Недостиг на желяzо в кръвта

  • 10 767
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Не нестандартна е тая рецепта, ами си е направо ебавка с проблема.
Не ми вдъхва доверие, ама никак.

# 16
  • Мнения: 533
Аз не бих заложила на домашна рецепта с пирон и ябълка. Хора, в 21-ви век сме!
Да имаме повече вяра в медицината Simple Smile

# 17
 Имайте вяра в медицината и в науката хора.  в 21 век сме. Всичко ни е различно и затова и боледуваме. Защото билките не са измислени от природата за да се лекуваме с тях а са създадени за да не допускат да се разболяваме.Ако ги употребяваме редовно просто няма да има нужда да се лекуваме няма да има от какво.
  И не вярвйте на бабите си какво разбират те от правене на деца лекуване и отглеждане то им.Сега сме 21 век.
  И поглеждаите от време на време в тоалетната чиния да не би да сме започнали да изкараваме отработената храна вече пакетиран в станиол все пак сме в 21 век ХОРА. Grinning

 Ако си бях приложил копие от изпитите по химия,биохимия и физиология сигурно нямаше да ги има половината постинги. А желязото щеше да си се усвоява по същия стар начин от организма ни защото не дипломата ми го е измислила а природата а на нас ние останало само да открием как става това.
 Та искам да ви кажа че който и лекар да попитате за образуването на хемоглобина няма какво повече от-това да ви каже за да го разберете без да сте вещ най-малко в биохимията и то биохимията на човека.
 А тези дето имат съмнения по принцип за всяко едно нещо дето не са го казали по телевизията да използват само неща за които са съобщили в медии ползващисе с тяхното доверие.
  За тези които само се съмняват да залегнат здраво над книгите да изследват, а ако трябва и не вярват и на написаното в книгите нека отново открият коя е най-добрата форма под която може да се приеме желязото от човешкия организъм и  какъв е пътя по който си го набавяме.  И ако открият нещо по-велико от природата нека живеят с него но да не ни го натрапват ако може. /че станаха много/
   /ЗА тези дето не искат да губят напразно време в учене ще споделя тази тайна набавяме си го от храната, ако искате с хапчета бягайте в аптеката, ако искате по естествен начин хранете се разнообразно, ако сте го закъсали и трябва спешно да се лекувате и искате да е близко до природата слушайте бабите си тяхната аптека е била природата там пирони няма но са избирали билки с определен цвят защото цвета показва какви съединения има натрупани в растението, а те от къде са го знаели ако ги попитате ще ви кажат че това всеки го знае. А пироните са се появили по-късно някой забелязъл че желязото от юздата в устата на коня някак си се топи от самосебе си така нататък и така нататък./.

 Чета си пак постинга има от всичко и за всички и инжекции /В12/ и хапчета /фолиева киселина/  и малко позабравена и щадядя тялото рецепта тип/ бабешка/ някак по естествено ми се искаше да можем да решим проблема  иначе иам и по хард вариант само с билки ама тога сигурно  и единственото нещо което виждам грешно е че съм написъл   В12 и фолиева киселина като за хора на които това се разбира от самосебе си  каточе ли вие цял ден се занимавате с фолива киселина и В12.
 Затова се поправям отидете при вашия лекар нека той ви предпише нужните дози В12 и фолива киселина и желязосъдържащ препарат  а вие можете да замените желязосъдържащите препарати  вече написах с какво и как.
 Пирона да е среден на размер дълъг колкото кутрето на ръката ви и дебел около 3-4 мм  да не е от неръждаема стомана Simple Smile сещате се сами надявам се защо а за тези дето не се сещат ще обясна. Трябва желязото  да може да реагира с киселината на ябълката а неръждаемата стомана не реагира почти с нищо.
  А защо е така е много дълго за обяснение и ако не го знаете най-вероятно въобще и не ви трябва .
 За най-невярващите но любопитни предлагам един експеримент вземете един малко ръждясъл нож и го търкайте известно време в ябълка или домат разрязани на две и ще видите чудо  ще светне като нов защо ли? няма да ви кажа.
  Може ли пирона да се забива в друг плод? Може и в друг плод но е добре да е кисел за да става по-бързо реакцията и да е вкусен за ядене да обгръща добре пирона за да има максилна рективна площ ей такива едни елементарни съображения са имали като са избрали ябълката. А вие експериментирайте и споделете.

Ако нещо не разбираме или не знаем за него не означава, че то не съществува.
Радвам се че ви има.
Димитър

# 18
  • Мнения: 932
Евала!!! Е това е човек,който иска да помогне!Браво,Димитър! И да не помогне,едва ли ще навреди.Аз също сам имала анемия и пих фероградомет,но наистина не е хубав за стомаха.Казаха ми обаче да пия всякакви желязни препарати само с фолиева киселина,за да помогне за усвояването на желязото.Аз мога да те посъветвам само да си купиш чист сок от коприва-не е гаден на вкус,а ако въпреки това не го харесваш,можеш да го разтвориш в чай или fresh.Не виждам какво намирате в изказването на дафна-момичето пита,не се подиграва

# 19
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
на 09 юни ми правиха кръвна картина
само желязото ми е кривнало от нормите 9.0 umol/L  при референти стойности 10.7-23.4
Според вас дали трябва да предприемам някакво лечение? Иначе хемоглобина ми е о.к. - 131 при 120-160

# 20
  • Мнения: 288
Мога само да съжалявам, че вашето поведение отблъсква да четат, пишат и споделят специалистите.
Опитах се да ви предупредя, но не. Нападате един човек, който съвсем добронамерено е споделил знанията си. Защо? И вие не знаете, явно.
Не смятам повече да обяснявам защо не трябва да го правите.
За мен обаче е важно и мнението на специалистите, които четат в този форум. Но с вашето поведение вие просто ги отблъсквате завинаги.
Не беше нужно Димитър да се оправдада и защитава позицията си. Вместо да му благодарим го накарахме да се почувства виновен.
Накрая, аз разбирам комуникацията по друг начин.

# 21
  • Мнения: 1 320
чета и се чудя защо ще се морите да бучите пирони из ябълките?
ми направо си ги глътнете тия пирони-така ще си осигурите дълготраен източник на желязо. директно в коремчето.

п.с. съгласна съм с добрия тон, но очевидно има хора, които вярват на всичко, така че не е ли по-добре вместо да се нападате взаимно, просто да не се пишат глупости?
освен това, може да нямам гореизброените димитрови дипломи, но все си мисля, че желязото в кръвта и това в пироните са малко различни.

# 22
Спокойно,
не съм се обидил.
   Аз го написах вече, но пак ще повторя.
  Нямам нищо общо с процеса на усвояване на желязото, както и с механизма на усвояване и прераработка на което и да е вещество или енергия в нашия организъм.
  Предложих  метод по-леко да мине лечението ако вече има такъв проблем без значение дали страда мъж или жена. Отварям една скоба/за тези който искат да научат още малко/.
   Ако сте сигурни че в храната ви присъства необходимото количество железни съединения /пиете  хапчета съдържащи желязо, храните се предимно с храни съдържащи желязо, ядете ябълки надупчени с пирон, или друго/, но при направени междинни изследвания нивото на хемоглобина не се променя може да има  много причини две от които са:
    1. организмът ви не усвоява /не всмуква/ желязото от храната и то не преминава в кръвта това се разбира от показателите на желязо в кръвта.

  2.Ако има достатъчно желязо в кръвта а няма хемоглобин то тогава въпроса се отнася на следващо ниво образуването на хемоглобин процес сложен и неизучен съвсем детайлно наречен "еритропоеза" та там може да има много причини няма място и смисъл да ги изброявам сега някой споменах вече трябва да има и други вещества заедно с желязото то само ме може да реши проблема. Затова се хранете разнообразно близко до природата и с продукти който естествено ги има на вашата географска точка в този момент от годината.
  Природата не случайно е измислила кога какви зеленчуци и плодове да се раждат кое колко да е трайно къде какво да расте. Знам че е много трудно за някой защото сме свикнали да задоволяваме не нуждите на тялото а нуждите на вкуса но ако искаме да няма проблемми е добре да започнем да променяме нещо стъпка по стъпка. Нали искаме децата ни да са по-добре от нас.   Да им помогнем ...     
    За храненето с това което го има в сезона ще дам пример и спирам да ви занимавам, замисляли ли сте се защо зимата не растът а и не можем да запазим домати и краставици, салати пресен лук и тн. естествено свежи и пресни /да не говорим че те са дошли при нас от америка/, защото функцията на тези зеленчуци е да охлажда тялото ни и да ни помага да се справяме с условията на лятото те балансират равновесието в нас. И когато ги ядем зимата се получава следното  отвън студ с тях и вътре вкарваме студ и тялото се чуди как да реши задачата и така един ден втори трети и  организма започва да се предава и да не издържа някоя система и се разболяваме от нещо. Същото е и с цитросовите плодове които ядем зимата. Сега вече усещам вълната която се надига как ни носели витамини и тн.
    Вярно е има витамини в тях но не сте ли се замисляли защо не виреят по нашите земи ами защото можем и без тях пример баби и дядовци поколения назад.
  Тези плодове виреят там където има нужда от тях за да помагат на хората и животни да балансират атмосфените условия на съответното географско място те притежават силно охлаждащи свойства и затова са жизнено необходими за хората там където има такива условия. А ние зимата какви горещини имаме от какво трябва да се охлаждаме тук природата сама ни охлажда и ние трябва ядем продукти които ни помагат да генерираме и да опазим топлината у себе си.
  Истината е че са вкусни и някой добре печели от тях.
    Ако ние цяло лято се храним в достатъчни количества плодове и зеленчуци които зреят на наша земя, а зимата ядем доволно количество плодове и зеленчуци, които се съхраняват без консервиране/ябълки,тиква,орехи,лешници,сушени плодове,сушено грозде,земни ябълки, картофи, ряпи цвекло алабаш и т.н. и т.н...../ то никакъв недостиг на витамини няма да имаме. Е може човек да хапва понякога и нещо екзотично но не всеки ден. 
 Имаме дадено ни за стопанисване най-голямото чудо на природата нашето тяло нека не му пречим а да му помагаме за да може то да не трябва да се чуди как да се справя с ненормалните условия в които понякога го караме да работи.


За идеята да ядем пирони съм "ЗА" експеримента предложилия я да я изпробва на себе си и да докладва за резулата ако оживее, един съвет от мен  с пирони в стомаха трудно се плува затова далече от водата. Simple Smile
 Нека въпросния участник в форума да се настрой и за по-сериозни експерименти защото трябва да му съобща,че на човек му трябват всичките 103 открити и класифицирани до сега химични елемента.
  А желязото не е съединение а относително устойчив химичен елемент със сигнатура Fe и пореден номер в менделеевата таблица 26. Макар че това едва ли говори нещо на изказалия съмнение че има няколко вида желязо. И смешно и тъжно ми става когато чета подобни писма. Но хора разни.

Радвам се че ви има
Димитър

# 23
  • Мнения: 539
Това за ябълката и пирона съм го чувала (даже вариант с няколко пирона) и една позната го прави. А се прави с ябълка, защото ябълковата киселина разгражда желязото. Ябълката почернява и не знам каква е на вкус (предполагам не много приятна), но при тежки анемии защо не. Имаше и статия в едно списание но не се сещам точно.

# 24
  • Мнения: 1 320
Димитърко, момко,
мисля, че си объркал трибуната, пардон форума.
едва ли имаме нужда от подобни проповеди.
аз съм този, изразилият мнение за гълтането на пироните, защото всичко, което чета и е написано от теб, ми звучи направо абсурдно. та ще те замоля да не объркваш главите на момичетата.
жалко, че даже не разбираш лютият ми сърказъм с гълтането на пироните.
и веднага ще ти задам следните въпроси:
1. като си толкова навътре с химията какво ще кажеш за окисляването на желязото, когато се бучат тия въпросни пирони в ябълките?
2. как ще коментираш възможната поява на плесен в набучената ябълка, която носи реална опасност от тетанус?
3. какво ще кажеш по въпроса, че организмът се нуждае от желязо в чист вид, а не разни примеси, от които се правят пироните, защото пиронът всъщност е сплав, съдържаща желязо и произведена с цел да издържа на различни атмосферни влияния и попадането на тези смеси е опасно за човешкият организъм?
4. абсолютно съм наясно със знака на желязото в менделеевата таблица, така както и по някаква случайност знам, че това е метал. или май беше газ?
колкото до желязото в кръвта и пироните-за разлика от теб вече се консултирах с уважаван специалист и той ми каза, че имат различни валентности. да ти обяснявам ли какво значи това?
така че, ако обичаш, недей да ни пълниш главите с празни знахарски приказки.

Последна редакция: ср, 15 юни 2005, 10:38 от Момиче

# 25
Здравейте,
Хубаво българско обръщение "момко" благодаря за което.
Ще кажа щом питаш
 1. Точно под формата на окиси желязото се съдържа в продуктите с които се храним то и в природата обикновенно е под формата на различни съединения окиси или соли.Това е най-нормалния начин да постъпва в организма.Той /организма/ и да иска няма от къде да го набави като чисто желязо.Затова и никой освен теб не предлага да поглащаме директно желязо /пирони/.

2.тетанус, плесен и набучване нямат нищо общо. ако отрежеш ябълка и я оставиш една нощ няма да плесеняса, толкова за набучването и плесенясването.
 
"Тетануса е една от най-тежките инфекциозни болести. Тя се причинява от грамположителен бактерий /клостридиум тетани/. Тези бактерии отделят силно токсично вещество - екзотоксин, което уврежда нервната система и червените кръвни клетки.

Тетаничният бактерий и неговитите спори са широко разпространени в природата. Те попадат в почвата чрез изпражнения на тревопасни животни- бактерионосители. При нараняване с нарушаване цялостта на кожата бактериите проникват в човешкия организъм. Заболяването по-често се среща у деца.

Попадналият в организма причинител се размножава, като отделя силния екзотоксин, който достига до мозъка и нарушава предаването на импулсите до мускулите. Това предизвиква появата на мускулни гърчове. Засягат се и сърдечният и дихателният мозъчни центрове. Постепенно с увеличаване на ларингеалния оток дишането се затруднява, става повърхностно. Болни те изпитват силен задух. По-тежки и по-продължителни мускулни гърчове могат да причинят скъсвания на мускули и сухожилия или счупване на кости.

Първите признаци на болестта настъпват няй-често 6 до 14 дни след инфектирането. По-кратък инкубационен период обикновенно се последва от по-тежка болестна картина. Появява се спазъм или гърч на дъвкателната мускулатура със силно стягане на челюстите. Говорът и дъвченето се затрудняват извънредно много. По-късно гърчавете обхващат и мимическата мускулатура на лицето и други мускулни групи - на краката, на ръцете, шията, гърба.

При разпространената форма гръбначната мускулатура е обхваната широко от гърчове, като по време на тетаничен гърч тялото е опънато дъговидно и само главата и петите служат за опора. Тетаничните гърчови пристъпи отначало са по-редки и по-краткотрайни, но постепенно се засилват и стават попродължителни /тетаничен статус/. Съзнанието е запазено, което прави гърчовете още по-мъчителни.

Лечението се провежда в болнично инфекциозно заведение. Инжектира се противотетаничен серум. Назначават се болкоуспокояващи и упойващи средства /фенобарбитал, реланиум/, противогърчови медикаменти, релаксаторни препарати. Извършва се допълнителна ранева обработка. Осигурява се пълен покой в затъмнено помещение.При тежки случаи болните се включват на апаратно дишане.

Прогнозата е сериозна. При настъпили усложнения и тетаничен статус прогнозата е неблагоприятна.

Профилактиката се състои в задължителна ваксинация /комбинираната ваксина дифтеткок/ на подлежашите контингенти лица. Васкината е включена в задължителния имунизационен календар за децата.Реваксинацията се провежда през 10-годишен интервал. При нараняване профилактично се прилага тетаничен анатоксин и при имунизирани лица, ако от последната имунизация са изминали повече от 12 месеца. При неимунизирани лица в такива случаи освен тетаничен анатоксин се прилага и противотетаничен серум."

Това дето си го чула че като се набучиш на стар ръждясъл седял на вън пирон може да се заразиш с тетанус е вярно но причината не е в пирона а в наличието  по него на причинителя на тетанус и във факта че ако ги има проникват направо в кръвта.


3.Чистото желязо е мек метал и много правилно си се поинтересувала и си разбрала че пироните се правят от негова сплав жалко че не си написала какво се добавя в тези сплави.А за производство на обикновенни пирони се добавя Въглерод, Силиций, и много малко други вещества.  Та затова и препоръчах да се използва най-обикновен пирон който сме сигурни че ръждясва /тоест реагира с околната среда без специални условия, което гарантира наличието на малко примеси в сплавта/. И понеже си започнала да се ровиш и да търсиш провери кое в какви количества го има в човешкото тяло и какви са нуждите ни от различни микро елементи и ще видиш че просто няма как да се отровиш. Нали това е смисъла на разнообразната храна да си набавим от всичко по малко.
 


4. Почти всеки елемент при определени условия може да прояви различна валентност, Има и такива  /желязото спада към тях/ на които не им трябват кой знае какви специални условия за да прояват различна валентност но от това то не престава да бъде желязо/питай консултанта  си/.

 А по отношение на знахарството не можеш да си представиш колко сме загубили от това че са изчезнали познанията на знахарите,/те са били повече от лечители/.

А главата на никой с нищо не можеш да напълниш ако той самия не иска да го сложи в главата си.
  Ако имаш предвид че те карам да се замислиш и от това ти се объркават някой представи за нещата само мога да се радвам, А още по-радостен ще съм ако споделяме мнения а не се опитваме да се нападаме с цел единия да е уязвен и победен и нищо повече.

Радвам се че ви има
Димитър

 

# 26
  • Мнения: 1 320
само да спомена, че изобщо не съм се ровила. тези неща си ги зная от училище още и смея да твърдя, че бях много добра по химия навремето. така че и сега няма да се ровя. различните валентности променят в някаква степен свойствата на съединенията /дано се изразявам правилно/. така че това имах предвид под "различно желязо". а колкото до тетануса-когато човек се убоде с ръждив пирон, който ни препоръчваш да хапваме-ходи да го инжектират точно срещу тетанус.
та който иска-да следва съветите ти. аз не бих. но се притеснявам за момичетата, които биха повярвали, че всичко което хвърчи се лапа.
и точно въпросният лекар ми каза, че е доста опасно да се пият пирони. пък било то и в ябълки.
ама слагам точка на спора. 

# 27
  • Мнения: 9 903
но се притеснявам за момичетата, които биха повярвали, че всичко което хвърчи се лапа.
 

в тази връзка, понеже тук се вярва на много неща, редно би било Димитър да ни каже нещо повече за себе си. Защото "Димитър" бих могла да съм и аз. Майка ми познава доста билки, изобщо не отричам традиционната медицина,  лекарства почти не съм пила, но работата с пирона ми звучи малко като осоляването на бебетата....

# 28
  • Мнения: 533
Димитър,

Едва ли някой от нас има нещо против рационалното хранене (определено за предпочитане пред взимането на медикаменти впоследствие!), както и билките по принцип.
Моята мисъл конкретно беше, че условията за производство на един пирон са съобразени с други изисквания, а произведен медикамент или хранителна добавка за железен дефицит са произведени точно за да се поглъщат и усвояват от човека, претърпели са клинични изпитания и т.н.
И само искам да ти кажа, средната продължителност на живота се увеличава в сравнение с миналото, а в по-бедните страни дето медицината е на ниско ниво е по-ниска от тези в развитите, независимо колко знае баба им.

# 29
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Няма да изкажа мнение по мненията на Димитър или Момиче - всеки си има гледна точка.
Но иначе е хубаво да има такива спорове за да се видят и плюсовете и минусите и всеки да реши сам за себе си дали ще се лекува по традиционния или нетрадиционния начин.Grinning

Общи условия

Активация на акаунт