СНБМ - инициативи - 22 част

  • 19 285
  • 481
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 524
еее креми супер за празника на ДГ-то Simple Smile
цоп троп - коко е записан днес за ясла на първо желание и той (не помня дали се похвалих) и живи и здрави, на 29 септември ще отиде за 1 ден Simple Smile (приемат постепенно по 2 деца на ден каза директорката и аз затуй си избрах най-далечната дата.)
между другото в тази градина имат много интересна електронна система която не знам какво друго включва, но за децата- детето се маркира с една карта на вратата сутрин на влизане и после на излизане и така водят точен отчет кой и кога къде е бил.
другото което исках да кажа и използвам момента че съм се докопала до компютъра е че за огромно съжаление, вероятно (90%) няма да мога да дойда на ОС-то. Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 6 260
elpet, коя е яслата?  Hug И честито, ако не съм ви честитила вече!

За ОС-то - Ади нещо ми се е разхремявила, аз уж се оправям, но да видим как ще сме в събота.  Cry Дори и да не сме по-зле от днес обаче, най-вероятно няма да дойдем (още по-вероятно ще трябва да я взема с мене  Hug ), защото на срещата ще има бременни настоящи и бъдещи мами. Ако сме добре обаче, почти сигурно ще дойдем, особено ако предложението на Изи да ни вземе с кола още е в сила.  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
elpet, коя е яслата?  Hug И честито, ако не съм ви честитила вече!
спяща, то е по-точно ОДЗ 61 в Слатина, шарено петле. за 1група сме на яслите им. много е приятно там, а аз съм била преди години в детската им градина и съм с доста добри спомени от всичко Peace надявам се ади да не е болна Praynig

# 18
  • Мнения: 4 970
Честито на приетите  малки" ученици" Hug
ДОли, прочетох  реда PeaceСега започвам да умивам по  въпросите Grinning

# 19
  • Мнения: 5 401
... ще дойдем, особено ако предложението на Изи да ни вземе с кола още е в сила.  Mr. Green

В сила е, естествено! Ако вали дъжд, както обещават, ще дойда пред портата ти! Дано Ади е добре!   bouquet

Доли, ти разбра ли вече дали мъжа ти ще те кара или аз?

# 20
# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Да споделя и аз мисли за форума в Универсиада. Добра е идеята, но не мисля че ще донесе някакви реални резултати. Присъстваше един единствен представител на администрацията - Държавна агенция за метеорологичен и технически надзор. Без присъствие поне на експерти /имам предвид поне среден ешалон адм/ няма как проблемните въпроси да получат каквото и да е решение. Жената кротко си каза рецитацията. Последваха въпроси, които получиха обстойни и неконкретни отговори. Освен момичето от рекламната агенциа /не помня имена, Доли събра визитките/ не останах с впечатление някой да е Чувал за европейски стандарти, камо ли да ги прилага. В това число не включвам лекарите - повече от 50% от присъстващите, к обаче няма как да компенсира очевадната липса на други специалисти. Получиха се някои търкания м/у тях, явно има доста противоречия, к обаче според мен би следвало да дискутират на специализиран техен форум. Възрастната жена от УНИЦЕФ  Heart Eyes Peace Heart Eyes Страхотен човек по мое мнение, доста смислени изказвания и завидна енергия за възрастта си. Както си говорихме с Доли би могла да ни е мн полезна по темата здравеопазване. Мисля, че обещаха среща. Дано днес дискусията е по ползотворна. Представителката на организаторите ББФ не все отношение по въпросите. За сметка на това модераторката се изявяваше в стил "всичко мога, всичко знам". За жалост, като цяло нищо ново, полезно и интересно, освен някои контакти. Ако предполагах, че форматът е такъв не бих загубила половин работен ден.

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Доли, благодаря за материалите по мейла. В т.2.1 от дневния ред под "някой от юристите" силно се надявам, че нямате предвид мен. Нещо колежките напоследък не са особено активни. Нали имаше и от новите попълнения мацка-юрист?

# 23
  • Мнения: 4 970
Такааааааа- юристите- членове на Сдружението са: Hot lady,marisasav,venush,ellyst,мама САННЯ,elpet,lilfy.Сред кандидат-членовете юристи няма Rolling Eyes.Много  моля, който е наясно да ми обясни и даде инфо  за реалните членове. Има несъответствие във вътрешнат аинформация на сайта.Няма откъде д а разбера кои са приети Rolling Eyes и съответн одали да ги включваме в проекто-предложенията за разпределение на евентуалните задачи

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Такааааааа- юристите- членове на Сдружението са: Hot lady,marisasav,venush,ellyst,мама САННЯ,elpet,lilfy.Сред кандидат-членовете юристи няма Rolling Eyes.Много  моля, който е наясно да ми обясни и даде инфо  за реалните членове. Има несъответствие във вътрешнат аинформация на сайта.Няма откъде д а разбера кои са приети Rolling Eyes и съответн одали да ги включваме в проекто-предложенията за разпределение на евентуалните задачи

Лелеее много юрист сме се навъдили - 7 човека! Айде да дадем малко газ, мацки!

# 25
# 26
  • Мнения: 2 388
Момичета, четох дневния ред. Пратих в пощата моите предложения. Моля допълвайте списъка със своите желания, но отводите нека са утре на събранието. Нека всеки си каже желанията и вижданията, пък утре ще решим.

Аз ще закъснея може би с 15 мин., за което от сега се извинявам.

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
2. Какво се случва с идеята за създаване на семейни забавачки като алтернатива на детските градини?
 


За разлика от твърденията в статията за предпочитанията на западноевропейци по въпроса /като пример е дадена Англия/ твърдя, че в Австрия т.нар. "дневна майка" е предпочитан вариант. Но е по-скъп от ДГ.

# 28
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравейте дами!
 Завръщам се от вторият ден на форума. Събрах още контакти, но по-важното е, че се разбрах с Любимка Кузева от НЗОК да се свържем с тях и още организации, които имат идеята да правят информационна листовка за родители да видим какво можем да направим заедно. Всъщност се оказа, че доста хора имат желание да правят такава информационна кампания, а нас тъй или иначе ни влиза в дейността. Взела съм контактите.

 Иначе се говори доста за пренаталното възпитание и се стигна до някои изводи, които ние тъй или иначе всички си ги знаем, като това, че няма регламентирани критерии за училищата за бременни, няма достатъчно специалисти, а и има доста разногласия м/у самите специалисти. Излезе предложение, което аз лично подкрепям, бременните да имат поне по 1 консултация с педиатър преди раждането за разясняване на кърмене и гледане на детето в началото.
 По тази точка имаше още доста, но ще си донеса записките който има желание да ги прегледа утре.

Втората широко обсъждана тема беше за възпитанието , за което се стигна до извода, че то съвсем не е достатъчно в смисъл, че педиатрите не са квалифицирани да дават психологически съвети, а личните лекари не са квалификацирани да са педиатри и така. Липсва профилактика на психическото развитие на малкото дете и доста често някои проблеми, поради тази причина биват откривани чак когато детето тръгне на детска градина когато отстраняването им е вече трудно или дори невъзможно.
 Обсъди се и липсата на педагози в яслите, което си е проблем, тъй като всъщност няма специализирана образователна грижа за децата в ясленска възраст.
 Основните проблеми тук са липсата на стандарти, специалисти, координация и комуникация.

  С 2 думи това е, беше интересно, а се надявам и да е ползотворно.

  За срещата и аз ще закъснея колкото Танчето  Mr. Green

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Раде, психоложката от "Мери Попинз" беше ли?
Браво на НЗОК, още една институция поне се е появила. Имаше ли представители на др държавни и общински?

Общи условия

Активация на акаунт