Какво кафе пиете? Препоръчайте ми марка кафе или смеска кафе!

  • 279 772
  • 1 164
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: X
Сподели какъв е моделът. Аз мога да ти кажа отзиви за Nespresso Essenza и за Pixie.
.....

Еха, благодаря за изчерпателното инфо bouquet. Колебая се между Citiz, Pixie и Cube.
Ако е удобно да споделиш отзиви за Пикси модела Simple Smile
Лаваца точно кафявата съм я пропуснала, само червени и лилави май съм пила.

Може би ще е по-добре да отговоря в другата тема /в нея и видях, че имаш неспрсо, защото предимно за избора на модел машина съм писала.т.е за тази тема е малко спам,а и е пак тирада  Embarassed /, ако имаш желание можеш да ми отговориш там  Hug


Благодаря ти отново за включването  Peace

 Jolinar , благодаря   bouquet, но не пия много латета и капучина, а и ми трябва по-мъничка машина.

# 931
  • Мнения: 7 176
Сдобихме се с машина Bosh Tassimo и сега издирваме капсули за нея. Ако някой от вас ползва такава машина, бихте ли казали от къде да вземем капсули за нея? И изобщо, препоръчайте ми капсули.

# 932
  • Мнения: 8 310
Сдобихме се с машина Bosh Tassimo и сега издирваме капсули за нея. Ако някой от вас ползва такава машина, бихте ли казали от къде да вземем капсули за нея? И изобщо, препоръчайте ми капсули.

Днес случайно попаднах на такива в емаг.

# 933
  • Мнения: 7 176
На какви?

# 934
# 935
  • Мнения: 7 176
Благодаря ти!

# 936
  • Мнения: 330
да има на пазара лаваца за джезве ? или на гранули ?

# 937
  • Мнения: 1 455
Преди време бях писала в тази тема колко съм доволна от машините Кафисимо на Чибо и капсулите им с кафе (сега вече имат и с чай). Няколко от вас ме нападнаха, че Чибо кафето не струвало и всепризната кафемашина на пазара е Саеко.
Влизам за да ви покажа продукта, който е създаден от Саеко Филипс и Чибо, отзивите от потребителите са повече от добри:
http://www.kapselmaschinen.net/wp-content/uploads/2014/03/Cafiss … o-Latte-Foto1.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=KHf2wMEmEIw

# 938
  • Мнения: 19 053
Davidoff май наистина са го развалили в новите опаковки  Tired

# 939
  • Мнения: 1 758
Преди време бях писала в тази тема колко съм доволна от машините Кафисимо на Чибо и капсулите им с кафе (сега вече имат и с чай).
В издирване съм на точно такъв модел кафемашина с каничка за мляко.Аз също съм фен на марката Чибо и бих си закупила кафемашина, ако някой сподели, че е доволен.От къде може да се закупи?Благодаря  bouquet

# 940
  • Мнения: 1 011
Стана ми интересно и погледнах дали я има при нас тази машина  Simple Smile - Tchibo Cafissimo Latte се казва. За съжаление у нас я намерих само в емаг, магазин от който лично аз не искам да пазарувам. Има 4 цвята, цената е 385 лв. (в момента е намалена с 30%), което сравнено с Nespresso Latissima (пак с мляко) например е по-изгодно, ако се почака някой черен петък може би ще е още по-изгодна.

В Амазон има малко ревюта за машината и от 8 две оценки са лоши. Ето и домашен клип, как изглежда в действие - цък. За съжаление не знам немски, за да разбера мнението на човека за машината.  

Ако трябва да избирам машина с капсули и каничка за мляко бих избрала неспресо. Според мен машините са по-качествени (чисто субективно мнение, на база пластмасови части и външен вид), размерите също ми харесват повече, има и хиляди ревюта и мнения в мрежата. Опитвала съм само кафето на неспресо и не мога да сравнявам вкусово - по-скъпи са капсулите на неспресо, но има и много съвместими с най-различни цени. В България най-икономично финансово е да се купува кафе на зърна или мляно. Например Tchibo Espresso Milano Style мляно излиза по около 30 стотинки за чаша (9 грама). Сега погледах и цените на еспресо машините с възможности за бързо лате и капучино (един бутон) и като цена най ми допадна тази - DELONGHI EC9, в магазинера я има и още по-изгодно, ако не ви притеснява да е внос. Има и много готини автомати с канички, но и с повечето не-автоматични еспресо машини млякото се приготвя сравнително лесно.  

Разгледах и капсулките кафисимо- доста видове предлагат от кафемания, но цените са малко високи за някои видове според мен, в caffe-cagliari.com също имат и правят промоции редовно. Погледнах в момента в Австрия има предложение 80 капсули за 21 евро, излиза малко над 50 стотинки кафето, което е супер цена за капсули, предполагам, че и с някоя карта към магазините Чибо може още повече да се намалят. При нас обаче са малко по-скъпи поне според бързото търсене, което направих  Simple Smile.

Последна редакция: сб, 13 юни 2015, 15:16 от hannya

# 941
  • Мнения: 1 455
Аз съм в чужбина и с членска карта в Чибо получавам намаления, с които едно кафе излиза около 35ст. Може би в БГ трябва да проверите кой е представител и официален дистрибутор на марката.
Ако не се внася официално, то определено цените ще са по-високи. Confused
Не бих рискувала да купя машина от марка, която няма редовно зареждане на капсулите или пък разнообразието им е слабо. В крайна сметка това е готиното - да сменяш вкусовете и да ти излиза икономично и чисто. Peace

# 942
  • Мнения: 160
Aз съм свикнала на Douwe Egberts/жълтото/ В офиса сме пробвали какво ли не , но това е най-хубаво за мен Simple Smile
ммм аз също я обичам! Grinning

# 943
  • Мнения: 502
В момента в кауфланд има промоция на кафе Melitta на зърна. Някой пробвал ли е това кафе?

# 944
  • Мнения: 160
В момента в кауфланд има промоция на кафе Melitta на зърна. Някой пробвал ли е това кафе?


на  jacobs ли е???

Общи условия

Активация на акаунт