Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 3 123
Ритка,честита годишнина-мнооого щастие ви желая!

Лили,да ти е жива и здрава сестричката!

Весе,във форума на Зачатие пише един педиатър,който практикува в Германия.Ето какво е писал за каналчетата;

 Най-честото е запушени слъзни каналчета.
НЕ СЕ сондират слъзни каналчета до 12м възраст освен по много редки показания.
В Бг имат мания да сондират при деца, което води то тежки и нежелателни последствия.
Единственото,което правим в случая е щателна хигиена и често почистване ръцете на детето. Плюс-Тобрекс на капки от време на време.

До 12м възраст в около 95-97% слъзните каналчета се отпушват сами.
Масажите днес не се препоръчват-смятат се за безрезултатни.

 Това съвпада и с написаното в книгата ,която имам за отглеждане на бебета.Ще питам и моето педи след 2 седмици.
 А пък ние сме вече големи - на цели 4 месеца. Mr. Green

# 346
  • Мнения: 1 210
Здравейте и от мен. Днес срещичката много ми хареса. Рони пак се изяви като Дядо Коледа посред лято. Жалко, че моя по-голям син напоследък е много непослушен (да не кажа неблагодарен).
Надявам се скоро пак да се видим. Лека нощ.

# 347
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 371
Добро утро и от шефа ви bowuu
Разгледах снимките...ама то толкова хубави мами, татковци и дечурлига на едно място не съм виждала бе Heart Eyes
Незнам дали ще доживея да ви видя някой ден Tired
Жегите ще ме уморят някой ден......всяко лято искам да съм хипопотам и да живея в реката Mr. Green
При нас нищо ново...освен старото. Цикъла ми се загуби два пъти за по два месеца...естествено проблеми Tired Ако не е мъжо ще съм аз.....но този път май сме и двамата. Писна ми вече и от време на време май падам духом Tired Помрънках си Tired
Лек и доколкото може прохладен ден Hug

# 348
  • Мнения: 7 130
Херко, я го удари на морско-хипопотамски мисли.  Hug Малко почивка (такава де, морска) никому не е навредила. С тен, вода, слънце и бира нещата си идват рязко на мястото. И на есен с песен. Тъкмо и по-така за Маврудец-универсал ще стане.  Hug
Твой ли беше подписа http://www.vbox7.com/play:e9dcbe25?
  bouquet

# 349
  • София
  • Мнения: 1 941
Весе, съчувствам ти искрено! Hug
Знам какво е като има две противоположни мнения и се чудиш кое да избереш. Sad
Ако има възможност наистина изчакай, да мине време, да обмислиш още по-добре, а пък и може нещата наистина да се оправят от само себе си по-натам. Praynig

# 350
  • Мнения: 1 369
 Добрютро!
И аз да кажа, че много ми хареса срещичката вчера и се надявам по-често да се виждаме сега, докато е топичко и денят  по-дълъг. Моята бебка продължава сутрин да е със сополи, тая сутрин направо напълних шишенцето на помпичката:( после през деня нищо й няма.
И аз /от името на Бела/ благодаря за подаръците:) От хубави- по-хубави:)


Рени, майка ти кога ще пътува към Виена?

# 351
  • Мнения: 604
Здравейте и от мен!
Херка горе главата!След всяко лошо идва хубавото Hug!
Много хубави бебоци и страхотни майчета видях!
Да сте живи и здрави Hug!!!

# 352
  • Мнения: 515
Най после разгадах как да си кача снимки в нашето албумче  Embarassed качих две снимки в "Това сме ние"  защото съм на работа и тук други нямам.

Завиждам ви за срещичката /благородно разбира се/ наистина всички изглеждате прекрасно и бебоците са толкова сладки Heart Eyes Hug


# 353
  • Мнения: 1 512
Хелоу!
Мен пък ме мързи да работя. Като се събудя сутрин, първата ми мисъл е как следобед ще си легна и ще се наспя.  Crazy
Малкият бял г*з с голямата ... работа ("Бащичко", рече с усмивка таткото на излизане от кабинета) Mr. Green е документиран и на снимка. Споделих притесненията си, че не знам как се гледа пишка, но моята вярна дружка, с чието момченце Криси си дружи, ме успокои - каза, че и тя не е знаела, но впоследствие се е научила.
Веси, не съм чела по-назад - при кой доктор ходихте? Спомням си, че преди време тук във форума имаше тема за запушените слъзни каналчета и една мама беше препоръчала д-р Павлин Кемилев от Александровска болница (ако не се лъжа). Дано всичко да се размине без много притеснения и усложнения  Hug
Рита, пожелавам уют, топлина, много любов и весел детски смях в дома ви!   bouquet
Похвалвам се, че доФторът ми разреши да ходя на море и края на юли надуваме платната към  Поморие. МъжО не щя да ме води в Гърция, защото било много горещо там, защото сам го е страх да пътува, защото не познавал добре пътя и т.н. Затова ще летуваме у нас. Запазихме си същия апартамент, където бяхме и миналата година (в частен дом) и си изкарахме много добре. Притеснява се само пътя, щото малкият бял г*з понякога много се остри и не се кефи от друсането, когато пътуваме.
Хера, подкрепям Рони за морска почивка.
И сещам за нещо, което бях прочела миналата година след тежкия януари- Не унивай! Нужни са и дъжд, и слънце, за да се получи дъга!  Hug

# 354
  • Мнения: 686
Шушу, нормално е да те домързява и да ти се спи малко повечко, то и сезона си е поспалив. Обаче настроението, с което пишеш, показва, че владееш положението. Радвам се за морската ви почивка.
Благородно завиждам на всички, които могат да сменят обстановката, макар и за кратко. Аз незнам кога ще имам възможност да направя по-дълго от 50 км пътешествие. Е, ако бебка обича да пътува колкото нас - скоро, надявам се.
 Hug Hug Hug

# 355
  • Мнения: 210
Весе, на племенничката ми и отпушваха каналче беше на 6-7 месеца с пълна упойка, от тогава просто забравиха за проблема и на сестра ми и бяха казали че е рутинна манипулация. Дано не се стига до там и каналчето да си се отпуши.

Много са ви хубави снимките на всички  Heart Eyes

# 356
  • Мнения: 3 166
Херка, абе прави впечатление, че нещо се губиш напоследък, ато не било случайно... може би наистина имате нужда да есо ткъснете малко от ежедневието. Подкрепамя идеята на момичетата за семейна почивка. Гуш от нас с бебо и Вики! Hug

Весенце, мислим ви, знам,ч е нещата ще си дойдат на мястото, но и също така, че в момента ти е трудно... Бобочо е дар Божи, и Бог го пази. Врявам в това. Praynig

Шушу, благородно ти завиждамза морето, еле пък за Поморие. Как го обичам самооооо! Hug
Ники, как е нослето на млаката хубавица? Оправя ли се?

Аз като съвестна клюкарка да докладвам една хубава новина:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301594.100 - вижте поста на нана77.

Само да доуточня - д-р Каменов е докторът, който ми прави серклаж, а при д-р Динева ходя по ЗК на консултация.  Връзкарка съм ей. Grinning И отделно дето ходя при още двама де, ама тен е са споменати тук.

# 357
  • Мнения: 686
Ей Светланке верно си връзкарка. Ама и какви чудеса стават във вашия край  Shocked

# 358
  • Мнения: 3 621
 Да са живи и здрави мъничетата, за радост на мама и тате

# 359
  • Мнения: 515
Весе стискам палци да се оправяте бързо. Praynig

Светле обичам да чета такива новини  Laughing добре ми действа.Благодаря Hug

Шушу и аз да се присъединя към благородно завиждащите за морето  Rolling Eyes аз цяла седмица правя резервация на майка и татко за един хотел в Царево ,отгоре на всичко сестра ми от седем дена е на море и ми се обажда всеки ден ,незнам просто да ме чуе или за да ме дразни Crazy защото както изглежда за мен море тази година няма  Naughty но нищо......

Аз утре съм на "сватба" така да се каже ,един от нашите приятели много готин пич ще бъде ръкоположен за свещенник ,тъй като сме католици при нас церемонията е такава ,че той се жени за църквата и затова му се вика "сватба" и то си е така ще празнуваме както си трябва Wink

Общи условия

Активация на акаунт