Недостиг на желяzо в кръвта

  • 10 783
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 423
Моля да ме извините за намесата Embarassed,но само искам да кажа,че с пирон и ябълка,моята баба(лека и пръст)излекува анемията на братовчетка ми.Доно не ми се случва,но ако аз или семейството ми имаме такъв проблем,първото което ще направя е точно тази рецепта!

ВЕРНО? А, СТИГА БЕ.....
И няма да се консултираш със специалист, да потърсиш хомеопатични средства. А ще боцкаш ябълки с пирони...Браво за смелостта ти.
Аз си извиних че се намесвам,Верно да

# 61


За твърдението ми за организмът и околната среда-по-скоро не се изразих правилно.Мисълта ми беше,че по всички физични закони температурите им се опитват да се изравнят.Организмът пък от своя страна се стреми да поддържа хомеостазата си.
Когато пием ледена напитка през лятото го охлаждаме моментно,той започва да топлопродуцира и става още по-зле.
А през зимата,не казваш нищо за нея,какво,не е ли вярно,че е добре да се приемат ледени неща?

И най-интересното за мен-защо краставиците помагат на организма да се охлади?
Здравейте,
  Въпроса за краставицата / и други зеленчуци и плодове/ е интересен, както е интерсно да доизясним как става и номера с ледената напитка която ни сгрява  но както вече ни подсказаха не му е тука мястото май?
  Ако искаш на е-майла може да го продължим разговора ако искаш пусни нова тема:) в Форума например "За краставицата и става ли тя и за друго например за охлаждане"Simple Smile /но  ме извести за това  ако ще пускаш такава тема защото аз нямам време да следя всичко което се пише в форума/.
 А темата е найстина интересна. Обяснението е стъпило здраво на източната философия за устройството  на вселената, закона за ИН и ЯН, идеята за 6 ки или шесте енергий които изграждат всичко както и законите за взаимодействие между тези енергий.
 
Радвам се че ви има.
Димитър

П П. Добре че не си говорите само за:

женски форум, където си обсъждаме месечните течения
,че иначе нямаше да можем да говорим за нищо друго.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 юни 2005, 20:53 от Sunshine

# 62
  • Мнения: 14
Ди митър = Димитър

Регистрирах се макар да мраця регистрациийте много вревмв много ходене напред назад из мрежата.
Радвам се че ви има
Димитър

# 63
  • Мнения: 3 154
Димитър, този форум (Искам бебе) е точно такъв - обсъждаме женските неща Wink
Ако искаш - продължи си дискусията с Изида чрез лични съобщения.
Ако искаш прегледай другите форуми и според тематиката си пусни темата, но ако няма връзка със забременяване, мястото й не е точно тук.
Надявам се на разбиране от твоя страна.

# 64
Хомеопатията не лекува желязодефицитна анемия .

Сигурна ли си?До колко си запозната с хомеопатия,за да го кажеш?

Последна редакция: пт, 24 юни 2005, 10:29 от Morena

# 65
  • Мнения: 14
Сигурна ли си?До колко си запозната с хомеопатия,за да го кажеш?

Здравейте,
 Привет на адашката
Няма смисъл да задаваш риторични въпроси написа ли са ти кратко и ясно "НЕ ЛЕКУВА" това е положението Минке /Димитринке Simple Smile близко е до стария но хубав виц не се обиждаш надявам се / Simple Smile Simple Smile   колко е запозната ти става ясно от написаното Simple SmileSimple Smile
 не се опитвай да си убедителна и да защитиш хомеопатията /или друго за  което няма поне 10 пъти на ден реклама по телевизията /от опит ти казвам Simple SmileSimple Smile

 Кажи просто и ясно хомеопатията може да помогне и за този проблем, а който иска да е близо до природата и той и децата му да са здрави и да се радват един на друг дълго време ще намери начин да се свърже с теб или с друг да обмени опит и мисли и да опита ако иска.
 


 

Последна редакция: пт, 24 юни 2005, 11:12 от Morena

# 66
  • Мнения: 112
Тази седмица бях на хематолог. Беше ми обяснено, че при стойности като моите желязо- 3,03 и хемоглобин 108 няма да имам проблем със забременяването, но трябва да се пият желязо-съдържащи хапчета за да се запълнят депата. Изписа ми сорбифер дурулес, който е подходящ и за бременни, и за кърмачки. Ще си пия хапчетата, а след месец почваме опитите за бебе. Който не ще да пие хапчета и да яде ябълки с пирони, нека пие вода от чешмата(софийска). В нея има цялата Менделеева таблица и доста желязо от ръждясалите тръби Joy Това е на майтап-не се обиждайте!

Общи условия

Активация на акаунт