Отговори
# 1 365
  • София
  • Мнения: 17 595
Говорим едно и също - аз просто подчертах, че съм напълно съгласна с теб... тъй де, с преди изказаното от ели мнение, което съвпада с нашето...

# 1 366
  • София
  • Мнения: 8 943
Според мен все пак има малка разлика между близнаците и породените деца, но по-скоро ми става тъжно от това, че критерии като "деца-сираци" и  "родител или член на семейството с инвалидност" не са събрали максимален брой гласове....
Миличка, защо ти е тъжно? Не виждаш ли как сме се овълчили, всеки си мисли, че само неговите проблеми са важни. Пък и много се изхитриха българите, все гледат да изкрънкат нещо. Хората няма доверие дори на ТЕЛК-овете за инвалидност, ако не видят отрязан крак. Дано тези в общината имат някаква по-ясна представа от нас за критериите и начина на установяването им.

# 1 367
  • Мнения: 4 465
Тъй като много се чудих за критерия за приемни семейства, прочетох Правилника за настаняване. Вече не се чудя. Или поне бих гласувала за доброволни приемни семейства само.

Значи професионалните семейства са на трудов договор, плаща им се, и което ме изуми е факта, че се осигурява заместваща приемна грижа, за да могат да ползват годишен отпуск. Значи настанява се детето в семейството след едни чудесни и доста продължителни процедури и хоп, по някое време го местят при други "родители" за един месец, за да могат приемните да отидат на море примерно.

Някак си по-благородно го виждах цялото това нещо с приемните семейства, въпреки че знаех че се заплаща.
Има и други неща, които ме вкараха в размисъл, но не искам да ви досаждам с подробностите.

# 1 368
  • Мнения: 1 479
Аз пьк се чудя следното:Дали всички приети и записани /до момента/ отговарят на новите критерии newsm78И след,като вече отново пак такива хора са заели места,то какво ще ни правят нас,които покриваме критериите? Thinking

# 1 369
  • Мнения: 201
И аз съм против изключителното предимство на близнаците Naughty
Не го казвам с лоши чувства нито искам да обидя някого, но защо те да имат предимство пред останалите само защото са две?!? Ами породените деца с месеци разлика???
Точно така трябва да бъде - както в училищата, ако приемат едното да влиза автоматично и другото, а не както в нашата градина. Майката на близнаци се регистрирала в системата под номер 245 и то май месец и нейните деца са приети и двете, а моето не е въпреки че се борихме с мъжа със скапаната ситема само да се запишем. И какво излиза, ние сме номер 20 от 25 свободни места и не се класираме, защото има 2 двойки близнаци!!!! Е това много ме подразни!!!
Значи се получава, че аз трябва да хабя нерви и да не отида на работа, за да регистрирам детето си още същия ден, за да има някакъв шанс, а майчетата с близаци могат да изчака до май месец и спокойно, без нерви да си запишат децата Crossing Arms
Пак казвам, не съм с лоши чувства, но не беше редно да има предмство при положение, че има толкова малко свободни места!

Лек и успешен ден  bouquet

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 13:33 от dideto

# 1 370
  • Мнения: 4 965
Значи аз съм за равнопоставеност на база възраст на децата в семейството. За близнаците смятам че трябва да кандидатстват на общо основание (т.е. да не се дава предимство пред другите семейства), но да се предвиди капацитет в случай че едното дете е прието, автоматично да влиза и другото. ...

Аз съм майка на близнаци, но определено подкрепям този вариант (смятам, че винаги може да се приеме още 1 дете в групата) - т.е. близнаците да кандидатстват на общо основание, но, ако приемат едното, да се открива 1 допълнително място за второто дете (без да заема мястото на друго дете, но и без да се дели от брат си/сестра си). Peace
Същото може да важи и за породените деца, ако родителите са готови да ги запишат заедно в една група. Peace

# 1 371
  • София
  • Мнения: 17 595
dideto,


К О Н С Т И Т У Ц И Я
НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

В сила от 13.07.1991 г. Обн. ДВ. бр.56 от 13 Юли 1991г., изм. ДВ. бр.85 от 26 Септември 2003г., изм. ДВ. бр.18 от 25 Февруари 2005г., изм. ДВ. бр.27 от 31 Март 2006г., изм. ДВ. бр.78 от 26 Септември 2006г., изм. ДВ. бр.12 от 6 Февруари 2007г.


...................

Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.

(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат  никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.

Дали пък някой съд не би се съгласил, че детето ти е било дискриминирано от държавна институция (каквито в някакъв смисъл са ДЗ) по интересен признак: било е само в утробата...  newsm78 И дали пък, ако никой нашенски съд не се съгласи с това, нямаш сериозни шансове да осъдиш самата държава за това? Ако не друго, поне ще си решиш проблемите с ДГ с обезщетението. Говоря сериозно, изобщо не се шегувам.

# 1 372
Вие,които хем имате работа, хем искате предимства за детска градина.Кажете какво да правят тези, които работодателите им не ги осигуряват в НОИ и това е масово, тези,които мизерствам и не могат да тръгнат на работа, защото няма кой да им гледа детето или децата.Тях искаме да ги оставим в един омагьосан кръг,това ли е желанието на участващите във  форума.
Тук имам усещането, че се защитават само собствените интереси, на тази шепа  хора, която е гласувала. Какво става с тези ,които нямат детегледачки, за да стоят цял ден пред компютъра и да формират мнение и си защитават собствените позиции в БГ мама.Тяхните интереси не се защитават от никого   и най малко от този форум, който претендира за обективност.

# 1 373
  • Мнения: 7 640
имам предложение за предимство и на деца с ТЕЛК, което обаче може да бъде интегрирано с други деца.

И аз съм против изключителното предимство на близнаците Naughty
Не го казвам с лоши чувства нито искам да обидя някого, но защо те да имат предимство пред останалите само защото са две?!? Ами породените деца с месеци разлика???
Точно така трябва да бъде - както в училищата, ако приемат едното да влиза автоматично и другото, а не както в нашата градина. Майката на близнаци се регистрирала в системата под номер 245 и то май месец и нейните деца са приети и двете, а моето не е въпреки че се борихме с мъжа със скапаната ситема само да се запишем. И какво излиза, ние сме номер 20 от 25 свободни места и не се класираме, защото има 2 двойки близнаци!!!! Е това много ме подразни!!!
Значи се получава, че аз трябва да хабя нерви и да не отида на работа, за да регистрирам детето си още същия ден, за да има някакъв шанс, а майчетата с близаци могат да изчака до май месец и спокойно, без нерви да си запишат децата Crossing Arms
Пак кавам, не съм с лоши чувства, но не беше редно да има предмство при положение, че има толкова малко свободни места!



същото може да кажеш и за деца с брат/сестра в същата градина Naughty и за всички с предимства въобще.
Решението- да няма предимства.

# 1 374
  • Мнения: 7 821
Аз пьк се чудя следното:Дали всички приети и записани /до момента/ отговарят на новите критерии newsm78И след,като вече отново пак такива хора са заели места,то какво ще ни правят нас,които покриваме критериите? Thinking
Тук обсъждаме критерии за кандидатстване.
Който вече се е закачил, закачил. Нали си представяте каква война ще стане, ако всички вече посещаващи градина деца трябва да покриват някакви критерии и какво ако се окаже, че някой не покрива да речем софийско жителство (щото майка му и баща му ги мързяло да си сменят ЛК), а е в 3-та група?!? Гоним го? Слезте на земята  Peace . Никой няма да воюва с родителите на 30000 деца, вече ходещи на градина (цифрата май е по-голяма).

# 1 375
  • София
  • Мнения: 8 943
Вие,които хем имате работа, хем искате предимства за детска градина.Кажете какво да правят тези, които работодателите им не ги осигуряват в НОИ и това е масово, тези,които мизерствам и не могат да тръгнат на работа, защото няма кой да им гледа детето или децата.Тях искаме да ги оставим в един омагьосан кръг,това ли е желанието на участващите във  форума.
Тук имам усещането, че се защитават само собствените интереси, на тази шепа  хора, която е гласувала. Какво става с тези ,които нямат детегледачки, за да стоят цял ден пред компютъра и да формират мнение и си защитават собствените позиции в БГ мама.Тяхните интереси не се защитават от никого   и най малко от този форум, който претендира за обективност.

За тези, които работодателите им не ги осигуряват в НОИ има решение-смяна на работодателят. И не ми казвайте, че сте принудени да работите без договори и осигуровки, няма такова нещо. В София има достатъчно работа и ако всеки си търси правата, а не се опитва да "излъже" държавата, като не се осигурява или се осигурява на минимума, сам си е виновен. Ако имахме детегледачки и седяхме по-цял ден пред компютъра, щеше да ни "дреме" за ДГ. Явно който наистина не му дреме, няма позиция, няма изисквания, надниква от време навреме и установява, че е излъган. Но не търси вината в нас, че се опитваме да си защитим правата.

Извинявам се за спама, но ми писна от такива анонимки с назидателен тон.

Иначе по темата за близнаците, ако има въобще някакви предимства, няма как да премахнем тяхното. Иначе както казва ПоларФокс решението е да няма въобще предимства.

# 1 376
  • София
  • Мнения: 17 595
Вие,които хем имате работа, хем искате предимства за детска градина.Кажете какво да правят тези, които работодателите им не ги осигуряват в НОИ и това е масово, тези,които мизерствам и не могат да тръгнат на работа, защото няма кой да им гледа детето или децата.Тях искаме да ги оставим в един омагьосан кръг,това ли е желанието на участващите във  форума.
Тук имам усещането, че се защитават само собствените интереси, на тази шепа  хора, която е гласувала. Какво става с тези ,които нямат детегледачки, за да стоят цял ден пред компютъра и да формират мнение и си защитават собствените позиции в БГ мама.Тяхните интереси не се защитават от никого   и най малко от този форум, който претендира за обективност.


Това е абсурдно. ДЗ се издържат с парите, които тези, дето работим с договори, осигуряваме се и плащаме яко, плащаме като данъци на държавата. Другите, които работите без договор, в сенчестите сектори, с парите, които спестявате, можете да си наемете гледач/ка. Или да излезете "на слънце" и да започнете да си плащате дължимите данъци и осигуровки като останалите балъци. Някак ти сама признаваш, че грубо нарушаваш законите на държавата, но се оплакваш, че тя не се грижи да получаваш облаги? Не е ли малко нахалничко? Или по - скоро доста?

# 1 377
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
sydiata07,
никой не те е спирал да си изкажеш мнението до сега.

Аз пък се учудвам, как винаги има хора, които не учавстват в дискусиите, но затова пък винаги са недоволни от крайният резултат.
На всичкото отгоре, не смеят да се покажат кои са, а се крият зад анонимни псевдоними.

# 1 378
  • гр.София
  • Мнения: 4 172
 dideto, писах и за по-фрапиращ случай- близнаци кандидатстват на 1.07,точно когато в една първа група се откриват 2 свободни места-и влизат. Нали се досещаш каква опашка от чакащи,кандидатствали на 4.02 има след тях.

 Съдията, ако мизерствам-ще се хвана нощем да работя. Както донякъде и правя,понеже през деня си гледам децата(разходки,домакинстване, и вместо да чета книга -сядам пред компютъра ),пък детегледачка си нямам.
 Разбира се-всеки си знае хала и ми е направо гадно да ровя из чуждите житиета-битиета.
 Дай си твоята гледна точка. Както виждаш тук всеки си има своя и си спорим.

 Сега,накратко,какво прочетох в друг подфорум за близнаците. За да сме честни.
 Майките гледат 2 деца,но имат право само на 1 майчинство.
 Детегледачките не се съгласяват да гледат близнаци.
 В частна детска градина нямаш отстъпка от цената, задето записваш 2 деца....
 Всички разходи са умножени по 2 ( докато моето дете може да ползва нещата на голямото-дрехи,обувки,креватче,количка,...)
 Ако иска някой-да ме допълни.
 
 Всичко това е вярно. Но то може да се отнася  и за всеки други 2 деца в семейство, незаписани в градина.
 
 И при положение,че местата не достигат-автоматичното подсигуряване с места на тази голяма група деца води до дискриминация на други деца,нерядко дори по-нуждаещи се.

# 1 379
  • софия
  • Мнения: 555
а бланк прочете ли пак там в близнашкия форум, че броя на близнаците е едва 1 % от общия процент на децата в детските градини , а даже е имало директори, които са казали, че в тяхната градина няма близнаци. Така че групата ни хич не е ГОЛЯМА, а и предимството което ни е дадено е едва на 3 място,наред с многодетните.

по-скоро за яслите има изискване в наредбата за това родителите да работят или да са многодетно семейство... а има доста майки който си дават децата на година и нещо на ясла, за да си починат малко или пък за да използват предимството за брат/сестра. Това не е ли нещо по-сериозно, което би трябвало да ви притеснява?

------ Това е цитат на една близнашка майка в темата Искам близнаци 2

Пожелавам на всички бременни с близнаци да си родят живи и здрави дечица. Но ако трябва да съм откровена, не бих пожелала на никой близнаци (за тризнаци и повече и дума да не става). Не бих казала, че щастието е двойно. Но дори да е такова, кел файда ако нямаш сили да го изпиташ. Една майка не стига за две деца и усещането е ужасно като виждаш че физически ти е невъзможно да им задоволиш нуждите. Сега не знам ако са кротки, непретенциозни и неболедуващи близнаци как е, моите не са от лесните. Но като цяло не е естествено, не е нормално, не е по силите на една майка да бори 2 бебета. И както казах щастието изобщо не е двойно щото се получава пренасищане и преумора... Изобщо много хубаво не е хубаво.
---------------------

Преценете сами, дали близнашките майки не заслужават малко съчувствие и възможност поне за 8 часа на ден да се "оттърват" от двете усти, двете гърла, 4-те ръце и крака и двата мозъка, за да презаредят батериите и да обичат децата си, които така силно са желали, който и вие които имате по едно, две и повече но деца получени след съзнателния избор на пълнолетни хора, решили да дадат живот и после още един и още един.  И не минавайте с изказването за инвитрото - от всичките 10 двойки с които съм по-близка само 3 са плод на тая технология

Желая ви късмет

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 13:22 от mama_hero

Общи условия

Активация на акаунт