Как отбелязвате тъжните дати?

  • 6 264
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 941
Шер, Наде, рони, всички... bouquet Имах нужда от тази увереност, която ми я давате - малко успокоение за душата ми. Hug Heart Eyes
Въпреки, че знаех, че нещата просто се правят така, каквито са традициите в съответната страна и навсякъде е различно. Гледах в нета на някои места, просто носят цветя и играчки на гробчетата. Аз също го правя - купувам играчки, свещички паля, цветя й слагам дори и вкъщи до снимката, солетки, бисквитки... Много често правя така все едно е тук - мартеничка за първи март, играчка за коледа, торта за РД... Благодаря, че ме изслушахте и подкрепихте.   bouquet

Не знам отговор дали ще намеря другаде освен на небето!Много Много съм объркана.....
Това наистина е така, ако има отговор то ще е там...

# 16
  • Мнения: 390
Винаги съм си мислила, че ще ходя по гробища, когато стана баба. Затова някак си вътре в себе си усещам бунт срещу всичко това. Несправедливо е и е жестоко. Бърка ми в душата това ходене по гробища. Правя го само, когато съм много зле. Гледам винаги пред урничката му да има цветя. Това е всичко. Останалото ми изглежда нелепо и против човешката природа, в крайна сметка е нормално да се спазва естествения ред.

# 17
  • Мнения: 4 965
аз не вярвам в каноните такива каквито ги описват
вярвам в сърцето си, че каквото чувствам и както го чувствам - това е истината
защото божия храм е в сърцето ми, вярата ми е там и чуждите виждания било то и църковни -
Peace Основно това което правя е в тон с написаното от Надето.
Няма си гробче, на което да ходим.  Cry
...

И аз нямам къде да отида. Cry
А и датата е 1 ден след моя рожден ден и ми е още по-тежко. В началото не исках да си празнувам рождения ден - струваше ми се жестоко (като някаква подигравка с момченцето ми), ама сега празнувам (заради моите 2 принцеси и заради самия живот - затова, че мога да помня моето ангелче, а нали всеки е жив, докато има кой да си спомня за него). На самия ден понякога ходя на църква, но за мен е по-важно, че го нося в сърцето си и вярвам, че синчето ми бди над своите сестрички като ангел-хранител.

# 18
  • Мнения: 425
И НИЕ СИ НЯМАМЕ ГРОБЧЕ, РОДИ СЕ БЕЗДИХАННО ОТ ПРЕНОСВАНЕ, ПОПИТАХА МЕ ДАЛИ ИСКАМ ДА ГО ВИДЯ,

ОТГ. ЕСТЕСТВЕННО ЧЕ ДА И ВИДЯХ ЕДНО ПРЕКРАСНО СПЯЩО АНГЕЛЧЕ/ 3,5 КГ. , 50 СМ/,  Two Hearts Two Hearts

И ЩЕ ГО ОТКРИЯ ЩОМ СЕ СЪБУДИ КЪДЕТО И ДА Е И СЛЕД ВЕКОВЕ ДА Е ПАК ЩЕ ГО ПОЗНАЯ МОЯ МАЛЪК АНГЕЛ  Two Hearts Two Hearts

ВИНАГИ  ПРАВЯ НЕЩО СЛАДКО И РАЗДАВАМ, + ПАЛЯ СВЕЩИЧКА, + КУПУВАМ НА ДРУГИТЕ ДЕЦА ПО НЕЩО....ОТ  Heart

# 19
  • Мнения: 543
Тристе, с голямо неудобство пиша и се прекланям пред скръбта ти, твойта и на останалите майчета, които имат ангелчета.

Не знам кое е правилно, но МОЕТО ЛИЧНО мнение, което си позволявам да изкажа е, че трябва да правиш всичко, както ти го диктува сърцето!  Не си мисли, че имаш грях като не преливаш вино, или нещо такова...НЕ Е ВЯРНО!

Аз имам починал много близък човек и да ти кажа след като забременях исках да отида до гробищата, за да ме кажа чудната вест и да го помоля да ни закриля от горе.... исках да го зарадвам.... и веднага от познати чух: "Недей да ходиш...не е хубаво!" Веднага попитах кое точно не е хубаво и поисках да изкажат своите възгледи и аргументи. нали се сещаш, че отговорът беше - "Така не се прави! така не правят хората и подобни от сорта супер дрънканици.....  Дали ги послушах? Разбира се, че не! отидох, поплаках малко от мъка, малко от щастие, защото бях сигурна, че ще го зарадвам и да ти кажа - почувствах се супер щастлива!

преди месец ми се отдаде възможност и отидох заедно  бебето, само аз и то, бутайки количката през треви, почти до кръста ми. Бях взела една свещ от църквата, специално да я запаля - човекът беше изключително вярващ. и като стигнахме гушнах бебето и се опитах да намеря свещта в количката и не успях. Стана ми тъпо. Взех бутилчицата с вода, която винаги нося и само прелях. помолих се, а бебето беше изключително кротко и спокойно. искаше ми се да постоя повечко, но много силно напичаше, а пък имаше и гаден вятър и си тръгнахме.    Бебето се размрънка, явно и на него, и на мен ни се оставаше още.... Но бях много щастлива, че го отнесох и представих на този мой свиден роднина.

Нали се сещаш че някой хора като рабзраха, че съм ходила на гробището с него и ме помислиха за луда, но това за мен няма значение.....НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ, важното е, че направих както ме водеше сърето и останах доволна

С голям страх публикувам този пост, защото мисля, че нямам право да пиша в твоята темичка, особено толкова дълъг пост, но се надявам да ми простиш и ако искаш пиши ми, ще го изтрия....

СЛУШАЙ СЪРЦЕТО СИ, МИЛИЧКА, ТО НАЙ - ДОБРЕ ТЕ ВОДИ И НАПРАВЛЯВА. НЕ ВЪРВИ СРЕЩУ СЕБЕ СИ!

КУРАЖ И ПОКЛОН!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 941
gotika80, няма за какво да чувстваш неудобство, напротив - Благодаря ти!

# 21
До 40 дни ходехме всеки ден на гробчето,като след 20-я ден се редувахме един ден аз и дядо,един ден мама и тати.Палим свещички,плачем си,носим й лакомства и сладки които обичаше и оставяме на гроба.След 40-десет всяка събота или неделя й ходим на гости,преди това всяка събота и неделя тя ми беше на гости.Не съм пропускала седмица.Казвам и на глас колко много я обичаме,колко много ни липсва.На 1 март купих на непознато дете мартеничка,подавам я на детето,а майката казва,но моля ви госпожо защо?Отговорих й, нямам вече внучка,моля ви приемете я,така и тя ще се зарадва на мартеничката,беше кученце,а Цвети толкова се радваше на кученца.И майката я прие,толкова й бях благодарна за този жест.На Цветница купих голям подарък на внучката на наши приятели,все едно го купувах за Цвети.На 1 юни купих също голям подарък за това детенце и така съм си решила да продължа.На този ден изпратих на Цвети голям бял балон,дядо й и купи книжката "Децата искат да летят" и когато в събота отидохме пак на гробчето й книжката беше отворена,знам че Цвети я е разгледала,толкова обичаше и книжките.Сега за черешовата задушница ще си й приготвим всичко което обичаше и харесваше да яде.Ще си сварим и жито,знам че ще и хареса,нищо че преди това не е яла.На църква вече не стъпваме.Последният път беше един ден преди да почине,нали беше болничка,предстоеше ни пътуване до Милано,затова отидохме с моя мъж в манастира Св.Мина,купих и нова дрешка,гривничка и икона,свещенника чете за Цвети специална молитва за здраве,освети тези неща които бяхме купили и какво стана?На другият ден годпод я прибра.Как да вярвам в него?Дано не съм ви отегчила.Много много ми липсва,на всички ни е страшно тежко newsm45

# 22
  • Мнения: 543
Благодаря ти и аз Тристе, беше ми много притеснено!

Във Връзка с поста на Бобич ще си позволя да цитирам една мама, мнението на която изцяло съвпада с моето! Аз вярвам в Бог!


"Много хора сигурно си мислят това. Имам два аборта преди Бог да ни дари със малката ни принцеса. Но когато ми минеше нещо такова през главата все си казвах: "Може би е за добро". Вече няколко пъти гледам един филм и в него се казва нещо много хубаво, което ще споделя тук с мои думи.

   "Детето ни може да падне и да се удари, дори ние да сме до него. Това не означава, че ние го допускаме, но то знае, че с безгранична майчина обич ние ще го вдигнем и ще го понесем на ръце. Ще плачем с него и ще направим всичко възможно да спрем сълзите и да видим усмивка на лицето му. Бог не може да ни обещае, че няма да ни се случват нещастия и трагедии. Обета, който той дава е, че винаги ще бъде до нас и ще ни дава сили да продължим напред.

   Затова аз съм сигурна, че Бог е до Слави, Злато и Барби. Той е до техните семейства и ще им помогне да превъзмногнат доколкото е възможно мъката от тази страшна загуба. А малките ангелчета със сигурност знаят, колко много ги обичат техните семейства и че никога няма да ги забравят.

   Нека Бог закриля децата ни."

тежко е когато в три поредни дни влизам във форума и чета вести за три невинни ангелчета, отлетели от нас.....

# 23
  • Мнения: 1 008
bobich, не си ни отегчила, напротив - споделяй за вашата Цвети  Hug
 gotika80, няма нищо лошо в това, че си споделила   bouquet
Аз също водя бебето на гробищата и то много често. Преди почти всяка събота, сега вече по рядко, защото е по голяма и ... катери се по гробовете, вади камъчета, ду ха свещичките и въобще прави бели. Но винаги съм чувствала, че трябва да съм с нея, на всеки помен на братовчедка ми я водя. Намериха се доста хора, които ме укоряват и ми казват какво "трябва"... Хич не ме интересува кой какво казва - правя това което ми диктува сърцето!

# 24
  • Мнения: 656
Утре е Задушница,а аз няма къде да отида.В черква съм влизала 2-3 пъти за последната година и половина,и пак някак със свито сърце ,а не открито както винаги е било.Паля свищичка,постоя малко ,но ме обзема такъв гняв ,така ми се свива сърцето,че си тръгвам още по-тъжна отколкото съм влязла.Някак си не ми идва отвътре,не знам как да го опиша.

# 25
  • Мнения: 3 621
Утре е Задушница,а аз няма къде да отида.

и аз няма къде да отида паля си свещичка в къщи на прозореца ще купя нещо което да подам на някое дете
в църква немога да вляза, все още не ...

# 26
  • Мнения: 425
ДА ПРИГОТВИМ   cook ПО НЯКОЙ ДОМАШЕН КЕКС ОТ  Heart И ДА ПОЧЕРПИМ  4470

ЗАБЕЛЯЗВАМ, ЧЕ ОКОЛО ТЕЗИ ДАТИ ВИНАГИ МИ ПАДА ЗАЛЪК, ДАЖЕ И СЕГА ... newsm64 newsm45 newsm45 smile3518 smile3518

ВИНАГИ КОГАТО МОГА ХРАНЯ И ЖИВОТНО, КОЕТО СРЕШНА.... newsm64 smile3518

И НА МЕН ОТ ЦЪРКВА НЕ МИ ОЛЕКВА, САМО СЛЕД РАЗДАВАНЕ НА ХРАНА НА ХОРА И ЖИВОТИНКИ... newsm78

# 27
  • Мнения: 425
ДА ДОБАВЯ САМО, ЧЕ ПАДНАЛИЯ на земя ЗАЛЪК НЕ СЕ ВДИГА !!!!

# 28
  • Мнения: 3 886
ДА ДОБАВЯ САМО, ЧЕ ПАДНАЛИЯ на земя ЗАЛЪК НЕ СЕ ВДИГА !!!!
Това не го знаех винаги дигам SickАз отидох до гробищата на майка ,татко и брат ми малко ми олекна но не можах до баба ми да отида раздадох сл адките който върнах на децата и ми стана малко по добре Confused

# 29
  • София
  • Мнения: 1 941
В черква съм влизала 2-3 пъти за последната година и половина,и пак някак със свито сърце ,а не открито както винаги е било.Паля свищичка,постоя малко ,но ме обзема такъв гняв ,така ми се свива сърцето,че си тръгвам още по-тъжна отколкото съм влязла.Някак си не ми идва отвътре,не знам как да го опиша.
мерри, като не ти идва отвътре не ходи. Бог е навсякъде. Ако искаш да се помолиш и да запалиш свещичка, можеш и вкъщи да го направиш. Поне ще ти е спокойно и уединено. Аз в повечето случаи таа правя. Когато ходя на църква или на гробищата, винаги гледам да няма много хора, иначе се изнервям от безсмислените им брътвежи... Все едно са отишли на кафене Tired

Общи условия

Активация на акаунт