За финикийските знаци и още нещо....

  • 3 571
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 186
 newsm78или аз не се изразявам като хората,или някой не знаят"що е преносен смисъл?".а това дали ще ме обича,ако си го "купя",т.е ако зачена ин-витро или го осиновя(по твоята логика),не смятам,че изобщо има някаква връзка.

# 16
  • Мнения: 1 400
Аз разбирам, но.... ще те цитирам - " с парите се купуват и деца" - купуваш си дете, но звучи така, че все едно си купуваш вещ някаква.Как си го купуваш?
 Нищо сигурно няма в тоя живот. Най- несигурни са пък парите - днес ги имаш, утре не.
И ?

# 17
  • Мнения: 186
Не. Любов не можеш да си купиш.
Да. И здраве. И какво правиш с пари и без двете упоменати?
за любовта съм съгласна,а за здравето вече казах,но явно авторката на темата не ни пита за мнение,а държи да сме на нейното Thinking

# 18
  • Мнения: 186
Аз разбирам, но.... ще те цитирам - " с парите се купуват и деца" - купуваш си дете, но звучи така, че все едно си купуваш вещ някаква.Как си го купуваш?
 Нищо сигурно няма в тоя живот. Най- несигурни са пък парите - днес ги имаш, утре не.
И ?
ми ей така-плащаш си за да го имаш.не е ли същото?

# 19
  • Мнения: 1 400
О, не. Очаквам всякакви мнения по въпроса Peace
Приемам и твоята гледна точка, но това не ми пречи да задавам въпроси, нали? А именно - защо мислиш така?В крайна сметка за това е дискусията - обсъждат се различни гледни точки. Защо иначе бих пускала тази тема? newsm78

# 20
  • Мнения: 186
ок.нека чуем и твоето мнение все пак Peace

# 21
  • Мнения: 25 617
Хм, Вейдър, как стигна от първите любовни трепети до финикийските знаци? Нечия кариера ли имаш предвид?  Mr. Green

По въпроса - напълно съм съгласна с класика, че "щастието не е в парите, а в тяхното количество". Абе, и тук топлата вода е открита, ама щом ви се чешат пръсти...  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 447
Mмммммммммм.....за съжаление точно здраве и живот не купуват. А много често и деца не купуват....
Разбира се, че се купуват. Само безсмъртие не се купува... засега.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Стига човек да живее спокойно и в мир със себе си няма значение има ли пари, няма ли. Ако не всички, то поне повечето болести идват от лош живот, много стрес, неразбирателство със себе си  и другите, все наматериални неща.
На когото му харесва играта на изкарване на пари, да е жив и здрав. За останалите, късмет в следващия тираж!

# 24
  • Мнения: 1 212
Щях да се изкажа по темата,
ама виждам че поема в друга посока...

Хмм ... и аз така   Grinning
Ама хайде от мене да мине  Wink :
Важни са, важни са .... не са панацея , но предпоставка  със сигурност Peace

# 25
  • Мнения: 5 940
Важни са доколкото да осигурят ежедневие без излишни нерви и притеснения. Щастието обаче е състояние на духа и пари не могат да му придадат плътност. Липсата на пари за покриване на нормални битови разходи може да направи човек нещастен.

# 26
  • Мнения: 1 843
а знаеш ли,че за да ти позволят да си осиновиш дете трябва да си над средната "финансова" класа?май не знаеш.thinck.

Няма нищо подобно.
Просто някои над "средната финансова класа" често заобикалят закона.

И за да уважа темата: парите в никакъв случай не са всичко, но напоследък все по-трудно се живее без тях, поне в нашите условия. България не е Тибет. Или както казва друга моя любима поговорка - "Ако парите не носят щастие, представи си какво носи мизерията!" Wink

# 27
  • Мнения: 3 447
лош живот, много стрес, неразбирателство със себе си  и другите, все наматериални неща.

Недоимъкът със сигурност води до всичко това. Напълно материално.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
И алчността води до тях. Няма смисъл да давам много примери, в момента се сещам за всичките частни психиатрични клиники, където се лекуват от депресии или зависимости много богати или наследници на богати хора.
 Бритни Спиър е съвсем пресен пример за това, че парите не са решаващи за спокойния живот. Тя нали имаше пари и кариера, можеше да си позволи и от пиле мляко?

# 29
  • Мнения: 3 447
Според мен в тези случаи проблемите идват по-скоро от публичността и големите очаквания на околните, отколкото от банковата сметка.

Общи условия

Активация на акаунт