Как сте бременни чужбински мами от лято 2007?

  • 5 440
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 593
Оранжевко - Клеа е просто страхотна, а гледам още косица е порастнала  Heart Eyes

Ася и Оливия е много хубава с тези сини очи  Hug

за възпитанието - аз мисля, че вътрешната природа на едно дете/човек предупределя как ще се развие то, възпитанието може само да "насочи" развитието му правилно. Това, което работи за едно дете, може да не работи за друго... Нямам конкретен план как ще възпитавам Ноли, мисля да се доверя на усета си, пък дано не се излъжа  Praynig

Звездичка, много интересно ми звучи това, което разказваш (нали сте по-големи) - и нас ни чака това

# 61
  • Мнения: 410
благодаря ти Jenna -дано не се променят-баща и е със пъстри а аз с кафеви newsm78.днес ни биха последната ваксина,малко плака,но сега е добре и спи.качила е за 1 мес.-1кг и е пораснала 4 см.та сега е 6700 и 62см.лекарката ми каза от др.мес. да започна със захранване с каша.да слагам по 2-3 лъж. в млякото и да яде с лъжичка.ще я видим тая работа има време.лека нощ.

# 62
  • Мнения: 3 638
ася20, много е сладка принцеската ви  Heart Eyes И да кажеш на таткото, че му е одрала кожата, поне така изглежда от снимките. При нас Мариза прилича изцяло на татко си и той е много горд като му го кажат  Simple Smile Комплименти и за килограмите, защо ще започвате захранването толкова рано? Моите нали ги кърмех и караха до 6-я месец само на кърма.
И защо й подстригахте косичката, ако мога да попитам? Ако трябва и ние да се подстрижем  Simple Smile

Jenna, все се сещам, че беше писала, че с Ноли сте почти усвоили ЕБХ... И на мен ми се иска, но явно ми е трудно да улавям и на двете сигналите  ooooh! Иначе ги слагам на гърне от няколко месеца и ако не друго, поне им е много забавно  Simple Smile Особено Мариза е много щастлива, защото успява да се изправи от гърнето без помощ и без да се държи  Simple Smile Но не мога да се похваля с трайни резултати, понякога има резултат, а понякога не. Вчера сутринта Джордана свърши голямата работа в гърнето и след това беше много впечатлена и непременно искаше да си докопа акото, за да си играе с него и не си го даваше  Crazy
Звезди,  Hug Много свежо звучи разказа ти, особено в частта, че като проходят става по-лесно   Simple Smile Аз и сега не се оплаквам, де, но ако ще става по-лесно нямам нищо против  Flutter

Ние пък днес ходихме да пазаруваме и беше голямо забавление. В близкия супермаркет предвид броя на близнаците в квартала от известно време са се снабдили с една количка за покупки за близнаци - малко по-широка и с две столчета. Най-сетне се престраших да ги сложа там и бяха много щастливи, нали гледат отвисоко и могат да протягат ръчички към всички продукти. А и аз се родих да бутам  обикновена количка, а не двойната бебешка  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2 804
Привет момичета .
Аз тия дни бях без нет та за това не съм се мяркала .
Имах и гости зълва ми с 4-те си сина и бяхме като в ДЯДОВАТА РЪКАВИЧКА .
Бяха ми на гости 10 дни и да си призная се изнервих до максимум . Тя ги е оставила да си се възпитават сами и да си правят каквото си искат . И тъй като аз не съм на принципа самовъзпитание моите го отнасяха .
Ася , много е сладка малката ви принцеса !
При нас времето е прекрасно само за плаж , но нямам кола и книжка . А с автобуса се справям , но само ако е от ниските , че тия междуградските повечето са високи и с количката , багажа и двете по големи дребосъчки ми е сложно да се оправя .
Ясмин , вече се търкаля из целия хол и се обръща да спи по корем явно така и е по удобно .
Обича да си закрива очите с чаршафа и да спи така без да я безпокоят .
В момента е застанала с отворена уста и очи по корем и гледа сестрите и , които са се качили върху масата и пеят .
Целувки на децата и лек ден от мен .  bouquet

# 64
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета! Супер е че и Звезди се обади, като си спомня с какво вълнение го чакахме нейния Ерик Heart Eyes
За възпитанието, Джена е много права. Нали Габи ми е трето дете, ама са толкова различни едно от друго, просто е невъзможно да съществуват универсални принципи на възпитание, които да важат за всяко дете. Второто и само си заспиваше, и можеше да се забавлява за известно време самичко, и само си спеше, и всичко това си дойде естествено. Сега Габи спи с нас, трябва да го приспиваш, през деня заспива само на цица или в количка, режим няма, абе лоша работа. И си давам сметка че ако изобщо някога успея да го науча на всичко онова което брат му от само себе си се беше научил, ще му причиня някаква огромна психическа травма. Как да възпитавам в бъдеще такова дете никаква представа нямам, дано интуицията ми подскаже нещо.

# 65
  • Мнения: 2 804
Как да възпитавам в бъдеще такова дете никаква представа нямам, дано интуицията ми подскаже нещо.
Все пак си с опит ще се справиш .
И при моите има огромна разлика в поведението и изобщо във всичко , но всяко нещо ще си дойде на мястото с времето .
Все пак не сме перфектни и се учим от грешките си . Поне при мен е така !
Тази вечер Ясмин ми е с температура , но от къде и се лепна не знам .
Аз съм с конюнктивит тия дни , че даже и антибиотик капки си слагам , та само се моля да не го лепна на някое от децата .
Лека момичета  Hug

# 66
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Вие с по няколко денца и навъртян стаж, както и да е, ще се справите, имате вече изграден усет.
Ами ниеее с нашите първородни?
Аз отсега съм се хванала за главата какво ще яправя моята. Голям характер, голямо нещо. Едно невръсно мъниче тръгнало да ми възразява, моля ви се. Че и на пук прави  ooooh! Shocked, откъде такава непорочна душица ги научава такива дяволити номера ис е превръща в диване  ooooh!

makaui daniela
да се оправяте  Hug

# 67
  • Мнения: 1 147
Ех, чета ви и си мисля как и ние натам сме тръгнали  Laughing . За инат не още, ама си има характер, и много добре знае какво иска и какво не..

# 68
  • Мнения: 2 804
Бобченка , наистина имам вече опит , но всяко от децата ми е различно от предишното така , че опита много не играе тук .
А дребните наистина са много хитри и от рано се пробват да ни работят .
Има ли някоя от вас дето вече да мисли за второ или трето дете ?
Как се предпазвате .
Аз тъй като не кърмя започнах да ползвам лепенки , но този месец от тях ми тече 16 дни . Сега ще видя и този месец как ще ми се отразят и  ако всичко се оправи добре ако пък не ще минавам на хапчета или пръстен - шапчица .
Днес съм и с оток та не знам кога ще се оправя , а малката ми се струва добре .
Лек ден момичета ! Heart Eyes  bouquet

# 69
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
О, определено искаме второ, мозе и трето, но второто поне след 4 години, че баби нямаме да ни помагат, сами с ме с мъжо, а и на мен ми се поработва, да заприличам малко на човек  Simple Smile

Предпазваме се с добрите стари презервативи. А какви са тези лепенки, за пръв път чувам за тях ? На мен пък хапчетата не ми помнасят, получавам кървене от тях, иначе ги намирам за най- удобния вариант  Peace

# 70
  • Мнения: 3 638
Здравейте и от нас, момичета! Ох, да ви се оплача, в понеделник ни слагаха ваксина и Джордана беше вчера цял ден с температура 39.5, една такава отпусната, милата. Добре че днес всичко е вече минало, но вчера трябваше и да работя следобеда и бях направо не на себе си  Sad

Даниела, дано и вие сте се оправили  Hug За конюктивита знам един много хубав лек, но малко неприятен. Капе се лимон в окото, много щипе, но веднага минава - изпитан африкански илач  Wink

А иначе и моите започват да проявяват характер  Crazy Те нали след годинката някъде минават през бебешки "пубертет"  Rolling Eyes Поне и двете сами заспиват, но явно си правят компания. До 6-я месец спяха в едно легло, после ги преместих в отделни креватчета и в отделна стая и сега вечер ги кърмя и ги оставям в креватчетата и самички си заспиват. Забелазвам обаче, че вече започват да се ревнуват по малко. Като взема едната и другата започва да мрънка и да се тръшка  ooooh! А пък как си крадат нещата една на друга, вклъчително и храната, не е за описване  Laughing
Аз се предпазвам с противозачатъчни хапчета. Взимам едни специални, коаито стават и при кърмене, защото имат само един хормон и не намаляват кърмата. Не ми се искаше много-много да ги почвам докато кърмя, но засега предпочитам да няма изненади.

# 71
  • Canada
  • Мнения: 231
fata, у вас е весело Simple Smile Представям си ги как си отмъкват тайно нещата една на друга, хитрушите  Laughing

Раян нещо ми прави номера. Даже сега съм го оставила горе сам, а аз слязох да се наградя с 20-ина минути пред компютъра. Не иска да заспива, не иска да стои сам, понякога не иска да си играе сам... Ходи основно на места, за които му казваме "не" - блъска по стъклени витрини, пипа телевизора, дърпа кабели... А най-любимото му място са кухненските шкафове. Там съм му отредила един шкаф, с голям кеф вади нещата Laughing е, естествено, намира другите шкафове за къде-къде по-интересни Wink
Като ме види да хапвам нещо и започва да си проси; принуждавам се нещата, които още не са за него, да ги ям тайно ooooh!
Вечер пък категорично отказва да заспи в мое присъствие! Баща му го приспива за 3 минути.
Отивам, че търпението му скоро ще се изчерпи  Simple Smile
А, ново двайсе - вече вика и като сме навън с количката. Преди си кротуваше и оглеждаше, а сега подвиква доста. Simple Smile

# 72
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Даааа, мойта фурия, така вчера, нарочно си завря муцуната в пясъка и се нагълта, само защото и избих от ръката боклука, който се готвеше да изяде  ooooh! ooooh!

# 73
  • Мнения: 7 914
не иска да стои сам, понякога не иска да си играе сам... Ходи основно на места, за които му казваме "не" - блъска по стъклени витрини, пипа телевизора, дърпа кабели...
....................
А, ново двайсе - вече вика и като сме навън с количката. Преди си кротуваше и оглеждаше, а сега подвиква доста. Simple Smile

хаха , аз на моя му давам от компютъра мишката като се правя на сърдита и така той е доволен, че пипа нещо непозволено.... но като забравя да я изключа от лаптопа и той я дръпне става ooooh! ooooh! ooooh!

а за количката, радвай се,че все още вика... Ерик от вчера не иска да стои в нея ooooh! ooooh! Tired Tired

# 74
  • Canada
  • Мнения: 231
Днес установих, че навън Раян подвиква на колите Joy
По редовния ни маршрут пък от известно време има един багер, да знаете на него как нарежда Mr. Green, направо му се кара нещо hahaha
звездичка, Ерик сигурно сам ходи, когато не иска да се вози, докато Раян за сега друг начин на придвижване не владее. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт