Как ви звучи името Цветан?

  • 7 521
  • 136
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 605
супер ми звучи, готино е Peace
Цветослав и Цветомир също, на галено е Цецо при всички и ми допада за мъж това  име

# 121
  • Мнения: 471
Много добре ми звучи

# 122
  • Мнения: 489
По добре ми звучи Цветомир.

# 123
  • Мнения: 871
За мен Цветослав, Цветомир и т.н са някакво извращение...Цветан и Цветин ми харесват!

# 124
  • Мнения: 4 447
Ами някяк ми е много отживяло и старо.

Иде ми да ти предложа Цветен, но....

Аз лично не бих си кръстила детето така.
Въпрос на личен избор. Пък и мисли за това
как ще се съкрати името на галено.

# 125
  • Мнения: 8 769
Цветан и Цветана са невероятно хубави български имена, носещи изключително положителен заряд!
Хората, които познавам с тези имена (и от двата пола) са много добри, много сериозни и много достойни!
Героите с това име в българските разкази, повести и стихове са в повечето случаи положителни герои, и силни личности!
Честно казано, не разбирам защо трябва едно име да е модерно, със задължително чуждестранно звучене, и особено популярно? Трябва ли на всяка крачка да са Марио-вци, Антонио-вци и Жаклин-и (примерно)?  ooooh!
Честно казано, от хилядите теми за имена, тази, наред с онази за "Никълъс и Недко" ме втрещяват!

Хора, осъзнайте се!

Не името прави човека, обратното е (макар че има една нумерология, която казва друго, но то е в друг аспект).

Въпросът е, че ти не искаш да кръстиш детето си на свекървата, което не е грехота. Говори с мъжа си, изберете име, което и двамата ще шепнете с радост и любов, без значение на кого тук във форума как му звучи!

Ако искате да е популярно и модерно-ето ви Александър. Grinning

# 126
  • Мнения: 127
Напълно подкрепям горното мнение! Името Цветан много ми харесва!

# 127
  • Мнения: 1 919
хубаво е

# 128
  • Мнения: 315
Много хубаво българско име: Цветан  Peace ще има и имен ден на Цветница.

Може и Цветин.

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Цветан звучи добре, но честно казано галеното "Цецо" не ми допада.
Много е красиво името Цветелина за момиче, ама не ми харесва в мъжкия му вариант.

# 130
  • Мнения: 1 715
Като гледам лентичката на майката тя се е спряла на нещо съвсем далеч от Цветан.Бебето се казва Петър .

# 131
  • Мнения: 1 477
Като гледам лентичката на майката тя се е спряла на нещо съвсем далеч от Цветан.Бебето се казва Петър .
JoyПоне разбрахме колко харесвано е Цветан  Joy

# 132
  • Мнения: 107
на мен ми харесва! много е звучно, има и галено име - Цецо, което също е хубаво и звучно!
а и ако свекито е готина - няма какво да се чудиш!

# 133
  • Мнения: 107
уупс, видях че вече не се чудиш за името
и Петър е хубаво име

# 134
  • Мнения: 3 016
Петър е по -добрия вариант.

Общи условия

Активация на акаунт