Как сте бременни чужбински мами от лято 2007?

  • 5 442
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 804
Момичета добро утро !
Явно голяма веселба е и при вас  Grinning .
Браво на малките човечета , все така да растат и да ви радват .
Ние сме още на фаза търкаляне , но така обикаля почти целия хол .
Аз съм и сложила върху килима едно покривало за легло и съм я оставила да се търкаля на воля .
Бобченка , направо със сълзи се смях на това , че сина ти се прави на щраус и си е забучил главата в пясъка .
Лек ден момичета , че при нас днес го дават да вали и не пуснах момите на градина и ясла та имам повечко работа за вършене .

# 76
  • Мнения: 2 825
fata morgana, явно при вас е весело Simple Smile много мило ми стана като си ги представих хитрушките да си крадат храната. Аз много исках близнаци, ама вече май се отказам, като гледам какво е с едно, представям си да са две  Rolling Eyes
Даниела, бързо да се оправяте  Hug
Звезди, и аз се чудя дали ще мога да деля любовта си между две деца, ама като чета майките казват, че не се дели любовта, а просто се удвоява и така има и за двете Simple Smile
Твърдо съм убедена, че не искам София да расте сама, така че ще има още поне едно със сигурност. За сега ще изчакаме, де, д поотраснем.
За възпитнието - и аз по нея се/ще се водя. Инат голям се очертаваме, от сега, ако не стане на нейното и почва да пищи истерично  ooooh! Няма никакъв режим, изключено е да я сложа да спи или да и дам да яде когато не иска, но тоа не ме притеснява особено.
С играчки почти не играем, най обичаме кабели (те май а любими на всички деца) и салфетки - късаме ги на малки парченца. Това е любимата игра и на кучето и като ги докопат, направо килим правят на земята  ooooh!

п.п. Този пост от снощи се мъча да го постна, ама не става  Tired

# 77
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Бобченка , направо със сълзи се смях на това , че сина ти се прави на щраус и си е забучил главата в пясъка .

Даниела, Йована е момиченце  Grinning, ама е бойна и дива за 10 момченца  ooooh!

# 78
  • Мнения: 2 804
Бобченка , прощавай !!!Не исках да те обидя !
Но нали уж по памет карам и все не гледам лентичките та за това се изложих .
Една преградка приятелска за прошка  Hugbouquet

# 79
  • Мнения: 1 854
И аз като Бобчето сьм захвьрлила хапчетата анти бебе, защото прокьрвявам от тях и ползвам презервативи.

Аз пьк "се заинатих" да я науча да заспива сама и да си има режим и вече "работи" безотказно!Незнам как ще е с 2ро дете, но ще опитам да науча и него.Мн.ми беше трудно в началото, 100 пьти я слагах в леглото и вдигах като ревеше, но не ми отне дьлго време.Мисля че кьм 6тия месец свикна напьлно(спи в отделна стая от 4,5 месец нощем).Ако имам 2ро бих го отделила да спи само от ден 1.Може да звучи гадно и жестоко, но това си е мое разбиране.Това, че спи сама ни помага много, дори когато се сьбуди, докато не я взема от леглото, си лежи и си разглежда стаята(само като има нещо в гащите се включва алармата).

Хаха, това с тьркалянето е чист мьрзел и така се обикаля лесно и бьрзо из стаята Mr. Green.Жалко, че всички стаи са ни с паркет и се хльзга ужасно много, което и дава нестабилност.Купих и една играчка за приджижване (activity mobile), но колелата така се хльзгат, че се понася напред цялото и тяло и ако не сьм зад нея ще падне....Мисля да го изнеса в тревата и там да опитам.

Аз я водя на една детска площадка, кьдето се сьбират мн.деца, има и такива от детски градини(от тях лепна вирусчето май).И там много си играе, люлее се на люлка(обезопасена е за по малки деца),качвам я на количка и тя я бута с крачета и се движи...много обича да гледа и да се усмихва на чуждите деца....направо е готова за детска градина..

MrsK и аз така "се крия" като ям храна, която не е за нея, защото долазва веднага и си иска..хаха

# 80
  • Мнения: 2 804
А забравих да кажа за лепенките !
Те са все едно пиеш хапчета само дето 1 лепенка се използва 1 седмица има 3 лепенки в опаковка и на 4-тата седмица се почива .
Аз преди малко си изкарах акъла .
Фатима завряла в гърлото на Ясмин един пластмасов нож и тя милата се уплаши много .
Сега за назидание им прибрах почти всички играчки . Оставих само големите музикални и така ще бъде поне седмица за да се научат на ред . И най вече , че сестричето не се пипа , защото не е кукла .

# 81
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Даниела в никакъв случай не съм се обидила, съвсем не съм от обидчивите  Peace, а за ножа- добре, че не са се наранили  Hug

Момичета, какво да ви казвам. Мойта май минава през бебешки пубертет. Започнала е да пищи за най- малкото и такова кресчендо вади, че и най- големите оперни певици биха и завидяли. Чудя се какво да я правя. В такъв период, като не разбират, как да ги възпитаваме  Thinking newsm78 ooooh!

# 82
  • Мнения: 3 638
E-е-е-е-й, колко сте изписали!

Даниела, твоите госпожички големи разбойнички, вече и ножове размахват  smile3540 Евала, как се оправяш и с трите!  Hug Моите пък вече правят комбина, заградила съм им едно парче от хола с дивана и в последния участък съм заклещила един кашон с играчки - значи двете маймуни се научиха, че като го бутат заедно се отмества и ела ги виж сега - първо настъпва затишие и после започва да се чува една бързо шляп-шляп по паркета, разбира се в посока най-близкия кабел и контакт  Mr. Green Вчера пък ги сварих как са отлепили дружно парче тапет зад парното и чоплят от една дупка в стената и ядат вар и пясък Crazy Ох, какво ли още ме чака!  ooooh! Тук е страшен студ и Мариза май е настинала, шмърка и кашля, дано само с това да се разминем...
Оранжево небето, и аз подкрепям теорията ти за режима, още повече че с две просто няма друг начин  Naughty Дори кърменето още от самото начало ми е хем на поискване хем с някакъв график, защото ако трябва да кърмиш 2 деца по различно време по цял ден нали луда ще станеш! Честно казано изхождам от принципа, че и майката е човек и психическото и физическото й здраве са много важно нещо и за самите деца. А и според мен като си имат някакъв режим и рутина децата са и доста по-спокойни. В това отношение споделям някои холандски методи на възпитание - тук родителите рядко стават роби на децата си и в същото време ги оставят да се развиват като самостоятелни личности.

bob4enka
, за крещенето не знам какво да ти кажа. Представи си го стерео  Mr. Green И моите са гръмогласни, а Джордана се опитва да го раздава и нещо инат напоследък, като не й изнася нещо така крещи, че й изпъкват вените по главата  Tired Най-досадни са по време на ядене, защото нямат търпение да им дам или протестират, защото са си откраднали яденето една на друга. Обикновено помага ако ги игнорирам известно време. Друг вариант е като се държат "невъзпитано" да бъдат отделени за известно време - 3 мин. например. И това се опитвам да правя, но засега без особен ефект, имам чувствното, че все още не разбират напълно  Sad

# 83
  • Мнения: 2 804
Фата Моргана , чакай още малко да видиш какво те чака .
И твоите са голяма работа щом са открили , че сборна дружина планина повдига !
А , че са разбойнички не е майтап .
Ясмин , вече ми се крие под дивана и има 2 зъбета .
Момичета , пак се покрихте !
Дано да е само по приятни задачи .
Аз тия дни не се спрях все на вън водя момите и на море и в близкия парк .
Голяма игра пада и вечер се прибираме ядът и сами отиват да спят .

# 84
  • Мнения: 410
ехооооооо къде се изгубихте всички?

# 85
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ние по цял ден сме на плажа. Като станем, отиваме и се прибираме Юак веЮер. Едва днес заваля и имам малко време за нет. Малакта е безстраåна, сама напира да влиза във водата. Вече стабилно си ходи, голям е майтап с голото дупе  Heart Eyes

Само,че баща и вчера я е простудил. Доста дълго я държа във водата. Днес е с разстройство, 4 пъти вече ака.  newsm78

# 86
  • Мнения: 2 804
Бобченка , давай варен картоф или оризова каша , по малко плодове , както и много течности .

# 87
  • Мнения: 3 638
Здравейте мамчета! Тук времето е хубаво и гледаме постоянно да сме навън, пък нали и започнах малко работа и съвсем време не ми остава  Whistling

Даниела, много е сладка Ясмин, пу-пу!  Heart Eyes Сигурно много й се радват каките! Така ви завиждам за моренцето, ние уж ги водим на яхта из каналите и реките, но друго са си белите вълни  Simple Smile

ася20, как е по африканско?

Бобченка , вие ходите ли вече? Браво!

Я бързо да се отчетат и другите мами, кои бебчета вече щъкат?  Flutter

И още нещо да ви попитам. Как смятате да празнувате първата годинка? То неусетно времето си наближи и не знам какво да правим. Тук роднини нямаме, искаше ми се да поканя дечицата, които живеят на нашата уличка да хапнат по едно парче торта, някъде около 7-8 са и винаги много се радват на Джордана и Мариза... Струва ли ви се подходящо като идея или ще лудна с толкова много деца вкъщи?  newsm78 Мамите с повече опит да споделят с какво мога да ги занимавам евентуално...

# 88
  • Мнения: 1 854
Фата, темата за 1 годинка и как да отпразнуваме ми е сьщо актуална Wink.Но според мен(и статиите от нета) 7-8 деца са много за пьрвия РД.Децата се умарят(особено рожденниците).Скоро бях на 1г РД и детето беше кисело и мрьнкащо, но гостите бяха доста, а купона - започнал отрано.
Аз лично сьм решила да поканя 2 дечица и родителите им.Мисля сама да направя тортата и сьм се заринала в рецепти и списьци с менюта Crazy.Ако си бях в БГ щях да направя РД навьн.По натам като порасне и започне да разбира ще направя "истински РД".Как се забавляват др.деца - танцуваш с тях, пускате филмчета, ако е хубаво времето игра на двора, игра с играчки на пода....Зависи колко са големи децата де.
Ще следя темата за коментарите на другите.

Аз пьк искам да питам в дьржавите, в които сте какьв обяд и вечеря е прието да ядат по малките деца.Помня, че в Холандия сандвич е за обяд и готвено за вечеря.В БГ пьк на обед са супи,манджи.Вече незнам какво да и давам, но вечер определено не иска да яде, само мляко пие.Имам една БГкнижка, в която пише, че от 12 м постепенно каши/кис.мляко с бисквита се замества с постно ядене...направо не я виждам да го яде.Отсега ми се цупи на обедните супи.Накрая ще и дам да рьфа сандвич за обяд(то 1/2 от него отива по земята или намазан пастет по масата), пьк за вечеря като прави фасони да си ляга гладна Crossing Arms.Доскоро нямаше проблем с храненето, но изведньж започна с претенЗиите.

# 89
  • Мнения: 410
fata morgana -при нас е зима и е студено,тз сме си в нас.за рожден ден-аз бях на такъв,на 1-ви навън в зала за деца има и място за партита.майката беше поканила към 10 деца и си играха,полагаше им се хапване и пийване имаше торта и пяха песни,а майките настрани на кафенце.провери по детските зали-неможе да нама.аз лично в нас не бих правила-чистене а и могат да счупят нещо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт