Колко е вредна рентгеновата снимка?

  • 15 864
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Не исках да споря, нито да се заяждам, съжалявам, ако така е прозвучало.
  Тя Шани вече го е обяснила...
  На дъщеря ми се наложи в рамките на по - малко от година да правим рентген на главичката /череп, по - специално/ + скенер, та затова се бях подлудила и разпитвах.
 

ОФФ:
Заради 2 погълнати батерии се наложи да направят снимка на Мони.........

  Ау, Чоколина, вашите батерии още ги помня и вчера като сменях три батерийки на една играчка ги броих сигурно 20 пъти, преди да ги изхвърля  Simple Smile

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
..., я по-леко. Естесвено, че ще има някакъв % на облъчнане и на другите части от тялото, но дай да не се правят ренгенови снимки тогава изобщо, каквото сабя покаже. А и на човек по медицински показания може да му се наложи няколко пъти в живота си да направи ренгенова снимка, а на ренгенолога му се налага всеки ден да е под въздействието на тези лъчи, все пак нормално е да е в отделна стая, нали?

gmsvetla, виж въобще не смятам да те убеждавам в НИЩО. Особенно като виждам, че си достатъчно "запозната" с ренТгеновите лъчения! Моята скромна информация, която я имам като дъщяря на бивш рентгенов техник ще си я запазя  Flutter.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
 
  Ау, Чоколина, вашите батерии още ги помня и вчера като сменях три батерийки на една играчка ги броих сигурно 20 пъти, преди да ги изхвърля  Simple Smile

Ние пък купуваме играчки само, след като се убедим, че са с големи батерии! Голяма обица на ухото ми е! Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 2 262
Момичета внимавайте много с тези батерии, който ми е чел историята знае какво се случи при нас с една батерия, за нещастие по-голяма от тия на играчките. Извинете ме, че се отклоних от темата. Не им давайте и стотинки да играят с тях, нито пък по-дребни играчки, имайте предвид, че и 5 годишни правят глупости, тикат разни малки играчки в носовете си и т.н. Винаги се навъртайте покрай тях, когато играят с разни по-дребни конструктори и дръги.

# 19
  • Мнения: 7 186
Нека не драматизираме нещата от една рентгенова снимка,някои от момичетата са обяснили добре какъв е случая с рентгеновите лъчи.Все пак се касае за евентуална пневмония,а тя си е сериозно заболяване.Послушайте лекарите и не поемайте самоинициатива и собствени решения.Все пак се касае здравето на детето ви и в случая снимката наистина е необходима,ако я откажете няма да му помогнете,а по-скоро ще му навредите.

Общи условия

Активация на акаунт