Карти ТАРО - 2

  • 69 882
  • 723
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 67
Към Ксения
Искам да те питам за кръглото таро за което си писала преди време, може ли да се купи в България и ти виждала ли си го на живо?
Предварително благодаря.  bouquet

# 586
  • Мнения: 4 380
Да, виждала съм го на живо, но нямам никаква представа може ли да се купи в България. На живо е по-хубаво отколкото изглежда на снимка. Перфектно качество.
"На какво се надяваш" и "Реална ситуация" звучи по-разбираемо отколкото смисъл и опозиция. Wink

# 587
  • Мнения: 127

1- Може да си направиш и сама, НО...ако имаш предвид да си нарисуваш, т.е. да ги създадеш сама, трябва първо много добре да разучиш символиката, която да вложиш в картите. Можеш да си намериш която и да е колода в и-нет, да я разпечатиш и ламинираш. Това е по-лесния начин.


Имах такава идея и аз, но не знам откъде да намеря цяла колода. По сайтовете, които знам, има само части, като за демонстрация...
Пълно е със сайтове, където картите са представени с пълната колода.

http://taroteca.multiply.com/

http://tarot.my1.ru/index/0-167

Благодаря! Свършиха ми прекрасна работа  Simple Smile
Иначе пак имам питане: когато някой иска съвет за дадена ситуация, му казвам да си изтегли четири карти, които заедно да дадат някаква картина...
На съвет за някакви отношения, по-близки, явно, излязоха тези карти: 4 жезли, тройка мечове, обърната, петица пентакли и обърнатата Кула.
Някакви идеи как да се тълкува това...

# 588
  • Мнения: 1 008
 Ummagumma -първо да ги визуализирам,ч е по-лесно

На мен ми изглежда като временно сътресение в семейството,което ще даде шанс да се стъпи на стабилна основа,да се отърве човек от излишното и да започне на чисто.

# 589
  • Мнения: 127
Ummagumma -първо да ги визуализирам,ч е по-лесно

На мен ми изглежда като временно сътресение в семейството,което ще даде шанс да се стъпи на стабилна основа,да се отърве човек от излишното и да започне на чисто.

Мерси за тълкуването...едно момиче ме питаше какво трябва да направи, за да се събере с някакво момче, и аз й казах някакви доста несвързани неща...това, което казваш ти, значи ли, че съветът е да не се събира с него (на чисто) или?  Simple Smile

# 590
  • Мнения: 4 380
Вероника, как подреждаш изображенията на картите една до друга? newsm78

Тези карти ето какво съветват:

1- Заемете се с дома и домакинството. Посещавайте дружески и семейни събирания. Съвет временно да се забравят разни формалности, да се поднови гардероба.

2-картата на скъсване на отношения, скандали,загуби, стрес, любовен триъгълник понякога. В отрицателно положение още по-трагично, със силно влияние на психиката на наранения.
3-крушение, хаос в живота, гонене на "призрак" без мисли за утрешния ден, бедност, разорение, нищета, финансови претензии на разделящите се.

Според мен тези две карти описват ситуацията и причините на дадените съвети. newsm78

4- обърнатата кула е с по-малки загуби отколкото в право положение. Бедите не са разрушили тотално живота ви. Съвет да се направи промяна и да се сбогуваш с ненужни вещи и хора. Според мен тази карта казва, че не всичко е унищожено, събери останалите тухлички и гради наново, но с друг човек.

# 591
  • Мнения: 67
По мойте знания от тези по-лоши карти няма.
Смятам, че няма бъдеще тази връзка.
Към Ксения, обърната Кула е единствената карта, която няма добро тълкуване в този смисъл когато е обърната значението и е още по-лошо. Дори в определени ситуации може да означава смърт.

# 592
  • Мнения: 1 008
Ксения-ами като слагам адресите един след друг.
Мача-и аз знам,че обърната кула е по-малкото зло.
Ummagumma -на чисто може да означава с друг човек,но може да е изясняване на отношенията-при всички случаи обаче са доста драматични отношения.

# 593
  • Мнения: 127
Много мерси за тълкуванията...Близка приятелка ми е и това е важно за мен.
Така или иначе...
Не знам, аз като видя Кулата и се стряскам  Laughing Никога не са били заедно тези хора, но взаимно се ревнуват, имат някакви такива странни за мен отношения, хем първи дружки, хем като единият има връзка и другият се поболява...и с двамата съм приятелка, без да знаят какво си приказваме  Laughing Момичето си призна най-накрая пред мен, че иска връзка с тоя човек, ама той се прави на ударен...а когато той покаже некви симпатии, тя се дърпа...единственото, което ги свързва, е някаква физическа връзка от доста скоро, за която те и двамата явно са объркани...е, връзка е силно казано...
Затова не знам какво да й кажа - тая Кула тотален крах ли е, или трябва да се разчисти всичко и да се почне като хората, не мога да определя.

# 594
  • Мнения: 78
Не е "тотален крах" ,нищо лошо не е ,просто не са един за друг и докато тя се надява ,само ще страда и ще се мъчи заради напразните си надежди (5 пентакли).Всичко е започнало кофти от самото начало-сякаш им е било писано да бъдат само приятели (4 жезли) .
Няма  дворцови карти ,а единствения голям аркан е Кулата...недвусмислено на въпрос за съвет -отговора е ,че каквото  и да прави ,за да има връзка с него ,ако ще света да обърне- няма да се получи нищо.Най доброто е да се откаже от сега и да си спести падане от по-високо.Или най-малкото ,че за да успее трябва коренна промяна на ситуацията т.е. (как действа Кулата?) всичко ,което е сега на 180 градуса -пълна промяна .В конкретния  случай това би значело ,че с такава "физическа връзка" няма да се стигне до желания резултат.А аз си мисля ,че ако твоята приятелка се дистанцира от човека още сега сама (вътрешно) ще изпита тази голяма промяна,може би ще го види от друга страна или ще разбере неща ,за които досега не е имала представа и това ще даде някаква нова светлина на въпроса,който сега е важен за нея  Peace

# 595
  • Мнения: 67
XVI-КУЛАТА
Арогантност, презумция, приближено зло. Разрушение, гибел (разруха) загуба. Затваряне (в смисъл на потиснатост) затвор, бягство и убежище. Загуба на самоконтрол, несправедливи обвинения, изгнание, загуба на битката със злото.
Това е най-общото знание на кулата.
Казвам че е лоша карта и в двете посоко защото в историята на таро, както и във всяка литература свързана с произхода и символичното изобразяване на таро тази карта символизира разруха и нищо друго.
Като казваме лошо не означава смърт просто означава че нищо няма да излезе. Трябва да се вземе предвид че и другите карти са с негативен привкус.

# 596
  • Мнения: 4 380
По мойте знания от тези по-лоши карти няма.
Смятам, че няма бъдеще тази връзка.
Към Ксения, обърната Кула е единствената карта, която няма добро тълкуване в този смисъл когато е обърната значението и е още по-лошо. Дори в определени ситуации може да означава смърт.

Истина е че в някои източници не се споменава, но в някои изрично е споменато по-малкото зло при обърната позиция.

Ummagumma, категорично с тези карти, не виждам нищо хубаво да следва от една евентуална връзка. newsm78 Хич и да не задълбава. Ако не е имало задълбаване и скъсване, значи ще има ако задълбочи нещата.
Не знам защо, но тези пентакли ми говорят че може да бъде използвана, интересът към нея да се крепи на лични облаги някакви... newsm78 Или пък, че и двамата са без стотинка и връзката е обречена... newsm78 Като гледам на картата и двамата са гаврошовци, а момчето и ранено...Ще е добре да видим твоите карти конкретно за да не тълкуваме символиката на Вероника. newsm78

# 597
  • Мнения: 1 008
XVI-КУЛАТА
Арогантност, презумция, приближено зло. Разрушение, гибел (разруха) загуба. Затваряне (в смисъл на потиснатост) затвор, бягство и убежище. Загуба на самоконтрол, несправедливи обвинения, изгнание, загуба на битката със злото.
Това е най-общото знание на кулата.
Казвам че е лоша карта и в двете посоко защото в историята на таро, както и във всяка литература свързана с произхода и символичното изобразяване на таро тази карта символизира разруха и нищо друго.
Като казваме лошо не означава смърт просто означава че нищо няма да излезе. Трябва да се вземе предвид че и другите карти са с негативен привкус.
Тук ще поспоря с теб-няма карта таро,която да е само лоша и само добра.Таро ни учи именно на това-че нещата не са черни или бели,че нюансите са част от живота и противоположностите съществуват заедно.Кулата не винаги е лоша карта-тя означава криза,да.Но кризата като шанс да разчистиш ненужното,кризата като шанс за ново начало-защото без криза,няма и ново начало.

# 598
  • Мнения: 1 008
Сега аз съм малко объркана от картите-има вариант да започна още един нов проект-за него излиза това-Кралица чаши,Императрица,Силата

Според мен картите ми казват,че ще ми е трудно да се справям,заради майчинството. newsm78Много съм субективна-затова искам вашето мнение.

# 599
  • Мнения: 78
Вероника, Кралица чаши или кралица мечове-има малка разлика...Прави ми впечатление Силата на 3та позиция ,защото когато се появи при мен по този начин винаги значи забавяне ,но и много сигурно изпълнение на замисленото .Винаги нещата се развиват много добре за питащия ,но по-късно.Относно Императрицата (зависи от твоя случай) може освен майчинство и да значи ,че в момента си обременена от други отговорности ,че не ти е до този проект или че просто си преуморена и така да се обясни Силата на 3та позиция.При мен трази комбинция би имала такова значение ,но не е все едно каква е кралицата от първата позиция...  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт