Майка изостави детето си в Пирогов - какви са последствията?

  • 4 599
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Ако майката не е взела детето от болницата, задължително от там подават сигнал до Отдела за закрила надетето и те започват работа с нея по превенция. Ако превенцията е неуспешна, майката може да даде /подпише/ съгласие за осиновяване и се предполага ,че детето ще бъде настанено в Дом. Докато го осиновят обаче като нищо ще минат около 6 месеца.

# 31
  • Мнения: 428
Детето е на 7 месеца вече, все пак не го е родила и изоставила
Дали пък не е финансово затруднена или нещо друго да има....в смисъл , което да е причина да си тръгне внезапно...
ИЗВНЯВАЙ,НО НЯМА ОПРАВДАНИЕ-МАЙКА,КОЯТО СИ ОСТАВЯ ДЕТЕТО ЕДВА ЛИ Е ВОДЕНА ОТ ВЕЛИКА ДОБРОДЕТЕЛ.
ФИНАНСОВО,ЗДРАВОСЛОВНО,СЕМЕЙНО....НЯМА НИЩО ПО -ВАЖНО ОТ ДЕТЕТО.

# 32
  • Мнения: 428
Аз предлагам следното: закон. Оставяш дете - "връзват" ти тръбите и бЕгай *би!

na индийците им предложили да им правят вазектомия срещу жилище(говоря за бездомните)само и само да спрат да се множат безразборно обаче предложението било напразно.
бях гледала един филм за това.
та туй предложение ми напомня за индийското начинание.
Ако такива жени са лишени от съвест дори и доброволно няма да си запушат трабите.
това не са жени-това са кучки мръсни ,егоистични кучки.
как може....мърла

# 33
  • Мнения: 553
Дори животните не постъпват така  Cry

не "дори" животните, животните НИКОГА НЕ ПОСТЪПВАТ ТАКА...
 истината е че животните живеят по морала на природата а той хем не допуска избор и изключения ...хем често пъти е много над човешкия ...

# 34
Та накрая изоставено ли е детето или не? newsm78 В публикуваното от Сабина има противоречие според мен.Майката хем иска да прибере момченцето,хем изявила желание да бъде настанено в дом....

# 35
  • Мнения: 47 996
Ми явно като се е вдигнал шум, е решила да си го вземе, а и с нея се работи от социалните...
май и аз съм за крайна мярка- връзване на тръбите, за хора, които изоставят бебетата си!
Честно казано малко неща са по- гадни от това да си зарежеш детето...поне според мен!

# 36
  • Мнения: 3 268
Извинявам се,че ще бъда доста крайна,но..Трябва да има закони и то много сурови.Не бива да се разрешава на всеки да се множи ей така.Знам,че това е право на всеки,но пък и обществото не е длъжно да поема грижата за наследниците на такива хора.Нали знаете-какви отца,такива и деца.Няма как дете на малоумни родители или престъпници да стане нещо различно.Нека да сме реалисти.Ако младата дупничанка все пак не е умствено изостанала,то поне не бива да и се разрешава да има повече деца.За какво са ни такива КУКУВИЦИ????Те са единствените в природата(май),които си зарязват рожбите.
Съгласна съм с теб,обаче как да стане това?С насилствена кастрация на малоумните ли?Абе не,че ще е лошо,ама нали в демокрация живеем,ще стане чудо.Иначе по Дискевъри гледах филм за насилствената кастрация на хора с определени недъзи през петдесетте години в Швеция.Показваха съдбите на тези хора,които тогава са били деца.Направо настръхваш,не проумяваш как се е случило това в средата на 20 век.Една жена разказа ,че са я кастрирали,тъй като изоставала с материала в училище.Учителят дава данни,че е глупава,а тя се оказва късогледа.

# 37
  • Мнения: 673
  Не може да родиш дете и после да кажеш : " Ми, аз не го искам ,вече! " и това да остане без последствия. Трябва да се предвиди нормативно наказание за подобни изроди и то да не е глоба от 20 лв. Човек още ,когато си сваля гащите трябва да е наясно с последствията от това.

# 38
  • Мнения: 4 195
има и майки, много майки, които се борят.
ето ви една такава
да я подкрепим Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=291724.680 Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 2 433
Според мен трябва да се обърне така законът, че да стане относително лесно да оставиш дете, ако е оставено със съгласие за осиновяване и почти невъзможно - ако е за отглеждане в дом. Т.е. не да се стимулира изоставянето изобщо, но когато това става да е за осиновяване. Защото е по-добре тези дечица да имат шанс да намерят ново семейство, отколкото да останат в семейства при системен тормоз. От друга страна трябва да има по-бърза процедура за осиновяване, но пък там го има тънкият момент, че проучването на семейството трябва да е надеждно, за да не отиват деца в неготови или неподходящи семейства.... абе въобще, като става дума за човешки живот положението е много деликатно...

За кастрация - това е невъзможно, нали живеем в демократично общество, ще е нарушаване на човешките права. Но крути мерки, като глоби, лишаване от помощи, общополезен труд, а в някои случаи и ефективни присъди - това би било възможно... А на мен ми се струва и желателно.

# 40
  • Мнения: 3 447
Много се ядосваме и кудкудякаме като се случи нещо такова.Аз включително.Но току що в една тема,недалеч от тук,майка-съфорумка споделя,че не се сеща с дни за детето си и само,когато погледът й случайно попаднел върху него,осъзнавала какво хубаво дете има.Много противоречиви чувства ме налегнаха като прочетох част от темата и особено мненията в нейна защита.И стигнах до един извод,който отдавна се беше загнездил нейде в мен-във форума цари лицемерие.За съжаление...... Tired
Сериозно ли правиш паралел между онази тема и изоставянето на дете?

# 41
  • Мнения: 3 268
Да,правя.Естествено да изоставиш детето си и да не се сещаш за него не е съвсем едно и също,но някак си приличат двете неща.И знаеш ли,като прочетох,че майка си е изоставила детето в болницата,изпитах огромно съжаление към това мъничко създание,на което животът няма да е лек.Майката някакси я игнорирах в съзнанието си.Но когато прочетох темата на Sedada много се ядосах,да точно,ядосах се.Иска ми се да я хвана,да я раздрусам ако мога и да я изкарам от тази летаргия,за да се съвземе и да се грижи и обича детето си.Пред очите ми всеки ден е момиченце,на което майка му все едно не съществува,бабата го взема от градина и стои с него на площадката,а майката с другото дете,момченце,ходи на друга плащадка.Знаеш ли това дете колко страда ,направо ми идва да я оскубя тая негова майка.Затова се ядосвам,просто виждам всеки ден тъжните очи на отхвърленото дете.

# 42
  • Мнения: 2 792
 stefani6, паралела, който правиш е меко казано глупав, най-малкото защото не си разбрала ама въобще за какво става въпрос в цитираната от тебе тема. Съжалявам, че се изказвам така грубо, но повярвай ми, че цензурирам доста по силни думи, който витаят в мислите ми след твоето изказване.

# 43
  • Мнения: 3 447
Толкова съм сащисана, че не се сещам какво да напиша... а не ми се случва често.

# 44
  • Мнения: 3 268
Признавам,че не изчетох цялата тема,просото не исках.Ако не съм разбрала нещо,нека бъда извинена,но от това,което прочетох разбрах,че има майки и майки.Нека все пак се стремим да бъдем по-добри майки,а не да се оправдаваме,причини да сме уморени,раздразнителни има 100.Но и детето ни има поне 1000 причини да бъде обичано. Peace

Общи условия

Активация на акаунт