ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 2

  • 48 036
  • 588
  •   1
Отговори
# 555
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

За жалост си права Цеци.Започнах да се примирявам , че до живот ще бъда като бабичка с една кутийка хапченца.И както върви след десетина години ще ме тресне склерозата и ще трябва да си ги надписвам кое за кога и за какво  smile3532 smile3515 smile3514

# 556
  • Варна
  • Мнения: 1 522
ninkata80 Еутирокс пия от 10-на години и винаги е било веднъж на ден- сутрин на гладно, всички около мен така го пият, но най-добре се обади на лекуващия лекар да ти каже. С Метформина нямам проблеми, вече ІІ-ра седмица не съм имала странични реакции, предполагам, че няма и да имам от тук нататък, така, че всичко е до организъм. Пожелавам ти и твоят да го приеме така добре. За изследванията и на мен са ми странни тези стойности, но явно всяка лаборатория работи с различни референтни стойности. х_diabet_mama единствените антитела, които коментирахме с ендото са заради Хашимотото, тя ги свърза с хиперинсулемията, като каза че според нея те са причината клетките ми да не разпознават въпросният хормон, но дали е така......По принцип повечето ендокринолози са склонни да обвиняват автоимунните заболявания за всичко, може би има логика, все пак самият организъм атакува своите си органи. Що се отнася до съня- гони ме такова безсъние, че не ми се говори. Трудно заспивам, будя се по 100 пъти и после цял ден съм като парцал. А колко нервна съм станала, не е истина. Анели по време на бременността обикновено всички хормони се разбъркват, но понякога точно тогава нещата си идват на мястото. Аз докато бях бременна бях в норма с абсолютно всичко. ТТХ например не мръдна през цялото време, а си правих изследвания всеки месец. Прекрасно е това, че всичко ти е в норма, природата си знае работата, трябва да пази бебока. ninka_bambinka има лекари, които предписват метформин и при липса на резистентност, а само като добавка към диетата в случай, че си с наднормено тегло.
Изчислих си НОМА индекса- 3,76  Sad

# 557
  • Мнения: 763
При мен НОМА индекса е 1.82 ( глюкоза - 4.91 и инсулин - 8.36) Правилно ли съм го сметнала?
Относно Сиофора, до преди няколко години, дори не можех да погледна  хапче с такива размери  Sick Сега обаче толкова невъзмутимо си ги пия. Нямаме особено голям избор, ще ги гълтаме и това е.
Нали помните, как преди мноооооого време ви казвах, че имам карта за фитнес. Е, тя така си и остана - неизползвана  Embarassed Но в неделя имам среща с новата ми фитнес инструкторка и започвам. Този път наистина  hahaha

# 558
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Е , браво Доди . newsm10 smile3525Ще се чувстваш мнго добре .Аз така се размързелувах през последните месеци , че вече разстояние от 500 метра ми се вижда трудно за изминаване

# 559
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Додичка поздравления за фитнеса  Peace Аз все се опитвам да започна да ходя, но къде от мързел, къде от липса на време все не стигам до залата. Ех само оправдания...
Да ви питам, метформина по принцип спира ли се някога, или и той като хорманите си се пие цял живот? С други думи някой стигнал ли е до положение в което го е спрял и примерно 1 година по-късно инсулина и глюкозата са били в нормални граници? Е ли е възможно само с диета и спорт те да се поддържат такива?

# 560
  • Мнения: 763
Да ви питам, метформина по принцип спира ли се някога, или и той като хорманите си се пие цял живот? С други думи някой стигнал ли е до положение в което го е спрял и примерно 1 година по-късно инсулина и глюкозата са били в нормални граници? Е ли е възможно само с диета и спорт те да се поддържат такива?
Ето този въпрос ме мъчи и мен, от както съм започнала с лекарствата. Но никой доктор не може да ми даде смислен отговор. Реших да гледам в краткосрочен план. Със сигурност ще ги пия до забременяване (ако изобщо има такова) пък после, ще продължавам да се чудя какво да правя  Thinking
Едно е сигурно обаче, през целия си живот ще се страхувам от въглехидратите. И ще треперя за инсулина си  Sad

# 561
  • Мнения: X
Добро утро момичета и благодаря за отговорите. Днес като леко помъдряваща си пожелавам на вас и на мен по едно малко ангелче да ни закриля (и ние него разбира се).
ninkata80 правилно са ти казали, л-тироксина се пие веднъж на ден. Провери в рецептата, ако и там пише да е от 25 си пий по едно или звънни на Тодорова да я питаш Simple Smile
И аз като вас се надявам да се отървем всички от метформина, но като гледам всички сме борбени и поне без бой няма да се дадем лесно Simple Smile
Анели още малко и има такъв фитнес да правиш и вярвам ще е с огромно удоволствие  Hug
И понеже съм лоша ще почерпя с малко изкушения (то не може само ограничения, трябва и разпускане Rolling Eyes )

# 562
  • Мнения: 763
Фрезия, Честит рожден ден, миличка     bouquet  Да си ни жива и здрава, усмихната и обичана! И разбира се съвсем скоро щастлива майка на поне едно пухкаво ангелче  Praynig
Може ли обаче така да разваляш дисциплината с тези изкушения. Тъкмо разправям, че ме е страх от въглехидрати, как сега да си взема от тортата, а? Ама като я гледам, тя е правена с фруктоза и пълнозърнесто брашно  Wink Пу за мен голямото парче  Crazy

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 09:46 от Dodichka

# 563
  • Мнения: 297
добро утро момичета   bouquet
Фрезия честит рожден ден  bdbaloni много здраве и скоро едно съкровище   ylinfant.
Додичка мила  Hug ама какви са тия приказки  Naughty я горе главата -разбира се,че ще имаш бебче -никакво отказване
на всички  Hug и лек ден-петък е  Grinning

# 564
  • Мнения: 226
Честит Рожден Ден, Фрезия!
Желая ти много здраве исбъдване на най-съкровените желания!

Ей, много сте изписали, ама и аз като ви провокирам   smile3502

Доди - за канелата - с фруктоза и на мене ми се вижда странно и неподходящо за нас. Четох, че съдържа феноли, които подпомагали имунната система и нивата на инсулина да са в норма. Препоръката е да се подправя по-малко мляко или кафе или да се дъвче парченце от цяла(несмляна) канела.
За HOMA индекса си писала и в предишната тема  Crazy
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240948.msg6948342#msg6948342
Хайде да те видим на фитнес програмата!  Peace

Нинка, аз съм си правила изследване на 0 и 120 минута - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298200.msg8220801#msg8220801
Все пак Тодорова е лекар с внимание и отношение към основния проблем и щом ти е препоръчала лечение, спазвай го и ще имаш успех, уверена съм!

Анели и всички останали  Hug

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 12:17 от М-Дидко

# 565
  • Мнения: 763
Ехххх, Дидко  Hug старост-нерадост  Crazy Вярно, че много неща съм писала в предишната тема, но и много съм забравила. Изобщо напоследък съм много зле с паметта. Дали има нещо общо с инсулина  Thinking Разсеяна съм, нищо не запомням, в нещо като постоянен транс се намирам. А това се отразява зле на репутацията ми  Embarassed
Относно канелата - днес като превантивна мярка си хапвам вафлички без захар, но с канела  Grinning Вие да не си помислите, че ми се яде сладко..... нищо подобно, просто се грижа за инсулина си  Mr. Green А за фитнеса - гледайте вие, след няколко месеца ще ми викате *Тялото*  bowuu

# 566
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Фрези,честит рожден ден,миличка!!!Пожелавам ти много да си обичана и да си истински щастлива.До следващия ти рожден ден да имаш поне една сбъдната мечта Hug Hug Hug

# 567
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Честит рожден ден, Фрезия! Simple Smile





Да ви питам, метформина по принцип спира ли се някога, или и той като хорманите си се пие цял живот? С други думи някой стигнал ли е до положение в което го е спрял и примерно 1 година по-късно инсулина и глюкозата са били в нормални граници? Е ли е възможно само с диета и спорт те да се поддържат такива?
Аз съм от хората спрели метфогамата - на своя глава, без контролно изследване на инсулина, защото бях твърдо решена да кърмя.
Като цяло нямам оплакванията, които имах преди да диагностицират ИР - абстиненция за сладко, хипогликемични кризи, неконтролируемо качване на теглото. Откак спрях кърменето, започнах видимо да отслабвам и процеса продължава. Имам си спонтанна овулация с ясно изразени симптоми.
Мисля, че бременността може да коригира проблемите - особено при момичетата със СПЯ. Всички ендокринолози и гинеколози, които съм посещавала, споделят, че практиката им показва, че при жени със СПЯ, след първата бременност и раждане, хормоните се нареждат.
Успех в борбата момичета!  Hug

# 568
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
А дано Кайрен, надявам се да приключа с тоя метформин след раждане
Фрезия , честит рожден ден!
Бъди истински обичана и много щастлива!
Нека се сбъднат всичките ти мечти!  bouquet  bouquet

# 569
  • София
  • Мнения: 2 908
Фрезия Честит Рожден Ден   bouquetс пожелание в най-близко бъдеще да сбъднеш най-голямата си мечта. Hug

Доди поздравления за решението ти да тръгваш на фитнес  smile3501и какви са тези мисли Naughty,разбира се че един ден и ти ще гушкаш своята рожба.

Момичета благодаря ви за съветите за Еутирокса,да по едно  е на ден сутрин,по е написано като две и затова съм се объркала,но снощи го разгадах след дълго взиране.Сутринта в 8.30 изпих новите лекарства все още нищо не съм усетила странично.
Аз малко съм притиснена днес,защото довечера ще ходя да ми горят раничка и малко ме е страх ,ми то като гледам всеки ден съм или за резултати или за изследвания или на прегледи,на работа само ме гледат на криво че постоянно излизам но какво да се прави не е от добро,добре че шефа е свестен и ми влиза в положение.Айде стига съм ви се оплаквала но като няма с кой да споделя,извинете ме. Hug

Общи условия

Активация на акаунт