МНОГОДЕТНИ МАМИ 37

  • 17 205
  • 312
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 410
Добрутро!
Искам набързо да се впиша ,че ей сега ще скокне народа.
Честито на всички мами с приети дечица в ДГ,то си е за поздравление,дори и за банкет. smile3559
Даммм,аз си пийвам биричка напоследък.И ми се услажда и как спя хубаво след това ,но в един момент докато спя - пикочния ми мехур вече едва издържа и аз съм често пред дилемата - да стана ли то тоалетната или да си спя. LaughingЕстествено ,ясно ви е какво надделява  smile3550.
Не съм си нагласила багажа за родилно,нито за бебето нещо - има време до август!Сега ни предстои един "лек" ремонт.
Разгледах снимките на всички предоставили ги.Хубави места,още по-хубави хора и щасливи деца!
natalia_viktorovna,ние си купихме от триколките ,които се управляват от родител,а след това се разглобяват и стават на колело.Не е марково.Засега ни върши чудесна работа и сме доволни.Но нашето момиченце е на 1г. и 2 мес.От два месеца само с него бръмчим.Незнам на вас дали ще ви свърши работа и дали ще сте доволни.Нашето е подобно на това - http://megashop.bg/toys/product_info.php?products_id=348&osC … =9e7d66f2eb280c2a.
Наслуки,какво става с вас?Когато можеш - пиши ни.

# 61
  • Мнения: 1 744
Кабо, дай някакъв телефон за контакт за този лагер. Исками се Дени да го пратиме на нещо такова да се разведри малко, че на баба му, която го гледа вече толкова години, са й открили рак на гърдата и днес й е операцията, и е доста разстроен.

Цоци, моето учене свърши засега. В събота ни дадоха дипломите за магистър. Бяхме с тоги , имаше тържествена реч, връчване, снимки, ама не можах снощи да ги кача, та ще почакате.
А обрязването го планираме за края на месеца, ама нещо е много сложно при нас. Планирам с едната детегледачка , тя с другото семейство при което работи. Освен това и с още две сватби, на които ще бъдем до края на месеца. Също и с пращането на село при свекърва ми на големите. Въобще, сложна работа е това с многото деца, ама сладка. Wink
 
Сега се опитвам да кандидатствам за кредит, но нещо не искат да ми дадат. Ползвам услугите на един кредитен център. Казаха , че е безплатно за клиента, ама откъде да знам дали не ми предлагат по-висок лихвен процент, за да си вземат и комисионната уж от банката, а всъщност от мен. Та не знам, с тия кредити, уж срещу лична карта, пък ти искат майка ти и баща ти.

# 62
  • Мнения: 159
Цоци, ама големи сладури са твоите!!! Разбира се, че ще се разхождаме из Разлог, като дойдете! Много е приятно, да знаете! Сестра ми работи в "Катарино" и ми каза, че вече определено заявките за такси за разходка до Разлог превишават тези за Банско  Mr. Green Ама точно това се очакваше с тоя загубен строителен бум там...

ГабиHug, жега ли е вече при вас? Страхотни снимки ни пускаш...

Наталия, приятно ми е! Радвам се за теб (въпреки че не те познавам лично), че си се завърнала у дома! Всички трудности се преодоляват с много желание, воля, приятели и най-вече със семейството! За колелото на малкия: аз лично не съм доволна от триколките (сега подариха една на Яна) - много са нестабилни... Предпочитам малки колела със спомагателни. Не са скъпи.

Кабо Алма, това е и моята мечта за децата ми - като поотраснат, да се занимават със същите неща, които си описала за твоите... Не ми се иска за се превърнат в някаккви компютъризирани зомбита, дето не могат да познаят ден ли е, нощ ли е, и само за игри да мислят...

мишимади, биричка, а? Супер...  Спомням си, че изпивах по цяла бира в юлската жега на 2007 година, когато висях 2 седмици в София, докато чаках щурчовците да решат да се раждат....  Mr. Green и ми беше тоооолкова добре....

Наде, това с обрязването нали ще го правите в болница? Не че ние сме правили подобно нещо, но аз покрай съпружеството съм луднала на тема чистота, респективно инфекции...
  bouquet

# 63
  • Мнения: 1 410
Дали от бременността ,дали от нещо друго,ама много ме мързи бе ,хора!И все ми се спи.Искам и аз като вас - да не ми се спи и нощем да пускам постове,ама напоследък все към дивана ме тегли.Добре,че успявам да си сготвя и да поизчистя(но нали знаете ,че не съм от префектните)

# 64
  • Мнения: 2 270
здравейте мами
Днес имам малко повече свободно време/около час Joy/и попрочетох по обстойно любимите си теми във форума

Ние сме добре.
Йоана вече е почти във ваканция-ще учи до края на седмицата и другата вече заминава на лагер да се готвят за републиканското по плуване/Между другото спечели още една награда-този път по информатика.
http://images.annaanastasova.multiply.com/image/3/photos/40/500x … amp;nmid=42613871

Баткото Павел вече е с приятелка-не сме я виждали още,но се надявам да е свястно дете,че вече момичетата май надминават момчетата по пиански изцепки и тн.....
Ходих на родителската му среща и отново се червих.Елитно училище-художествена паралелка и много мързел и двойки.Настръхна ми косата.По история -например-От целия клас,две деца имат по една тройка,останалите имат по 2 двойки,едно от децата има 3 двойки и тези ,които са с тройките имат и по една двойка.Онемях......... #Crazy newsm78И това се повтаря почти по всички предмети
Тони продължава да лудее,но сякаш става по послушен.Започна да се срамува и притеснява от непознати.Продължава да рисува по стените-за последно с пяна за бръснене Joy
http://images.annaanastasova.multiply.com/image/3/photos/40/500x … amp;nmid=42613871
Откри обаче начин да изтрие перманентния маркер от вратата/взе дезодоранта на батко си и напръска вратата и маркера се изтри.А аз се мъчих с какво ли не #Crazy
Много е своенравен и си прави ,каквото той реши,да го накараш нещо насила-просто е невъзможно.Онзи ден ,баба му решила да го изкъпе ,а той не щял и излязал на терасата да се въргаля гол,че да се оцапал отново.И такива ми ти работи
През почивните дни си ходим на вилата за да избягаме от жегите,които тук таме се обаждат.
Измайсторих един импровизиран влак на двора и Тони много му се кефи-остана само да го боядисам
http://images.annaanastasova.multiply.com/image/3/photos/40/orig … amp;nmid=42613871

Иначе в къщи постоянно се тренира за морето
http://images.annaanastasova.multiply.com/image/3/photos/40/500x … amp;nmid=42613871
http://images.annaanastasova.multiply.com/image/3/photos/40/500x … amp;nmid=42613871

Аз съм в чуденка за новата къща-как да я строим,майстори и дивотии CrazyНо ще го измисла някак.До пролетта трябва да е готова.
Че гости да посрещаме Grinning

Кабо Алма -много интересно звучи това за лагера-дай инфо
Теди-добре си се завърнала от странството.У дома е най добре Heart Eyes
Наталка-по добре му вземи колело с 2 гуми и помощни колела
Цоци-чакай ме-малко остана

# 65
  • София
  • Мнения: 1 677
Леле,Ани,Тони е страхотен в банския на кака си  Joy Joy Joy
Дано Павката да не остане разочарован от госпожицата.

Разгледах и аз снимките на скитащите из България,много красиви и хората и природата.  Hug

Наде,поздравления за дипломирането!

Кабо Алма,този твоя Камен е направо за първо място по разсеяност. Laughing Как го преживя?Много ли му беше мъчно,че така е станало?

# 66
  • Мнения: 3 740
Кабо, дай някакъв телефон за контакт за този лагер. Исками се Дени да го пратиме на нещо такова да се разведри малко, че на баба му, която го гледа вече толкова години, са й открили рак на гърдата и днес й е операцията, и е доста разстроен.

Заповядай http://www.outwardbound.bg/  Hug
Дано се оправи бабата!  Praynig

# 67
  • Мнения: 3 740
Кабо Алма, това е и моята мечта за децата ми - като поотраснат, да се занимават със същите неща, които си описала за твоите... Не ми се иска за се превърнат в някаккви компютъризирани зомбита, дето не могат да познаят ден ли е, нощ ли е, и само за игри да мислят...

Е ние понеже филма с компютъризираните зомбита вече го играхме, вече сме на друга фаза.  Mr. Green

Дали от бременността ,дали от нещо друго,ама много ме мързи бе ,хора!И все ми се спи.
Или не е от бременността, или и аз съм бременна...  Wink

ани, страхотна е твоята Йоана! Да ти е жива и здрава, все така да върви!  Hug С Тони май са пълни противоположности... Wink Имам предвид като организираност и дисциплина. Ха сега кажи ген ли е, възпитание ли...  newsm78

Кабо Алма,този твоя Камен е направо за първо място по разсеяност. Laughing Как го преживя?Много ли му беше мъчно,че така е станало?

Много го беше яд, ама вече го преживя. Добре, все пак, че не беше на изпитите след 7 клас, примерно...  hahaha

Наде, честито дипломиране!   bouquet

Цоцоланке, хубав празник е било!

# 68
  • Мнения: 6 390
Здравейте мадами
влизам в пълната ви къща за да ви попитам кой какви изненади имаше за каки и батковци при появата на ново бебе.
Мерси предварително на тези който споделят или дадат идеи   bouquet

# 69
  • Мнения: 3 323
Eли, първо на теб ще отговоря - изненадата а моите деца (налични към третото раждане), беше подаръци - каквито си изберат... нищо оригинално, но жест към тях - да не се чувстват пренебрегвани...на първо време...


Или не е от бременността, или и аз съм бременна...  Wink

Крайно време е! Grinning

Теди, добре дошла и специални поздрави за Монката!
Ани, страшна е щерката - евала и́! Снимката с влака съм я копнала - ще плагиатствам! На Тони съм му върла фенка, а  снимката "по бански" ми е фейвърит!
Наде, браво на теб! Как е работата?
Мишмади,  аз все там си киснех (макар и без бира)....


 Не била скитница, а? Нито купонджийка...

При нас - нищо ново... Некои Див(н)еят по цял ден, други завършват училище (на 7-ми имат представление в Народния и там ще си вземат бележиците), трети завършват до края на месеца, ама още не са разбрали че тази година е била учебна... тези три неща....Лятото почти със сугрност ще побегна на вилата - ако има желаещи да ми гостуват да си кажат! От понеделник до петък ще съм лично (и на две- три деца) притежание само! В петък и почивните дни на мъж, голям син и други (не)желани елементи... Та ако има свободни желаещи през седмицата - са ми добре дошли!

# 70
  • Мнения: 1 410
Еее,аз ли съм първа?Къде е този народ?Ехоооооооооо...... smile3514Хайде ,че ми е скучно.
И сега да ви попитам нещо - то за днес съм приготвила цял въпросник- сега едно по едно.
Вчера разговаряхме за майчинството и за това дали е добре жената да си е у дома и да си гледа децата.Нямам нищо против работещите майки - шапка им свалям ,че хем работят,хем къща гледат.Но един познат изказа мнение ,че с това стоене у дома жената губи социални контакти и интелекта си - аз не  смятам така.Вярно ,че може наистина малко инфо от паметта ми,ама съвсем не смятам ,че пък съвсем съм оглупяла.А социалните контакти- те не ми липсват особенно.Ицанчо му отговори,че аз си влизам във форума и си приказваме с  другите майки и не губя социални контакти.И да ви кажа- много ми е хубаво с вас,не виждам да сте оглупели и затъпели в грижите си за децата.Аз дори мислех да му предложа да влезе в нашата тема и да види какви майки сме се събрали - представителки на литературната мисъл Laughing(не визирам себе си).Ако се върна на работа и застана на регистратурата (във "Вита ") - голеееми социални контакти ще имам и интелекта ми ще скоооочи ....Та ,моля ви се - кажете си мнението?
Благодаря за подкрепата относно дивана - Пешеходка! Hug
Кабо Алма- това с мързела да не е зараза някаква ?Аууууу ooooh!
чакам Наслуки - да каже какво става?
Пиги ,знам ,че си в труден период и когато можеш напиши ни за операцията.
Господ да пази вас и домовете ви! Hug

# 71
  • Мнения: 1 818
Добро утро !

Изпратих малките на училище и големите на работа  Whistling Преди да подхващам къщата от горе до долу...сядам да ви видя... Heart Eyes

Тедивас  Hug ,чудни снимки! Мони се е разхубавила още повече!  Heart Eyes А какви са вкуснотиите ,дето ни показваш?Някаква изложба на кулинарни шедьоври ли? Браво на мъжете ви,че са се справили така добре...и за тортата на Мони ! Peace
Цоци Hug ,много сави хубави снимките ...а на това езерце с патките такива хубави спомени имам ...Рая я видях...аз питах за хубавицата ти !
Наде,честито дипломиране!   bouquet
Нелето  Hug ,още не е горещо при нас...целият месец май беше дъждовен,но като знам какво ни чака оттук-нататък  ooooh!
Ани,Ани,Ани...този Тони  Joy...голям сладур ! И на мен снимката "по бански " ми е любима... Joy Точно попадение  Peace Влакчето е Супер ! Браво на Йоана за наградата...Кадърно дете !  Heart Eyes
Ели Hug ,изненади в какъв смисъл....ние като казахме на батковците ,че ще имаме бебе,толкова много се зарадваха,че още питат няма ли да има такива хубави изненади ...  Mr. Green
Мишимади,и аз съм в отбора на любителките на дивана  Wink и на биричката също  Peace..... А толкова ми е хубаво да съм у дома...въоще не ми пука дали оглупявам или дали губя социални контакти...Та аз толкова много приятелки никога съм нямала когато съм била на работа...Спомням си първите години в Испания /преди 6 години.../и първите си социални контакти...на полето с две-три баби от селото  hahaha 


                 

# 72
  • Мнения: 6 390
Габи
става въпрос за подарък от бебето за каката... така съм чела в разните теми когато идва ново бебе, че цялото внимание и подаръци са все за него, та поне бебето да има готов подарък за каката, а майката да си приготвила многобройни малки изненади като започнат да идват гости да видят бебока...

# 73
  • Мнения: 1 818
Ели...моите са големи и подаръците им също... Wink Все се одумваха...ами за нас сега какво,а....
Твоето момиченце е на 3 и половина като гледам...възрастта,когато искат всичко,което има и бебето.
..

# 74
  • Мнения: 1 325
Хей , мами Hug темичката ви много ме радва Hug Дай Боже и аз някой ден да пиша при вас Hug
Да сте живи и здрави и вие и семействата ви!На очакващите поредното си бебче успех и леко раждане Hug

Общи условия

Активация на акаунт