Държавата застава официално срещу кърменето?!?

  • 2 798
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
И аз като Сладка Хапка мисля, че е въпрос на журналистическо тълкувание и не бива да се взима насериозно, докато няма официално изявление.

Моите предположения са, че ако нещо се приеме, то ще са тези 15 дена за бащите след раждането, които ако бащата не ползва, ще изгуби. Хубавото е, че ако се приеме това с 15-те дена, вероятно много бащи ще се възползват - сега повечето татковци гърмят част от годишната си отпуска, за да постоят у дома след раждането и обичайно това са 3-7 дена, защото не могат да си позволят повече отсъствие от работа.

А иначе по въпроса за отпуска за гледане на малко дете до 2 години (9 месеца платено с 90% от заплатата, още 15 месеца с 'майчинство'), то и понастоящем двамата родители могат да го ползват, както и да го прехвърлят на други роднини, въпрос на договорка.

В други държави също се опитват да прокарат подобни мерки, тип 'бащинство' (да се разбира като еквивалент на 'майчинство') с цел да се насърчат мъжете да участват в отглеждането на детето, както и да се създаде по-бързо по-здрава връзка между мъжете и наследниците.
Може да ви се стори смешно, но обществото се изражда и за разлика от едно време, днес все повече мъже по един или друг начин избягват преките си отговорности като родители, от което страда детето, от което семейството, от което - обществото. Поради това, предполагам, се правят опити да се закърпи положението с подобни мерки, които, ако са правилно проведени, могат да имат изключително положителен ефект.

Надали някой иска да накара мъжете да кърмят със закон  Mr. Green За вашите не знам, но моя, като прочете онова за мъжете и кърменето, влезе в стаята пребледнял (аз вършех нещо си) и изведнъж ме стресна: 'Няма да кърмя второто!' Отне ми време, докато се сетя за какво говори, разхилих се, а после го успокоих, че аз и не мисля да му дам тоя шанс  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 718
И аз мисля, че става дума за неправилна интерпретация. Просто е абсурдно за да е истина. И мисля, че няма да мине.

# 17
  • Мнения: 96
И аз мисля, че става дума за неправилна интерпретация. Просто е абсурдно за да е истина. И мисля, че няма да мине.
Praynig

# 18
  • Мнения: 3 423
Това е наистина безумие  Shocked
Заглавието на темата е много точно,наистина така Държавата ще попречи на кърменето  #Cussing out

# 19
  • София
  • Мнения: 12 235
  Бу майчинството може, но не и деветте месеца в момента да се прехвърлят  Peace

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
По-абсурдно предложение скоро не бях чувала  #Crazy

Това на нищо не прилича вече!

# 21
  • Мнения: 433
Принципно сладка хапка е права. Но за петнайсетина години ме свидетели на какви ли не глупости и недомислици или откровени натаманявания в угода на нечий бизнес, минали и на второ четене във вид, който не е погледнат и коригиран още в съответната ресорна комисия...  И после се налага прегласуване и/или години лобиране, за да се оправят нещата - ако е възможно.  Във всеки бранш има поне 1-2 такива, аз ще припомня на прима виста едни доста нашумели - за криминализирането на еднократната доза (което направи повече бели от 3 нарколаборатории накуп) и за ДДС върху учебниците. Ако си напъна обезводнения от жегата мозък, бих се сетила още доста, но по-късно.

Би било добре още на ниво слух да се реагира - примерно ЛЛЛ да излезе в медиите със становище, подкрепено от други организации, медицински лица и т.н. Ако наистина има някакви такива намерения (защото в медиите детайлно е описан момента с разделянето на майчинството, това едва ли са си го измислили журналистите, някой им го е казал) да се разлаят кучетата, да се отиде в някое и друго публицистично предаване (Сеизмограф, На 4 очи и т.н.)
Все ще се намерят 2-3 души желаещи да участват за целта, ако се стигне дотам.

По-важното е да се провокира министерството да обяви реалните си намерения, да се видят точните текстове, които се подготвят.

Сега се сещам - Бу, не сте ли мислили за дискусия в Сблъсък - напр. "За или против кърменето на обществени места" примерно? Те са удобен канал за пропагандиране на  позиция. А някой виц за кърмачките (и кърмещите мъже  Wink ) би звучал съвсем подходящо при Иван и Андрей.

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пък и връзки имаме с жена му на Иван Mr. Green
Само че на мен предаването не ми харесва и не бих участвала, много се крещи и малко се говори.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Само че на мен предаването не ми харесва и не бих участвала, много се крещи и малко се говори.
И моето мнение е такова. Там който повече вика, той печели рунда.

# 24
  • Мнения: 851
Коя е жена му на Иван??? В смисъл тука ли пише? newsm78
Но иначе хубаво е да се вдигне малко шум още от начало, защото ако се окаже неправилна журналистическа интерпретация ще е ок. Но ако се окаже, че си е точно така, ние не реагираме и го приемат после ще е малко късно  ooooh!

# 25
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мда, поредната простотия на тиквите, дето ни управляват #2gunfire.

Е, аз се отървах, да му мислят татковците, дето ще имат още деца, как да си предизвикат лактацията hahaha.

# 26
  • Мнения: 553
Мислех си дали не може да се сезира официално  СЗО, с молба да даде становище, дали приемането на едни такива промени в националното законодателство няма да е в несъответствие с ангажиментите ни като член на СЗО.
Все пак международните нормативни актове, които България е подписала и ратифицирала имат приоритет пред вътрешното законодателство. Може би препоръките на СЗО за изключително кърмене до 6м, обвързват някак държавите членки./те самите са най-наясно дали и как/
След като от социалното министерство заявяват че ще търсят консултации и становища от психолози и т.н мисля че декларират че са отворени за дискусия и нещо такова би било уместно.
хич да не е мисля че имама конституционно право на здравеопазване а кърменето е в основата на здравеопазването според мен. В този смисъл може да се направи извод че децата ни имат правото да бъдат кърмени в препоръчителните от СЗО срокове.

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Това е само проект, момичета. Един от три. Още даже не е ясно кой от тях ще бъде предложен за гласуване.
А и, обективно погледнато, бащите са точно толкова родители на децата, колкото и майките.

# 28
  • Мнения: 553
Мда, поредната простотия на тиквите, дето ни управляват #2gunfire.

Е, аз се отървах, да му мислят татковците, дето ще имат още деца, как да си предизвикат лактацията hahaha.

В кръга на шегата:
Бу е виновна за всичко!!!
показа в блога си един татко дето кърми и от социалното министерство май решиха да го превърнат в масова практикаааа  Joy Joy Joyтака де видя се че може, не трябва да се дискриминират повече татковците.

По принцип съм ЗА, въвеждането на татковците по-осезаемо в отглеждането на бебето отрано, и е вярно че това изгражда и зазадравява връзката помежду им, но трябва да се направи по подходящ начин, който най вече да не е в ущърб на детето. Достатъчно майки достатъчно лесно посягат към шишето с АМ, когато имат възможност да кърмят.

# 29
  • Мнения: 3 423
oceanid много готино чувство за хумор извади  Laughing в кръга на шегата-много се смях,ама и логика има  Laughing наистина Бу е виновна  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт