Вредно ли е ако се прекали с прегледите с ехограф?

  • 2 000
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По 1-2 пъти на месец не е вредно

# 16
  • Мнения: 487
Не е вредно. Hug

# 17
  • Мнения: 6 274
Не. Както и една друга мама ти е отговорила - това е ултразвук, в който няма нищо "облъчващо". Това не е рентген.

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Не е вредно или поне няма изследвания, сочещи обратното.

# 20
  • Мнения: 728
Не, не е. Няма никакво облъчване. Самото име Ехо-граф подсказва че се исползва отражението на вълната, а не радиация(примерно казано.)

# 21
  • Мнения: 6 442
Не мисля, чи биха могли да навредят с нещо на бебето, но занапред е по-добре да не прекаляваш с тях  Simple Smile. Притесненията ти биха му навредили повече  Peace
Peace

# 22
  • Мнения: 4 335
Не е вредно,не се притеснявай Peace

# 23
  • Мнения: 3 804
не се притеснявай-при мен нещата бяха комплексирани се налагаше да ме гледат на всеки 15 дена  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 428
Не мисля,че си навредила на бебето.

# 25
  • Мнения: 991
Ехографът е безвреден.

# 26
  • Мнения: 780
Не. Както и една друга мама ти е отговорила - това е ултразвук, в който няма нищо "облъчващо". Това не е рентген.
  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 016
По -вредно е ако не посещаваш .Защото не дай си Боже има нещо нередно после няма да си го простиш .
Досега няма данни плода  да е увреден от ултразвук .  Спокойно и лека бременност!

# 28
  • Мнения: 9 814
Ако, бяха вредни нямаше да се правят прегледи с ехограф.
А когато се налага да се установи проблем и то сериозен, ако трябва и 20 прегледа бих се съгласила да ми направят.
През бременността ми до 7-ия месец веднъж в месеца ме преглеждаха с ехограф, а до края на бременността по два пъти.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 423
Не е вредно, не се притеснявай.
Лека и спокойна бременност  Hug

Общи условия

Активация на акаунт