Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 863
  • 160
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 234
Как искам да се заразя от мания за чистене. Обикновено правя само най-важните домакински задължения. Но напоследък много се уморявам. Работа, 2 деца и сега чакаме 3-то.
Ако съм сготвила, измила чинийте и малко подредила - значи всичко е ок.

# 91
  • Мнения: 106
Няма нужда да си представям-това просто се случва.
И работа имам,и мъж,и дете,и дископатия,и мигрена...
Това си е въпрос на нагласа и навик.
На мен не ми тежи,така,че не се оплаквам.
Темата е с насока споделяне,а не тръшкане.
Всеки си има своите мании.
Питай ме дали гладя Embarassed и друго ще ти кажа Wink

Струва ми се,че си ми обидена от това което съм написала Моля да бъда ИЗВИНЕНА от всички който се чувстват засегнати от моите думи smile3525Нямах за цел да обидя никого,просто исках да кажа,че не трябва чак толкова да се престараваме.Аз също имам дископатия,мъж и двама сина.И аз не спирам да поддържам апартамента в добро състояние.Имаме и къща на село на 3 етажа и там почиствам както трябва.Но.......както писах по-горе едното не трябва да е за сметка на другото.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 735
При нас ситуацията е странна-аз обичам само да гладя/всичко/,пера  wash hang и да мия чинии,а за всичко друго newsm75 newsm79 clean clean,който си има мании да действа/т. е. тати/ hahaha

# 93
  • Мнения: 1 477
Няма да се повтарям.Hakiba е описала много точно и моето състояние.С изключение на прахосмукачката-през ден я пускам. Peace

# 94
  • Мнения: 4 668
Като изключа пускането на прахосмукачка / и то частично , пр.в хола / всеки ден , може да се каже , че не съм толкова болна .
Преди бях като луда - вменено от майка ми  Confused
Сега гледам да е приветливо и подредено , но чак пък по конец  Naughty айде няма нужда ...
Чинии не ми се натрупват , защото ги прибирам в миялната и не се виждат , прах бърша 2 пъти в седмицата , парцал с препарат на пода - един път седмично , освен ако няма някакъв форсмажор  Laughing

И наистина се чудя как имате време всеки ден да чистите основно ???

# 95
  • Мнения: 423
Много обичам да ми е подредено и изчистено навсякъде, но никога немога да се насладя за дълго на тая гледка Cry, тъкмо поизчистя, докато дъщеря ми спи и като се събуди пак същата работа става - навсякъде играчки, размазани банани по пода, трохи, чат пат локвички от сок, и т.н., просто няма оправия!

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
Докато децата бяха бебета и подът беше основното им място за игра почти се бях вманиачила. Не исках да е мръсно, че все пипат и лапат. Добре че пораснаха, та да я карам по-леко. Компромиси не правя с тоалетната и мивките, приготвянето на храната и прането.

# 97
  • Мнения: 1 279


Това е! Mr. Green

# 98
  • Мнения: 278
Така искам да имам дете което да разхвърля и цапа ...

# 99
  • Мнения: 794
Аз съм на границата да се вманиача. Такава съм от край време, но напоследък се влоши. Не пускам прахосмукачка и не мия пода всеки ден, само когато имат нужда. Но пък ненавиждам да не е подредено. Постоянно вървя след мъжа ми и подреждам, понеже той хвърля всичко, където завари. Той ми е като дете вкъщи. Какво да правя, пък, обичам подреденото...
Дано Господ даде скоро да има още поне едно дете, а може и две наведнъж, които да ми цапат и да имат нужда от грижите ми!  Praynig

# 100
  • Мнения: 1 312
Струва ми се,че си ми обидена от това което съм написала Моля да бъда ИЗВИНЕНА от всички който се чувстват засегнати от моите думи smile3525Нямах за цел да обидя никого,просто исках да кажа,че не трябва чак толкова да се престараваме.Аз също имам дископатия,мъж и двама сина.И аз не спирам да поддържам апартамента в добро състояние.Имаме и къща на село на 3 етажа и там почиствам както трябва.Но.......както писах по-горе едното не трябва да е за сметка на другото.
Въобще не съм ти обидена Wink
И въобще не се гордея с това,че съм голяма чистница.
Никой не ме кара да го правя,просто съм си такава.
Мъжът ми е последния човек,който ще ми направи забележка,че имало прах или нещо не било подредено,така,че причината не е той.
Така съм научена/при майка ми положението е още по-страшно,при баба ми си е направо за освидетелстване/ Mr. Green.
С годините се усещам,че започвам да си затварям очите за много неща,но човек не може да избяга от себе си.
Чистенето не ми е било причина да си остана вкъщи,щото видиш ли имам нещо да свърша.
Такава хаймана съм,че просто не можеш да си представиш Embarassed
И винаги ми е било много странно като каже някой,че прави "основно почистване" Thinking
Аз такова никога не съм правила,пък ето-живеем вече 14 години с половинката самостоятелно Rolling Eyes.
Какво се включва в основното почистване?
Чистя си прозорците периодично,пердета пера на 2-3 месеца максимум/вкъщи не се пуши/,баня,тоалет по веднъж седмично с препарати,тераси мия често/лятото по 2-3 пъти седмично дори/,периодично си пера мокета от детската на място,килима от всекидневната го давам на мивка когато ми скимне-няма точно определен сезон,цветя присаждам по всяко време на годината/имам 30тина саксии,ако го правя наведнъж ще ми дойде нанагорнище/..,такива неща...

Goldy-ту бре- hahaha,много е яко.

# 101
  • Мнения: 3 621
Всички ми казват че моето си е жива болест... ама какво да правя обичам да ми е чисто и подредено

# 102
  • Мнения: 265
 Joy Joy Joy
А аз си мислех,че съм единствената маниачка!На последък имам огромен проблем,че не мога да чистя,защото имам проблемна бременност и трябва само да лежа SadС мъжа ми имахме доста разправии докато го накарам да изчисти къщата и на края викнах майка ми,тя живее на 700км от вкъщи,щото не се издържаше ooooh!
Но най интересното стана тогава,когато почнах да правя забележки на майка ми и да повтарям след нея с парцала newsm28,видя ли една прашинка по пода и търча да я махна.Щяхме да се изпокараме,а тя също е голяма чистотница.

# 103
  • Мнения: 2 090
Моята ''болест'' е другата крайност-хич не обичам да чистя Embarassed.Но обичам да ми е чисто Mr. Green.Винаги съм намирала ред в хаоса,не ми прави впечатление колко е разхвърлян дома ми(особено след появата на детето,и по-точно след прохождането му Crazy),Е,никога не съм оставяла да е мръсно или неподредено(второто се случва по-често),но все оставям за после-след кафето,след разходката с детето,след това,след онова.... Rolling Eyes.

# 104
  • Мнения: 1 176
Обичам да ми е чисто и подредено! Какво толкова, по 2 пъти на ден минавам със стирка и бърша праха. Не забравяйте, че чистотата е здраве!
Малката много разхвърля играчки, за това всичко е в нейната стая и просто затварям вратата Wink

Общи условия

Активация на акаунт