Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 802
  • 160
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 757
 Всеки ден прахосмукачка и ако не съм скапана мия пода. Относно вещите, не съм безкрайно подредена. Обичам около мен да цари творчески хаос. В стаята на детето гледам всичко да е що годе изрядно.
 Има хора, които обичат да им е перфектно подредено. Отдавам го на темперамент, а не на болестно състояние Simple Smile

# 106
  • Мнения: 756
не се вманиачавам въобще , защото чистенето ми е много досадно , никаква креативност....не че това ми е фикс идея , но ноправао аз изпитвама ужас от чистенето , защото майка ми е маниачка на тема чистене и още си спомням как не трябва да пипам това и онова само и само да е чисто .Чистя вкъщи , ама с досада , ако съм го правила с удоволствие се хваля на мъжа си и искам подарък / понякога получавам , гледам да е по - рядко , за да получавам/, но обожавам готвенето .Обичам да готвя , но не и да ям от това , което съм сготвила , поради това каня приятели на  вечеря , за да се изяде.

# 107
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен проблемът с готвенето ми е точно такъв, че като готвя всеки ден по 2 часа (примерно) и ми мирише под носа после много ми се яде. Донякъде това е причината и да съм с килата отгоре. Населението е клечаво, пък яде като за световно. Ще взема да спра да готвя и така ще отслабна по-лесно. Cry

# 108
  • Мнения: 417
Все си мисля че не съм вманиечена,но от време на време мъжа ми ме нарича *Моника*(от сериала Приятели).Успокоявам се ка то знам че има и по-тежки случаи Laughing

# 109
  • Мнения: 649
Нито болест, нито мания!!! Защо трябва да е едно от двете? Съвсем нормално е да искаш да ти е чисто и да работиш по въпроса!

# 110
  • Мнения: 278
За вманиачените: Как се определяте, като: Моника от "Приятели" или Бри от "Отчаяни съпруги"?  Joy

# 111
  • Мнения: X
И аз обичам да ми е подредено,но всеки ден прахосмукачка и миене на пода ми се вижда много.Сега като е топло и прозорците са отворени постоянно,бърша прах по-често.А с прахосмукачката и пода веднъж седмично.Е,ако имаме гости, и след тях.

# 112
  • Мнения: 1 312
За вманиачените: Как се определяте, като: Моника от "Приятели" или Бри от "Отчаяни съпруги"?  Joy

Определено Бри.
Кухнята на Моника е истински хаос Mr. Green

# 113
  • Мнения: 1 477
За вманиачените: Как се определяте, като: Моника от "Приятели" или Бри от "Отчаяни съпруги"?  Joy

Моника

# 114
  • Мнения: 106
Струва ми се,че си ми обидена от това което съм написала Моля да бъда ИЗВИНЕНА от всички който се чувстват засегнати от моите думи smile3525Нямах за цел да обидя никого,просто исках да кажа,че не трябва чак толкова да се престараваме.Аз също имам дископатия,мъж и двама сина.И аз не спирам да поддържам апартамента в добро състояние.Имаме и къща на село на 3 етажа и там почиствам както трябва.Но.......както писах по-горе едното не трябва да е за сметка на другото.
Въобще не съм ти обидена Wink
И въобще не се гордея с това,че съм голяма чистница.
Никой не ме кара да го правя,просто съм си такава.
Мъжът ми е последния човек,който ще ми направи забележка,че имало прах или нещо не било подредено,така,че причината не е той.
Така съм научена/при майка ми положението е още по-страшно,при баба ми си е направо за освидетелстване/ Mr. Green.
С годините се усещам,че започвам да си затварям очите за много неща,но човек не може да избяга от себе си.
Чистенето не ми е било причина да си остана вкъщи,щото видиш ли имам нещо да свърша.
Такава хаймана съм,че просто не можеш да си представиш Embarassed
И винаги ми е било много странно като каже някой,че прави "основно почистване" Thinking
Аз такова никога не съм правила,пък ето-живеем вече 14 години с половинката самостоятелно Rolling Eyes.
Какво се включва в основното почистване?
Чистя си прозорците периодично,пердета пера на 2-3 месеца максимум/вкъщи не се пуши/,баня,тоалет по веднъж седмично с препарати,тераси мия често/лятото по 2-3 пъти седмично дори/,периодично си пера мокета от детската на място,килима от всекидневната го давам на мивка когато ми скимне-няма точно определен сезон,цветя присаждам по всяко време на годината/имам 30тина саксии,ако го правя наведнъж ще ми дойде нанагорнище/..,такива неща...

Goldy-ту бре- hahaha,много е яко.
Права си за някой неща,както казват "всеки луд с номера си".Аз например много мразя загорели тенджери и тигани,че от престараване да са като нови, от търкане с домакинска тел и препарати съм похабила някои съдове.И направо понякога се мразя за това.

# 115
Нито е болест, нито е мания желанието ни за чистота. Я прочетете тук http://maistorite.com/display.php?page=idea&open_news=633&offset=0

1 кв.см. от мивката се обитава от 1 милион микробчета?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Нека да съм вманиачена!!!!!!!!!!!! smile3512 smile3512

# 116
  Не знам за вас, но мен ми е кеф, като отида някъде на гости и е изрядно и чисто.Възхищавам се!!! За мен  обаче подредения и чист дом е в сферата на мечтите.Едно, че сме в дълготраен ремонт, а и с малко дете е трудно...поне за мен.Когато можеше се стараех да ми е чисто, но сега няма как да стане, поне , докато не  оправим  етажа.А то няма да е скоро, уви...Иде ми да крещя...но от това по-чисто няма да стане Rolling Eyes

# 117
  • Мнения: 2 388
За вманиачените: Как се определяте, като: Моника от "Приятели" или Бри от "Отчаяни съпруги"?  Joy
Откъде да знам. Не съм ги гледала май в никоя серия как простират. newsm78
Аз за друго мания нямам. Дори творческият хаос понякога ми допада. Mr. Green

# 118
  • София
  • Мнения: 62 595
НИщо чудно и да не простират, защото ползват сушилни. Изобщо, май само по рекламите за прахове за пране има простиране, че да се види колко бяло е прането. И в БГ и други места.

# 119
  • Мнения: 2 388
НИщо чудно и да не простират, защото ползват сушилни. Изобщо, май само по рекламите за прахове за пране има простиране, че да се види колко бяло е прането. И в БГ и други места.
Права си май. Не бях се замисляла. Значи не мога да се определя, като нито едната от двете героини. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт