Гледах....Хареса ми...Препоръчвам - VII

  • 30 819
  • 586
  •   1
Отговори
# 525
  • into the blue
  • Мнения: 771
cubbit  newsm51 може пък да го изгледам,така и така няма нищо интересно тези дни,въпреки,че можем да поспорим върху основата на двата филма,според мен става въпрос за една и съща гледна точка,представена от различен ъгъл: в единия филм престъплението се извършва от   рогоносеца,а в другия от самия прелюбодеец за  отстраняването на пречката(излишния трети).Е нали затова са филмите(освен книгите),всеки да ги интерпретира по свой начин  Peace

# 526
  • Мнения: 11 607
Аз ли не съм у ред,но филма  Match point,,не ме грабна с нищо,освен с хубавите  визии на Скарлет и Джонатан. Много  ми напомня за филма с Ричърд Гиър и Оливие Мартинез Unfaithful!

Току-що го гледахме с половинката....Ей, много дълъг филм ми се видя......Определено това не са моите филми....Явно не съм добре с нервната система.....Преди време само подобни трилъри гледах, сега след този филм се убедих,че си продължавам твърдо само и единствено на комедии и ненатоварващи нервната система филми.

Но Мач пойнт определено води след себе си размисли и страсти.........Все пак по-ми хареса от Вегас....От двата филма предпочитам Мач пойнт! А и актьорската игра не може да се сравни......

# 527
  • Мнения: 5 173
Току-що догледах "Какво се случва във Вегаз" (буквален превод). Доволна съм. Леко, разтоварващо филмче, с предвидим край, но приятно.
В момента емоционалното ми състояние не позволява да гледам тежки филми.

# 528
  • Мнения: 3 988
Пак в тази част на Италия (Амалфи) е сниман и A Good Woman
Гледала съм го преди години, но си спомням, че беше приятен (все пак, по Оскар Уайлд)  Peace
Има го в "Замунда".

Абсолютно подкрепям. Helen Hunt е неотразима!
Препоръчвам го!

# 529
  • Мнения: 2 617
Съвсем си си наред, според мен.
Уди Алън, както вече писах по-горе, нпоследък е обсебен от идеята "ординари пийпъл бикейм килърс". Нещо пак се е чалнал...

На мен не ми напомня Unfaithful, по-скоро Cassandra Dream, предишния филм на Перко Алън.
Unfaithful има друга идея. Match Point и Cassandra Dream имат една и съща идея (според мен), облечена в различна фабула.

Аз не мисля, че между двата филма могат да бъдат направени паралели освен бледо сюжетно сходство. Както бях писала (явно в този форум трябва само да се повтаям  Tired), бих направила връзка между двата филма на Уди Алън (не само защото са негови  Laughing) и съм сигурна, че това сходство не е случайно от негова страна  Wink
Относно "обикновените-хора-които-стават-убийци" не е някакво негово скорошно "залитане", а обичаен елемент във филмите му, като бих махнала "убийци" в края, при него героя винаги извървява път, по който, не знам, доколко се трансформира или показва всичките лица, които носят в себе си наглед най-обиконовените хора.
Може да се пише още безкрайно много, но не виждам особен смисъл тук, където предимно коментарите (ни) се изчерпват с линкове на торенти.

# 530
  • София
  • Мнения: 7 914
Някакви отзиви за тези филми ?  Thinking

# 531
  • Мнения: 3 770
"Интервю" на мен ми хареса , но пък мъжът ми каза , че бил глупав.Въпрос на вкус ?! Действието се развива в една стая и диалог между двама души , краят беше интересен.  Wink Мисля ,че не на всички би допаднал филмът или поне не е по масовия вкус.А другия не съм го гледала.

# 532
  • Мнения: 3 988
Аз не мисля, че между двата филма могат да бъдат направени паралели освен бледо сюжетно сходство. Както бях писала (явно в този форум трябва само да се повтаям  Tired), бих направила връзка между двата филма на Уди Алън (не само защото са негови  Laughing) и съм сигурна, че това сходство не е случайно от негова страна  Wink
Първото ти изречение противоречи на второто.
Никъде не съм писала, че сходството е случайно. Напротив! Паралелът е "бледото сюжетно сходство", а именно "обикновени хора стават убийци".

Относно "обикновените-хора-които-стават-убийци" не е някакво негово скорошно "залитане", а обичаен елемент във филмите му, като бих махнала "убийци" в края,
Говорех(ме) специално за тези два филма и аз не бих махнала "убийци", защото това е основен елемент в тях.
Обичаен елемент в неговите филми да разкрива "неочаквани черти" в характерите на героите си, но далеч не във всеки тази черта е "убиец".

при него героя винаги извървява път, по който, не знам, доколко се трансформира или показва всичките лица, които носят в себе си наглед най-обиконовените хора.
За щастие далеч не само при него можем да видим това.
И да - във всеки негов филм го има. Но, да го напиша отново, не във всеки негов филм присъства идеята за "обикновените хора убийци", именно и затова направих паралел между горните два.

Може да се пише още безкрайно много, но не виждам особен смисъл тук, където предимно коментарите (ни) се изчерпват с линкове на торенти.
Правилно! И смятам темата за изчерпана.

# 533
  • Мнения: 3 770
Ей , браво !Заприлича ми на литературен анализ ! На мен пък ми харесва , когато има обосновани мнения , пък даже и да се влезе в спор - възпитано , естествено !  Wink

# 534
  • Мнения: 1 063
Иля, препоръчвам ти и двата филма. Peace За мен не е най-силният филм на Джони Деп, но този актьор няма лоша роля (не съм го гледала само в Карибски пирати). А тук е и Джон Туртуро (любим актьор от филмите на братя Коен и не само). За "Интервю" съм писала мн. отдавна, назад в темите.



...Както бях писала (явно в този форум трябва само да се повтаям  Tired)...

Да! Peace
Затова спрях да правя коментари на обсъждани в старите ни теми филми! Все пак е 7 -ма поред, ясно, е че всеки открива определен филм за себе си по различно време, но ми е загуба на време да се преповатрям. Като например киното на У. Алън. Stop

Гледах (работно) пак няколко заглавия на Kenji Mizoguchi.

Gion bayashi (1953) - http://www.imdb.com/title/tt0045814 - за тези от вас, които се интересуват от темата за гейшите;

Chikamatsu monogatari (1954) - http://www.imdb.com/title/tt0046851 - 17 в. в Киото, един от любимите ми филми на режисьора, по пиеса на Chikamatsu Monzaemon, "японският Шекспир".

Ugetsu monogatari (1953) - http://www.imdb.com/title/tt0046478 - един от най-популярните му филми.


Тсугуми, а най-странното за мен е, че повечето пишещи тук не си правят труд да отворят линковете, където е цялата информация за даден филм. Така, пиши ако гледаш някое интересно заглавие от японското кино.  Hug

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 11:32 от Ив

# 535
  • София
  • Мнения: 7 914
Иля, препоръчвам ти и двата филма. Peace За мен не е най-силният филм на Джони Деп, но този актьор няма лоша роля (не съм го гледала само в Карибски пирати). А тук е и Джон Туртуро (любим актьор от филмите на братя Коен и не само). За "Интервю" съм писала мн. отдавна, назад в темите.


Ив, мерси мила, ще ги гледам и двата филма.  Hug

# 536
  • Мнения: 1 063
После да пишеш, Иля Heart Eyes

# 537
  • София
  • Мнения: 7 914
После да пишеш, Иля Heart Eyes

Разбира се.  Hug

# 538
  • Мнения: 3 770
Ив , виждам , че пишеш за японско кино и искам да попитам нещо.Не посмях да искам мнение за един филм , но сега събрах смелост.Гледала ли си този и ако да ,то какво е мнението ти ?

Ochazuke no aji
- http://www.imdb.com/title/tt0044982/

# 539
  • Мнения: 59
Здравейте момичета/активно пишещи тук   bouquet и активно четящи   bouquetPeace
По повод горната дискусия -
   Моля ви дори и да се повтаряте и мислите че "възпитателната ви дейност" не е ефективна - ПИШЕТЕ
Пишете моля заради мен и такива като мен. Аз не мога да пиша , никога не съм била добра в анализите, но това не означава че не разбирам. Приятно ми е да ви чета и го правя всеки ден. Изгледах много стойностни филми по ваша препоръка ,тук в тази тема! Като консуматор звуча  Embarassed , може и да се престраша никои ден Crazy
 
За мен лично анализите ви и обсъжданията са били много интересни и ще ми липсват Hug    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт