Карти ТАРО - 2

  • 69 806
  • 723
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 380
Интересно ми е нещо, тъй като съм малко или много начинаеща, имайте предвид...  Laughing Започнах да се занимавам с тези карти преди 7-8 месеца, може би. Моя колежка ме въведе в системата, занимава се от 5 години с тях \14-19\ и доста неща знае, познава, но винаги казва общи неща. Истинни, но общи, не съм я чула да казва едно конкретно нещо. Аз, от друга страна, си признавам открито, че не притежавам каквато и да било интуиция, но когато за всяка карта чета значенията или просто гледам цялата подредба, в главата ми се пръкват конкретни образи, без да знам откъде идват. Доста често са ми казвали, че и познавам. Тя отдава това на случайността и твърди, че всеки може да познава на таро, стига да научи значенията. Казва, че ако имаш желание, не ти трябва никаква интуиция и нагласа. Просто навръзваш значения. А на мен ми се е случвало да поставя картите за нечия подредба и да изпитам някакво силно чувство към тях, отблъскващо, на надежда, все едно чувствам нагласата на този, на когото гледам, игри на вероятности и т.н., вече съвсем не мога да го поставя в някаква рамка на рационализиране. Вие какво подкрепяте, тезата за механиката на мисълта, или това, че трябва да имаш...не знам, дарба, даденост, за да си добър гледач, а не просто гледач?


Аз непрекъснато съм свидетел на "разтегляне на локуми" на таро. Куп общи приказки и психологическо бръщолевене. Доста ме дразни. Аз принципно не обичам празнодумие. Ако искаш да кажеш, говори, ако е за мелене на общи приказки, по-добре да си мълчиш. Как умират някои да си разтеглят локуми от собствената си глава на тази тематика, не е истина. Не всеки може да вижда картинки и да чува какво му говорят картите. Но всеки може да заучи някакви значения и да ги използва откъслечно.  Не знам доброто усещане на картите  дали е дарба. Определено е някакво умение да се гледа глобално символиката, да се извлича същността. Една карта може да има 15 значения, ти интуитивно знаеш че тя ти казва именно еди-какво си.

Общите приказки е малко шарлатанство. Опит да блеснеш пред някой. Чудя се...на това ли се основава лошото гледане на самия себе си...Себе си е по-трудно да лъжеш. newsm78  

На мен не винаги картите ми говорят. Понякога виждам цялостна картина, понякога чета фрази, които ми говорят картите, но понякога нищо не виждам и не чувам. Отделни карти, които не ми говорят. Събирам колодата и до утре. Значи не съм в кондиция за гледане.
Не винаги имам и желание да ги отварям за даден човек. Интуитивно не искам да му гледам...отлагам във времето и това за мен е нежелание на картите- не мое. За някои хора, просто ме сърбят ръцете и картите веднага се оказват подредени.
Аз мисля че картите сами избират кога, на кого да говорят и за кого да разказват. newsm78

п.с. Обаче пък и с колко нагъл народ е пълен света, не е истина. Вие получавате ли на лични молби за гледане? Мен не само ме затрупват, но някои едва ли не ми нареждат. И накрая ми намекват за липса на възпитание представяте ли си? Shocked Никога няма да свикна с толкова наглост по хората. Sick

# 346
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На мен не винаги картите ми говорят. Понякога виждам цялостна картина, понякога чета фрази, които ми говорят картите, но понякога нищо не виждам и не чувам. Отделни карти, които не ми говорят. Събирам колодата и до утре. Значи не съм в кондиция за гледане.
Не винаги имам и желание да ги отварям за даден човек. Интуитивно не искам да му гледам...отлагам във времето и това за мен е нежелание на картите- не мое. За някои хора, просто ме сърбят ръцете и картите веднага се оказват подредени.
Аз мисля че картите сами избират кога, на кого да говорят и за кого да разказват. newsm78

п.с. Обаче пък и с колко нагъл народ е пълен света, не е истина. Вие получавате ли на лични молби за гледане? Мен не само ме затрупват, но някои едва ли не ми нареждат. И накрая ми намекват за липса на възпитание представяте ли си? Shocked Никога няма да свикна с толкова наглост по хората. Sick
Позната картинка! И на мен ми се е случвало! Особено в случаите, като този дето мноого ми се натискат да гледам на някого. Ей, така да ме пробва какво ще кажа, а не защото наистина има нужда.

Ужасно досадни хора има! То и за това толкова време не бях гледала! В един момент ми дойде до гуша и си казах "Стига!"  Wink Та такива ти ми работи!  Simple Smile

# 347
  • Мнения: 4 380
Цитат
Особено в случаите, като този дето мноого ми се натискат да гледам на някого. Ей, така да ме пробва какво ще кажа, а не защото наистина има нужда.

Точно. "Да ми кажеш нещо", ама какво точно..."А...ще трябва да си помисля". Joy После нещо от рода "това не беше трудно да се сетиш" и накрая за благодарност "някои хора нямат елементарно възпитание". Laughing

А най-смешното е да си изравяш лични съобщения с нападки и обиди отпреди месеци от човек, който сега те моли да му гледаш. Mr. Green Какво да му кажеш на такъв?

# 348
  • Мнения: 5 134
Общите приказки е малко шарлатанство. Опит да блеснеш пред някой. Чудя се...на това ли се основава лошото гледане на самия себе си...Себе си е по-трудно да лъжеш. newsm78  

Тука направо май ме визираш мен и това, което съм казвала и питала по този въпрос. Не знам защо много ти харесва да ме подиграваш така, още повече че никога не съм претендирала за нищо. На мен ми е трудно да гледам на себе си, защото вплитам собствените си много силни емоции и това придава друга осенка на картите. Ако си запиша картите и след няколко часа ги погледна, все едно са били на друг - тогава ми се "прояснява"
Но ако имаш нещо лично против мен, Ксения, може да го кажеш директно, а не с такива ехидни нападки. аз съм била много добронамерена тук към всички, или поне съм се опитвала. Ако преча на някой с нещата, които пиша - очаквам да ми каже.

Иначе по темата за интуицията - не знам. Определено всеки може да се научи, спор няма. Но отделно има нещо, което съм казвала и преди, но пак ще го повторя.

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 02:47 от elenna

# 349
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Еленка, споко! Не мисля, че е визирала теб Ксения! Недейта така бе момичета!  Hug

Какво да му кажеш на такъв?

"Благославяш" го с една сочна! Може и с повече от една де!  Mr. Green

# 350
  • Мнения: 4 380
Елена, много си мнителна.  Crazy Нямам теб предвид, даже не помня кой е заявявал че му е трудно да гледа на себе си, знам че доста хора се оплакват че им е трудно. Понеже не мога да го разбера аз това, и направих предположение.  Mr. Green Сега куп народ ще ми се разсърдят за ехидни обиди. ooooh!
Нищо против никой нямам , най-малко пък против теб. Crazy Ти си ми слабост даже може да се каже...заедно със Селин. Grinning

Предаването по тв- Ясновидци ли визираш? Обсъждахме го, но т.к. то приключи, заключиха темата и си отворихме нова за руската "Битва экстрасенсов".

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=303199.0

Цитат
"Благославяш" го с една сочна! Може и с повече от една де! 

Ти пък! Grinning За да стигна до там, трябва някой много силно да ме е ядосал. С такива подхвърляния не може никой да ме изкара от равновесие. Той си е достатъчно "благословен". Grinning

# 351
  • Мнения: 5 134
Еленка, споко! Не мисля, че е визирала теб Ксения! Недейта така бе момичета!  Hug

Аз съм била единственият човек, който е споделил проблем с гледането на себе си, макар после много хора да се съгласиха. И друг път се случи Ксения да ми каже, че си правя свободни съченения. Тогава попитах дали да спра да пиша щом дразня и доста хора ми казаха, че им се струват интересно тълкуванията.
Аз приемам критика и нямам никакъв проблем с мнението на хората, но към такива ехидни нападки, пасивно-агресивни изпитвам непоносимост.

# 352
  • Мнения: 5 134
Извинявам се ако съм го приела прекалено лично. Май стреса в работата ми идва повечко.
Да, май това е предаването, не знам подробности. Имаше ли добри ясновидци?

# 353
  • Мнения: 4 380
Цитат
Аз съм била единственият човек, който е споделил проблем с гледането на себе си, макар после много хора да се съгласиха. И друг път се случи Ксения да ми каже, че си правя свободни съченения

Не си единствена. Разхождам се в поне няколко таро-форума. Не съм визирала теб. Когато смятам че правиш свободни съчинения, аз си го казвам.  Аз съм много директна, въпреки че нетактична понякога.
Елена, непрекъснато ми отправяш някакви обвинения и непрекъснато ме принуждаваш да се оправдавам на цели страници. Много ми е неприятно да се оправдавам когато нямам вина.


Да, май това е предаването, не знам подробности. Имаше ли добри ясновидци?

Беше много интересно. Можеш да го изгледаш на запис на сайта на БТВ.

http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?

# 354
  • Мнения: 127
Тук е мястото да благодаря на xenia за съчетанията, които ми изпрати. Струва ми се, че съм пропуснала, за което се извинявам  Wink Невероятно точни са!
Не искам да подхождам към картите с презумпцията за захранване на суетата ми. Не и поради тази причина зададох въпроса с дарбата, аз знам, че дарба нямам. Както казах, интуицията ми е повече от отсъстваща. Просто картите ми помагат да концентрирам малкото енергия, която имам, очевидно. Просто се учудвам колко бързо се променя животът ми, и под влияние на други фактори, но и на картите, в това съм убедена. След като гледам на тях, започвам да усещам много по-силно всичко наоколо и дори имам предчувствия за разни неща. От няколко дни, когато започна да се появява и прословутата физическа смърт, усещам направо до лудост. Никога не съм усещала това от картите, все едно ме пълнят с информация. Не че съм сухар рационалист, но трудно се поддавам на суеверие, без да съм видяла практическо отражение. Тук го виждам. И не знам дали да се плаша от тях, или да ги приемам по-насериозно. Факт е, че на хора, които изобщо не познавам, говоря с конкретни обяснения...Не мога да си го обясня, освен по този начин - тарото е детайл, който показва универсална подредба. Или, казано по-банално, никоя случайност не е случайна.
Моята колежка ми обяснява, че тая ми даденост идвала и от зодията. Тук вече не съм много убедена  Wink Знам си планетите и т.н. (не по собствено желание  Laughing ) и връзка между интуицията и тия неща не виждам. Може би не искам да виждам.

# 355
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Unknown lady: Заюо просто не задаваш тези въпроси един по един на картите, а след това да погледнеш и общата картинка след като приключиш с ваденето на карти, а може и да си изтегляш и пояснителни карти. Мисля, че това е удачно.
А пък може и направиш Келтски Кръст, за тази конкретна ситуация.
Благодаря, ще опитам и така.
  bouquet

# 356
  • Мнения: 5 134
Елена, непрекъснато ми отправяш някакви обвинения и непрекъснато ме принуждаваш да се оправдавам на цели страници.

Така не съм искала да звучи, даже не съм много сигурна за какво става дума; много е странно, защото напротив- винаги аз се чувствам, че ме критикуваш мен за тълкувания и т.н. Аз съм много дипломатичен човек - или поне за така се мисля - професионално съм учила дипломация все пак Simple Smile. Но тук мисля, че става дума за някакво недоразумение. Предлагам ти да заровим томаховката, тъй като и аз мисля, че ти си интересен и интелигентен човек, от когото има какво да се научи и ако си спомняш, ти ме окуражи да пиша тук Simple Smile

За ясновидците, изгледах няколко епизода плюс финала. Имам особено мнение. Аз самата категорично не мога да скрия, че повечето такива хора са големи шарлатани. Мисля, че много рядко се срещат истински надарени хора и дори тогава трябва много сериозно човек да си дисциплинира дарбата ако иска да има полза от нея.

# 357
  • Мнения: 5 134
Между другото, редактирах си малко мнението, защото сега освен че ми пишат разни дето не са от нашата тема да им гледам на карти, искат да им ясновидствам. Ха-ха, ужас.

# 358
  • Мнения: 641
Елена, мисля че правиш много точни тълкувания и то не от някоя книжка.Явно имаш усет за картите  Simple Smile Харесва ми как на дълго и широко "мъдруваш" какво изобразява и казва всяка карта.

А Ксения явно отдавна се занимава и с първия поглед вече знае насоката .
Нещо тези дни не ми се вадят картите и само ви чета. Heart Eyes

Пък Ксения да не се оплаква ами да отваря бизнес- "гадаене на таро, восъколеене, екстрасенс, разваляне на магии, кабала "и т.н. Joy

# 359
  • Мнения: 5 134
Рамбо Силек, благодаря за комплиментите, макар че сега се чувствам малко неудобно как привличам вниманието върху себе си. Явно обаче съм наистина много чувстителна душа ... Хайде, да ти минава настроението и да то дойде ищах за картите ти пожелавам.

Селин,   bouquet  bouquet  bouquet - не унивай. Трудно е с малко бебе, а и следродилната депресия си е състояние, което за съжаление не можеш напълно да контролираш май. Гледай да се разведряваш с хубави мисли и с неща, които са ти приятни и полезни, въпреки ограниченото време. Пращам ти много положителна енергия!

Хехе, като стана дума Ксения да отваря бизнес, някой от вас гледал ли е за пари?

Общи условия

Активация на акаунт