В Дюканските предели, няма невъзможности и недостижими цели - 106 тема

  • 31 745
  • 1 025
  •   1
Отговори
# 990
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
booboo's mama, речникът ми дава за извара това :curds, pot/cottage cheese.

Сега съвет от мен - през ударния етап е добре да наблегнеш на чистото месо - шуМките ги остави за по- нататък, а и надявам се знаеш, че не бива да е свинска шуМката Joy
Предположенията ти за П и ПЗ са правилни.
Втора фаза редуваш 5/5 - 5 дни П, 5 дни ПЗ.
Това е класическата схема дадена от Дюкан, нататък може и да я размърдаш като 4/3 например, но сега се придържай към тази. Peace

Благодарности на svetlat, която ми обърна внимание на линийката. Много ми се е искало да съм само до ноември в трета фаза, уви, до малко преди Коледа ще съм Tired ooooh!

Орелия - мерси за отговора - ммм да свинска беше шунката  Embarassed ... не съм знаела .... значи няма да е шунка а чисто месце тия дни.... мерси много за инфото .... при нас има cottage cheese ама никога не съм мислела че е извара по скоро има нещо наречено ricotta cheese което прилича....
ако някой знае да казва....  newsm78

# 991
  • София
  • Мнения: 5 298
Таковата... аз лененото семе първата опаковка, която купих, не намерих с какво да я смеля и семето го дъвчех усърдно рано сутрин на гладно 1 с. л.  Embarassed ( hahaha пениш се, не пениш - ще те ям)
Като свърши, купих немско начупено - готово за употреба. Но по навик пак си го дъвча - ми вкусно ми е, бре   chef

Новите момичета: четете, бре, момичета, четете, всичко е написано, сдъфкано и изплюто, само да има кой да чете  Peace

# 992
  • Пловдив
  • Мнения: 14 102
Орелия - мерси за отговора - ммм да свинска беше шунката  Embarassed ... не съм знаела .... значи няма да е шунка а чисто месце тия дни....

От отговора ти мисля, че бъркаш. От комбинацията свинска шунка е забранена първата дума - шунка може, свинско - не!

# 993
  • Мнения: 485


 spam2

Ори, пощата ти е пълна, явно не си получила последното съобщение- до 17ноември ти е третата фаза, аз те обърках, хиляди извинения

Това в малките буквички го написа половинката ми
(Ще ми се оцвети прането и мъжа ми ще ме изгони от вкъщи)

# 994
  • София
  • Мнения: 3 090
Пухчо  Hug режимът е дългосрочен и временните плюсчета не трябва да те плашат. Режимна ли си - плюсовете нямат никакво значение.  Peace Дали са от малко повече сол и си задържала вода, дали имаш проблем с 00, дали си пред МЦ....понякога дори не се разбира от какво е плюса. Хубавото е, че си изчезва, както е дошъл. Стига да си стриктна, обаче. Депресиращо действа, знам. Но като се приеме като нещо нормално, съпътстващо режима, няма да е толкова притеснително. Аз също имах много плюсове в началото, варирах безобразно. Но гледах сумата за седмица или 10 дни - винаги общия резултат беше с минус.
Не е добре да се лишавате от кисело мляко.  Peace Поне кофичка на ден трябва да се яде. И извара! Peace
Млечни означава извара+кисело мляко+прясно мляко+екскуиза = 800 гр до 1 кг.
Лично при мен винаги преди МЦ се получаваше + от 1,5 - 2 кг.
Баба Яга, има готово начупено немско ленено семе. аз също нямам кафемелачка, но си пия от него.

# 995
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Krikri с две ръце се моля да си права. Hug
И аз  си викам да минат още 10 дена па да видя колко ще е промяната за 20 дена общо,като че ли по правилно ще може да се прецени.То това ежедневно мерене си е нож с две остриета.Успокои ме това ,че в крайна сметка имам намаление в мерките.Както пише и в книгата важно е как изглеждаме, не колко  тежим. LaughingМакар че аз на тея 90 и кусур кила ,всичко ми е важно все още. Mr. Green
А иначе за стриктна съм стриктна от всякъде.Ако имам някъде нещо нережимно ще е от незнание,но си казвах първите дни менюто ,момичетата казваха че е ок.И аз гледам да не превишавам 800 гр млечни с изварата общо ,защото както подозирах и аз и тя се взема предвид.
Ще си карам така ,дано кантара ме заобича скоро. А иначе е твърде рано за МЦ.Режима започнах след като ми свърши.Но въпреки триците и лененото семе си  имам проблеми с WC от време на време.

# 996
  • София
  • Мнения: 2 210
Днес явно е денят, в който се полудява за сладко  ooooh! ooooh!
Добре, че си пропуснах прясното мляко сутринта, та сега нямам търпение да ми стане готово крем-карамелчетооооооооооо  chef

От три дни жестоко ми се е подул корема (днес ми е 2ден П), не съм пред цикъл, не съм сменяла продукти или прекалявала с нещо (количествено). Имате ли идея от какво може да е?

# 997
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Орелия - мерси за отговора - ммм да свинска беше шунката  Embarassed ... не съм знаела .... значи няма да е шунка а чисто месце тия дни....

От отговора ти мисля, че бъркаш. От комбинацията свинска шунка е забранена първата дума - шунка може, свинско - не!

мерси - добре де а каква да е шунката - пилешка, пуешка? за друга не се сещам

# 998
  • Варна
  • Мнения: 2 767
Явно без да искам внесох малко неразбория в темата - когато споменах, че майка ми отчете нормално намаление след спирането на киселото мляко. В книгата Дюкан си казва, че това е ПОСЛЕДНА мярка - при нея така се наложи заради заболяването и беше за КРАТКО.
Момичета, никого не насърчавам да спира киселото мляко!!!
Аз лично през първа, втора и трета фаза ядях по едно-две на ден, прясно по 200 мл задължително, а и тук-там Екскуиза фитлайн, котидж и извара!

За английските думички - речника е едно, практиката - друго. Рикотата е точно извара, обаче е по-маслена от всичко, което на българския пазар се нарича "извара". Котиджа тук е по-нискомаслен (обаче пък има различни видове). В резюме: четете си цифрата за масленост - да не минава 4% - и ще спите спокойно.

Бубу'с мама - да, пилешка, пуешка + телешка - ако намериш. Но домашно приготвеното чисто месо е най сигурно. Във всички варианти свинското е недопустимо, шото си е мазно даже в мускула.

# 999
  • Мнения: 119
ПерлееееwaveyЧестити 7 месеца с Дюкан! Успех в задържането!

# 1 000
  • Мнения: 2 190
Здравейте момичета,

Страхотни сте. Знам, че го знаете, но аз да Ви го кажа. Аз досега само Ви четях, но се престраших и да пиша.

От 7 дена съм режимна. Почнах на 66.5, досега -2, като за начало бива. Но се чувствам прекрасно - пълна с енергия, правя по-малко гимнастика, искам да се движа. Абе, чувствам се супер. Това не е диета, това е нирвана.

За режима - аз си правя вариации и експерименти (не точно нарушения). Ако Ви е интересно ще споделям.

и не ни се сърдете на начинаещите дюканки, че питаме. Хора, изписали сте над 5000 страници, то няма прочитане.

Но нали вече сме много, така е. В нашия магазин, дюканските храни свършват първи.

На всички желая много минуси.

И последно - да вкараме в проверката за правопис правилните термини - дюканка, режимна и т.н.

# 1 001
  • Мнения: 1 875
Светле, не знам какъв емотикон да сложа hahaha
Така е то, като съм на Вие с цифрите и не седна сама да си изчисля проклетата 3-та, а чакам на готово Crossing Arms
Ако ме гонеше от къщи мъж ми заради оцветено пране - навън щях да си живея Crazy

пухчо, ти не каза ли, че мъжа ти е поправял кантара?
Ако е така, ти видя ли го с очите си колко тежи преди ремонта и колко след? Laughing Щот' на мъж вяра не може да се има, като иде реч за тегло Twisted Evil

Шумките сте ги разнищили.
Аз ленено семе не ям, имам, но нямам с какво да го смеля. Натюр да го дъвча не ща. no

# 1 002
  • Мнения: 177
Здравейте и от мен.Днес изкарах цял ден на Дюкан.Искам да попитам може ли да редувам 2 П дни и 4 ПЗ,защото имам 3 кг за сваляне.И може ли да си направя крем карамел с подсладител,защото умирам за някакъв плод?(не че крем карамела има нещо общо с такъв Laughing)

# 1 003
  • Мнения: 1 170
Аз ленено семе не ям, имам, но нямам с какво да го смеля. Натюр да го дъвча не ща. no
С хаваче няма ли да ти се получи newsm78 (не съм пробвала и не мога да кажа, ама... де да знам... звучи като да може Whistling )

# 1 004
  • Варна
  • Мнения: 2 767
..И може ли да си направя крем карамел с подсладител,.
..

Е браво, бе....

Аз в тоя момент се отказвам.

Общи условия

Активация на акаунт