Как заспива вашето бебче?

  • 2 093
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 307
Баткото заспиваше само на ръце ,през деня го слагах и в люлката и така го приспивах.На 1 г и 3-4 месеца започна да заспива сам Confused
Сега малката буболечка до скоро заспиваше докато суче,вече започна да си заспива както играе в кошарата Grinning,много съм доволна от това. Peace
Много е сладка и усмихната твоята мацка Wink

# 16
  • Мнения: 1 919
ами ставаше кисел като бяхме на вашата възраст..кривеше се и го слагах в кошарата...почваше рев....давах вода, мляко и накрая биба..научи се постепено бибата да я свързва със спане...сега заспива само с биба...дали не си вкарах автогол....важно е че намерих цаката.Заспива сам .Слагам в кошарата сега, бибата и до 10 мин спи блажено....

# 17
  • Мнения: 36
При нас е абсолютно същото. Заспива на ръце и си нямам идея как да променя това. Ако някой знае да каже  newsm78
Макар че аз не съм "човекът с опит", както е ясно, пробвала ли си да приспиваш бебчето в шезлонг-люлка? А в легълцето си има ли играчки, които могат да му отвлекат вниманието от мисълта за топлите прегръдки на мама? Някъде бях чела съвет, макар и не по този повод, в леглото на бебето да се постави вещ (примерно шалче), която майката е носила, за да му мирише на бебо за мама и да е по- спокоен и освен това съветваха бебчо да се слага в затоплено легълце.


Благодаря, мамо Ави!  Blush И вие не оставате назад  Simple Smile


Галентинас, блазе ви за бибата! Казват че лесно се намира цаката на отказването от нея. Ние от известно време се усетихме, че можем да си смучем палеца и решихме че ни е безкрайно приятно да го правим, а бибата я гледаме с отвращение и засега я отричаме тотално  (дори вода приемаме само с лъжичка, с биберон не върви). А смукането на палеца доколкото разбрах е доста обезпокоителен навик , труден за отказване.

# 18
  • Мнения: 4 753
Моят малчо заспиваше само на една страна... Явно така си му беше удобно, но не можеше да се обърне сам та го завъртах, иначе се мъчеше, мрънкаше и ставаше кисел... А на една страна заспива много бързо и лесно... Ето така....  Peace

# 19
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
нашия ритуал е - игра, баня, хранене, слагам я в леглото и , цунки по муцунки и тя заспива самичка, понякога с биба понякога не  Peace

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Баткото до 1г 5м заспиваше само с друсане и люлеене  ooooh! После започна сам да заспива.Малката се върти на спалнята 10-15мин и е готова Wink

# 21
  • Мнения: 1 477
Като бебе сам заспиваше.На леглото си или в количката.Не съм люляла или друсала.

# 22
  • Мнения: 159
Когато бяхме колкото вас и ние бяхме така, тогава я преместих да спи в количката- и беше едно разкарване из стаите и люлеене. В количката спа близо месец, а може и повече да беше, после постепенно взех да я слагам в нейното легло. Заспиваше на загасена лампа и сама...но преди 2 седмици започна отново да плаче и от тогава се гушкаме и се люлеем докато заспи  Laughing

# 23
  • Мнения: 236
А смукането на палеца доколкото разбрах е доста обезпокоителен навик , труден за отказване.


И моята дъщеричка си смучеше палеца на вашата възраст, после се отказа сама. А колкото до заспиването - все едно си описала моята принцеса на тази възраст - и тя плачеше, и то по специфичен начин. Не че искам да те стряскам, ама още се приспиваме с люшкане, но вече я дебна да е много изморена, щото иначе ме заболява кръстът. Не знам какво да те посъветвам Sad, тъй като и ние сме във вашето положение, но аз си мисля, че след още няколко месеца тя ще разбира повече и ще я отуча

# 24
  • Мнения: 336
Когато усетя, че му се доспива слагам го в столчето за кола, люлея го 1 мин. и заспива. Засега действа  Peace.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми го бях научила като го обърна в кошарата и го тъпна по дупето да заспива.След това свеки го научи да заспива на ръце и така отиде до 3,5 години, затова сега с малката не допускам никой, че да не стават такива грешки.Но и тя засега е кротка и си седи мирно и заспива.Но е много малка още за претенции, ще видим по- нататък

# 26
  • Мнения: 593
Тъй като имам горчив опит с приспиването от баткото на ръце до 1,5 г... засега удържам положението с бебето., само  в леглото си със залъгалката в уста, без никакво люлеене. Но е важно така да се започне от самото начало.

# 27
  • София
  • Мнения: 672
Ние сме в подобно положение..Не сте сами!
Аз обаче не го приспивам на ръце, а го слагам в кошарката му. Понякога заспива сам без да мрънка-понякога плаче и се гушкаме да се поуспокои и пак в кошарата..
Доста по-трудно е като се научи да се обръща и изправя ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 932
Вечер заспива с кърмене, през деня ако сме навън си заспива в количката, ако сме в нас в люлката най-често или  я кърмя легнала и като заспи я местя в креватчето й. Не плаче обикновено,само ако е много превъзбудена вечер.

# 29
  • Мнения: 2 111
Като я сложа в кошарата вечер и се почва едно въртене,махане с ръце и крака,нервничене,плач.Затова се приспиваме в количката или люлката за около 30 минути и после я прехвърлям в кошарата.

Общи условия

Активация на акаунт