ЮЛСКИ бебчета 08 (тема 56)

  • 14 314
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
Добро утро
Аз няма да ходя на лекцията на 9 месеца а ще ходя следобяд в окръжна на лекция. Темата ще бъде "Първи грижи за новороденото" или  "Кърмене". Струва ми се доста по-интересно.По принцип ги обявявали в сайта на окръжна но аз не намерих нищо. Ако иска някой да дойде от 16ч знам че ще е. Хайде казвайте.

Момичета споделете за обличането на бебчетата и на мен ми е интересно а и като гледам май доста момичета искаха инфо

# 16
  • Мнения: 2 741
Kisa мерси за темата   bouquet
Аз да се отчета, че вчера накупих всичко-нощници, пелени, памперси, мокри кърпи, лигнини, кремчета, матрак и други и други и вече може да се ражда. Ужас- наближи  Sick
Сега ми остава само пране,чистене и гладене и четене на библиотеката на Кърмаческия. Whistling
Аз също съм в чуденка да пера ли количката, тъй като все пак ще се постилат пеленки отдолу пък и на първото излизане на прашните улици няма да има и помен от прането. Последно как ще съхранявате изпраните и изгладени бебшки дрешки, че аз съм в чуденка.
На мен от болницата ми искат за всеки случай и шише с биберон-кога ли е удачно да го стерилизирам  newsm78

# 17
  • Мнения: 235
Мариела е родена в началото на юни. Изкарах я на 18-тия ден. Не знам вие кога смятате да изкарате бебетата, живот и здраве, но аз този път няма да чакам толкова време. Обличах я с боди с къс ръкав и памперс  Wink. Отгоре я завивах  с тънка пелена. Все пак си е бебе Wink. Вечер на разходка - боди с къс ръкав, ританки и блузка с къс или дълъг, зависи от Т и отгоре пак пелена. През нощта спеше с боди с къс ръкав и с чорапки. Почти никога не съм я оставяла боса. Завивах я с тънка пелена. За летните бебета изводът е, че се ползват предимно бодита с къс ръкав. Чувалче за спане никога не съм ползвала, не ми е било необходимо. Ако се сетя нещо, ще допълвам.

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 10:07 от Penelope®

# 18
  • Мнения: 155
Здравейте,
пак минаха сто години докато се наканя да се включа в темата, обаче редовно ви чета Grinning.
Ние сме добре, тази седмица ще ходим на консултация да видим докъде сме я докарали.
С покупките понапреднахме малко, взехме количка, легълце и скринче и засега мисля друго да не купувам.
Моите родители се прибират от дълго турне в Африка другата седмица и съм решила, че за останалите неща за бебето и мен ще оставя честта на двете баби да се изявят.
Преди много време Дуци беше пуснала снимка на дървена люлка на Бертони, ако не се лъжа, та искам да те попитам знаеш ли от къде мога да си купя резервни чаршафчета и обиколник за нея?
Тук в Пловдив, никъде няма.
Целувки от нас!
П.С. Пенелопе, мисля, че с теб сме си компания и на друго място Joy
Там съм geristo! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 171
Симпатюхче, аз реших като изпера и изгладя дрешките да ги наредя в скрина като ги завия с памучни пелени, за да не се напрашат. Количката и аз няма да пера, ще постилам пеленка отдолу. За шишето за болницата - според мен е удачно да го стерилизира таткото преди да ти го донесе след като родиш. Иначе стерилизирането май се обезсмисля.

За обличането на бебетата не мога да се изкажа, защото съм раждала през есента, за летните бебета не знам как е, ще разчитам на интуицията. Дано не ме подведе.

Момичета, мен ме хваща някаква предродилна депресия, тъжно ми е, плаче ми се, ядосвам се от най-малкото нещо, не мога да изгоня черните мисли от главата ми, все някакви ужаси си представям Sad.

# 20
  • Мнения: 69
Ее, ама никой ли не иска да слуша за социалното осигуряване?  Crossing Arms
 Астарта,  направо ме разтревожи, аз в неделя си поръчах кошарка от Данет, щото реших, че като го рекламират тук, ще е точен магазин. Дано да не ми я бавят много.
Сисони, за обличането - аз съм си купила всякакви варианти. Преди всичко ще зависи от температурите.
Вкъщи мисля да го обличам с боди с къс ръкав и чорапки на краката, ако преценя, че са хладни. Навън по същия начин. Мисля да го завивам в количката с тензухена пеленка, не че ще има нужда, ама ей така, съдя по себе си - като спя се отпускам и се завивам с нещо леко. Вечер ще му обличам боди с дълъг ръкав и панталонки.  Ще си нося одеалцето за всеки случай, щото не се знае колко може да захладнее. Когато гледах Сами обаче, вкъщи бяхме нонстоп с климатик и тогава съм го завивала и в кошарката - с чаршафче.
Купила съм си дори плюшено гащеризонче. Не знам дали ще ми потрябва, но да го има.
Като цяло ще се придържам към собствените си усещания (аз и сега събличам и обличам Сами според това дали на мен ми е горещо hahaha) и със сигурност няма да спазвам правилото за още единия кат дрехи.
Ако питаш с цел точно какво да си купиш - според мен си приготви дрехи за всякакво време. И ще си следиш вече самото детенце - видиш ли, че се е зачервило и изпотило, значи трябва да го посъблечеш или отвиеш.
Като споменах за климатиците - добре е да бъдат настроени на нощен режим (или режим бебе, ако имат такъв) и да не духат пряко върху мястото, където е детето. Освен това разликата в температурата между стаята и навън не бива да бъде повече от десет градуса.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Подкрепям Донка за дрешките. Аз ще си взема за всякакво време. Може да има само 2 дъждовни дни, ама трябва да съм подсигурена. Според мен си купете дрешки и с късо и с дълго ръкавче, а през лятото като сме вече в "Родени 2008" (живот и здраве) ще гледаме прогнозите ище приготвяме заедно тоалетите са следващия ден Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 741
Астарта мерси за отговора   bouquet
За дрешките-аз съм накупила по 3-4 чифта от бодитата-къс ръкав, дълъг ръкав, боди-потник. Няколко чифта ританки.И от "гащеризончетата" -едно с дълъг ръкав и с петички, едно с презрамки и къси крачолчета, едно с презрамки и дълги крачолчета и едно като потниче и дълги крачолчета, също и две блузки къс и дълъг ръкав и смятам да правя разни комбинации в обличането в зависимост от температурата, но определено не мисля да го навличам. Все пак се предполага, че и доста дрехи ще се подаряват от приятели и роднини, също така малко ми е трудно да определя размера и затова за сега само толкова дрешки.

# 23
  • Мнения: 1 584
Добро утро,

Инка, цяла нощ си мислех за теб. Моля те не приемай така всеки постинг отправен към теб лично и не се обиждай за дреболии Hug Hug Hug

Аз и преди съм споменавала, че на 31.7 моята я изписахме по боси крака и къси панталони - но също така, че през август тук по принцип е дъждовно и студено и съм я обличала дори с плюшени гащеризончета. Имах и бодита с дълъг ръкав - та сигурно е имало дни, в които е била и с дълъг ръкав и с дебел гащеризон - не помня чак такива подробности. Но най-важното - гледала съм според времето и НИКОГА не е била претоплена и с пъпки. 

Така че момичета - извличайте важната информация оттук, а именно че претоплянето е вредно и нататък действайте по преценка - не се карайте кой иска да купува с дълъг ръкав, кой не иска ..няма смисъл просто да стават кавги за такива неща - все пак сме 100 жени и просто е логично всеки да си действа според собствените преценки - едни купуват предварително и искат да са спокойни, други може да тичат после по магазините ..всеки както си реши Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 946
Запис. Не съм чела старата тема. Ако някой нещо е искал да ми каже, много се извинявам и моля да ми го каже пак...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 289

...Аз и преди съм споменавала, че на 31.7 моята я изписахме по боси крака и къси панталони ....


 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Оххх, просто си представих колко е била сладка... Hug Да, айде вече да не се дъвчим за глупости и да не приемаме навътре нещата, естествено е че всеки ще си вземе дрешки от различен вид - къси, дълги ръкави, потничета..А и от времето най-много зависи как ще обличаме бебешорите... Hug
Днес май много жега ще е верно... Crazy

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Запис. Не съм чела старата тема. Ако някой нещо е искал да ми каже, много се извинявам и моля да ми го каже пак...

Ахам, аз Embarassed Къде са снимките? Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 741
Момичета, чета разказите на майските мами за ражданията им и рева като магаре #Cussing out
Тези хормони вече ме побъркват ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 946
В момента ги точа от апаратчето, че вчера се прибрах в 21.30.. Голям съм скитник! Mr. Green Мъжа ми рече "Абе ти бременна ли си?"  hahaha

PS. Готово!  bowuu
http://july2008.multiply.com/photos/album/37#71

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 10:52 от saxophone

# 29
  • Мнения: 2 070
Инка, ще отговоря за дрешките тук, понеже казах, че ме разсмяхте и ти се пообиди. Имах предвид, че ми става мило като чета за такива чуденки и ми е интересно как майките с първо бебе преживяват всяка една подробност. Понеже при мен неща като обличане и хранене ми идват някак естествено  и не съм си задавала такива въпроси.
Аз сигурно за трети път ще пиша по темата за обличането. Всичко много зависи от няколко неща:
- колко килограма е детето - да кажем, че го извеждаш на втората седмица - по това време може да е 3 кила, може да е 4...съответно различно подкожна мазнина има и вероятно различна поносимост на температурата.
- гена на детето, топлообмена му... с новородено може би е трудно да се прецени, но караш на интуиция, аз с моето съдех по мен и баща му - имаме много добър имунитет уж, на втория ден от раждането си личеше че детето прилича на родата на баща си - здрав балкански кокал, повече се потят /това е полезно, особено при болести - по-бързо избиват болестта/ ходят много боси и голи, за разлика от моите хора, на които все им е студено...
- мястото, на което живееш и разхождаш детето - най-малките обикновено се извеждат преди обед и следобед след 17-18 - съответно е ясно, че в балканските градчета ти трябва връхна дрешка или завивка, на морето според зависи - сигурно тр го пазиш от вятъра, ако е силен, там е и по-влажно и сутрините са различни. Тук при мен в Плевен няма особена разлика в сутрешните и следобедните температури, та възможно най-голи се ходи - памперс и едно боди отгоре. Нося завивка за всеки случай. Няма чорапи, няма шапки и ръкавици. Ританки или чорапки слагах вкъщи, защото е северен апартамент, а детето седи неподвижно.
- и най-вече - усещането на майката - ако ще си постоянно напрегната и ще се тормозиш топло ли му е сега, студено ли му е... не е надобре работата.
- възрастта на бебето - различно е на 15 дни, на месец, на два...
- цвета, материята, отвореността на количката - някои колички създават доста завет, като го завиеш и с одеалце бебето и може да му е топло...

Момичетата са писали по-напред - имаш от всички видове дрешки за всеки случай и преценяваш според ситуацията. Най-добре памучни материи да са дрешките. Памперса е достатъчно запарващ. Трябва да се помни, че бебето може да реве и защото би могло да му е тясно или топло или пък хладно- май момченцата са по-чувствителни на тая тема. Температурите до септември едва ли ще паднат под 20 градуса. Като го облечеш с боди - потниче или късо ръкавче, имай за всеки случай в теб едни ританки и нещо с дълъг ръкав или къс - да му облечеш ако стане студено. И завивка. Но температурите не падат така рязко, винаги има къде да се скриеш, дори дъждобран да сложиш на количката през лятото и вдигаш температурата в количката докато си стигнеш до вкъщи...

Как преценяваш дали на детето му е студено. Ако не плаче вероятно му е добре. Но не гледаш дали са му студени ръцете или краката - пипат се нослето, бузките, но най-вече нослето. За бебетата е нормално да са с по-хладни или студени крайници и това не се води критерий /на моята и крайниците никога не са и били студени, все и е топло, все иска да е гола и боса /

Общи условия

Активация на акаунт