролактина или инс резистентност?

# 582
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ще ме извините за сигурно глупавия въпрос, който ще задам, но ми стана интересно. За СПКЯ иде реч, означава ли, че, ако не се видят кисти на ехограф е възможно да се диагностицира по нивата на пролактина в организма?

Не само по нивата на пролатин - може да има отклонения и при други хормони (тесстостерон, естрадиол, съотношение между LH и FSH и т.н.).
Тук може да прочетете повече за СПЯ.

# 583
  • Варна
  • Мнения: 1 522
KayRenn   bouquet Изясни ми се картинката. Сега остава да чакам цикълът и отивам на изследване.
Aнели доколкото разбрах всъщност инсулиновата резистентност може да бъде разглеждана като симптом на СПКЯ, заедно с FSH, който би следвало да е леко намален, LH, който обикновено е силно завишен, Пролактин, който може да бъде леко завишен и Тестостерон, който обикновено е силно завишен.    

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 14:21 от sharli

# 584
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Sharil  при мен  ФСХ , ЛХ и тестостерона ми бяха в норма, някои от тях на горна граница , но в норма, а пролактина ми беше леко завишен ,ама за него намерих аденом на хипофизата
Кайрен, голямо благодарско за инфото smile3525

Общи условия

Активация на акаунт