Как ви звучи името Цветан?

  • 7 511
  • 136
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
На мен не ми харесва, но помисли добре може да  дойде ден и детето да се срамува от името си, има и такива случаи, цветомир ми звучи по добре но въпреки всичко не е типично мъжко име.......... Grinning

# 31
  • Мнения: 2 131
На мен подобно "цветно" име за мъж не ми звучи добре. В женския вариант - Цветана, ми допада повече.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 603
Харесва ми, пък и смятам, че е хубаво, да имаш имен ден на Цветница.

# 33
  • Мнения: 7 474
Цветин по-добре Rolling Eyes

А ти право на глас нямаш ли? Не мога да си представя,
 че аз ще раждам и някой ще ми наложи неговото мнение  Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 1 008
Свекър ми се казва Цветан.
Първото го кръстихме на баща ми и за това ще е редно второто да бъде кръстено на другия дядо.
Ако е момиче ще бъде Цвета, ако е момче ще бъде Цветан.
Определено не е любимото ми име, но не е и супер-зле.

# 35
  • Мнения: 4 451
Цветан не ми допада, но много харесвам ЦветИн Peace

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 286
От всички подобни - Цветин, Цветомир и други от сорта, единствено Цветан ми звучи като хубаво мъжко име. Харесва ми в интерес на истината, но щом на теб не ти допада, въпросът изобщо не би трябвало да се коментира. Най-важно е на теб да ти харесва, а не всеки път като го изговаряш да съжаляваш, че си кръстила детето си с нежелано от теб име Peace

# 37
  • Мнения: 22
Цветин по-добре Rolling Eyes

А ти право на глас нямаш ли? Не мога да си представя,
 че аз ще раждам и някой ще ми наложи неговото мнение  Crossing Arms
Естествено, че имам, но исках да сондирам мнение. Освен личното ми мнение повече ме вълнува и как се възприема името от хората, защото както каза една мама по-нагоре не искам да се срамува след време и да не смее да каже как се казва.

# 38
  • Мнения: 817
На мен това име не ми харесва. Не мога да си представя едно малко дете да носи такова име. Няма значение обаче какво мислим ние, но щом и на теб не ти харесва не позволявай така да къстите детето си, после цял живот ще съжаляваш, че си го направила само, за да угодиш на някой. Моят мъж също много настояваше, ако няшето дете е момченце да го кръстим на баща му, а името въобще не ми харесва (Атанас). Но с повече упоритост успях да го убедя, че няма да е Атанас.  Peace

# 39
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Честно казано, не ми харесва, нито което и да било от производните, но ако на теб ти харесва, да не ти пука. Не можеш да угодиш на всички. Ако пък не ти харесва, извоювай си го. То и "Констанца" сигурно не се харесва на много хора, но на мен си ми е едно от любимите две  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 498
Цветан, се казва баща ми, так че съм пристрастна. Лично на мен много си ми харесва, на омалително е Цеци или Цецко, кръстих дъщеря ми на него Цветелина, но ако беше момче със сигурност щеше да носи неговото име в оригиналния вариант. Защото Цветелен, го свързвам с представителя на ромската организация, нищо лично, но ме досмешава.

# 41
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Абе не е толкова лошо името,ама аз не бих си кръстила детето така.ЦВЕТИН е по добрият вариянт.Успех в избора  на име и леко раждане.

# 42
  • София
  • Мнения: 415
Харесва ми  Peace А за Цветин - има ли въобще такова?

# 43
  • Мнения: 864
Не ми харесва.

# 44
  • Мнения: 11 018
Не ми харесва. Щом не ти харесва и на теб, не виждам защо трябва да си кръщаваш детето така.

Общи условия

Активация на акаунт